پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان ، شرایط و هزینه ها

پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان ، شرایط و هزینه ها

پذیرش تحصیلی کانادا اولین قدم برای درخواست ویزای تحصیلی و ورود به کانادا به قصد ادامه تحصیل می باشد . نامه پذیرش تحصیلی کانادا یکی از مدارک ضروری و اولیه برای درخواست ویزای تحصیلی می باشد. مطابق قوانین کانادا تحصیل در همه مقاطع تحصیلی از مدارس تا دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی امکانپذیر می باشد . شرایط پذیرش دانشجویی کانادا با توجه به نوع موسسه آموزشی و یا رشته مورد نظر می تواند متفاوت باشد . انتخاب درست دانشگاه و رشته مناسب با شرایط متقاضی می تواند منجر به پذیرش تحصیلی را تضمین نماید .

متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی می بایست از مدارس ، کالج و یا دانشگاه هایی جهت اخذ نامه پذیرش دانشجویی در کانادا اقدام نمایند که Designated Learning Institutions باشند و کد DLI داشته باشند . کالج و دانشگاههایی در کانادا دارای این کد می باشند که از طرف اداره مهاجرت کانادا برای پذیرش دانشجویان بین المللی تایید شده اند . شایان ذکر است متقاضیان پذیرش تحصیلی مدارس کانادا می توانند در اکثر مدارسی که دانشجویان خارجی را می پذیرند تحصیل نمایند . اکثر مدارس کانادا که شرایط پذیرش دانش آموزان بین المللی را دارند Designated می باشند و پس از دریافت پذیرش می توان برای درخواست ویزای دانش آموزی کانادا اقدام نمود .

شرایط نامه پذیرش تحصیلی کانادا

نامه پذیرش تحصیلی می بایست شرایط زیر و این فاکتورها در آن درج شده باشند .

نام و نام خانوادگی متقاضی
تاریخ تولد و آدرس محل زندگی
اسم موسسه آموزشی ، مدرسه ، کالج و یا دانشگاه و اطلاعات تماس
نوع موسسه آموزشی (خصوصی و یا عمومی و غیره)
تلفن ، فاکس، وب سایت و ایمیل موسسه
شماره کد DLI
رشته یا برنامه تحصیلی، سطح و سال تحصیلی که دانشجو پذیرفته شده
طول دوره تحصیلی و تاریخ تقریبی پایان دوره تحصیلی
زمان شروع دوره تحصیلی انتخابی
آخرین تاریخ و زمانی که که دانشجو و یا دانش آموز می تواند برای دوره مورد نظر ثبت نام نماید.
سال تحصیلی که دانشجو وارد می شود.
مشخص کردن نوع دوره تحصیلی ،تمام وقت یا پاره وقت
هزینه تحصیل دوره انتخابی
بورسیه (در صورت وجود)
تاریخ انقضاء نامه پذیرش تحصیلی
متقاضیان تحصیل در کبک نیاز به اخذ مدرک Quebec Acceptance Certificate) CAQ) نیز دارند.

شرایط مربوط به پذیرش یا ثبت نام، مانند پیش نیازهای تحصیلی ، سطح تحصیلی مورد نیاز، مدارک زبان مورد قبول نیز می بایست در نامه پذیرش دانشجویی مشخص شده باشد .

پذیرش دانشجویی کانادا بدون مدرک زبان

متقاضیان تحصیل در کاناد می توانند برای برخی از دوره های آموزشی بصورت مشروط و کاندشنال اقدام به پذیرش تحصیلی نمایند . دوره تحصیلی مشروط به معنی گذراندن یک دوره پیش نیاز برای ادامه تحصیل در دوره اصلی می باشد. در این صورت نامه پذیرش تحصیلی کانادا کاندشنال بوده و در آن مشخص شده که دانشجو در صورت گذراندن دوره پیش نیاز با موفقیت، اجازه تحصیل در دوره اصلی انتخابی را خواهد داشت. به عنوان مثال ممکن است تحصیل در دوره انتخابی مورد نظر متقاضی، با توجه به سطح دانش زبان او، نیازمند گذراندن یک دوره زبان انگلیسی (ESL ) و یا زبان فرانسه (FSL) بعنوان پیش نیاز باشد. در این صورت پذیرش تحصیلی بدون نیاز به مدرک زبان صادر می گردد . در این شرایط مجوز تحصیلی صادر شده متناسب با طول دوره پیش نیاز بوده و پس از اتمام آن مجددا مجوز تحصیلی برای دوره اصلی صادر می گردد.

از آنجایی که دانشجویان بین المللی که در کالج و دانشگاههای کانادا تحصیل می نمایند اجازه کار بصورت پاره وقت را دارند می بایست به این نکته توجه نمایند که در حین گذراندن دوره پیش نیاز زبان اجازه کار نداشته و فقط زمانی که پیش نیاز زبان را با موفقیت به اتمام رسانده و دوره اصلی را شروع می نمایند اجازه کار خواهند داشت .

در صورتیکه شرایط پذیرش تحصیلی کانادا را دارید ، مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا را بررسی نمایید .

مشاوره با وکیل رسمی مهاجرت کانادا در این خصوص می تواند تضمینی بر اخذ پذیرش تحصیلی و موفقیت پرونده تحصیلی گردد .

با توجه به اینکه اکثر برنامه های اقامتی کانادا نیازمند تحصیل در کانادا می گردد ، تحصیل در کانادا می تواند تضمینی بر اخذ اقامت کانادا باشد .

پیام بگذارید