مهاجرت کاری به کانادا ، مهاجرت از طریق تخصص

مهاجرت کاری به کانادا ، مهاجرت از طریق تخصص

مهاجرت کاری به کانادا و یا مهاجرت از طریق تخصص یکی از راه های اخذ اقامت دائم کانادا می باشد . کشور کانادا جهت تامین اهداف اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی خود نیاز به افزایش رشد جمعیت این کشور دارد . با توجه به برنامه اعلام شده از طرف اداره مهاجرت کانادا ، این کشور تا پایان سال ۲۰۲۱ سالانه حدود ۳۳۰٫۰۰۰ مهاجرت از طریق روش های مهاجرتی موجود می پذیرد . این پذیرش از روش های مهاجرت از طریق تخصص کاری ، برنامه های سرمایه گذاری ، برنامه های خود اشتغالی و دیگر برنامه ای اقامتی صورت می گیرد .

مهاجرت کاری به کانادا

یکی از اهداف اداره مهاجرت کانادا، جذب نیروهای متخصص تازه واردی است که تاثیر موثری بر رشد اقتصادی کانادا خواهند داشت . انتخاب این نیروها از طریق برنامه های مختلف مهاجرت از طریق تخصص کانادا صورت می گیرد . افرادی که دارای تخصص و تحصیلات دانشگاهی می باشند می‌توانند با انتخاب مناسب ترین برنامه مهاجرتی ، اقامت دائم کشور کانادا را کسب نمایند . ایالت های مختلف کانادا دارای برنامه های مهاجرت از طریق تخصص متنوعی می باشند . مهاجرت کاری کانادا از طریق این برنامه های مهاجرتی ایالتی برای متقاضیان واجد الشرایط میسر می باشد . نیروهای متخصصی که شرایط لازم جهت مهاجرت کاری را داشته باشند می توانندموفق به دریافت اقامت کانادا شوند . در کنار برنامه های استانی ، برنامه مهاجرت کار ی فدرال هم یکی دیگر از این برنامه های اقامتی می باشد .

این مطلب را هم بخوانید:
برنامه مهاجرتی کارآفرینی انتاریو کانادا

شرایط مهاجرت از طریق تخصص کانادا

پایه و اساس برنامه مهاجرت از طریق تخصص کانادا کسب امتیاز از طریق فاکتور های سن ، تحصیلات ، سابقه کاری ،مدرک زبان آیلتس می باشد . علاوه بر موارد بالا فاکتورهای انطباق پذیری نیز می تواند نقش بسزایی در افزایش امتیاز در برخی از برنامه های مهاجرتی کاری کانادا داشته باشد .

فاکتور های امتیاز بندی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کار

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کار می بایست از فاکتورهای زیر در برنامه های مختلف مهاجرت کاری امتیاز کسب نمایند :

امتیاز مدرک زبان انگلیسی آیلتس
امتیاز مدرک زبان فرانسوی
امتیاز سن متقاضی
امتیاز سابقه کار متقاضی
امتیاز سطح تحصیلات متقاضی
امتیاز از تحصیلات همسر ( جهت افراد متاهل )
امتیاز از مدرک زبان همسر ( جهت افراد متاهل )

نیروهای ماهر واجد الشرایط می بایست جهت کسب امتیاز از موارد فوق ، اسناد و مدارک لازم را جمع آوری و ارائه نمایند . همچنین داشتن تمکن مالی با توجه به تعداد اعضای خانواده نیز یکی دیگر از شروط مورد نیاز این برنامه های اقامتی می باشد . این گواهی مالی جهت اثبات توانایی پشتیبانی از هزینه های خود و خانواده همراه برای مدت حداقل ۶ ماه می باشد .

جهت کسب امتیاز از فاکتور تحصیلات ، مدارک تحصیلی متقاضی توسط سازمان WES کانادا ارزیابی گردد . مدارک فوق می بایست از طریق دانشگاه مربوطه مستقیما” برای این سازمان ارسال گردد .

امتیاز فاکتور های انطباق پذیری در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تخصص در صورت داشتن فاکتورهای زیر می توانند امتیاز اضافه تری کسب نمایند و شانس بیشتری برای انتخاب از طریق برنامه های مهاجرتی کاری و تخصصی کانادا داشته باشند .

این مطلب را هم بخوانید:
اکسپرس اینتری انتاریو ، برنامه اولویت نیروی انسانی

امتیاز سابقه کار متقاضی در کانادا
امتیاز تحصیل متقاضی در کانادا
امتیاز جاب آفر ( پیشنهاد کاری ) از یک شرکت و کارفرما در کانادا
امتیاز داشتن خویشاوند در کانادا

متقاضیان مهاجرت کاری کانادا می بایست به این نکته توجه نمایند که اقدام از طریق این برنامه ها به معنی مهیا بودن کار وشغل در بدو ورود برای آنها نمی باشد .این روشها تنها اخذ اقامت کانادا را برای واجد الشراطین مهیا می سازد و متقاضیان پس از ورود به کانادا باید برای پیدا کردن کار شخصا” اقدام نمایند مگر اینکه از قبل موفق به دریافت جاب آفر شده باشند .

پیام بگذارید