ویزای 188 استرالیا

ویزای ۱۸۸ استرالیا

سرمایه گذاری یکی از ساده ترین و محبوب ترین راه ها برای مهاجرت به استرالیا است. مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری با اخذ ویزای ۱۸۸ انجام می شود. مزایای بسیاری برای این ویزای موقت وجود دارد که از جمله آنها می توان عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی را نام برد. همچنین امکان اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده و تمدید یا تبدیل آن به ویزای دائم نیز وجود دارد. این مقاله به بررسی ویزای ۱۸۸ استرالیا اختصاص داده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع با گام به گام تا ویزا همراه باشید.

 

ویزای ۱۸۸ استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای پرطرفدار در زمینه سرمایه گذاری است. دلیل این موضوع، اقتصاد پایدار و پویا و سطح بالای زندگی و رفاه در این کشور است. به همین دلیل سالانه تعداد زیادی سرمایه گذار از سراسر جهان جذب این کشور می شود. اداره مهاجرت استرالیا برای کسانی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری وارد این کشور شوند ویزایی تحت عنوان ویزای ۱۸۸ در نظر گرفته است. این ویزا مختص تجار، کارآفرینان و صاحبان مشاغل پررونق و موفق است. همچنین افراد دارای سابقه کاری درخشان در سطوح بالای مدیریتی نیز می توانند برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا اقدام کنند.

ویزای 188 استرالیا
ویزای ۱۸۸ استرالیا

انواع ویزای ۱۸۸ استرالیا

انواع مختلفی از ویزای ۱۸۸ استرالیا در دسترس متقاضیان از سراسر جهان قرار دارد. گروه های چهار‌گانه شامل ویزای کارآفرینی و نوآوری، سرمایه گذاری معمولی، سرمایه گذاری ویژه و سرمایه گذاری عمده است. این چهار گروه به لحاظ میزان سرمایه متقاضیان با یکدیگر تفاوت دارند.

 

ویزای نوآوری و کارآفرینی (Business Innovation Stream)

افراد دارای مهارت خاص می توانند برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا اقدام کنند. هدف این افراد از مهاجرت به استرالیا راه اندازی یک کسب و کار جدید یا ادامه فعالیت در یکی از مشاغل تعیین شده توسط کشور استرالیا است. البته کسب و کار جدید نباید مغایرتی با قوانین این کشور داشته باشد. اسپانسر شدن ایالت یا منطقه و همچنین کسب حداقل ۶۵ امتیاز برای دریافت این ویزا ضرورت دارد.

این مطلب را هم بخوانید:
ویزا 491 استرالیا

 

سرمایه گذاری معمولی (Investor Stream)

افرادی با سرمایه ۵/۱ میلیون دلار می توانند به‌عنوان سرمایه گذار معمولی برای اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا اقدام کنند. البته سرمایه گذاری معمولی نیازمند اسپانسر شدن ایالت یا منطقه و کسب حداقل ۶۵ امتیاز است.

ویزای 188 استرالیا
ویزای ۱۸۸ استرالیا

سرمایه گذاری ویژه (Significant Investor Stream)

افرادی با حداقل سرمایه ۵ میلیون دلار استرالیا می توانند به‌عنوان سرمایه گذار ویژه اقدام به اخذ ویزا ۱۸۸ کنند. البته این‌گونه افراد باید توسط دولت یا ایالت تایید شوند. امکان تأیید متقاضیان از سوی کمیسیون تجارت و سرمایه گذاری استرالیا (به نمایندگی از دولت) نیز وجود دارد.

 

سرمایه گذاری عمده (Premium Investor Stream)

سرمایه گذاری عمده در استرالیا نیازمند حداقل سرمایه ۱۵ میلیون دلار استرالیا است. تایید این‌گونه افراد باید توسط کمیسیون تجارت و سرمایه گذاری استرالیا (به نمایندگی از دولت) انجام شود.

 

مزایای ویزای ۱۸۸ استرالیا

کسب اقامت کشور استرالیا به مدت ۴ سال و ۳ ماه و آغاز فعالیت‌های تجاری و اقتصادی به اشکال مختلف یکی از مزایای ویزای ۱۸۸ است. البته امکان تبدیل ویزای موقت ۱۸۸ به ویزای دائم ۸۸۸ وجود دارد. همچنین فرد می تواند با تبدیل این ویزا به نوع ۱۳۲، ۸۹۰ و ۸۹۲ آن را دائمی کند. علاوه بر این امکان اخذ ویزا برای خانواده (همسر، فرزندان و فرزندخواندگان) و همراه کردن آنها در سفر نیز فراهم است.

به مزایای ویزا ۱۸۸ می توان تحصیل (غیر رایگان) و کار تمام وقت برای همراهان و سفر نامحدود به داخل و خارج از استرالیا را نیز اضافه کرد. مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای اخذ ویزای ۱۸۸، مدرک آیلتس با حداقل نمره ۵ است. اگرچه وجود مدرک زبان انگلیسی برای فرد امتیاز به همراه دارد؛ اما نبود آن مشکلی در روند اخذ ویزا ایجاد نمی کند. در مقابل فرد باید مبلغی اضافه برای شرکت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی پرداخت کند.

ویزای 188 استرالیا
ویزای ۱۸۸ استرالیا

شرایط لازم برای ویزای ۱۸۸ استرالیا

اختصاص ویزا برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا بر اساس سیستم امتیاز بندی انجام می شود. متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری ۱۸۸ ملزم به کسب حداقل ۶۵ امتیاز هستند. امتیازدهی بر اساس پارامترهای مختلف انجام می شود؛ سن، مدرک زبان، مدرک تحصیلی، اسپانسرشیپ، میزان سرمایه و میزان گردش سرمایه ازجمله این موارد به شمار می روند.

 

امتیاز سن

افراد بالای ۵۵ سال معمولاً برای دریافت ویزای سرمایه گذاری مناسب نیستند. البته در بعضی ایالت ها محدودیت سنی برای این ویزا وجود ندارد. امتیازبندی بر اساس سن به شرح زیر است:

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای کارآفرینی استرالیا
سن امتیاز
۲۴-۱۸ ۲۰
۳۲-۲۵ ۳۰
۳۹-۳۳ ۲۵
۴۴-۴۰ ۲۰
۵۴-۴۵ ۱۵
بیشتر از ۵۵ سال ۰

 

امتیاز مدرک زبان انگلیسی

مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره ۵ (معادل آن در سایر آزمون ها) امتیاز ۵ را به همراه دارد. برای حداقل نمره زبان ۷ در آزمون آیلتس امتیاز ۱۰ در نظر گرفته می شود.

 

امتیاز سابقه کار

داشتن کسب و کار ثبت شده (حداقل ۲ سال از ۴ سال اخیر) یکی از شروط اصلی اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا است و امتیازی به همراه ندارد؛ اما در صورت افزایش به ۴ سال (از ۷ سال اخیر) یا ۷ سال (از ۸ سال اخیر)، ۱۰ و ۱۵ امتیاز برای فرد اعمال می شود. کار ارائه شده توسط شخص باید ثبت شده و دارای پروانه کسب و آگهی تاسیس در روزنامه باشد. دارندگان ۳۰ درصد سهام شرکت های سهامی خاص و ۱۰ درصد سهام شرکت های سهامی عام نیز می توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند.

 

امتیاز سرمایه

میزان دارایی یکی دیگر از پارامترهای تاثیرگذار در امتیازدهی به متقاضیان است. طبیعتاً با افزایش میزان سرمایه امتیاز اختصاصی برای متقاضیان نیز بیشتر می شود. محاسبه دارایی با ارزیابی اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول متقاضی و همسر در دو سال اخیر انجام می شود. این دارایی ها باید از مسیر قانونی بدست آمده و قابل انتقال به کشور استرالیا باشد. حداکثر زمان انتقال سرمایه به کشور استرالیا دو سال بعد از اخذ ویزا است. نحوه امتیازدهی بر اساس مبلغ دارایی به شرح زیر است:

مبلغ دارایی یا سرمایه امتیاز
۸۰۰ هزار دلار استرالیا ۵
۳/۱ میلیون دلار استرالیا ۱۵
۸/۱ میلیون دلار استرالیا ۲۵
۲۵/۲ میلیون دلار استرالی ۳۵

 

امتیاز گردش مالی

یکی از پارامترهای مؤثر در امتیازدهی به متقاضیان ارزیابی گردش مالی کسب و کار (به صورت سالیانه) است. به همین منظور میزان گردش مالی در ۲ سال از ۴ سال اخیر مورد بررسی قرار می گیرد. برای گردش سالانه ۵۰۰ هزار دلار استرالیا ۵ امتیاز در نظر گرفته شده است. این امتیاز برای گردش مالی ۱، ۵/۱ و ۲ میلیون دلار استرالیا به ترتیب ۱۵، ۲۵ و ۳۵ است.

 

هزینه ویزای ۱۸۸ استرالیا

هزینه ویزای ۱۸۸ برای متقاضی و همراهان بر حسب نوع سرمایه گذاری متفاوت و به شرح زیر است:

نوع ویزا مبلغ ویزا برای متقاضی
(بر حسب دلار استرالیا)
مبلغ ویزا برای همراهان بالای ۱۸ سال
(بر حسب دلار استرالیا)
مبلغ ویزا برای همراهان زیر ۱۸ سال
(بر حسب دلار استرالیا)
کارآفرینی ۴۹۸۵ ۲۴۹۵ ۱۲۴۵
سرمایه‌ گذاری عادی ۴۹۸۵ ۲۴۹۵ ۱۲۴۵
سرمایه ‌گذاری ویژه ۷۳۱۰ ۳۶۵۵ ۱۸۳۰
سرمایه‌ گذاری عمده ۸۷۷۰ ۴۳۸۵ ۲۱۹۵

 

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای ۱۸۹ استرالیا

مدت زمان دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا

مدت زمان دقیقی را نمی توان برای دریافت ویزا ۱۸۸ در نظر گرفت؛ زیرا وضعیت پرونده ها با یکدیگر تفاوت دارد؛ اما در اکثر موارد صدور ویزا پانزده ماه به طول می انجامد. اولین مرحله برای اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا، ارسال درخواست برای ایالت موردنظر است. متقاضی در صورت دریافت دعوت نامه از ایالت مربوطه می توانند مدارک خود را برای دریافت ویزا به اداره مهاجرت استرالیا تحویل دهد. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا عبارت‌اند از:

 • عکس
 • گذرنامه معتبر متقاضی و همراهان
 • مدارک تحصیلی (اصل و ترجمه شده)
 • مدارک هویتی متقاضی و همراهان
 • گواهی سلامت متقاضی و همراهان
 • گواهی عدم سوءپیشینه متقاضی و همراهان
 • دعوت نامه از کشور استرالیا
 • مدارک مربوط به سابقه کاری و میزان سرمایه
ویزای 188 استرالیا
ویزای ۱۸۸ استرالیا

چگونه می توان ویزای ۱۸۸ را به ویزای دائم تبدیل کرد؟

شرط تبدیل ویزای ۱۸۸ به ویزای دائم ۸۸۸ برای هر ایالت با دیگری متفاوت است؛ اما نکات زیر برای همه آن‌ها مشترک است:

 • در فاصله ۲۴ ماه قبل از ارائه درخواست ویزا یک سال اقامت در این کشور داشته باشد.
 • در فاصله ۱۲ ماه قبل از ارائه درخواست ویزا، کسب و کاری با حداقل ۳۰۰ هزار دلار گردش مالی داشته باشد.
 • میزان سرمایه فرد در کسب و کار حداقل ۲۰۰ هزار دلار استرالیا باشد.
 • فرد مبلغی به اندازه ۶۰۰ هزار دلار استرالیا به این کشور انتقال داده باشد. البته امکان جایگزینی این قانون با استخدام حداقل دو کارمند استرالیایی وجود دارد.
 • مدرک مالیاتی معتبر ارائه شود.
 • مدارکی دال بر سوابق مدیریتی ارائه شود.

 

سخن پایانی

روش های مختلفی برای سفر به کشور استرالیا و گرفتن اقامت وجود دارد. یکی از ساده ترین و پرطرفدارترین این روش ها سرمایه گذاری و اخذ ویزای ۱۸۸ نام دارد. این ویزا موقتی است و تا ۴ سال و ۳ ماه اعتبار دارد. البته دارندگان این ویزا در صورت رعایت تمامی تعهدات خود در زمینه کسب و کار می توانند آن را به ویزای دائم ۸۸۸ تبدیل کنند. علاوه بر این امکان همراهی سایر اعضای خانواده در کنار متقاضی طی سفر به استرالیا نیز وجود دارد. همراهان طبق قانون می توانند برای کار تمام وقت یا تحصیل اقدام کنند و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد.

پیام بگذارید