ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

همه چیز در مورد ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا – کانادا جزء کشورهای پیشرفته جهان است. پیشرفت اقتصادی و پایین بودن آمار بیکاری در این کشور باعث شده تا کانادا یکی از مقاصد افراد متقاضی جستجو کار باشد. مهاجرت به کانادا از طریق کار، یکی از روش‌های پرطرفدار رفتن به کانادا است. با توجه به این که سالانه افراد بسیار زیادی در ایران هم برای مهاجرت به کانادا از این روش استفاده می کنند بر آن شدیم تا در این مقاله به بررسی اقامت کانادا از طریق کار و بررسی شرایط آن بپردازیم. اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره موضوعات زیر هستید با ما در ادامه همراه باشید.

  • روش‌های دریافت ویزای کار در کانادا
  • شرایط ویزای کار
  • مدارک مورد نیاز برای ویزای کار
  • تبدیل ویزای مولتی کانادا به ویزای کار
  • ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان
  • ویزای کار بدون مدرک تحصیلی

 

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار

کشور کانادا هر ساله با توجه به اقتصاد خود و احتیاج به نیروی کار، لیستی از مشاغل مورد نیاز و مدارک آن‌ها را منتشر می‌کند. افراد متقاضی با توجه به این لیست و در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند برای دریافت ویزای کار اقدام کنند. دریافت اقامت دائم کشور کانادا یکی از امتیازات ویزای کار است. با دریافت ویزای کار، ابتدا اقامت ۵ ساله به فرد متقاضی داده می‌شود. در این مدت اقامت ۵ ساله، فرد متقاضی باید ۳ سال در کانادا کار کند و مالیات به دولت کانادا پرداخت کند. سپس می‌تواند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کند. یکی از دغدغه‌های افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار دارند، میزان درآمد مشاغل است. در پاسخ به این دسته از افراد باید بگوییم که درآمد در کانادا با توجه به شغل مورد نظر متفاوت است.

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار، حق داشتن همراه است. فرد متقاضی با دریافت ویزای کار می‌تواند برای فرزندان زیر ۱۸ سال و همسر خود اقامت کانادا را بگیرد. همچنین فرد متقاضی در شرایطی که بتواند وابستگی مالی و روحی والدین بالای ۶۰ سال خود را ثابت کند، می‌تواند برای آنها هم ویزای همراه بگیرد. افرادی که از طریق برنامه امتیاز دهی، قصد اخذ ویزای کار را دارند باید در مرحله ثبت نام مشخصات اعضای خانواده خود را وارد کنند و گرنه برای خانواده وی ویزای همراه صادر نمی‌شود. ولی اگر فردی از طریق جاب آفر قصد دریافت ویزای کار را دارد، بهتر است ابتدا با دریافت ویزای کار به کانادا مهاجرت کند، سپس برای دریافت ویزای همراه خانواده اقدام کند.

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای گاردین کانادا
ویزای کار کانادا
ویزای کار کانادا

روش‌های دریافت ویزای کار در کانادا

متقاضیان دریافت ویزای کار از دو طریق جاب آفر و اکسپرس اینتری می‌تواند برای دریافت ویزای کار اقدام کنند. برای اخذ ویزای کار از طریق جاب آفر، فرد متقاضی باید از طرف یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کار داشته باشد. برای این منظور فرد متقاضی یا باید به صورت شخصی دنبال کار مناسب بگردد و یا از طریق ثبت نام در یک کاریابی کانادا، شغل مورد نظر خود را پیدا کند. پس از دریافت پیشنهاد کار، می‌توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کند.

روش دیگر برای دریافت ویزای کار ثبت نام در سیستم امتیاز دهی اکسپرس اینتری است. یکی از زیر مجوعه‌های این سیستم، برنامه اسکیل ورکر است. این برنامه دارای دو مرحله است. در مرحله اول فرد متقاضی با دریافت ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز، وارد یک استخر رقابتی با دیگر متقاضیان می‌شود. سقف امتیاز مرحله دوم ۱۲۰۰ امتیاز است. فرد متقاضی با کسب ۴۶۴ امتیاز می‌تواند از طرف یک شرکت یا موسسه دعوتنامه همکاری دریافت کند. در این سیستم امتیاز بندی، فرد متقاضی بر حسب سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان، داشتن پیشنهاد کار و مشخصات همسر امتیاز شماری می‌شود.

 

شرایط ویزای کار کانادا

شرایط ویزای کار در کانادا برای ایالت‌های مختلف این کشور متفاوت است؛ اما به طور کلی، برای درخواست ویزای کار شرایط زیر از طرف سفارت کانادا اعلام شده است.

• دعوتنامه معتبر

برای بدست آوردن ویزای کار، دعوتنامه معتبر از طرف یک کارفرمای کانادایی و یا شرکت و موسسه نیاز است. در دعوتنامه صادر شده باید مشخصات شخص متقاضی، عنوان شغلی و میزان درآمد دریافت شده ذکر شود. دعوتنامه زمانی اعتبار دارد که توسط اداره مهاجرت تایید شود. همچنین صدور دعوتنامه فقط برای شغل‌های که اعلام نیاز به نیروی خارجی دارند، مورد قبول است.

این مطلب را هم بخوانید:
شرایط برنامه اقامتی تجربه کاری نوا اسکوشیا

• تاییدیه آزمون LMIA

بعضی از شغل‌ها به منظور آزمودن نیروی خارجی، آزمون LMIA برگزار می‌کنند. در صورت نیاز به این آزمون در دعوتنامه فرد متقاضی درج می‌شود.

• تمکن مالی

برای دریافت ویزای کار، باید تمکن مالی توسط افسران اداره مهاجرت به اثبات برسد. فرد متقاضی باید ثابت کند که توانایی اداره هزینه‌های زندگی در یک سال آینده را دارد. میزان تمکن مالی، هر سال توسط اداره مهاجرت اعلام می‌شود.

• داشتن شرایط عمومی ویزای کار

داشتن تحصیلات، سابقه کار، زبان و سن در بدست آوردن ویزای کار بسیار تاثیر گذار است. هر کدام از این شرایط دارای امتیاز در سیستم امتیاز دهی است. سن مناسب برای دریافت ویزای کار بین ۲۵ تا ۴۵ است. برای دریافت ویزای کار کانادا داشتن سابقه کار متناسب با تحصیلات لازم است. فرد متقاضی باید دارای حداقل مدرک آیلتس ۵ باشد.

ویزای کار کانادا
ویزای کار کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار

مدارک لازم برای ویزای کار کانادا باید در سایت اداره مهاجرت قرار بگیرد. این مدارک عبارتند از:

• اصل پاسپورت

• مدرک تحصیلی همراه با ترجمه

• اصل شناسنامه همراه با ترجمه

• مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی

• نامه سوء پیشینه

• مدرک ازدواج در صورت وجود

• مدرک طلاق در صورت وجود

• تست پزشکی

• مدرک برای تمکن مالی

• مدارک سابقه کاری

 

تبدیل ویزای مولتی کانادا به ویزای کار

یکی از سوالات رایج درباره مهاجرت به کانادا این است که آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار وجود دارد؟ افراد متقاضی با داشتن شرایط لازم و با مشورت از یک وکیل مجرب مهاجرتی می‌توانند برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار اقدام کنند. بر طبق قوانین جدید کانادا، افراد متقاضی نمی‌توانند از داخل کشور کانادا اقدام به دریافت ویزای کار کنند. مگر اینکه شرایط زیر را داشته باشند.

  • همسر و یا والدین فرد متقاضی دارای ویزای تحصیلی و یا ویزای کار در کانادا باشد.
  • زمانی که با درخواست اقامت دائم کانادا موافقت شده باشد و فرد متقاضی قصد کار کردن در کانادا تا زمان نهایی شدن اقامت را داشته باشد.
  • متقاضی، پیشنهاد کار بدون نیاز به مجوز کار داشته باشد. البته این نوع کار کردن کمی پیچیده است و در قوانین جدید غیر قانونی است.
این مطلب را هم بخوانید:
ویزای توریستی کانادا

به طور کلی، شرایط تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار کمی پیچیده است. به همین دلیل بهتر است با تحقیقات کافی انجام بگیرد.

ویزای کار کانادا
ویزای کار کانادا

ویزای کار بدون مدرک زبان

به دلیل اینکه رایج ترین روش دریافت ویزای کار، از طریق سیستم امتیاز دهی است. در این برنامه، مدرک زبان در مرحله اول دارای ۲۶ امتیاز و در مرحله دوم ۱۶۰ امتیاز است. همچنین داشتن مدرک زبان توسط همسر متقاضی باعث بالا بردن امتیاز می‌شود؛ بنابراین مدرک زبان تاثیر بسیاری در دریافت ویزای کار کانادا در برنامه اکسپرس اینتری دارد. با این وجود داشتن پیشنهاد کاری در این سیستم امتیاز بندی اهمیت بالایی دارد و دارای ۶۰۰ امتیاز است؛ بنابراین در بعضی مواقع بدون مدرک زبان و با شرط داشتن پیشنهاد کاری می‌توان ویزای کار را دریافت کرد.

دو دسته از افراد می‌توانند بدون مدرک زبان مهاجرت کاری به کانادا داشته باشند. دسته اول، افرادی که دارای مدرک زبان هستند ولی نمره مورد تایید را نتوانستند کسب کنند. این افراد ابتدا باید یک دوره آموزش زبان در کانادا را طی کنند و سپس در برنامه مهاجرتی کانادا شرکت کنند. دسته دوم، افرادی که مدرک زبان ندارند. ویزای کار به این افراد با شرط شرکت در دوره های زبان در کانادا داده می‌شود.

علاوه بر موارد گفته شده در بالا، بعضی از مشاغل در کانادا به مدرک زبان احتیاج ندارند. برخی از این مشاغل عبارتند از: راننده، آشپز، خیاط، آرایشگر، راننده لیفتراک و… فرد متقاضی در این صورت باید به اندازه‌ای به زبان تسلط داشته باشد که بتواند در زمان مصاحبه، با آفسیر صحبت کند. توانایی زبان افراد متقاضی در این مشاغل باید در حد گفت وگوی محاوره ای با شهروندان کانادایی باشد.

 

ویزای کار کانادا بدون مدرک تحصیلی

داشتن مدرک تحصیلی برای دریافت ویزای کار لازم است. در سیستم امتیازدهی در هر دو مرحله مدرک تحصیلی دارای امتیاز است و تاثیر بسیاری در دریافت ویزای کار دارد؛ اما در برخی از مشاغل داشتن مدرک تحصیلی نیازی نیست. افراد متقاضی بدون مدرک تحصیلی، می‌توانند برای کار کردن در این مشاغل درخواست کار بدهند و موفق به اخذ ویزای کار کانادا شوند.

ویزای کار کانادا
ویزای کار کانادا

پیام بگذارید