ویزای کارآفرینی استرالیا

ویزای کارآفرینی استرالیا

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری (ساب کلاس ۱۸۸) یکی از آسان‌ترین و بهترین روش‌ها برای مهاجرت به استرالیا است. دلیل این موضوع به سخت‌گیری کمتر اداره مهاجرت استرالیا در رابطه با متقاضیان نسبت داده می‌شود. سرمایه گذاری در این کشور به روش‌های مختلف امکان‌پذیر است که از جمله آن‌ها می‌توان به سرمایه گذاری معمولی، عمده، ویژه و کارآفرینی یا نوآوری اشاره کرد. این مقاله به بررسی یکی از انواع ویزاهای سرمایه گذاری تحت عنوان ویزای کارآفرینی استرالیا اختصاص داده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع، گام به گام تا ویزا را تا پایان همراهی کنید.

 

ویزای کارآفرینی استرالیا

مهاجرت به استرالیا به روش‌های مختلف امکان‌پذیر است که از جمله آن‌ها می‌توان به اخذ ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج و … اشاره کرد. شرایط اداره مهاجرت استرالیا برای اعطای ویزا در هر یک از این موارد با دیگری متفاوت است. عنوان آسان‌ترین و در دسترس ترین روش برای مهاجرت به ویزای سرمایه‌گذاری (ساب کلاس ۱۸۸) نسبت داده می‌شود. سخت‌گیری کمتر به متقاضیان در این زمینه با هدف جذب هر چه بیشتر سرمایه گذاری به این کشور است. انواع مختلفی از ویزای سرمایه‌گذاری در دسترس متقاضیان قرار دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ویزای کارآفرینی، سرمایه گذاری ساده، سرمایه گذاری عمده و سرمایه گذاری ویژه اشاره کرد.

ویزای کارآفرینی استرالیا
ویزای کارآفرینی استرالیا

استانداردهای استرالیا برای کارآفرینی

معیارهای مختلفی برای تشخیص مناسب بودن یا نبودن یک کشور برای سرمایه گذاری و کارآفرینی وجود دارد. یکی از این معیارها ریسک مصادره اموال توسط دولت آن کشور است. آمارها نشان می‌دهد که این ریسک در کشور استرالیا در پایین‌ترین حد قرار دارد. به همین دلیل متقاضیان از سراسر جهان می‌توانند با خیالی آسوده اقدام به سرمایه‌گذاری در استرالیا کنند. از دیگر معیارهای مهم برای ارزیابی کشورها جهت سرمایه گذاری می‌توان به نرخ مالیات، میزان تورم و رشد ناخالص داخلی اشاره کرد. اعداد و ارقام مربوط به نرخ تورم و بیکاری در استرالیا بسیار کم و امیدوار کننده است. همچنین آمارها نشان از رشد ناخالص داخلی این کشور دارند. این موضوع اقتصاد پویا و روبه رشد استرالیا را نشان می‌دهد. با قرار دادن تمامی این عوامل در کنار هم می‌توان از نرخ بالای مالیات در این کشور (۴۵ درصد در سال ۲۰۲۰) چشم پوشی کرد.

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای بشردوستانه استرالیا

 

چه افرادی می‌توانند برای اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا اقدام کنند؟

صاحبان مشاغل، تجار و افراد دارای کسب و کار پر رونق می‌توانند برای اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا اقدام کنند. به این موارد می‌توان افراد دارای سابقه درخشان در زمینه مدیریت اجرایی را نیز اضافه کرد. گروه‌های مذکور با دریافت ویزای کارآفرینی ملزم به راه اندازی یک کسب و کار جدید در استرالیا می‌شوند. مزایای مختلفی برای این نوع ویزا عنوان شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به ضرورت نداشتن ارائه مدرک زبان انگلیسی اشاره کرد.
البته در صورت نداشتن مدرک زبان، متقاضی باید به مدت ۵۱۰ ساعت در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی شرکت کند. هزینه این کلاس‌ها ۹۷۹۵ دلار استرالیا برای متقاضی اصلی و ۴۸۹۰ دلار استرالیا برای همراهان بالای ۱۸ سال تعیین شده است. اعطای ویزا در زمان کوتاه، امکان همراه داشتن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و فرصت دو ساله برای انتقال سرمایه به استرالیا به عنوان دیگر مزایای این ویزا مطرح می‌شوند. به این موارد می‌توان امکان کار تمام‌وقت، تحصیل و رفت و آمد به داخل و خارج از استرالیا برای همراهان را نیز اضافه کرد.

ویزای کارآفرینی استرالیا
ویزای کارآفرینی استرالیا

امتیازبندی متقاضیان برای اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا

ارزیابی افراد برای اعطای ویزای کارآفرینی بر اساس سیستم امتیاز بندی انجام می‌شود. حداقل امتیاز مورد نیاز برای ارزیابی متقاضیان ۶۵ در نظر گرفته شده است. اختصاص امتیاز به متقاضیان بر اساس پارامترهایی چون سن، میزان سرمایه، میزان گردش مالی، سابقه مدیریتی و … صورت می‌گیرد. مواردی چون علائم تجاری ثبت شده، ثبت اختراع یا صادرات نیز در فرایند امتیاز دهی در نظر گرفته می‌شود. ارائه مدارک اثبات کننده هر یک از این موارد به ترتیب ۱۰، ۱۵ و ۵ امتیاز به همراه دارد.
اگرچه ارائه مدرک زبان انگلیسی اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا ضروری نیست؛ اما در صورت داشتن مدرک معتبر (حداقل نمره ۵ ایلتس) امتیاز ۵ برای فرد در نظر گرفته می‌شود. همچنین در صورت ارائه مدرک بالاتر (حداقل نمره ۷ آیلتس) امتیاز مدرک زبان به ۱۰ افزایش پیدا می‌کند. جزئیات جدول امتیازبندی در رابطه با این موضوع به شرح زیر است:

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای هنرمندان استرالیا
نحوه امتیاز بندی بر اساس رده سنی
رده سنی امتیاز
۲۴-۱۸ ۲۰
۳۲-۲۵ ۳۰
۳۹-۳۳ ۲۵
۴۴-۴۰ ۲۰
۵۴-۴۵ ۱۵
بیشتر از ۵۵ سال ۰

 

نحوه امتیاز بندی براساس میزان سرمایه متقاضی و همسر
میزان دارایی امتیاز
۸۰۰ هزار دلار استرالیا ۵
۳/۱ میلیون دلار استرالیا ۱۵
۸/۱ میلیون دلار استرالیا ۲۵
۲۵/۲ میلیون دلار استرالی ۳۵

 

نحوه امتیاز بندی براساس گردش مالی (۲ سال از ۴ سال اخیر)
میزان گردش مالی امتیاز
۵۰۰ هزار دلار استرالیا ۵
۱ میلیون دلار استرالیا ۱۵
۵/۱ میلیون دلار استرالیا ۲۵
۲ میلیون دلار استرالیا ۳۵

 

نحوه امتیاز بندی براساس سابقه کاری و مدیریتی
سابقه امتیاز
۴ سال از ۵ سال اخیر ۱۰
۷ سال از ۸ سال اخیر ۱۵

 

مراحل اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا

متقاضیان ویزای کارآفرینی در گام اول باید یک برنامه تجاری (بیزینس پلن) مرتبط با سابقه کاری خود تهیه کنند. در ادامه این برنامه به ایالت مربوطه ارسال می‌شود. فرد می‌تواند در صورت تأیید طرح توسط یکی از ایالت‌های استرالیا برای ارسال مدارک به اداره مهاجرت استرالیا و دریافت ویزا اقدام کند. مدت زمان اعطای ویزای کارآفرینی به متقاضیان ثابت نیست و به پیچیدگی پرونده بستگی دارد؛ اما به طور کل این فرایند ۱۲ الی ۱۵ ماه به طول می‌انجامد. ویزای کارآفرینی نوعی ویزای موقت به شمار می‌رود. مدت زمان اعتبار این ویزا ۴ سال و ۳ ماه تعیین شده است. البته امکان تبدیل این ویزا به نوع دائم (ویزا ۸۸۸) وجود دارد. یکی از شروط این کار مشغول بودن متقاضی به کار و تجارت طی دو سال از این مدت است.

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای ازدواج استرالیا
ویزای کارآفرینی استرالیا
ویزای کارآفرینی استرالیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا

متقاضی برای دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا ملزم به پرداخت ۵۳۷۵ دلار استرالیا است. برای همراهان بالای ۱۸ سال و زیر ۱۸ سال نیز به ترتیب ۲۶۸۵ و ۱۳۴۵ دلار استرالیا اخذ می‌شود. مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا در موارد زیر خلاصه شده است:

  • مدرک زبان
  • گواهی سلامت
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • مدارک مرتبط با سابقه کاری
  • مدارک مرتبط با گردش مالی
  • مدارک هویتی (اصل و ترجمه شده)
  • دعوت‌نامه از طرف ایالت‌های استرالیا
  • گذرنامه معتبر (برای متقاضی و همراهان)
  • مدارک تحصیلی و ریز نمرات (اصل و ترجمه شده)

 

سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی یکی از روش‌های مهاجرت به استرالیا تحت عنوان سرمایه‌گذاری پرداخته‌ایم. ویزای سرمایه گذاری تحت عنوان ساب کلاس ۱۸۸ شناخته می‌شود. انواع مختلفی از ویزای سرمایه گذاری در دسترس متقاضیان قرار دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ویزای کارآفرینی اشاره کرد. دارندگان ویزای کارآفرینی استرالیا از مزایای بسیاری برخوردار می‌شوند؛ به‌عنوان‌مثال می‌توان به عدم نیاز به مدرک زبان، کوتاهی زمان صدور ویزا و فرصت دو ساله انتقال سرمایه به استرالیا اشاره کرد. همچنین متقاضی می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز ویزای همراه بگیرد.

پیام بگذارید