ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

راهنمای دریافت ویزای توریستی کانادا

کشور کانادا دومین کشور پهناور جهان است. داشتن جاذبه‌های گردشگری بسیار، باعث جذب گردشگر به این منطقه می‌شود جاذبه‌های گردشگری کانادا و امکانات تفریحی آن باعث جذب گردشگر به این کشور پهناور می‌شود. با توجه به این که افراد زیادی سالانه از کشور ایران به کانادا مسافرت می‌کنند، بر آن شدیم تا در این مقاله به بررسی جزئیات ویزای توریستی کانادا بپردازیم و به برخی از سوالات رایج در این حوزه بپردازیم. در این مطلب شما پاسخ سوالات زیر را پیدا خواهید کرد:

انواع ویزای توریستی کانادا چیست؟

مدرک لازم برای ویزای توریستی کانادا چیست؟

شرایط پناهندگی کانادا با ویزای توریستی چیست؟

مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

علت ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا چیست؟

 

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یا ویزای ویزیتور به منظور دیدن جاذبه‌های گردشگری و افراد خانواده صادر می‌شود. افراد متقاضی با دریافت ویزای توریستی می‌توانند یک اقامت ۶ ماهه در کانادا داشته باشند. ویزای توریستی دارای دو نوع ویزای توریستی تک ورودی و ویزای توریستی چند ورودی یا مالتی پل است. افراد متقاضی با دریافت ویزای توریستی تک ورودی، اجازه ورود به کانادا برای یک بار را دارند. فرد متقاضی با دریافت ویزای توریستی سینگل می‌تواند به مدت ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشد. افراد دارنده این نوع ویزا برای تمدید ویزای توریستی باید همه مراحل را دوباره طی کنند؛ اما مدت اعتبار ویزای مالتی پل به مدت ۵ سال است و در هر بار ورود به کانادا، اجازه اقامت ۶ ماه در کانادا را دارند. افراد دارنده ویزای مالتی پل، برای تمدید ویزای خود باید از سفارت کانادا وقت بگیرند و مدارک خود را ارسال کنند.

یکی از اولین مراحل دریافت ویزای توریستی، دریافت وقت از سفارت کانادا است. سفارت کانادا در داخل ایران به دلیل تحریم وجود ندارد. به همین دلیل متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای توریستی باید از نزدیکترین کنسولگری وقت سفارت بگیرند. به طور کلی مراحل دریافت ویزای توریستی به شرح زیر است:

این مطلب را هم بخوانید:
برنامه مهاجرتی اولویت بازار کار نوا اسکوشیا

• از سفارت کانادا به صورت آنلاین وقت گرفته شود.

• مدارک مورد نیاز به سفارت کانادا تحویل داده شود.

• فرد متقاضی برای انگشت نگاری باید به سفارت برود.

• آزمایشات پزشکی در صورت لزوم انجام بگیرد (در بسیاری از مواقع برای دریافت ویزای توریستی نیازی به انجام آزمایشات نیست.)

هزینه ویزای توریستی کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد. در بسیاری از مواقع هزینه‌های دریافت ویزا شامل مواردی مانند صدور دعوتنامه، هزینه آژانس مسافرتی برای بررسی مدارک، هزینه سفارت، رفت و آمدن برای انگشت نگاری و رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا و هزینه هتل یا مکان اسکان است. بعضی از شرکت‌ها هزینه اضافی تحت عنوان هزینه ویزای توریستی کانادا تضمینی، دریافت می‌کنند که نوعی سوء استفاده از شرایط متقاضی محسوب می‌شود.

ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

مدرک لازم برای ویزای توریستی کانادا

برای درخواست ویزای توریستی، مدارک زیر باید تحویل اداره مهاجرت کانادا داده شود. این نکته قابل ذکر است که افراد متقاضی برای دریافت ویزای توریستی و جلوگیری از رد شدن درخواست باید با دقت مدارک ویزای توریستی کانادا را فراهم کنند. به طور کلی ارائه و نحوه ارائه مدارک در دریافت ویزای توریستی بسیار دارای اهمیت است.

• اصل پاسپورت

• شناسنامه همراه با ترجمه برای تمامی افراد متقاضی

• فرم پرشده درخواست ویزای توریستی

• ارائه عکس تمام رنگی

• ارائه تمکن مالی

• ارائه گردش مالی در ۳ ماه اخیر

• دعوتنامه در صورت وجود

• بلیط رفت و برگشت و رزرو محل اسکان

ارائه وثیقه جزء مدارک مورد نیاز نیست ولی باعث افزایش احتمال دریافت ویزای توریستی می‌شود. در ضمن، در شرایطی که آژانس مسافرتی برای فرد متقاضی دعوتنامه صادر کند، برای تضمین بازگشت وی و عدم سوء استفاده از دعوتنامه درخواست وثیقه خواهد کرد. ارزش وثیقه گرفته شده به نوع شرکت و توافق مابین مربوط است.

 

پناهندگی کانادا با ویزای توریستی

بسیاری از افراد با دریافت ویزای توریستی کانادا وارد خاک کانادا می‌شوند و سپس درخواست پناهندگی می‌دهند. به همین دلیل امروزه، سخت گیری های زیادی در زمینه صدور ویزای توریستی وجود دارد. به طور کلی امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به پناهندگی است. ولی این مسیر بسیار پیچیده است و در بسیاری از مواقع با شکست مواجه می‌شود. فرد متقاضی پس از ورود به خاک کانادا با ویزای توریستی باید به اداره مهاجرت درخواست پناهندگی بدهد. بررسی پناهندگی کانادا با ویزای توریستی در اداره مهاجرت با گرفتن یک وکیل تسخیری برای فرد متقاضی ادامه پیدا می‌کند. کاهش زمان رسیدگی به این پرونده، یکی از مزایای دریافت پناهندگی با ویزای توریستی کانادا است. در بسیاری از مواقع رسیدگی به این نوع پرونده‌ها در حدود ۴ تا ۵ ماه طول می‌کشد. البته ممکن است در مواردی، زمان رسیدگی به پرونده پناهندگی بیشتر از یک سال طول بکشد. در این صورت، احتمال ریجکتی قبل از پذیرش پناهندگی وجود دارد. از دیگر مزایای درخواست این نوع پناهندگی، اسکان قانونی در کانادا است. در این شرایط فرد متقاضی مجبور به اسکان در کمپ نیست و در نتیجه خطرات روحی و مالی این نوع اسکان را ندارد.

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای پرستاری کانادا ، استخدام پرستار خانگی کودک و سالمند
ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا

افراد متقاضی برای درخواست ویزای توریستی کانادا باید از سفارت کانادا وقت مصاحبه بگیرند. سپس در زمان تعیین شده مدارک خود را به سفارت ارائه دهند. بعد از ارائه مدارک در زمان تعیین شده، فرد متقاضی باید برای انگشت نگاری به سفارت برود. در شرایط معمولی یک ماه بعد از انگشت نگاری جواب درخواست داده می‌شود. به طور کلی، مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا از طرف اداره مهاجرت ۱۳۳ روز تعیین شده است؛ اما در بعضی از مواقع ۹۰ روز طول می‌کشد تا ویزا صادر شود.

 

شرایط ویزای توریستی کانادا

به دلیل اینکه در بعضی از مواقع افراد با دریافت ویزای توریستی درخواست پناهندگی در کانادا را می‌دهند، شرایط دریافت ویزای توریستی با کمی دشواری همراه است. به طور کلی برای اخذ ویزای توریستی کانادا نظر آفسیر اداره مهاجرت در اولویت است. آفسیر اداره مهاجرت باید اطمینان پیدا کند که فرد متقاضی قصد برگشتن به کشور خودش را دارد. ارائه تمکن مالی با داشتن گردش حساب یکی از راه‌های اطمینان آفسیر اداره مهاجرت است. همچنین اثبات داشتن وابستگی مادی و معنوی می‌تواند در قانع کردن آفسیر اداره مهاجرت تاثیر داشته باشد. درخواست ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه یکی دیگر از روش‌های اطمینان یافتن آفسیر اداره مهاجرت است.
به طور کلی، فرد متقاضی برای دریافت ویزای ویزیتوری باید شرایط زیر را داشته باشد.

• اثبات ترک کانادا بعد از پایان زمان ویزا

• اثبات تامین هزینه های زندگی در کانادا برای مدت ۶ ماه

• نداشتن سوء پیشینه

• ثابت کردن نداشتن ادامه تحصیل و یا کار در کانادا

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای گاردین کانادا

• مطیع قانون کانادا بودن

• نداشتن خطری برای دولت و مردم کانادا

• تهیه همه اسناد خواسته شده از طرف آفسیر اداره مهاجرت

• داشتن سلامت جسمی و روحی

ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

در مواقعی ممکن است درخواست ویزای توریستی کانادا با ریجکت همراه باشد. در این شرایط فرد متقاضی می‌تواند به نتیجه ویزای توریستی اعتراض کند. در این صورت دوباره به پرونده متقاضی رسیدگی خواهد شد. فرد متقاضی باید این را در نظر بگیرد که درخواست برای بار دوم هیچ تفاوتی از نظر مدارک و زمان رسیدگی با درخواست برای بار اول ندارد. استفاده از کمک یک وکیل مجرب در این زمینه، می‌تواند کمک بسیاری کند. یکی از روش‌های که به مثبت شدن نتیجه ریجکت کمک می‌کند، پرسیدن علت رد شدن ویزای توریستی کانادا و برطرف کردن آن‌ها است. از دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

• آفسیر اداره مهاجرت در زمان مصاحبه به این نتیجه برسد که فرد متقاضی قصد اقامت در کانادا بیش از حد مجاز را خواهد داشت.

• فرد متقاضی برای سفر خو به کانادا دارای دلایل کافی نیست.

• مدارک مورد نیاز برای نشان دادن وابستگی مالی و معنوی به وطن از طرف متقاضی وجود نداشته باشد.

• اثبات تمکن مالی توسط فرد متقاضی صورت نمی‌گیرد.

• در مواردی که متقاضی ممنوع ورود به کانادا است.

• آفسیر اداره مهاجرت به دلایل امنیتی، ویزای توریستی صادر نکند.

• داشتن سوءپیشینه متقاضی از دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا است.

 

ویزای توریستی تضمینی

برای دریافت ویزای توریستی کانادا هیچ گونه تضمینی وجود ندارد. ارائه تمکن مالی و یا وثیقه فقط شانس دریافت ویزای توریستی را افزایش می‌دهد اما هیچ تضمینی برای پذیرفته شدن درخواست ویزا را ندارد. در واقع استفاده از کلمه تضمینی برای دریافت ویزای توریستی یک نوع سوء استفاده از طرف بعضی از شرکت‌های مسافرتی است. ولی در واقعیت و طبق قانون هیچ گونه تضمینی برای دریافت ویزای توریستی وجود ندارد.

ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

پیام بگذارید