ویزا 190 استرالیا

ویزا ۱۹۰ استرالیا

یکی از ویزاهای کار و مهارت استرالیا، ویزای ۱۹۰ استرالیا است. در این ویزا یک ایالت اسپانسر فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا می شود. ویزا ۱۹۰ استرالیا به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارد افراد زیادی متقاضی اخذ آن هستند؛ اما برای اخذ این ویزا ابتدا باید فرد متقاضی دارای برخی شرایط باشد. با توجه به این که افراد زیادی از کشور ایران نیز سالانه برای اخذ ویزا ۱۹۰ استرالیا اقدام می کنند، بر آن شدیم تا در این مقاله به معرفی شرایط اخذا ویزای ۱۹۰ استرالیا بپردازیم و به برخی از سوالات رایج در ارتباط با این موضوع پاسخ دهیم. اگر شما نیز علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه هستید در ادامه با گام تا گام تا ویزا همراه باشید.

 

چرا افراد زیادی تصمیم می گیرند به کشور استرالیا مهاجرات کنند؟

استرالیا یکی از کشورهای بسیار زیبا در جهان است که هر چند به لحاظ وسعت جغرافیایی چندان بزرگ نیست اما فرصت های شغلی بی شماری به ویژه برای مهاجران در این کشور وجود دارد. اغلب افراد با هدف ارتقای سطح زندگی و کیفیت آن تصمیم به مهاجرت می گیرند. از آن جایی که استرالیا کشوری است که می توان از سطح بالای زندگی در آن لذت برد و حقوق دلاری دریافت کرد، مقصد نهایی بسیاری از مهاجران است.

 

ویزا ۱۹۰ استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا یکی از انواع ویزاهای کار و مهارت استرالیا است که از سوی دولت استانی و یا قلمرو استرالیا، به کار معرفی شده باشند. ویزای ۱۹۰ در زیر مجموعه ویزای اسپانسرشیپ قرار می‌گیرد. ویزای ۱۹۰ استرالیا برای متقاضیانی است که از طریق یک اسپانسر ایالتی در استرالیا مورد حمایت قرار گرفته اند. این افراد از تمام مزایای ویزای کار برخوردار خواهند بود.

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای ۱۸۹ استرالیا

 

مزایای ویزا ۱۹۰ استرالیا چیست؟

با توجه به این که ویزا ۱۹۰ استرالیا یک ویزای دائمی است دارای برخی مزایا است. یکی از مهم ترین مزایای ویزا ۱۹۰ این است که متقاضی می تواند به صورت دائمی در استرالیا اقامت کند. همچنین امکان کار و تحصیل در استرالیا برای وی فراهم خواهد شد. همچنین دریافت کنندگان ویزا ۱۹۰ استرالیا از خدمات بهداشت و درمان رایگان بهره‌مند خواهند شد. یکی دیگر از مزایای ویزای ۱۹۰ استرالیا اخذ اقامت دائم استرالیا این است که فردی که موفق به دریافت این ویزا شده است می تواند اِسپانسر اقوام واجدالشرایط خود شود.

ویزا 190 استرالیا
ویزا ۱۹۰ استرالیا

شرایط لازم برای اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

در صورتی که برای اخذ ویزای ساب کلاس ۱۹۰ استرالیا اقدام کرده اید باید دارای برخی شرایط باشد. این شرایط عبارتند از:

 • زمانی که برای ویزای ۱۹۰ استرالیا اقدام می کنید، بیشتر از ۴۵ سال سن نداشته باشید.
 • شغل و تحصیلات شما باید در لیست شغل های مورد نیاز استرالیا ۲۰۲۰ باشد. (توجه به این نکته حائز اهمیت است که لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا هر سال توسط اداره مهاجرت استرالیا تغییر می‌کند.)
 • مهارت مناسب برای شغل مورد نظر را در ارزیابی ها به دست آورده باشید. (سوابق شغلی‌ شما توسط سازمان‌های مربوطه ارزشیابی خواهد شد.)
 • اداره مهاجرت استرالیا برای درخواست ویزا شما را دعوت کرده باشد. (در صورتی که از طرف یک اداره ایالتی یا منطقه ای استرالیا انتخاب شده باشید، برای در خواست ویزا دعوت نامه ای برای شما ارسال خواهد شد.)
 • شما باید حداقل امتیاز لازم برای ویزای ۱۹۰ استرالیا را به دست آورده باشید. حداقل امتیاز ۶۵ است. (در صورتی که یک اسپانسر ایالتی داشته باشید ۵ امتیاز از این ۶۵ امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت)
آزمون قابل قبول خوب عالی
IELTS حداقل نمره ۶ در هر چهار مهارت حداقل نمره ۷ در هر چهار مهارت حداقل نمره ۸ در هر چهار مهارت
OET نمره B در هر چهار بخش آزمون OET حداقل نمره B در هر چهار بخش آزمون OET نمره A در هر چهار بخش آزمون OET
TOEFL حداقل نمره ۱۲ مهارت شنیداری، ۱۳ مهارت خواندن، ۲۱ مهارت نوشتاری، ۱۸ مهارت گفتاری حداقل نمره ۲۴ مهارت شنیداری، ۲۴ مهارت خواندن، ۲۷ مهارت نوشتاری، ۲۳ مهارت گفتاری حداقل نمره ۲۸ مهارت شنیداری، ۲۹ مهارت خواندن، ۳۰ مهارت نوشتاری، ۲۶ مهارت گفتاری
PTE حداقل نمره ۵۰ در هر چهار مهارت حداقل نمره ۶۵ در هر چهار مهارت حداقل نمره ۷۹ در هر چهار مهارت
CAE حداقل نمره ۱۶۹ در هر چهار مهارت آزمون حداقل نمره ۱۸۵ در هر چهار مهارت آزمون حداقل نمره ۲۰۰ در هر چهار مهارت آزمون

 

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای کارآفرینی استرالیا

مراحل اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

در صورتی که متقاضی اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا هستند باید مراحلی را به ترتیب طی کنید. این مراحل عبارتند از:

 • مهارت و رشته مورد نظر خود را از لیست مشاغل جدید استرالیا انتخاب کنید.
 • برای درخواست ویزا امتیاز شماری می شوید.
 • مدارک شما توسط استرالیا ارزیابی می شود. (این مرحله بین یک هفته تا چهار ماه طول خواهد کشید.)
 • در EOI ثبت نام کنید. (EOI اطلاعات شما را در اختیار اداره مهاجرت قرار می‌دهد. در این مرحله شما می توانید ایالت مورد نظر خود را برای مهاجرت انتخاب کنید.)
 • برای دریافت دعوت نامه یا اسپانسرشیپ ایالتی استرالیا باید درخواست کنید.
 • در این مرحله باید از سیستم EOI طی یک ایمیل دعوت نامه دریافت کنید.
 • برای دریافت ویزا ۱۹۰ استرالیا اقدام کنید.

 

هزینه ویزا ۱۹۰ استرالیا چقدر است؟

هزینه ویزا ۱۹۰ سالیانه تغییر می کند. در زمان نگارش این مقاله هزینه ویزا ۱۹۰ استرالیا به شرح زیر است:

 • مبلغ ویزا برای فرد متقاضی ۴۰۴۵ دلار استرالیا است.
 • مبلغ ویزا به ازای هر نفر همراه فرد متقاضی ۲۰۲۰ دلار استرالیا است.
 • مبلغ ویزا برای فرزند متقاضی کمتر از ۱۸ سال ۹۴۰ دلار استرالیا و برای فرزند متقاضی بالای ۱۸ سال ۱۸۷۵ دلار است.
 • مبلغ ویزا برای همسر متقاضی ۱۸۷۵ دلار استرالیا است.
ویزا 190 استرالیا
ویزا ۱۹۰ استرالیا

مدت زمان اخذ ویزا ۱۹۰ استرالیا چقدر است؟

مدت زمان پذیرش ویزاهای استرالیا هر سال تغییر می کند و نمی توان یک مدت زمان ثابت برای اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا تعیین کرد؛ اما در زمان نگارش این مقاله اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا بین شش تا هفت ماه طول می کشد. البته نباید از توجه به این نکته غافل شد که نقص مدارک متقاضیان، عدم ارسال صحیح مدارک و یا درخواست آفیسر برای مدارک بیشتر می تواند این مدت زمان را افزایش دهد.

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای هنرمندان استرالیا

 

پاسخ به برخی از سوالات رایج

در این قسمت به برخی از سوالات رایج در ارتباط با ویزا ۱۹۰ استرالیا پاسخ می دهیم.

 • بعد از دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا می توان ایالت دیگری را برای زندگی انتخاب کرد؟
  در صورتی که موفق به دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا شده اید شما در قبال ایالت یا منطقه‌ای که اسپانسرتان شده است تعهداتی دارید. یکی از مهم ترین تعهدات شما این است که باید در آن ایالتی که در ابتدا انتخاب کرده اید به مدت ۲ سال زندگی کنید.
 • هنگام اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا باید از داخل استرالیا کرد؟
  هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد. شما می‌توانید هنگام اخذ ویزا در استرالیا یا خارج از آن باشید.
 • آیا داشتن سابقه ویزاهای لغو شده می تواند پروسه گرفتن ویزای ۱۹۰ استرالیا را سخت تر کند؟
  بله. در صورتی که قبلا در استرالیا بوده‌اید و ویزای شما لغو یا رد شده باشد این امکان وجود دارد که واجد شرایط دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا نباشید.
 • آیا ویزای ۱۹۰ استرالیا موقتی است؟
  نخیر. این ویزا دائمی است و فردی که موفق به دریافت این ویزا شده است برای مدت نامحدود در استرالیا می تواند اقامت داشته باشد.
 • تفاوت ویزای ۱۹۰ با ۴۸۹ استرالیا چقدر است؟
  متقاضیان ویزای ۱۹۰ استرالیا افراد هستند که دارای امتیاز کافی هستند و از طرف یک آژانس دولتی یا منطقه ای در استرالیا مورد تایید قرار گرفته اند. همچنین ویزای ۱۹۰، ویزای اقامت دائمی است. در حالی که ویزای ۴۸۹ یک ویزای مقدماتی ۴ ساله است. برای اخذ ویزای ۴۸۹ فرد متقاضی باید حمایت یکی از خویشاوندان خود را که در یک منطقه خاص زندگی می کند داشته باشد یا توسط دولت ایالتی یا مرکزی استرالیا تائید صلاحیت شود.

پیام بگذارید