ویزای گاردین کانادا

ویزای گاردین کانادا

راهنمای دریافت ویزای گاردین کانادا

کانادا شرایط مناسبی برای تحصیل و کار فراهم کرده است. به همین دلیل سالیانه مهاجران زیادی با هدف‌های مختلف به این کشور مهاجرت می‌کنند. یکی از روش‌های آسان و پرطرفدار مهاجرت به کانادا، دریافت ویزای گاردین کانادا است. در یک تعریف کلی، ویزای گاردین به والدین دانش آموزان زیر ۱۸ سال تعلق می‌گیرد. به دلیل اینکه هر ساله تعدادی از افراد قصد مهاجرت از این روش را دارند، تصمیم گرفتیم در این مقاله به برخی از سوالات رایج درباره ویزای گاردین کانادا پاسخ بدهیم.

ویزای گاردین کانادا چیست؟

شرایط معرفی سرپرست در کانادا چیست؟

تعریف سن قانونی در کانادا چیست؟

مدارک لازم برای دریافت ویزای گاردین کانادا چیست؟

شرایط اخذ ویزای گاردین کانادا چیست؟

مراحل دریافت ویزای گاردین چیست؟

مدت زمان لازم برای صدور ویزای گاردین کانادا چقدر است؟

شرایط دریافت ویزای گاردین کانادا همراه با اجازه کار چیست؟

اگر شما هم به دنبال پاسخی برای پرسش‌های زیر هستید در ادامه با ما همراه باشید.

 

ویزای گاردین کانادا چیست؟

تحصیل فرزندان در یک محیط آموزشی سطح بالا، یکی از دغدغه‌های اصلی والدین است. کانادا یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه آموزش است. به همین دلیل بسیاری از خانواده‌ها قصد ادامه تحصیل فرزندان خود را در کانادا دارند. یکی از اقدامات بسیار مناسب کشور کانادا برای کاهش نگرانی والدین در هنگام تحصیل فرزندان در این کشور، اعطای ویزای گاردین کانادا به والدین است. دانش آموزان زیر سن قانونی برای ادامه تحصیل در کانادا به یک قیم احتیاج دارند. در این شرایط یکی از والدین دانش آموز، به عنوان قیم همراه وی وارد خاک کانادا می‌شود. دانش آموزانی که همراه با یکی از والدین خود وارد خاک کانادا می‌شوند، باید رضایت نامه از دیگر والد خود داشته باشند. در شرایطی که افرادی به‌جز والدین، با دریافت ویزای گاردین همراه با دانش آموز وارد خاک کانادا شود، باید اجازه نامه رسمی از والدین دانش آموز داشته باشد.

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای توریستی کانادا

در واقع دریافت ویزای گاردین، یک روش آسان برای مهاجرت به کانادا است. ویزای گاردین کانادا به منظور مراقبت و نظارت فرزندان در خاک کانادا به والدین تعلق می‌گیرد. به طور کلی، تحصیل برای دانش آموزان بین المللی زیر ۱۸ سال بدون قیم امکان پذیر نیست. در زمینه ویزای گاردین یک باور غلط وجود دارد که برای دریافت ویزای گاردین، فرزندان باید در مدارس روزانه مشغول به تحصیل شوند. ولی در واقع، والدین فرزندانی که در انواع مدارس کانادا مشغول به تحصیل هستند، می‌توانند ویزای گاردین کانادا را دریافت کنند.

ویزای گاردین کانادا
ویزای گاردین کانادا

معرفی سرپرست در کانادا

در شرایطی که والدین توانایی همراهی فرزندان خود را نداشته باشند، مدرسه برای دانش آموزان یک قیم کانادایی معرفی می‌کند. خانواده‌های کانادایی از طرف آموزش و پرورش کانادا به عنوان قیم معرفی می‌شوند و در قبال ارائه خدمات که به آن هوم استی homestay گفته می‌شود، مبالغی دریافت می‌کنند. وظایف خانواده‌های قیم در کانادا، تامین ۳ وعده غذایی در روز، تامین اسکان، قیومیت دانش آموز است. از جمله شرایط افرادی که به عنوان قیم معرفی می‌شوند عبارتند از: داشتن سن بالای ۱۹ سال، داشتن اقامت دائم کانادا و یا شهروند سیتزن کانادا

 

سن قانونی در کانادا

تعریف سن قانونی در کشورها و ایالت‌های مختلف متفاوت است. ولی به طور کلی، در بسیاری از کشورها، سن ۱۸ تا ۱۹ سالکی سن قانونی محسوب می‌شود. دانش آموزان زیر ۱۸ سال در کانادا کودک محسوب شده و نیاز به مراقبت و نظارت دارند. به همین دلیل یکی از افراد خانواده دانش آموزان به عنوان سرپرست با دریافت ویزای گاردین به کشور کانادا سفر می‌کند. افراد خانواده شامل پدر، مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ است.

این مطلب را هم بخوانید:
شرایط برنامه اقامتی تجربه کاری نوا اسکوشیا

 

شرایط اخذ ویزای گاردین کانادا

امکان تحصیل برای دانش آموزان بین المللی از دبستان تا دبیرستان در مدارس کانادا وجود دارد. سن تحصیلی برای دانش آموزان از ۵ تا ۱۷ سالگی است. والدین فرزندان زیر سال هشتم با دریافت ویزای گاردین می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند. از شرایط ویزای گاردین کانادا این است که این نوع ویزا برای هر دو والدین و یا پدربزرگ و مادر بزرگ به طور همزمان صادر نمی‌شود.

برای دریافت ویزای گاردین کانادا، والدین دانش آموزان باید آفسیر اداره مهاجرت را در ضمینه برگشت به کشور مبداء قانع کنند. ارائه مدارکی برای داشتن وابستگی مالی و معنوی یکی از راه‌های متقاعد کردن افسر اداره مهاجرت کانادا است.

ویزای گاردین کانادا
ویزای گاردین کانادا

مراحل دریافت ویزای گاردین

متقاضیان بین المللی، می‌توانند از ۵ سالگی در کانادا مشغول به تحصیل شوند. در این شرایط، یکی از والدین با دریافت ویزای گاردین، به همراه دانش آموز وارد کانادا می‌شود. والدین قبل از ترک کشور باید درخواست اقامت قانونی خود را در سفارت کانادا ثبت کنند. والدین متقاضی می‌توانند همزمان با ثبت درخواست فرزندان این کار را انجام دهند.

مراحل دریافت ویزای گاردین به شرح زیر است:

 • فرم درخواست پذیرش از مدارس کانادا، توسط متقاضی باید تکمیل شود.
 • مدارک لازم برای دریافت ویزای گاردین تهیه شده و تحویل اداره مهاجرت داده شود.
 • دانش آموز، از مدارس کانادا نامه پذیرش دریافت کند.
 • در این مرحله برای دریافت ویزای تحصیلی دانش آموز اقدام شود.
 • پس از دریافت ویزای تحصیلی، والدین می‌تواند برای دریافت ویزای گاردین اقدام کند.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای گاردین کانادا

مدارک مورد نیاز توسط اداره مهاجرت اعلام می‌شود. مدارک لازم برای دریافت ویزای گاردین باید به طور کامل تهیه شود.

 • نامه پذیرش از مدارس کانادا
 • تکمیل فرم درخواست ویزای گاردین
 • مشخص کردن مدت زمان اقامت دانش آموزان و والدین در کانادا
 • دریافت مجوز تحصیلی در کانادا
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه نامه بورسیه در صورت وجود
 • ارائه گردش حساب
 • تاییدیه وضعیت فعلی متقاضی
 • مشخصات کامل والدین و دانش آموز
 • ثابت کردن حمایت مالی در صورت دعوت از اعضای خانواده به‌جز همسر
این مطلب را هم بخوانید:
ویزای سرمایه گذاری پرنس ادوارد کانادا ، مهاجرت و حداقل مبلغ سرمایه گذاری
ویزای گاردین کانادا
ویزای گاردین کانادا

هزینه ویزای گاردین کانادا

افرادی که با ویزای گاردین وارد کانادا می‌شوند، باید تمکن مالی خود را ثابت کنند. همچنین باید مبلغی به عنوان سرمایه برای تامین هزینه‌های زندگی خود و فرزندان در کانادا را داشته باشند. کانادا نسبت به بقیه کشورهای پیشرفته دنیا دارای هزینه کم تحصیل است. علاوه بر موارد گفته شده، والدین باید شهریه مدارس دانش آموزان را پرداخت کنند. مدارس در کانادا در دو دسته روزانه و شبانه روزی تقسیم می‌شود. شهریه هر کدام از مدارس با توجه به امکانات در نظر گرفته و شهر مورد نظر متفاوت است. اسکان در کانادا یکی دیگر از هزینه‌های است که باید توسط والدین پرداخت شود.

 

مدت زمان لازم برای صدور ویزای گاردین کانادا

در صورتی که نقص در مدارک ارائه شده وجود نداشته باشد، ویزای گاردین در حدود یک ماه پس از ثبت درخواست صادر می‌شود. البته در مواقعی ممکن است ویزای گاردین ریجکت شود. در این شرایط فرصت اعتراض به متقاضی داده می‌شود. متقاضی بهتر است ابتدا علت ریجکتی را بررسی کرده و معایب آن را برطرف کند. طی کردن مسیر دریافت ویزای گاردین، نیاز به آگاهی والدین دارد. وکیل مهاجرتی با در اختیار قرار دادن راه حل‌های مناسب این مسیر را آسان می‌کند.

 

ویزای گاردین کانادا همراه با اجازه کار

افراد دارای ویزای گاردین، می‌توانند بعد از ورود به خاک کانادا به دنبال شغل بگردند. فرد متقاضی پس از پیدا کردن کار مورد نظر باید ویزای گاردین را به ویزای کار تبدیل کند. همچنین افراد دارای ویزای گاردین و مدرک آیلتس می‌توانند در کانادا ادامه تحصیل بدهند. در این شرایط، فرد متقاضی باید ویزای گاردین را به ویزای تحصیلی تبدیل کرده و برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کند. تحصیل رایگان فرزندان، آمدن همسر دانشجو به عنوان همراه و داشتن اجاره کار به صورت نیمه وقت از مزایای تبدیل ویزای گاردین به تحصیلی است.

ویزای گاردین کانادا
ویزای گاردین کانادا

پیام بگذارید