ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه یکی از درخواست های متعدد متقاضیانی ست که دوست و یا خویشاوندی در این کشور ندارند . در این خصوص باید به این نکته اشاره نمود که لزوما” اخذ ویزای توریستی نیاز به دعوتنامه نداشته و افراد می توانند تحت شرایطی موفق به دریافت ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه شوند . طبیعت منحصر به فرد کانادا ، امکان سنجی شرایط اقتصادی و بازار کار کانادا ، دیدار از خویشاوندان در کانادا از جمله دلایل درخواست های متعدد ویزای گردشگری کانادا می باشد . با توجه به کثرت درخواست های ویزای مولتیپل کانادا از سراسر جهان و منطقه جغرافیایی این کشور ( همسایگی با ایالت متحده ) ، اخذ ویزای مولتی ۵ ساله کانادا را شاید کمی سخت تر از کشورهای دیگر نموده است . ارائه اسناد مناسب و تکمیل دقیق مدارک و مشاوره با وکیل مهاجرت کانادا ، تا حدودی می تواند فاکتورهای موثر بر تضمین ویزای توریستی کانادا می باشد . متقاضیان می بایست به این نکته توجه نمایند که با توجه به اینکه افسر اداره مهاجرتی در خصوص این ویزا اختیار تام دارند ، اخذ ویزای تضمینی توریستی کانادا ممکن نداشته و تنها افراد می بایست با ارائه مدارک و اسناد مناسب شانس خود را در خصوص دریافت ویزا افزایش دهند .

ویزای توریستی کانادا ( ویزای مولتیپل کانادا )

ویزای توریستی کانادا که با نام های ویزای مولتیپل ، ویزای ۵ ساله کانادا و سوپر ویزای کانادا نیز نامیده می شود یکی از انواع ویزای کانادا می باشد که زیر گروه ویزاهای موقت کانادا قرار گرفته است . دارندگان این نوع ویزای کانادا بسته به نوع ویزای خود می تواند برای مدت مشخص وارد خاک کانادا گردد .

این مطلب را هم بخوانید:
دندانپزشکی در کانادا

ویزای توریستی کانادا عموما” به دو صورت ویزای یکبار ورود single entry و یا ویزای مولتیپل multiple entry صدور می گردد . ویزای توریستی کانادا که با قصد شرکت در یک کنفرانس و یا همایش علمی و فرهنگی و یا از این دسته گرفته می شود بصورت یک با ورود و با تاریخ مشخص برای خروج از کانادا صادر می گردد در صورتی که ویزای توریستی می تواند جهت دیدار از خویشاوندان متقاضی صادر گردد که در این صورت ویزای مولتیپل بوده و برای مدت ۵ سال عموما” اعتبار دارد .

شرایط ویزاهای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا عمدتا به دو شکل ویزای یکبار ورود single entry و یا ویزای مولتیپل کانادا multiple entry صادر می‌شود. ویزای توریستی کانادا برای متقاضیان ایرانی بسته به نوع درخواست آنها به شکل یک بار ورود و یا مولتیپل صادر می‌شود. برای مثال اگر متقاضی ویزای توریستی کانادا قصد شرکت در یک کنفرانس و یا همایش علمی، فرهنگی … را داشته باشد، ویزای وی بصورت یک بار ورود با تاریخ مشخص برای خروج از خاک کانادا صادر خواهد شد، اما اگر متقاضی با ارائه مدارک مورد نیاز تقاضای ویزای بلند مدت نماید، برای وی ویزای مولتیپل کانادا صادر خواهد شد. سوپر ویزای کانادا نیز نوع دیگری از ویزای توریستی کانادا می باشد که از جهت مدت زمان حضور در کانادا و هم از نطر مدت اعتبار ویزا کمی با ویزاهای نوع های فوق متفاوت می باشد .

در اینجا می بایست به این نکته نیز اشاره نمود که صرف داشتن ویزای توریستی کانادا، الزاما به معنی اجازه ورود به این کشور نیست. چرا که افسر مستقر در فرودگاه می تواند بنا به تشخیص خود مدت اعتبار آن را کمتر در نظر بگیرد .

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا با توجه به ماهیت خود به ۳ نوع زیر دسته بندی می گردد :

ویزای توریستی سینگل

ویزای سینگل کانادا تنها برای یک با ورود به کانادا می باشد .ویزای سینگل کانادا دارای زمان ورود و خروج مشخص می باشد . دارندگان ویزای سینگل کانادا می بایست در تاریخ مشخص اقدام به ترک کانادا نمایند . همچنین خروج افراد دارنده این نوع ویزای توریستی قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا ، به معنی اجازه ورود مجددا آنها به کانادا نخواهد بود .

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به نوااسکوشیا : شرایط اقامت نوا اسکوشیا از طریق برنامه استانی

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا که به ویزای مولتی کانادا ، ویزای ۵ ساله کانادا نیز شهرت دارد به جز در شرایط خاص تا زمان پایان اعتبار پاسپورت متقاضی معتبر خواهد بود. برخی از مهمترین شرایط و ویژگی‌های ویزای مولتیپل کانادا به صورت زیر می باشد :

متقاضی بصورت نامخدود می تواند به کاناد ورود و خروج داشته باشد
اعتبار ویزای متقاضی تا پایان اعتبار پاسپورت می باشد
متقاضی در هر با ورود حداکثر ۶ ماه می تواند بصورت مداوم در کانادا حضور داشته و پس از ۱۵ روز خروج از خاک کانادا مجددا” اجازه ورود خواهد داشت
در مواردی متقاضی می تواند درخواست حضور بیش از ۶ ماه در خاک کانادا نماید
در صورت انجام انگشت نگاری در ۱۰ سال گذشته نیزای به انگشت نگاری مجدد نمی باشد
این ویزا به منظور دیدار از خویشاوندان و یا سفر گردشی به کانادا صورت می گیرد
داشتن دعوتنامه در ویزای مولتیپل اجباری نمی باشد ولی داشتن دعوتنامه از خویشاوندان نزدیک می تواند در روند بررسی پرونده تاثیر مثبتی داشته باشد .

ویزای مولتیپل کانادا ۱۰ ساله می باشد ولی از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایران حداکثر ۵ سال می باشد ، ویزای مولتیپل کانادا برای ایران تا پایان اعتبار پاسپورت ( ۵ سال) می باشد .

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا ( ویزای والدین ) نوع دیگری از ویزاهای توریستی کانادا می باشد .این ویزا مخصوص پدر، مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ افرادی تنظیم شده که اقامت دائم کشور کانادا را داشته و سن آنها نیز بالای ۱۸ سال باشد. برای سوپر ویزای کانادا ارائه دعوت نامه الزامی است. دعوت نامه می بایست از طرف فرزند و یا نوه متقاضی باشد .

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به کانادا از طریق استانی

حقوق فرد دعوت کننده می بایست بالای ۲۴٫۰۰۰ دلار کانادا در سال باشد. ضمنا” مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده نیز حتما می‌بایست ضمیمه پرونده درخواست سوپر ویزای کانادا شود. همچنین دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کرده و فرد دعوت شونده می بایست جهت انجام معاینه پزشکی برای ویزای کانادا مدیکال کانادا ، زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت اقدام نماید .

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا ( مولتیپل و سینگل )

اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار
عکس جدید ۵/۳ * ۵/۴ رنگی با زمینه سفید
ترجمه شناسنامه متقاضی
ترجمه سند ازدواج
ترجمه گواهی اشتغال
تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
تمکن مالی
ترجمه اسناد ملکی
دعوتنامه و ارائه مشخصات کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card)، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی(Canadian Birth Certificate) یا کارت اقامت(PR Card) دعوت کننده
ترجمه رضایت نامه محضری ( از طرف کسی که خانواده را همراهی نمی کند ) برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند.

مدارک اضافی سوپر ویزای کانادا

ارائه مدارک مالی دعوت کننده مبنی بر اثبات توانایی پشتیبانی مالی دعوت شونده در زمان اقامت در کانادا
ارائه مدارک لازم مبنی بر اثبات حداقل حقوق سالانه تا ۲۴٫۰۰۰ دلار کانادا
ارائه مدارک پرداخت بیمه خدمات درمانی متقاضی حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا
ارائه مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده
مدارک معاینه پزشکی متقاضی توسط پزشک معتمد سفارت کانادا

مدت زمان بررسی پرونده ویزای توریستی کانادا حداکثر ۴ ماه می باشد .

جهت آگاهی از مخارج در کانادا ، هزینه های ماهانه زندگی در کانادا را بررسی نمایید .

پیام بگذارید