مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری است؛ زیرا استرالیا اقتصاد قوی و روبه رشدی دارد. به طوری که در طول ۲۷ سال گذشته رشد بی وقفه در زمینه اقتصادی داشته است. به همین دلایل، هر ساله متقاضیان زیادی اقدام به مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری می‌کنند. روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا متنوع است و افراد متقاضی می‌توانند با توجه به شرایط خود و دریافت ویزاهای ساب کلاس‌های مختلف به استرالیا مهاجرت کنند. با توجه به این که افراد زیادی از ایران نیز همه ساله به استرالیا مهاجرت می‌کنند و به دنبال آشنایی با روش‌ها مهاجرت به استرالیا هستند، بر آن شدیم تا در این مقاله به معرفی شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری بپردازیم. با گام به گام تا ویزا در ادامه همراه باشید.

 

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری با توجه به درخواست نوع سرمایه گذاری متفاوت است. ولی در کل فرد متقاضی باید شرایط لازم برای دریافت امتیاز مورد نظر را داشته باشد. معمولا برای دریافت این نوع ویزا، متقاضی باید سن کمتر از ۵۵ سال داشته باشد. البته در برخی از روش‌های سرمایه گذاری، متقاضی می‌تواند سن بالای ۵۵ سال هم داشته باشد. فرد متقاضی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در قدم اول باید سابقه مدیریتی و کاری موفقی داشته باشد. به طوری که ۲ سال از عمر راه اندازی کسب و کار خود گذشته باشد. مدت این سابقه کاری در انواع سرمایه گذاری در استرالیا متفاوت است. داشتن اسپانسر استرالیایی در برخی از روش‌های سرمایه گذاری مانند کارآفرینی بسیار مهم است. بیشتر روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا نیاز به بیزینس پلن یا یک طرح اقتصادی توجیه پذیر دارد.

از دیگر شرایط لازم برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری، میزان دارایی فرد متقاضی است که با توجه به نوع سرمایه گذاری مشخص می‌شود. به طور مثال در سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی مجموع دارایی متقاضی به همراه همسر وی باید در حدود ۸۰۰ هزار دلار باشد. یک نکته مورد توجه در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا اثبات قانونی بودن سرمایه تزریق شده به کشور استرالیا است. فرد متقاضی باید منبع قانونی سرمایه خود را با داشتن مدارک لارم ثابت کند. از شرایط بسیار خوب برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری کارآفرینی، احتیاج نداشتن به مدرک زبان است. با این وجود، از آنجایی که زبان رسمی این کشور زبان انگلیسی است بهتر است متقاضی برای رفع نیاز خود در کشور استرالیا تا حدی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد. از سوی دیگر در نوع سرمایه گذاری ویژه، داشتن مدرک زبان از الزامات دریافت ویزای سرمایه گذاری است. فرد متقاضی در صورت نداشتن مدرک زبان بعد از ورود به کشور استرالیا و با پرداخت هزینه اضافی باید در آموزشگاه‌های زبان انگلیسی شرکت کند.

این مطلب را هم بخوانید:
امتیاز مهاجرت به استرالیا

متقاضی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری باید گردش مالی ۲ سال از ۴ سال اخیر خود را در دست داشته باشد. برای سرمایه گذاری کارآفرینی این مبلغ گردش مالی باید در حدود ۵۰۰ هزار دلار استرالیا باشد. البته در ۲ سال اخیر به دلیل وجود نوسانات بازار ارز، گردش مالی ۴ سال اخیر متقاضی هم مورد قبول سفارت استرالیا است.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

امتیاز بندی در مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

همان گونه که گفته شد بیشتر روش‌های سرمایه گذاری استرالیا بر مبنای سیستم امتیاز بندی هستند. در این روش، فرد متقاضی برحسب شرایطی که دارد امتیاز بندی می‌شود و اگر بتواند امتیاز لازم را کسب کند موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا خواهد شد. در این سیستم امتیاز بندی تسلط به زبان انگلیسی محاسبه نمی‌شود. امتیاز بندی سرمایه گذاری استرالیا به شرح زیر است.

 

امتیازات سن

سن امتیاز
۱۸ الی ۲۴ سال ۲۰ امتیاز
۲۵ الی ۳۲ سال ۳۰ امتیاز
۳۳ الی ۳۹ سال ۲۵ امتیاز
۴۰ الی ۴۴ سال ۲۰ امتیاز
۴۵ الی ۵۴ سال ۱۵ امتیاز
بالای ۵۵ سال امتیازی نخواهد داشت

 

امتیاز تحصیلات

مدرک امتیاز
مدرک لیسانس در رشته های تکنولوژی یا بیزینس ۱۰ امتیاز
مدرک لیسانس در سایر رشته ها ۵ امتیاز

 

نوع بیزینس و نوآوری در طرح آن

نوع امتیاز
اختراع ثبت شده مرتبط با طرح تجاری ۱۵ امتیاز
علامت تجاری ثبت شده مرتبط با بیزینس ۱۰ امتیاز
تجارت در شاخه صادرات ۵ امتیاز
تجارتی که میزان فروش آن در ۳ سال پیاپی ۲۰ درصد رشد داشته باشد ۱۰ امتیاز

 

تمکن مالی متقاضی و میزان سرمایه گذاری (دلار استرالیا)

مبلغ امتیاز
۸۰۰ هزار ۵ امتیاز
۱٫۳ میلیون ۱۵ امتیاز
۱٫۸ میلیون ۲۵ امتیاز
۲٫۲۵ میلیون ۳۵ امتیاز

سوابق کاری مرتبط

سابقه امتیاز
دارا بودن سوابق کاری مرتبط با بیزینس در ۴ سال از ۵ سال گذشته ۱۰ امتیاز
دارا بودن سوابق کاری مرتبط با بیزینس در ۷ سال از ۸ سال گذشته ۵ امتیاز

میزان درآمد زایی از بیزینس مورد نظر در کشور خود در ۲ سال اخیر (دلار استرالیا)

درآمد امتیاز
۵۰۰ هزار ۵ امتیاز
۱ میلیون ۱۵ امتیاز
۱٫۵ میلیون ۲۵ امتیاز
۲ میلیون ۳۵ امتیاز

 

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت پزشکان به استرالیا در سال 2021 ، نحوه ارزیابی مدرک پزشکی

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

توجه به این نکته الزامی است که تمام روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا منجر به دریافت اقامت دائم نمی‌شود. افراد متقاضی با دریافت ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی می‌توانند به مدت ۴ سال و ۳ ماه در استرالیا اقامت داشته باشند. سپس با فراهم آوردن شرایط زیر می‌توانند اقامت در استرالیا را تمدید کنند.
• متقاضی باید حداقل به مدت ۲ سال از اقامت خود در استرالیا بتواند یک کسب و کار راه اندازه کند. از این ۲ سال ۱ سال آن بیشتر دارای اهمیت است.
• در طول ۱ سال راه اندازی کسب و کار در استرالیا، ۲ کارمند استرالیایی استخدام کرده باشد.
• به میزان ۲۰۰ هزار دلار سود آوری داشته باشد.
• در طول بیزینس خود ۲۰۰ هزار دلار استرالیا سرمایه گذاری کند.

 

انواع روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری روش‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام شرایط و میزان مبلغ سرمایه گذاری متفاوتی دارد. در این قسمت مقاله روش‌های مختلف سرمایه گذاری در استرالیا مورد بررسی قرار گرفته است.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا از طریق خرید خانه

خرید ملک یکی از روش‌های پرطرفدار سرمایه گذاری در استرالیا است. در این روش، فرد متقاضی باید ابتدا مجوز FRID را دریافت کند. فرد متقاضی در صورت دریافت نکردن این مجوز و اقدام به خرید خانه، متحمل پرداخت جریمه و یا رفتن به حبس خواهد شد. فرد متقاضی در این روش متعهد می‌شود که اگر زمینی را برای توسعه در استرالیا خریداری کند در طی ۴ سال ساخت آن را به پایان ببرد. برای سرمایه گذاری در استرالیا خرید ملک برای بازسازی هم امکان پذیر است. قوانین خرید ملک یا زمین در استرالیا متفاوت است. در این کشور در صورت اجاره ملک یا سود از ملک باید مالیات ملک در زمان فروش پرداخت شود. طبق قوانین سال ۲۰۲۰، خریدار غیر بومی فقط می‌تواند املاک نو خریداری کند و مجوز ساخت و ساز به وی داده نمی‌شود. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در استرالیا ۷۵۰۰۰۰ دلار است.

 

مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا از طریق ثبت شرکت

از دیگر روش‌های سرمایه گذاری استرالیا، ثبت شرکت است. از شرایط این روش سرمایه گذاری، مالک بودن یک تجارت در استرالیا توسط خود متقاضی است. فرد متقاضی باید در ابتدا یک طرح با سود آوری قوی را ارائه دهد. این طرح تجاری باید فرصت استخدام کارمندان استرالیایی، ایجاد بازارهای بین المللی، تولید و رشد اقتصادی استرالیا و… را بتواند فراهم کند. مبلغ مورد نیاز برای این سرمایه گذاری در حدود ۴۰۰ هزار تا دو میلیون دلار است.

 

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری کارآفرینی

افرادی که توانایی ایجاد یک کسب و کار موفق را دارند می‌توانند اقدام به دریافت ویزای ۱۸۸ کارآفرینی کنند. این روش سرمایه گذاری استرالیا یکی از کم هزینه ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا است. برای دریافت این نوع ویزا فرد باید بتواند در سیستم امتیاز بندی، امتیاز ۶۵ را کسب کند. در سیستم امتیاز بندی این روش، سن، سابقه کار مدیریتی، مدرک و دانش زبان و میزان سرمایه اهمیت دارد. افراد متقاضی با دریافت ویزای سرمایه گذاری کارآفرینی می‌توانند به مدت ۴ سال در استرالیا اقامت داشته باشند. سپس با داشتن شرایط لازم و انجام تعهدات خود، می‌توانند اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند. در غیر این صورت، ویزای آن‌ها فقط به مدت ۲ سال دیگر تمدید می‌شود. فرد متقاضی برای مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا از طریق کارآفرینی باید از استان مورد نظر استرالیا تاییدیه دریافت کند.

این مطلب را هم بخوانید:
شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ورزش و ویزای ورزشی

 

مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

فرد متقاضی در این روش می‌تواند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی اقامت این کشور را دریافت کند. در این روش مهاجرتی، فرد باید در ایالتی که از طرف دولت استرالیا معرفی می‌شود زندگی کند. حداقل میزان سرمایه برای این سرمایه گذاری ۵ میلیون دلار است. این مبلغ به مدت ۴ سال در اختیار دولت استرالیا قرار می‌گیرد.

 

سرمایه گذاری از طریق ویزای ساب کلاس ۱۳۲ یا سرمایه گذاری ۱٫۵ میلیون دلاری

افرادی که توانایی سرمایه گذاری کلان در استرالیا را دارند، می‌توانند از طریق این روش به استرالیا مهاجرت کنند و اقامت دائم این کشور را دریافت کند. فرد متقاضی در این روش باید ۱٫۵ میلیون دلار را وارد کشور استرالیا کند. همچنین فرد باید ثابت کند که در حدود ۳ میلیون دلار گردش مالی دارد. فرد متقاضی در روش سرمایه گذاری ساب کلاس ۱۳۲ می‌تواند برای همسر و فرزندان خود اقامت دریافت کند.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا

مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا دارای مزایای است که در زیر به مهمترین آن‌ها اشاره می‌شود:
• تحصیل رایگان فرزندان
• محدود نبود انتخاب نوع بیزینس
• احتیاج نداشتن به نمره زبان انگلیسی در سیستم امتیاز بندی
• اقدام به اقامت دائم بعد از ۲ سال ورود به استرالیا در برخی از روش‌های سرمایه گذاری
• داشتن شرایط سرمایه گذاری به نسبت آسان
• امکان دریافت پاسپورت استرالیایی
• امکان اقامت و سرمایه گذاری در یک کشور پیشرفته
• اقامت داشتن در همه نقاط استرالیا
• خدمات درمانی رایگان
• همراه شدن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
• دریافت حقوق بازنشستگی
• دریافت پاسپورت استرالیا

 

برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری به کجا مراجعه کنیم؟

گام به گام تا ویزا از اولین لحظه‌ای که تصمیم به مهاجرت بگیرید در کنار شما خواهد بود. رعایت صداقت و انتخاب مسیری مناسب با شرایط متقاضی مهاجرت از مزیت‌های این مجموعه است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از کارشناس پشتیبان مجموعه مشاوره دریافت کنید.

پیام بگذارید