هزینه و شرایط تحصیل در مدارس کانادا ، تاریخ شروع مدارس

هزینه و شرایط تحصیل در مدارس کانادا ، تاریخ شروع مدارس

شرایط و هزینه تحصیل در مدارس کانادا با توجه به ایالت و مدرسه های کانادا متفاوت می باشد . شروع سال تحصیلی و تاریخ شروع مدارس کانادا بصورت همزمان می باشد . تحصیل در مدارس کانادا از ۶ سالگی شروع می گردد .تحصیل زیر ۱۸ سال در کانادا و اخذ ویزای دانش آموزی کانادا برای دانش آموزان که شرایط تحصیل در کانادا را داشته باشند امکانپذیر می باشد . دانش آموزان بین المللی می توانند جهت پذیرش مدارس کانادا در همه مقاطع دوره ابتدایی و دبیرستان اقدام نمایند . همچنین تحصیل در مدارس دولتی و خصوص کانادا برای این دانش آموزان امکانپذیر می باشد .

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

سن شروع به تحصیل در مدرسه های کانادا ۶ سال می باشد . مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل زیر ۱۸ سال در کانادا برای دانش آموزان بین المللی در مدرسه های این کشور امکانپذیر می باشد .دانش آموزان واجد شرایط جهت ادامه تحصیل در دوره متوسط کانادا می بایست جهت اخذ ویزای دانش آموزی کانادا اقدام نمایند . سیستم تحصیلی در مدارس ابتدایی تا دبیرستان کانادا با توجه به ایالت های این کشور به شکل زیر می باشد .

تحصیل در مدارس کبک

تحصیل در مدرسه های کبک ۱۱ سال می باشد . تحصیل در مدارس کبک به دو دوره ، Elementary School شش سال و Secondary School پنج سال تقسیم می گردد .
دانش آموزان مدارس کبک پس از اتمام دوره ۱۱ ساله خود برای کالج اقدام می نمایندو در صورت تمایل برای ادامه تحصیل در دانشگاه، پس از یک گذراندن یک دوره تحصیلی در کالج به دانشگاه وارد می گردند .

این مطلب را هم بخوانید:
محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا CRS Point 2020

تحصیل در مدارس کانادا در ایالت های پرنس ادوارد ، نیوبرانزویک و ساسکاچوان

تحصیل در مدارس ایالت های فوق به سه دوره Secondary School ، Middle School ، Elementary School تقسیم می گردد . دوره تحصیلی در مدرسه Elementary School شش سال ، دوره تحصیلی در مدارس Middle School سه سال و در مدارس Secondary School سه سال می باشد .

دانش آموزان فارغ التحصیل از مدرسه های ایالت های فوق می توانند برای کالج و یا دانشگاه های کانادا اقدام نمایند .

شرایط تحصیل در مدارس کانادا در ایالت های دیگر

تحصیل در مدرسه های کانادا در ایالتهای دیگر به دو دوره تقسیم می گردد . دوره تحصیلی Elementary School که مدت زمان آن هشت سال و دوره تحصیلی Secondary School که مدت زمان آن چهار سال می باشد .

دانش آموزان فارغ التحصیل در ایالت فوق می توانند جهت تحصیل در کالج و یا دانشگاه های کانادا اقدام نمایند .

مدارک مورد نیاز جهت ویزای دانش آموزی کانادا

ترجمه رسمی مدرک تحصیلی و ریز نمرات سال های گذشته دانش آموز
نامه پذیرش تحصیلی از یکی از مدارس کانادا
پاسپورت با تاریخ اعتبار بیش از یکسال ( پیشنهاد می گردد در صورتی که تاریخ اعتبار پاسپورت زیر یکسال می باشد جهت تعویض آن اقدام گردد )
در عدد عکس پاسپورتی جدید
گواهی تمکن و پشتیبانی مالی بانکی میزان تمکن مالی ویزای دانشجویی
مدارک مربوط به پرداخت هزینه شهریه مدرسه کانادا
نامه هدف از تحصیل Letter of explanation
درخواست CAQ در صورت تحصیل در مدارس ایالت کبک
نامه گاردین
پاسپورت یکی از والدین جهت اخذ ویزای همراه ( با اعتبار بیش از یکسال )
دوعدد عکس پاسپورتی جهت ویزای همراه

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت نیروهای متخصص فرانسوی زبان انتاریو کانادا Express Entry

والدین همراه دانش آموزان ، در صورتی که اقدام به پذیرش تحصیلی از کالج و یا دانشگاه های کانادا نمایند ضمن اینکه در این دوره هزینه تحصیل فرزندشان رایگان می گردد ، می توانند ویزای خود را تبدیل به ویزای دانشجویی و در نهایت شرایط اخذ اقامت کانادا برای خود مهیا نمایند . در این خصوص شرایط اقامت کانادا از طریق فرزند را مطالعه نمایید .

هزینه تحصیل در مدارس کانادا : ابتدایی و دبیرستان

هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی و دبیرستان کانادا با توجه به ایالت و نوع مدرسه می تواند متفاوت باشد . معمولا” هزینه تحصیل در مدرسه های کانادا از سالی ۱۵۰۰۰دلار کانادا شروع می گردد . نحوه پرداخت هزینه تحصیل نیز در مدرسه های کانادا متفاوت می باشد . برخی از مدرسه ها ممکن است پرداخت هزینه تحصیل را بصورت اقساط بپذیرند .

در صورتی که به دنبال تحصیل رایگان در کانادا می باشید شرایط بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا را مطالعه نمایید .

تاریخ شروع مدارس در کانادا

شروع سال تحصیلی مدارس در کانادا معمولا” از اواسط سپتامبر ( اوایل سپتامبر ) بوده و در خرداد ماه به پایاین می رسد . تعطیلات تابستانی معمولا ” ۲ ماه می باشد . همچنین در ماه های مارس و دسامبر تعطیلات سال نو به مدت یک هفته یا ده روز نیز می باشد .

ساعات شروع کلاسها در مدارس در برخی شهر ها ساعت ۹ صبح و برخی دیگر ۸ صبح و ساعت ۱۵:۳ و یا ۱۴:۳۰ به پایان می رسد . مدرسه ها روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل می باشد .

دانش آموزان بین المللی که تحصیل در دوره متوسطه در کانادا را با موفقیت به پایان برسانند می توانند به راحتی وارد دانشگاه های معتبر این کشور شوند . ورود به دانشگاه های کانادا برای این دانش آموزان بدون نیاز به ارائه مدرک زمان امکانپذیر است .

این مطلب را هم بخوانید:
گواهی تمکن مالی ویزای کانادا : مهاجرت و یا توریستی

تحصیل در کانادا دانشجویان را با مشاغل و بازار کار این کشور آشنا می نماید و زمینه را برای ورود آسان آنها به بازار کار فراهم می نماید. مطابق قوانین مهاجرتی کانادا فارغ التحصیلان کالج و دانشگاه های کانادا می توانند پس از اتمام دوره تحصیلی ویزای کار درخواست نمایند.

در صورتیکه تمایل به ادامه تحصیل در مدارس کانادا را دارید ، شرایط اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا را نیز مطالعه نمایید .

پیام بگذارید