پذیرش تحصیلی کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا

راهنمای پذیرش تحصیلی کانادا

یکی از کشورهای برتر دنیا برای زندگی و تحصیل، کشور کانادا است. کانادا به عنوان دومین کشور پهناور جهان دارای بهترین نظام آموزشی دنیا است. به طوری که متقاضیان با دریافت پذیرش تحصیلی کانادا، می‌توانند زندگی و تحصیل در بالاترین سطح را تجربه کنند. دانشگاه‌های کانادا رتبه بسیار بالایی در سطح جهانی را دارند. همچنین یکی از جذابیت‌های دریافت پذیرش تحصیلی کانادا، فراهم شدن امکان کار کردن بعد از تحصیل و دریافت اقامت دائم کانادا است. به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی از افراد خواستار دریافت پذیرش تحصیلی کانادا هستند. با توجه به همین موضوع بر آن شدیم تا در این مقاله به بررسی شرایط پذیرش تحصیلی در کانادا، هزینه پذیرش تحصیلی کانادا و پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان و معرفی گروه تلگرام پذیرش تحصیلی کانادا بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

پذیرش تحصیلی کانادا
پذیرش تحصیلی کانادا

شرایط پذیرش تحصیلی در کانادا

کانادا دارای ۱۰ استان و ۳ قلمرو است و جزء مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. یکی از محبوبترین انواع مهاجرت به کانادا، مهاجرت تحصیلی است. تحصیل در کانادا در تمام مقاطع تحصیلی امکان پذیر است. دانش آموز برای ادامه تحصیل در مدارس کانادا، می‌تواند با دریافت ویزای تحصیلی به کانادا مهاجرت کند. البته متقاضی برای تحصیل در کانادا باید شرایط لازم را داشته باشد. شرایط تحصیل در مدارس کانادا توسط آموزش و پرورش استانی تعیین می‌شود. به طور کلی تحصیل در مدارس کانادا از سن ۶ سالگی شروع می‌شود و تا ۱۸ سالگی ادامه دارد. دوره تحصیل ۱۲ ساله در کانادا اجباری است. از شرایط ورود به دانشگاه‌های کانادا این است که متقاضی باید ۱۲ سال تحصیل خود را به پایان رسانده باشد و مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشد. شرایط ورود به دانشگاه‌های مختلف کانادا متفاوت است. همچنین شرایط ورود به دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت خواهد بود.

به طور کلی برای دریافت پذیرش تحصیلی در کانادا، مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی لازم است. مدرک زبان مورد نظر توسط خود دانشگاه و مدرسه تعیین می‌شود. به طور کلی برای تحصیل در مدرک کارشناسی نمره زبان آیلتس ۶ و برای کارشناسی ارشد نمره زبان ۶ تا ۶٫۵ لازم است. معمولا مدارک زبان قابل قبول توسط دانشگاه‌های کانادا تافل، آیلتس و مهارت C1 پیشرفته یا C2 زبان انگلیسی و فرانسوی است. علاوه بر این، برای پذیرش تحصیلی در کانادا سن و داشتن تمکن مالی از شرایط لازم است. متقاضی باید آفسیر اداره مهاجرت را در زمینه داشتن تمکن مالی لازم برای تحصیل و زندگی در کانادا قانع کند. همچنین متقاضی باید دارای سن توجیه پذیری باشد تا بتواند موفق به دریافت پذیرش تحصیلی شود. نداشتن کپ تحصیلی یکی از شرایط مهم برای دریافت پذیرش تحصیلی در کانادا است. از نظر آفسیر اداره مهاجرت، کپ تحصیلی به معنای عدم آمادگی دانشجو برای ادامه تحصیل است؛ بنابراین داشتن فاصله زمانی بیش از اندازه بین مقاطع تحصیلی می‌تواند باعث رد شدن پذیرش تحصیلی متقاضی شود. برای هر مقطع تحصیلی، کپ تحصیلی متفاوتی وجود دارد. به طور مثال، فاصله زمانی بین مدرک لیسانس و اقدام برای فوق لیسانس نباید بیش از ۵ سال باشد.

این مطلب را هم بخوانید:
پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان ، شرایط و هزینه ها

برای دریافت ویزای تحصیلی، ابتدا باید متقاضی از مدرسه و یا دانشگاه مورد نظر پذیرش نامه دریافت کند و ضمیمه مدارک مورد نیاز دیگر شود. مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش در دانشگاه‌های مختلف کانادا متفاوت است. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا عبارتند از:
• اسکن آخرین مدرک تحصیلی همراه با ترجمه
• اسکن از پاسپورت
• مدرک و نمرات زبان
• توصیه نامه
• انگیزه نامه
• مدارک کارهای علمی انجام گرفته
• CV متقاضی

دانش آموزان زیر ۱۸ سال برای دریافت پذیرش تحصیلی باید یک قیم را به مدرسه معرفی کنند. یکی از والدین دانش آموز می‌توانند با دریافت ویزای همراه به کانادا مهاجرت کند و قیم دانش آموز باشند. در غیر این صورت یکی از افراد خانواده در کانادا و یا خانواده‌های مورد اعتماد پیشنهاد شده از طرف مدرسه می‌تواند قیم دانش آموز شود.

شرایط لازم برای دریافت پذیرش در دوره کارشناسی، داشتن معدل دیپلم بالای ۱۵ است. دوره لیسانس در دانشگاه‌های کانادا با توجه به رشته تحصیلی بین ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. از دیگر شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در دوره لیسانس داشتن توصیه‌نامه از طرف استاد دانشگاه کانادا و انگیزه نامه است. قبولی در مصاحبه‌های انجام گرفته توسط برخی از دانشگاه‌های کانادا از شرایط اخذ پذیرش تحصیلی کانادا است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد طرفداران زیادی دارد. برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در این مقطع دانشجو باید دارای شرایطی از جمله داشتن معدل ۱۵ مدرک لیسانس، نمره زبان قابل قبول دانشگاه، طی کردن برخی از دوره‌های لازم با توجه به نوع دانشگاه و داشتن انگیزه نامه را داشته باشد.

نوشتن انگیزه نامه اهمیت زیادی در موفقیت در دریافت پذیرش تحصیلی کانادا را دارد. انگیزه نامه باید به طور خلاصه و مفید تنظیم شود. بهتر است در تنظیم انگیزه نامه از یک وکیل مجرب مشورت گرفته شود. مواردی که باید در انگیزه نامه به آن‌ها اشاره شود عبارتند از:
• دلیل انتخاب رشته تحصیلی
• هدف از مهاجرت تحصیلی به کانادا
• دلیل ترک کشور
• اهداف و انگیزه‌های بعد اتمام تحصیلات
• سابقه تحصیلی
• افتخارات علمی

پذیرش تحصیلی کانادا
پذیرش تحصیلی کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا، داشتن مدرک زبان الزامی است. البته خوشبختانه پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان در کانادا امکان پذیر است. البته در این شرایط دانشجوی متقاضی باید تعهد بدهد که بعد از ورود به خاک کانادا مدرک زبان را دریافت کند. در کانادا مؤسسات زیادی برای آموزش زبان وجود دارند. متقاضی با ثبت نام در این موسسات و گذراندن دوره مورد نظر باید نمره قبولی را بدست آورد؛ زیرا نمره زبان برای ثبت نام در دانشگاه الزامی است. دانشجو با ارائه مدرک زبان از این موسسات آموزش زبان، می‌تواند در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کند. متقاضیان به این نکته دقت داشته باشند که برای شرکت در این دوره‌های زبان باید هزینه اضافی پرداخت شود. میزان این هزینه با توجه به مدت دوره و محل قرار گیری موسسه متفاوت است. همچنین مدت دوره زبان در این موسسات با توجه به سطح زبان متقاضی متفاوت است.

این مطلب را هم بخوانید:
تحصیل در کانادا

بسیاری از مدارس کانادا برای پذیرش دانش آموز نیاز به مدرک زبان ندارند. دانش آموزان قبل از ورود به مدارس تعیین سطح می‌شوند و در صورت نیاز در دوره‌های آموزشی زبان شرکت می‌کنند. پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در بسیاری از دانشگاه‌های کانادا بدون مدرک زبان با شرایط مشروط و دریافت نمره قبولی در خاک کانادا امکان پذیر است؛ اما پذیرش در دوره دکترا بدون مدرک زبان در دانشگاه‌های کانادا امکان پذیر نیست. فرد متقاضی برای شرکت در این دوره تحصیلی حتما باید توانایی برقراری ارتباط با اساتید راهنما را داشته باشد. برای پذیرش در این مقطع تحصیلی، معمولا نمره آیلتس ۷ مورد قبول است.

یکی از مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در کالج کانادا، نمره زبان آیلتس ۶ یا ۶٫۵ است. با این وجود، تحصیل در کالج‌های کانادا با شرایط مشروط بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر است. بسیاری از کالج‌های کانادا دوره‌های پیش نیاز زبان را برای متقاضیان برگزار می‌کنند و در برخی از موارد هم با موسسات آموزشی در کانادا قرارداد همکاری دارند. متقاضی پس از شرکت در این دوره‌ها و دریافت مدرک زبان می‌تواند در کالج کانادا پذیرش شود.

با تمامی این شرایط، داشتن مدرک و نمره مورد قبول زبان برای قانع کردن آفسیر اداره مهاجرت و دریافت ویزای تحصیلی بسیار تاثیر گذار است. در صورت نداشتن مدرک زبان حتما باید این مورد در استادی پلن ذکر شود. تنظیم دفاعیه توسط وکیل مجرب مهاجرتی می‌تواند تاثیر مثبتی در مسیر دریافت ویزای تحصیلی را داشته باشد.

 

هزینه پذیرش تحصیلی کانادا

یکی از سوالات رایج متقاضیان در پروسه دریافت پذیرش تحصیلی کانادا، درباره هزینه اخذ پذیرش تحصیلی است. برآورد کردن هزینه تحصیلی در کانادا برای متقاضیان امری ضروری است. از ابتدایی ترین هزینه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا داشتن تمکن مالی است. هر سال میزان تمکن مالی از طرف اداره مهاجرت تعیین می‌شود؛ اما به طور کلی میزان تمکن مالی در حدود ۱۰ هزار دلار کانادا است.

هزینه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا شامل پرداخت شهریه و هزینه زندگی در کانادا است. شهریه دانشگاه با توجه به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است. همچنین دانشجویان داخلی و بین المللی شهریه‌های متفاوتی را پرداخت می‌کنند. شهریه دانشجویان کانادایی پایین تر از دانشجویان بین المللی است. برخی از رشته‌ها مانند انسانی دارای شهریه پایین تری نسبت به بقیه رشته‌ها مانند پزشکی دارند. به طور متوسط میزان شهریه سالانه دانشگاه ‌ای کانادا در سال ۲۰۲۰ در مقطع کارشناسی در حدود ۱۷۰۰۰ دلار کانادا است. به طور معمول شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پایین تر از کارشناسی است. البته میزان شهریه نسبت مستقیمی با رشته تحصیلی دارد.

این مطلب را هم بخوانید:
برنامه مهاجرتی PEQ کانادا کبک : فارغ التحصیلان

متقاضی علاوه بر شهریه باید هزینه‌های زندگی در کانادا را برآورد کند. میزان هزینه لازم برای زندگی در کانادا به سطح زندگی افراد بستگی دارد. موقعیت مکان اسکان در کانادا و میزان خورد و خوراک و پوشاک در میزان هزینه تاثیر گذار است. دانشجویان با توجه به بودجه در نظر گرفته می‌توانند برای اسکان مکان‌های مانند خوابگاه، آپارتمان، آپارتمان اشتراکی و زندگی با خانواده میزبان را انتخاب کنند. با توجه به توضیحات گفته شده، هزینه زندگی در کانادا به طور متوسط بین ۱۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار کانادا پیش بینی شده است. علاوه بر موارد گفته شده، برای زندگی و تحصیل در کانادا داشتن بیمه درمانی اجباری است. هزینه این بیمه درمانی در حدود ۸۶۴ دلار در سال است.

یکی از راه‌های کاهش هزینه پذیرش در کانادا دریافت بورسیه تحصیلی است. پذیرش تحصیلی رایگان در کشور کانادا به دانشجویان واجدالشرایطی که رزومه علمی بالایی دارند با دریافت بورسیه امکان پذیر است. به طور کلی دریافت بورسیه دانشجویی در کانادا به دلیل محدود بودن کمی دشوار است. داشتن مقاله‌های علمی با سطح بالا، داشتن مهارت و نمره زبان عالی و اخذ تأییدیه از اساتید دانشگاه مورد نظر می‌تواند مسیر دریافت بورسیه را برای دانشجویان بین المللی هموارتر کند. بورسیه در کانادا انواع مختلفی دارد. برخی از بورسیه‌های تحصیلی بخشی از شهریه، برخی دیگر تمام شهریه و بخشی از هزینه زندگی را به دانشجو پرداخت می‌کنند.

دانش آموزان برای تحصیل در کانادا باید شهریه بپردازند. پذیرش تحصیل رایگان فقط برای دانش آموزان کانادایی امکان پذیر است. دانش آموزان برای برخورداری از شرایط تحصیل رایگان می‌توانند بورسیه دریافت کنند. برخلاف تصور بسیاری از افراد بورسیه تحصیلی فقط به دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا تعلق نمی‌گیرد. دانش آموزان متقاضی تحصیل در کانادا هم می‌توانند برای تحصیل در مدارس و کالج‌های کانادا درخواست بورسیه دهند. به طور معمول بورسیه برای دانش آموزان به عنوان جایزه از طرف موسسات در نظر گرفته می‌شود.

پذیرش تحصیلی کانادا
پذیرش تحصیلی کانادا

گروه تلگرام پذیرش تحصیلی کانادا

بعضی از موسسات مهاجرتی کانادا با هدف آشنایی متقاضیان با شرایط و انواع مهاجرت به کانادا، گروه‌های تلگرام تشکیل می‌دهند. در این گروه تلگرام پذیرش تحصیلی کانادا بیشتر در مورد موضوعات زیر اطلاعات در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود.
• آخرین اخبار پذیرش تحصیلی
• شروع پذیرش تحصیلی
• شرایط پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف
• انواع بورسیه‌ها و روش های دستیابی به آن‌ها
• معرفی بهترین مدارس کانادا
• معرفی بهترین دانشگاه‌های کانادا
• هزینه‌های اخذ پذیرش تحصیلی کانادا
• اقامت دائم بعد از تحصیل در کانادا
در این گروه‌ها از منابع معتبر اطلاعات جمع آوری شده و بهترین نحو در اختیار افراد قرار می‌گیرد. همچنین افراد متقاضی با عضویت در این گروه‌ها علاوه بر کسب اطلاعات لازم درباره پذیرش دانشگاه‌ها می‌توانند از مشاوره با افراد مجرب هم استفاده کنند.

پیام بگذارید