مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

اطلاعات مورد نیاز جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

کانادا یکی از کشورهای محبوب برای افرادی است که می خواهند زندگی و تحصیل در یک کشور مدرن و پیشرفته را تجربه کنند. مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا، امکان زندگی در کانادا را برای متقاضیان فراهم می کند. مهاجرت تحصیلی کانادا در تمامی مقاطع امکان پذیر است. افراد متقاضی می توانند در صورت داشتن شرایط لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنند. گرفتن پذیرش از دانشگاه و یا مدرسه اولین قدم در جهت رفتن به کانادا برای تحصیل می باشد. بعد از دریافت پذیرش متقاضیان می توانند برای گرفتن ویزا و اقامت در کانادا اقدام کنند.

با توجه به این که هر ساله مهاجران ایرانی زیادی کانادا را برای مهاجرت انتخاب می کنند بر آن شدیم تا در این مقاله درباره جزئیات مهاجرت تحصیلی به کانادا صحبت کنیم. اگر شما نیز علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، چگونگی دریافت اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل و… هستید در ادامه با ما همراه باشید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

هزینه تحصیل در کانادا، نسبت به بقیه کشورهای اروپایی بسیار کمتر است و این باعث افزایش متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا شده است. یکی از شرایط رفتن به کانادا برای تحصیل، تامین هزینه های تحصیل است. اولین هزینه ای که در راستای دریافت ویزای تحصیلی پرداخت می شود،هزینه ارزیابی مدارک ویزا که در حدود ۱۵۰ دلار کانادا است. سپس باید دانشجو تمکن مالی خود را اثبات کند. در سال های اخیر، میزان تمکن مالی در حدود ۱۰ هزار دلار برآورد شده است. هزینه بعدی که باید متقاضیان برای آن برنامه ریزی داشته باشند شهریه دانشگاه است. همانگونه که قبلا هم گفته شده است، میزان شهریه در کانادا به نوع دانشگاه، شهرمحل تحصیل، رشته و مقطع تحصیلی مربوط است. به طورمثال هزینه مقطع کارشناسی ارشد نسبت به کارشناسی کمتر است. برخی از رشته ها مانند پزشکی و مهندسی نسبت به رشته های علوم انسانی دارای شهریه بیشتری هستند. کمترین میزان شهریه در دانشگاه های کانادا در حدود ۱۴ هزار دلار است.

علاوه برشهریه دانشگاه، دانشجویانی که نمره زبان پایین تری داشته اند برای ادامه تحصیل در دانشگاه باید در دوره های زبان در کانادا شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند. این هزینه در موسسات مختلف زبان متفاوت است. همچنین مدت این دوره به سطح دانشجو بستگی دارد.

میزان هزینه تحصیلی تمام شده برای دانشجویان وابسته به هزینه زندگی آنها دارد. هزینه های زندگی در کانادا، به کیفیت زندگی و سبک زندگی دانشجو مربوط است. بیشترین میزان هزینه مربوط به اسکان است. دانشجویان با توجه به محل اسکان خود هزینه متفاوتی پرداخت خواهند کرد. این را در نظر داشته باشید که شهرهای کوچک نسبت به شهرهای بزرگ هزینه زندگی کمتری دارند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

بسیاری از دانشگاه های کانادا دارای رتبه علمی بسیار بالایی در سطح جهانی هستند. همچنین مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، امکان کار کردن بعد از تحصیل و دریافت اقامت دائم کانادا را فراهم می کند. به همین دلایل، مهاجرت تحصیلی کانادا یکی از روش های بسیار محبوب مهاجرتی به کانادا است. مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا این گونه است که متقاضیان ابتدا باید از یکی از دانشگاه های کانادا، پذیرش دریافت کنند. سپس همراه با دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا ابتدا باید دانشگاه مناسب با رشته تحصیلی مورد نظر انتخاب شود. سپس مدارکی از جمله فرم درخواست پذیرش دانشگاه، آخرین مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات، مدرک زبان و پاسپورت به دانشگاه ارسال شود.

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به کانادا از طریق استانی

بعضی از دانشگاه ها بدون مدرک زبان دانشجو پذیرش می کنند. البته به شرطی که بعد از ورود به کانادا، دوره های زبان را دانشجو با موفقیت بگذارند. متقاعد کردن افسر اداره مهاجرت در موفقیت دریافت ویزا تاثیر مثبتی دارد. یکی از موضوعات مهم برای افسر اداره مهاجرت، تمکن مالی متقاضی است. سپس باید متقاضی ثابت کند تا قصد ماندن و اقامت در کانادا بعد از تحصیل را ندارد. داشتن سفرهای متعدد به کشورهای عضو شینگن به ثابت کردن این موضوع کمک بسیاری می کند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی متقاضیان باید مدرک دوره ۱۲ سال تحصیل را داشته باشند. مدرک زبان و نمره زبان آیلتس ۶ یکی از الزمات تحصیل در دوره کارشناسی است.

مدارک مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به شرح زیر می باشد:

• نامه پذیرش دانشگاه

• پاسپورت

• عکس

• نامه تمکن مالی

• گواهی عدم سوء پیشینه

• گواهی پزشکی

• ارائه انگیزه نامه

نداشتن کپ تحصیلی، از شرایط مهاجرت به کانادا برای تحصیل است. در واقع، هرچه فاصله بین مقاطع تحصیلی بیشتر باشد شانس موفقیت در دریافت ویزای تحصیلی کاهش پیدا می کند. داشتن توصیه نامه از اساتید دانشگاه های کانادا، یک دیگر ازعوامل موفقیت درمهاجرت تحصیلی به کانادا است. گرفتن ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد که اطلاع نداشتن از آنها باعث ریجکت ویزا می شود.

به همین سبب، مشاوره مهاجرت تحصیلی به کانادا در ضمینه دریافت ویزای تحصیلی و فراهم کردن شرایط اقامت تحصیلی در کانادا بسیار دارای اهمیت است. افراد مجرب، با مشاوره تحصیل در کانادا و کمک درجمع آوری مدارک مورد نیاز به متقاضیان می توانند راه رفتن به کانادا برای تحصیل را هموارتر کنند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند

در بسیاری از مواقع، وقتی صحبت از رفتن به کانادا برای تحصیل می شود، مهاجرت دانشجویی به کانادا به ذهن می آید. در حالی که مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا، برای دانش آموزان هم امکان پذیر است. داشتن مدارسی با سطح آموزشی بالا در کانادا یکی ازعوامل افزایش مهاجرت به کانادا برای تحصیل دانش آموزان است. در این نوع مهاجرت، به دلیل اینکه دانش آموزان زیر ۱۸ سال نیاز به مراقبت دارند یکی از والدین می تواند به عنوان همراه وارد خاک کانادا شود. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند، یکی از روش های مهاجرتی آسان و پر طرفدار به کانادا است. ویزای در نظر گرفته شده برای والدین دانش آموزان به ویزای گاردین معروف است. والدین می توانند تا ۱۸ سالگی فرزند خود در کانادا اقامت داشته باشند. والدین دانش آموز می تواند پس از ورود به خاک کانادا با ثبت نام در دانشگاه یا پیدا کردن کار، اقامت کانادا را بدست آورند. علاوه بر این، تحصیل والدین در دانشگاه کانادا منجر به رایگان شدن شهریه فرزندان آنها هم می شود و حتی همسرآنها هم می تواند از طریق ویزای همراه به کانادا سفر کند. به دلیل اینکه ویزای گاردین تنها به یکی از والدین تعلق می گیرد، والدین دیگر می تواند از طریق دریافت ویزای مولتیپل وارد کانادا شود.

یکی از مهترین شرایط دریافت ویزای گاردین داشتن تمکن مالی است. والدین باید اثبات کنند که قدرت مالی برای تامین هزینه ها و شهریه مدرسه در کانادا را دارند. از شرایط دیگر دریافت ویزای همراه والدین، متاهل بودن و داشتن فرزند زیر ۱۸ سال است. همچنین یکی از شرایط مناسب دریافت ویزای همراه، احتیاج نداشتن به مدرک زبان والدین است.

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در کبک

استان کبک، یکی از قدیمی ترین و زیباترین شهرهای کانادا است. زبان غالب در کبک، زبان فرانسوی است. این شهر دارای ۹ دانشگاه می باشد که ۳ دانشگاه آن انگلیسی زبان و بقیه فرانسوی زبان هستند. تحصیل در کبک از ۶ سالگی تا ۱۶ سالگی اجباری است. این دوره شامل ۶ سال ابتدایی و ۵ سال دوره متوسطه می باشد.

استان کبک، ایده آل ترین شهر برای تحصیل دانشجویان بین المللی در کانادا است. بسیاری ازدانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند، تحصیل در کبک را ترجیح می دهند. زیرا شهریه دانشگاه های کبک نسبت به سایر شهرهای کانادا کمتر است. همچنین کبک، شهر چند ملیتی است و این باعث از بین رفتن تبیض دراین استان می شود. به همین دلیل استان کبک به بهشت دانشجویان بین المللی معروف است. متقاضیانی که پذیرش از دانشگاه های کبک را دریافت کرده اند باید گواهیCAQ (مخفف عبارت Quebec Acceptance Certificate) را از اداره مهاجرت ایالت کبک گرفته و به دانشگاه پذیرفته شده ارائه دهند. دانشجویان برای تحصیل در دوره کارشناسی در کبک یک دوره ۳ تا ۴ ساله را می گذرانند. البته گذراندن یک دوره پیش دانشگاهی قبل از ورود به دانشگاه در کبک الزامی است. طبق جدیدیترین قانون کبک، افرادی که ۲ سال درکبک تحصیل کنند و سپس به مدت ۱ سال کار تمام وقت داشته باشند، می توانند اقامت دائم این کشور را بدست آوررند. برای تحصیل در دانشگاه های کبک، تسلط کامل به زبان انگلیسی و فرانسوی و داشتن پذیرش از دانشگاه لازم است. ممکن است بعضی از دانشگاه های کبک بدون داشتن الزمات تعیین شده پذیرش دانشجو را انجام دهند. بنابراین تحصیل در کبک بدون مدرک زبان در بعضی از دانشگاه های آن امکان پذیراست البته به شرطی که دوره های خاص تعیین شده با موفقیت توسط دانشجو گذرانده شود.

قبل از ورود به کبک بهتر است دانشجویان از میزان هزینه های شهریه و زندگی در این استان اطلاع داشته باشند. میزان شهریه دراستان کبک به دانشگاه و نوع رشته بستگی دارد و بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار در سال برای دانشجویان بین المللی متغیر می باشد. دانشجویان بومی نسبت به دانشجویان بین المللی شهریه کمتری را پرداخت می کنند. تحصیل رایگان در کبک برای پناهجویان دارای گواهی انتخاب کبک وجود دارد. هزینه زندگی در کبک با توجه به سطح زندگی دانشجویان متفاوت است ولی با توجه به برآورد اداره مهاجرت این هزینه در حدود ۱۲۰۰۰ دلار در سال می باشد. در برنامه ریزی هزینه برای تحصیل در کبک، به این نکته دقت شود که همه مواد غذایی در کبک دارای مالیات ۵ درصدی هستند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل

دانشگاه های کانادا دارای سطح آموزشی بالا و رتبه علمی بسیار خوب در سطح جهانی هستند. علاوه بر این، گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل، از دیگر دلایل مهاجرت به کانادا برای تحصیل است. این عامل باعث شده است که مهاجرت تحصیلی به کانادا طرفداران بیشتری پیدا کند. پیدا کردن کار بعد از تحصیل، یکی از روش های مناسب برای دریافت اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل است. دریافت اقامت کاری بعد از تحصیل یا PGWP، به مدت زمان تحصیل و اعتبارمدرک تحصیلی بستگی دارد. اکثرمدارک دانشگاه های کانادا، مورد تایید برای گرفتن اقامت کاری بعد از تحصیل است. برای دریافت PGWP، مدت زمان دوره تحصیلی باید بیشتر از ۸ ماه باشد. مدت اقامت کاری در کانادا بعد از تحصیل، به میزان دوره تحصیلی مربوط است. در صورتی که دوره تحصیل در کانادا بین ۸ ماه تا ۲ سال باشد، دانشجو می تواند به میزان دوره تحصیلی خود، اقامت کاری دریافت کند. همچنین افرادی که بیشتر از ۲ سال اقامت کانادا تحصیلی دارند، امکان دریافت اقامت کاری به مدت ۳ سال برای آنها وجود دارد.

این مطلب را هم بخوانید:
پذیرش جدید برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری در کبک 2020

بعد از اتمام تحصیل و گرفتن مدرک، متقاضیان ۶ ماه فرصت دارند تا برای دریافت اقامت کاری بعد از تحصیل اقدام کنند. مدارک لازم برای دریافت اقامت کاری شامل پاسپورت، تایید مدرک تحصیلی و مجوز تحصیلی است.

تقاضیان می توانند پیش از به پایان رسیدن مهلت اقامت کاری برای دریافت اقامت دائم از طریق برنامه اکسپرس اقدام کنند و به راحتی اقامت دائم کانادا را بدست آورند. زیرا داشتن تحصیلات و اقامت کاری در کانادا باعث دریافت امتیازات زیادی در این برنامه می شود. همچنین متقاضیان می توانند ۳ سال بعد از دریافت اقامت دائم، برای پاسپورت کانادایی اقدام کنند. گرفتن مجوز کاری از روش های محبوب برای دریافت اقامت بعد از تحصیل است.

دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری، ازدواج، فرزند و گرفتن پناهندگی از دیگر روش های کسب اقامت بعد از تحصیل برای دانشجویان می باشد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کالج

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرتی به کانادا است. کالج ها در کانادا به دو نوع خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. کالج های خصوصی، شهریه بیشتری نسبت به کالج های دولتی دریافت می کنند. علاوه براین، دانشجویان کالج های دولتی می توانند بعد از اتمام تحصیل با دریافت اجازه کار، اقامت دائم کانادا را بدست آورند. در حالی که این امتیاز برای دانشجویان بین المللی کالج های خصوصی وجود ندارد.

مدارک لازم برای گرفتن پذیرش کالج کانادا عبارتند از:

• پاسپورت

• آخرین مدرک تحصیلی دانشجوهمراه با ریز نمرات

• مدرک زبان

• رزمه دانشجو

تحصیل در کالج کانادا شرایط سنی ندارد ولی سن مناسب برای دریافت ویزای تحصیلی بین ۱۸ تا ۲۳ سال است. مدرک زبان یکی دیگر از شرایط تحصیل در کالج است. بعضی از کالج های کانادا بدون مدرک زبان، به شرط گذراندن دوره های آموزشی زبان در کانادا پذیرش انجام می دهند.

دوره کالج در کانادا با توجه به نوع رشته و نوع کالج بین ۱ تا ۳ سال است. کوتاه بودن دوره کالج در کانادا این امکان را برای متقاضیان به وجود می آورند تا سریعتر وارد بازار کار در کانادا شده و سپس اقامت دائم کانادا را کسب کنند. افرادی که یک سال در کالج تحصیل داشته باشند، می توانند به مدت ۱ سال در کانادا کار کنند. همچنین متقاضیانی که بیش از ۲ سال در کالج تحصیل کرده باشند، این امکان برای آنها وجود دارد که به مدت ۳ سال در کانادا اجازه کار دریافت کنند.

دریافت اقامت کانادا از طریق تحصیل در کالج یکی از ویژگی های مثبت تحصیل در کالج است. متقاضیان دریافت اقامت کانادا باید ابتدا دوره آموزشی خود را در کالج به اتمام رسانده باشند و مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند. سپس بعد ازاخذ اجازه کار، به مدت یک سال کار تمام وقت و مرتبط با رشته خود را انجام دهند. متقاضیان با این شرایط می توانند در برنامه اکسپرس کانادا شرکت کرده و با کسب امتیاز لازم، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

پیام بگذارید