هزینه زندگی در کانادا : مخارج ماهانه زندگی

هزینه زندگی در کانادا : مخارج ماهانه زندگی

هزینه زندگی در کانادا و آگاهی از مخارج ماهانه زندگی در ایالت های مختلف کانادا می تواند کمک شایانی به برنامه ریزی و انتخاب استان محل زندگی برای متقاضیان مهاجرت به این کشور داشته باشد . آگاهی از مخارج و هزینه های زندگی در کانادا از قبیل : اجاره خانه ، هزینه خورد و خوراک ، هزینه حمل و نقل و … می تواند نقش بسزایی در مدیریت مناسب هزینه ها داشته باشد .

نکته ای که در این مبحث می بایست به آن اشاره نمود این است که ضمن اینکه هزینه های فوق در شهرهای مختلف کانادا متفاوت می باشد ، بسته به نوع و کیفیت زندگی افراد نیز می تواند نوسان داشته باشد . عمده تفاوت هزینه ها درکانادا ، هزینه اجاره خانه در کانادا می باشد . هر چند مواردی از قبیل بیمه و حمل و نقل نیز تا حدودی در ایالت های مختلف فرق می نماید اما نوسان آن به اندازه هزینه مسکن نمی باشد .

هزینه سکونت و اجاره در کانادا

هزینه سکونت و اجاره به عنوان یکی از مهم‎‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا گزینه های مختلفی برحسب انواع آن وجود دارد .مثلا” کرایه یک سوییت Studio apartment تقریبا” ۸۰۰ دلار می باشد ولی اگر بخواهید محل سکونت شما دارای اتاق خواب باشد میبایست هزینه ای در حدود ۱۰۰۰ دلار در ماه و برای  آپارتمانهای دو خوابه تقریبا ۱۳۰۰ دلار در ماه پرداخت گردد . البته اگر بخواهید که محل سکونت شما نزدیک مرکز شهر باشد می بایست مبلغی بیش از این پرداخت نمایید . همچنین مبالغ فوق مختص آپارتمان می باشد در صورت انتخاب خانه ای مستقل و ویلایی می بایست حداقل ۳۵۰۰ دلار در ماه پرداخت نمایید . هزینه های فوق برای زندگی در شهر مونترال می باشد . هزینه سکونت در شهر های تورنتو و ونکوور حداقل ۵۰ درصد بیشتر از هزینه های فوق می باشد . جهت آشنایی با انواع اجاره نامه در کانادا ، شرایط و هزینه اجاره خانه در کانادا را بررسی نمایید .

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت نیروی متخصص یوکان کانادا YUKON Skill Worker

هزینه حمل و نقل در کانادا

حمل و نقل یکی دیگر از مخارج ماهانه زندگی کانادا می باشد. در کانادا انواع وسایل حمل و نقل عمومی نظیر قطار، اتوبوس، مترو وجود دارد . خرید یک بلیط یک نفره ۳ دلار و ۲۵سنت می باشد که امکان استفاده از آن برای مترو و اتوبوس میسر می باشد . البته بلیط های فوق تنها برای ساعاتی اعتبار دارد و پس از آن می بایست مجددا” بلیط تهیه کرد . جهت مدیریت هزینه های حمل و نقل در کانادا بهترین گزینه کارت های حمل و نقل عمومی می باشد که بصورت هفتگی و یا ماهیانه شارژ می گردند . متقاضیان می بایست با توجه به تعداد استفاده ماهیانه خود ، بهترین گزینه را در این خصوص انتخاب نمایند . هزینه شارژ کارت های نامحدود Monthly Pass بصورت ماهانه ۸۰ دلار می باشد . البته این هزینه برای دانشجویان با تخفیف همراه بوده و حدودا” ۵۰ دلار می باشد . مبالغ فوق برای حمل و نقل در مونترال می باشد این هزینه در شهرهایی نظیر تورنتو و ونکوور تقریبا” ۱۵درصد بیشتر است .

هزینه موبایل در کانادا

هزینه خدمات سرویس موبایل در کانادا با توجه به اپراتور سرویس دهنده متفاوت می باشد . حداقل هزینه سرویس موبایل در کانادا حداقل ۵۰ دلار در ماه می باشد . این هزینه بابت ۲ گیکابایت اینترنت می باشد . هزینه تماس صوتی در کانادا تقریبا” رایگان می باشد و هزینه پلن های خدمات موبایل جهت اینترنت تنظیم شده است . اپراتورهای Fido , Bell ,Rogers برخی از شرکت های ارائه دهنده حدمات موبایل و اینترنت می باشند . شرکت های فوق بر روی پلن های خود، گوشی های موبایل متنوعی را نیز ارائه می دهند .

این مطلب را هم بخوانید:
اقامت ازطریق تولد فرزند در کانادا ، هزینه تولد فرزند در کانادا

هزینه اینترنت پرسرعت

هزینه اینترنت یکی دیگر از مخارج معمول زندگی در کانادا می باشد . هزینه اینترنت ثابت پرسرعت در کانادا حداقل ۵۰ دلار در ماه می باشد .البته در پاره از اوقات شرکت ها آفرها و تخفیف مناسبی را نیز ارائه می هند که این قیمت به ۲۵ دلار در ماه نیز کاهش پیدا می کند . متقاضیان امکان استفاده از پلن های ترکیبی موبایل ، تلویزیون و تلفن خانگی را نیز خواهند داشت . هزینه پلن های فوق حدودا” ۱۱۰دلار می باشد

هزینه برق و آب

یکی دیگر از مخارج ماهانه زندگی کانادا هزینه‌ قبوض آب ، برق و گاز است. پرداخت این قبوض برای یک آپارتمان ۱ یا ۲ خوابه و یا Condo معادل ۵۰ تا ۸۰ دلار هزینه‌ خواهد داشت و برای آپارتمان‌های بزرگتر ۳ تا ۴خوابه semi- detached مبلغ آن به ۸۰ تا ۱۰۰دلار افزایش پیدا کرده و برای خانه‌های ویلایی مبلغی معادل ۱۳۰دلار خواهد بود.

مخارج ماهانه زندگی در کانادا : خورد و خوراک

خرید مایحتاج خانه و خورد و خوراک  یکی از اساسی‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا می باشد ، این بخش نسبت به میزان مصرف فرد و یا خانواده از مواد خوراکی کاملا متغیر است و نمی‌توان آمار دقیقی برای آن ارائه کرد. در صورتی که مدیریت درست هزینه ها در این خصوص و استفاده از غذاهای هفتگی در منزل تقریبا” هزینه شما بین ۷۰ تا ۸۰ دلار در هفته خواهد بود. در صورت استفاده از غذاهای رستوران حداقل ۱۵ تا ۲۰ دلار در هر وعده هزینه خواهید داشت . البته تهیه فست فودهایی نظیر مک دونالد که از کیفیت پایینی برخوردار است می تواند ۸ دلار در هر وعده هزینه داشته باشد .

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به ساسکاچوان : شرایط اقامت ساسکاچوان از طریق برنامه های استانی

مخارج های جانبی زندگی در کانادا

هزینه های جانبی زندگی از قبیل سینما ، استفاده از باشگاه و یا خودرت قعوه نیز از دیگر هزینه های زندگی در کانادا می باشد . عضویت در باشگاه در کانادا بصورت ماهانه ۶۰ دلار هزینه خواهد داشت . البته باشگاه های دیگر نیز وجو دارد که امکانات محدودتری در اختیار متقاضیان قرار خواهند داد که هزینه آنها ۱۵ دلار در ماه می باشد . تفریحاتی نظیر تماشای فیلم سینمایی نیز بین ۱۲ تا ۲۰ دلار هزینه خواهد داشت. خوردن قهوه در کافی شاپ های کانادا نیز حداقل ۳ دلار هزینه دارد .

در نهایت هزینه زندگی ، حمل و نقل و مسکن برای یک خانواده دو نفره در شهری مانند مونترال حداقل ۲۰۰۰ دلار می باشد . هزینه زندگی در تورنتو ۲۶۰۰ دلار ،و هزینه زندگی در ونکوور ۳۰۰۰ دلار حداقل می باشد .

متقاضیان می بایست به این نکته توجه داشته باشند در ایالت های مختلف کانادا درآمد و هزینه با هم تناسب دارند . البته برای افرادی که با ویزای دانشجویی کانادا در این کشور حضور دارند ( با توجه به اینکه درآمدی در حین تحصیل ندارد ) ، انتخاب شهرهایی با هزینه های زندگی کمتر، منطقی تر می باشد .

پیام بگذارید