مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

هر آن چیزی که درباره مهاجرت به کانادا باید بدانید

کشور کانادا مقصد بسیاری از مهاجران سراسر دنیا است. این کشور از لحاظ مهاجرت پذیری رتبه دوم جهان را به خود اختصاص داده است. سیاست مثبت کانادا در زمینه مهاجرت و پناهجویان در کسب این رتبه تاثیر زیادی داشته است. آمارها نشان می دهد که بیش از ۳۸ درصد جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می دهند.

ادامه روند فعلی مهاجرت به کانادا موجب می شود که این میزان در سال ۲۰۳۶ به ۵۰ درصد افزایش یابد.

با توجه به این که مهاجرت به کانادا از طرق مختلف امکان پذیر است، بر آن شدیم تا در این مقاله به معرفی راه های مهاجرت به کانادا و بررسی شرایط مهاجرت به کانادا بپردازیم.

در ادامه با ما با پاسخ سوالهای زیر همراه باشید.

شرایط مهاجرت به کانادا چیست؟

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟

ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟

آسان ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟

راه های تضمینی مهاجرت به کانادا

 

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا
شرایط مهاجرت به کانادا

داشتن مدرک تحصیلی معتبر و سابقه کاری از جمله مهم ترین شرایط مهاجرت به کانادا است. همچنین تمکن مالی یکی دیگر از شرایط اقامت کانادا به شمار می رود. اهمیت هر یک از این موارد بر اساس نوع روش انتخابی متفاوت است. در واقع افراد ارزیابی شده و بر مبنای امتیازات کسب شده مجوز اقامت در این کشور را پیدا می کنند. برای کانادا بیش از ۱۰۰ برنامه مهاجرتی متنوع تعریف شده است. به کارگیری هر یک از این روش ها منجر به اقامت موقت یا دائم کانادا می شود.

رایج ترین روش های اقامتی اخذ ویزای تحصیلی، توریستی، سرمایه گذاری، شغلی یا خانوادگی است.

پرمتقاضی ترین ویزا برای سفر به کانادا از نوع توریستی یا دیداری است.

اغلب متقاضیان برای بازدید از اماکن طبیعی، تاریخی و دیدنی کانادا اقدام به گرفتن ویزای توریستی می کنند. همچنین این ویزا برای دیدار با دوستان یا اعضای خانواده نیز کاربرد دارد. لازم به ذکر است که در این روش اقامت فرد در کشور کانادا به صورت موقت می باشد.

جذب و به کارگیری نیروی تحصیل کرده، متخصص و دارای تجربه یکی از برنامه های مهم مهاجرتی در کانادا است. این برنامه از سال ۲۰۱۵ و با تجمیع سه برنامه «نیروی ماهر»، «تجربه کار کانادایی» و «فنی حرفه ای» تحت عنوان «اکسپرس انتری» شروع به کار کرده است.

با توجه به اینکه در بسیاری از شهرهای کانادا کمبود نیروی متخصص وجود دارد، متقاضیان این روش در اولویت بالاتر پذیرش قرار دارند.

اخذ اقامت دائم کانادا با روش اکسپرس انتری بر اساس سیستم امتیازدهی انجام می شود. کسب حداقل امتیاز (۶۷) برای ورود به این سیستم الزامی است.

متقاضیان بر اساس سن، تحصیلات، زبان، سابقه کار، اقوام ساکن کانادا، شرایط همراه، میزان آشنایی با زبان انگلیسی یا فرانسوی امتیازدهی می شوند.

سرمایه گذاری یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا است. شرایط سرمایه گذاری بر اساس سن، نوع بیزینس، میزان آشنایی با زبان، میزان سرمایه و استان مد نظر برای سکونت متغیر است.

یکی از روش های سرمایه گذاری خود اشتغالی (Self-employed) است که بیشتر برای هنرمندان کاربرد دارد.

افرادی که قصد مهاجرت به هر استانی به جزء کبک را دارند می توانند از خود اشتغالی برای اخذ اقامت استفاده کنند.

بستگان درجه یک افراد مقیم این کشور می توانند از روش اسپانسرشیب برای اخذ اقامت کانادا استفاده کنند. شهروندان یا افراد مقیم کانادا در صورت رسیدن به سن ۱۸ سالگی می توانند امکان اقامت دائم بستگان درجه یک خود را در این کشور فراهم سازند. پدر، مادر، همسر، پدربزرگ، مادربزرگ، فرزند و فرزند خوانده از جمله این موارد به شمار می روند.

البته اسپانسرشیب یا اسپانسر کننده طی قراردادی متعهد می شود که تا زمان اقامت مهاجر، هزینه خوراک، پوشاک و مسکن او را تامین کند. این قرارداد مابین اسپانسرشیب و اداره مهاجرت کانادا (IRCC) منعقد می شود. در صوت تمایل به سکونت در استان کبک، اداره مهاجرت این استان (MIDI) طرف قرارداد اسپانسرشیب خواهد بود.

کشور کانادا با داشتن ۱۰۰ دانشگاه، محیطی بسیار مناسب برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل دارند. ۵ مورد از این دانشگاه ها در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. دلیل تقاضای زیاد مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل نیز همین موضوع است. اخذ ویزای تحصیلی امکان اقامت موقت در کانادا را فراهم می کند.

البته بعد از اتمام تحصیلات می توان آن را به ویزای کاری تبدیل و سپس از طریق برنامه های اقامتی که پیش نیاز آنها داشتن تحصیل و سابقه کار در کاناداست برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمود. اخذ ویزای تحصیلی برای پذیرش در دانشگاه یا گذراندن دوره های آموزشی طولانی تر از ۶ ماه ضروری است.

متقاضیان دارای شرایط اقامت در کانادا قانونن می توانند شخصا از طریق برنامه های مهاجرتی کانادا برای اخذ ویزا و اقامت کانادا اقدام کنند. ولی تجربه نشان داده است با توجه به پیچیدگی های برنامه های اقامتی کانادا، بروز اشتباهات ناخواسته و نقص در پرونده موجب ریجکت بسیاری از این پرونده ها شده است.

با توجه به هزینه های زیادی که پرونده های اقامت کانادا دارند بهترین گزینه، مشاوره با وکلای رسمی مهاجرت کانادا در این خصوص می باشد.

در صورت کمک گرفتن از وکیل مهاجرت کانادا، علاوه بر تسریع روند کار، امکان ریجکت درخواست کاهش می یابد از طرف دیگر می توانید قبل از هر اقدامی از هزینه مهاجرت به کانادا در پرونده های اقامتی اطلاعات بسیار کاملی به دست آورده و برنامه ریزی های لازم را در این خصوص انجام دهید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار
مهاجرت به کانادا از طریق کار

امروزه مهاجرت به کانادا به دلایل داشتن موقعیت شغلی زیاد، جذابیت از لحاظ جغرافیایی، سطح زندگی بالا، ایمنی و امنیت و… بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. از انواع روش‌های مهاجرت به کانادا، روش مهاجرت کاری یک روش محبوب است. زیرا مهاجرت به کانادا از طریق کار، دارای شرایطی چون کاهش آمار بیکاری، وضعیت اقتصادی رو به رشد و فراهم کردن شرایط مناسب برای ایجاد شغل جدید می‌باشد. بنابراین مهاجرت کاری به کانادا یک روش برتر مهاجرتی است. افرادی که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند ابتدا باید از مشاغل مورد نیاز کشور کانادا اطلاع پیدا کنند.

کشور کانادا هر ساله لیستی از تخصص‌های مورد نیاز خود را منتشر می‌کند.

افرادی که متقاضی کار در کانادا هستند با اطلاع از این لیست می‌توانند بعد از دریافت ویزای کاری کانادا سریعتر شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. از روش‌های پیدا کردن کار در کانادا جستجوی شخصی، مصاحبه با شرکت‌های که تقاضای کار دارند و استفاده از سایت‌های کاریابی است. شرکت‌های کاریابی کشور کانادا با دریافت مبلغ کم و دریافت مدارک مورد نیاز، فرد متقاضی را در جهت یافتن شغل مورد نظر راهنمایی می‌کند.

البته داشتن مدرک تحصیلی از کشور کانادا و سابقه کاری در کانادا پیدا کردن کار در این کشور را آسان می‌کند.

یکی از موضوعات مهم برای کار در کانادا داشتن شماره بیمه اجتماعی است که برای کارفرمایان کشور کانادا از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای مهاجرت کاری به کانادا ارائه مدارک زیر لازم می‌باشد:

• پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مقیم کشور کانادا

• پاسپورت

• ارائه درخواست دریافت ویزای کار به دولت کانادا

• ارائه ترجمه مدرک تحصیلی

• ارائه مدرک سلامت روحی و جسمی

• ارائه مدرک سوء پیشینه کیفری

• برخورداری از تمکن مالی

• ارائه مدارک سابقه کار به همراه بیمه

• تست‌های پزشکی

اطلاع از روش‌های مهاجرت کاری به کانادا می‌تواند کمک بسیاری به افراد متقاضی کند. به طور کلی دو روش برای مهاجرت کاری به کانادا وجود دارد. این دو روش عبارتند از:

داشتن یک دعوت‌ نامه کاری یا جاب آفر از طرف یک کارفرمای کانادایی

برای دریافت ویزای کاری از این روش، فرد متقاضی می‌تواند با ارائه یک دعوت نامه کاری از طرف یک کارفرمای کانادایی و همچنین ارائه بقیه مدارک لازم ویزای کاری کانادا را دریافت کند.

با دریافت این ویزا فرد متقاضی به همراه همسر و فرزندان خود از بیمه درمانی رایگان و تحصیلی برخوردار می‌شوند.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق روش skilled worker

یکی از مهمترین روش‌های مهاجرت کاری به کانادا skilled worker است که اکثر آنها با توجه به سیستم امتیازدهی express entry انجام می‌گیرد.

با دریافت ویزای کاری از این طریق، فرد متقاضی در این روش از همان ابتدا دارای اقامت دائم می‌شود. در این سیستم افراد متقاضی باید در دو مرحله امتیاز لازم را از طریق جدول امتیازی مربوطه کسب نمایند.

افرادی که دارای امتیاز زیادی باشند از شانس بیشتری برای دریافت ویزای کاری کانادا (اقامت دائم) برخوردار هستند. امتیاز بندی براساس موارد سن، ملیت، سطح زبان، سطح تحصیلات و جزئیات سطح شغلی انجام می‌گیرد.

یکی از دغدغه‌های افرادی که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند این است که کدام استان کانادا مناسب برای کار در کانادا است.

انتخاب استان مرکز باید با توجه به هدف و تخصص کاری صورت بگیرد. زیرا امکانات هر استان ممکن است برای تعدادی تخصص و شغل مناسب باشد. ولی با توجه به سخت شدن برنامه های مهاجرتی و شرایط مختلف آنها، ممکن است برنامه های اقامتی استان انتخاب شده توسط متقاضی با شرایط متقاضی همخوانی نداشته و امکان اقدام از طریق آنها میسر نباشد.

از آنجایی که متقاضیان پس از اخذ ویزا اجازه زندکی در هر ایالتی را دارند می توانند بهترین برنامه مهاجرت به کانادا که با شرایط خود همخوانی دارد را از هر ایالتی انتخاب و برای آن اقدام نماید. این متقاضیان پس از ورود به کانادا اجازه دارند در هر ایالتی زندگی و کار نمایند.

بهترین برنامه مهاجرتی کانادا در حال حاضر برنامه های اسکیل ورکر فدرال و اسکیل ورکر سه استان کانادا به نام‌های استان کبک، ساسکاچوان و نوااسکوشیا می باشد.

برنامه های اسکیل ورکر این استانها بدون نیاز به داشتن جاب آفر می باشد و متقاضیان می توانند از خارج از کانادا بدون نیاز به داشتن سابقه تحصیل و یا کار در کانادا برا این برنامه های اقامتی کانادا اقدام نمایند.

بسیاری از افرادی که کشور کانادا را برای مهاجرت انتخاب می کنند قصد گرفتن اقامت دائم کانادا را دارند.

در این خصوص کشور کانادا با پذیرش سالانه ۳۵۰٫۰۰۰ هزار مهاجر از طریق برنامه های متنوع اقامتی خود دارای شرایط مساعد می باشد.

افرادی که از طریق برنامه های اسکیل ورکر کانادا (skilled worker) موفق به اخذ ویزای کانادا شده و وارد این کشور می شوند پس از ۳ سال کار در کانادا (در بازه زمانی ۵ سال) موفق به دریافت پاسپورت کانادا می شوند.

یکی از سوالات رایج افرادی که متقاضی مهاجرت کاری به کانادا هستند این است که آیا امکان بردن همراه و مهاجرت خانوادگی وجود دارد. خوشبختانه کشور کانادا توجه خاصی به خانواده و اهمیت آن داشته و افراد متقاضی می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را به عنوان همراه معرفی کنند. فرد متقاضی باید به طور همزمان برای همراهان خود برای دریافت ویزا اقدام کند. همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ویزای همراه دریافت می‌کنند و می‌توانند با فرد متقاضی وارد کشور کانادا شوند.

 

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت نیروی متخصص یوکان کانادا YUKON Skill Worker

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت تحصیلی به کانادا

کشور کانادا یکی از امن ترین کشورهای دنیا است و برای زندگی و تحصیل شرایط بسیار مناسبی دارد. مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از محبوب‌ترین و آسان‌ترین راه‌های مهاجرت به کانادا است. تحصیل در مدارس کانادا به دلیل داشتن سیستم قوی آموزشی یکی از مقاصد مهم افراد متقاضی مهاجرت به کانادا می‌باشد. مدارس در کانادا به صورت اجباری از ۶ سالگی شروع می‌شود و تا ۱۸ سالگی ادامه دارد. تحصیل در مدارس کانادا، به زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد.

تسلط به زبان برای دانشجویان بین المللی اجباری نبوده و مدارس کانادا برای آموزش زبان دانشجویان بین المللی برنامه ریزی می نمایند.

یکی از شرایط مناسب مهاجرت تحصیلی به کانادا این است که والدین دانش آموزان زیر ۱۷ سال می‌توانند ویزای همراه دانش آموزشی داشته باشند.

علاوه بر داشتن مدارس با سطح بالا، کشور کانادا دارای دانشگاه‌های معتبر دنیا است.

کشور کانادا دانشگاه‌های مختلف با رشته‌های متفاوت در همه استان‌ها را دارد. شهرهای آنتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک کانادا دانشگاه‌های رده بالای دنیا را میزبانی می‌کنند. کانادا دارای ۲۶ دانشگاه در رده‌بندی جهانی دانشگاه‌های QS در سال ۲۰۲۰ است. دو دانشگاه کانادا در بین ۵۰ دانشگاه برتر دنیا و بیش از ۱۰دانشگاه آن نیز در بین ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا جا گرفته‌اند.

داشتن مدرک دیپلم و مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل الزامی است.

البته برای افرادی که مدرک زبان ندارند این امکان فراهم شده است که با گرفتن پذیرش مشروط (کاندشنال) برای دانشگاه های کانادا اقدام نمایند. در این خصوص این دانشجویان ابتدا دوره زبان را در دانشگاه مورد نظر سپری کرده و بعد از آن در رشته تخصصی مورد نظر تحصیل می نمایند.

مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های کانادا ۴ سال و دوره کارشناسی ارشد ۲ سال است.

همچنین با توجه به نوع دانشگاه و نوع رشته دوره دکتری در کشور کانادا چهار تا شش سال طول می‌کشد.

در بیشتر مواقع تحصیل در کانادا نیازمند ویزای تحصیلی است.

اگر دانشجویان قصد تحصیل بیشتر از یک سال در دانشگاه را دارند لازم است هر سال این ویزا را تمدید کنند. داشتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا یکی از شرایط لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی است.

علاوه بر این از دیگر شرایط گرفتن ویزای تحصیلی در کانادا اثبات وضعیت مالی می‌باشد.

حداقل تمکن مالی مهاجرت تحصیلی به کانادا، هزینه شهریه یکسال تحصیلی + ۱۰٫۰۰۰ دلار کانادا برای یک فرد و ۴٫۰۰۰ دلار کانادا بابت هر عضو خانواده همراه می باشد. برای این کار متقاضیان باید حداقل ۱۰,۰۰۰ دلار کانادا (حدود ۷,۵۷۰ دلار آمریکا) (و یا ۱۱,۰۰۰ دلار کانادا / ۸,۳۰۰ دلار آمریکا برای تحصیل در کبک) داشته باشند.

هزینه تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورهای مانند انگلیس، آمریکا و استرالیا پایین‌تر و مقرون به صرفه تر است. دانشجویان خارجی دانشگاه‌های کانادا تقریبا نصف هزینه تحصیل در آمریکا را پرداخت می‌کنند.

یکی از شرایط بسیار مناسب برای کاهش هزینه تحصیل و زندگی برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند استفاده از بورسیه تحصیلی است. بورسیه تحصیلی گزینه بسیارمناسبی برای دانشجویان بین المللی است تا به طور رایگان به تحصیل در این کشور ادامه دهند. توجه به این نکته الزامی است که بورسیه فقط به دانشجویانی با رزومه بالا تعلق می‌گیرد. دانشجویان باید در نظر داشته باشند که مبلغ و نوع بورسیه تحصیلی موسسات مختلف باهم متفاوت است.

انواع بورسیه تحصیلی در کشور کانادا وجود دارد. مانند بورسیه دولت کانادا، بورسیه‌های دانشگاه‌های کانادایی و بورسیه غیر دولتی است. همچنین مهاجرت به کانادا برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارند امکان پذیر است.

در کشور کانادا هفده دانشکده‌ی پزشکی وجود دارد.

برای پذیرش در رشته پزشکی معدل بین ۳.۵ تا ۴ (از ۴) نیاز است و اکثر دانشجویان پذیرفته شده در دانشکده‌های پزشکی کانادا میانگین معدل ۳٫۸ را دارند. دوره پزشکی در کانادا بین ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد. در این دانشکده‌ها علاوه بر تحصیل دررشته پزشکی در رشته‌های دستیاری پزشکی هم امکان تحصیل وجود دارد و دوره آن در حدود ۲ سال است. نکته حائز اهمیت برای تحصیل در رشته پزشکی، این است که دانشجویان متقاصی باید مدرک کارشناسی رشته دیگر را داشته باشند و به لحاظ فنی در کانادا، مدرک دکترای پزشکی معادل دوره کارشناسی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا اینجا کلیک کنید

 

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت دائم، سرمایه گذاری در کانادا است.

کانادا دارای مرکز موسسات اقتصادی فراوانی است، به همین علت فرصت‌های سرمایه گذاری بسیاری در این کشور وجود دارد. با این حال سرمایه گذاری در کانادا باید با کسب اطلاعات کافی از استانداردهای سرمایه گذاری و اطلاع از فساد مالی و اداری صورت بگیرد. سرمایه گذاری در کانادا از روش‌های مختلفی مانند خرید ملک، ایجاد یک شغل جدید، سرمایه گذاری در بازار کانادا انجام می‌شوند. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، تنها به واسطه برخی از سرمایه گذاری‌ها منجر به گرفتن اقامت دائم می‌شود.

سرمایه گذاری در کانادا با خرید ملک، یکی از روش‌های محبوب سرمایه گذاری است.

توجه به این نکته لازم است که سرمایه گذاری از طریق خرید ملک منجر به گرفتن اقامت دائم کانادا نمی‌شود. یکی از روش‌های دیگر دریافت ویزای سرمایه گذاری در کانادا، سرمایه گذاری استانی است. افراد متقاضی برای این سرمایه گذاری، باید در سیستم امتیاز گذاری استان مورد نظر امتیاز کافی را کسب کنند.

امتیازبندی در همه نقاط کانادا با توجه به میزان سرمایه لازم، تحصیلات، سابقه کاری، سن و مدرک زبان است.

نوع دیگر از سرمایه گذاری در کانادا که منجر به گرفتن اقامت دائم می‌شود، سرمایه گذاری کبک است. نامزدهای شرکت در سرمایه گذاری کبک باید حداقل امتیاز که برحسب عواملی چون سن، تحصیلات، اقامت افراد نزدیک در کانادا و… است را بدست آورند. از دیگر شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا با روش سرمایه گذاری کبک این است که افراد متقاضی سرمایه ۱٫۲ میلیون دلاری را به دولت کانادا پرداخت کنند. این سرمایه در طی ۵ سال به فرد سرمایه گذار برگردانده می‌شود.

همچنین افراد متقاضی باید ۲ سال سابقه مدیریتی داشته باشند و تمکن مالی خود را نیز ثابت کنند. سرمایه گذاری به‌ واسطه ثبت شرکت از دیگر روش‌های سرمایه گذاری در کانادا است. برای ثبت شرکت در کانادا ارائه یک طرح موفق، داشتن سرمایه اولیه و رعایت روال استاندارد فعالیت تجاری الزامی است.

برای گرفتن اقامت کاندا از طریق سرمایه گذاری باید ثبت شرکت با کار آفرینی همراه باشد. سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی یکی از راه‌های دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا است. در این روش سرمایه گذاری در کانادا، فرد سرمایه گذار اقامت دائم را دریافت می‌کند.

 

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ و ثبت اختراع ، ویزای startup

وکیل مهاجرت کانادا

وکیل مهاجرت کانادا
وکیل مهاجرت کانادا

قوانین و مقررات مهاجرتی هر یک از کشورها با یکدیگر متفاوت است.

آگاهی از این مقررات لازمه ثبت درخواست برای مهاجرت به کشورهای مختلف است. کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. همه افراد از دانش کافی در این زمینه برخوردار نیستند. به همین دلیل باید مراحل اخذ اقامت دائم یا موقت برای کشور کانادا به یک فرد کارآزموده و متخصص سپرده شود. فردی که به وکالت از متقاضی کارهای مربوط به مهاجرت را پیگیری می کند، وکیل یا نماینده مهاجرت (Immigration Lawyer) نام دارد.

عدم استفاده از وکیل مهاجرت مشکلات متعددی را به همراه دارد و احتمال کلاهبرداری از متقاضیان را افزایش می دهد. به همین دلیل در بسیاری از کشورها از جمله کانادا عدم مراجعه به وکیل رسمی مهاجرت کانادا و انجام امور پرونده های مهاجرتی و ویزاهای کانادا از طریق افرادی که مجوز وکلای رسمی مهاجرت کانادا را ندارند جرم محسوب می شود.

متقاضیان می بایست به نکته توجه نمایند انجام پرونده های ویزا و اقامت کانادا توسط افراد غیر مجاز موجب ریجکت پرونده آنها و ممانعت از ورود آتی متقاضیان به کانادا برای مدت پنج تا ده سال خواهد شد.

استفاده از خدمات وکیل مهاجرت فواید بسیاری دارد.

به عنوان مثال مراجعه به وکیل مهاجرت تورنتو به دلایل زیر پیشنهاد می شود:

  • سردرگمی و استرس متقاضی کمتر است
  • پروسه مهاجرت بسیار سریع انجام می شود
  • پروسه مهاجرت به صورت قانونی دنبال می شود
  • متقاضی با آرامش و امنیت خاطر سایر کارها را پیگیری می کند
  • وکیل با توجه به شرایط متقاضی بهترین روش را برای مهاجرت پیشنهاد می کند
  • متقاضی در رابطه با وضعیت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و رفاهی کشور مقصد مطلع می شود

البته هر فردی تحت عنوان وکیل مهاجرت برای سپردن اطلاعات و مدارک مورد اعتماد نیست. بلکه باید به صلاحیت و مجوز فعالیت وی در کشور مقصد و مبدا توجه شود. راه های مختلفی برای اطینان یافتن از مجوز وکیل مورد نظر وجود دارد. به عنوان مثال سایت ICCRC برای تایید صلاحیت وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو، مونترال، ونکوور و دیگر شهر ها و ایالت های کانادا طراحی شده است.

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت خود و با وارد کردن نام و یا شماره عضویت وکیل انتخابی خود در این وب سایت از اعتبار مجوز وکیل خود آگاه شوند. البته در کنار مجوز باید تاریخ اعتبار نیز مد نظر قرار گیرد. تسلط دقیق به قوانین و مقررات مهاجرتی و داشتن دفتر حقوقی از دیگر لازمه های یک وکیل مهاجرت است.

 

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

یکی از روش های مهاجرتی به کانادا از طریق خود اشتغالی است.

مهاجرت به کانادا به صورت خود اشتغال برای افرادی مناسب است که به فعالیت های هنری، فرهنگی و یا ورزشی مشغول هستند. در حالت کلی هدف از برنامه خود اشتغالی ایجاد فرصت برای افرادی است که توانایی ایجاد یک کار جدید را دارند و از طرف دیگر می‌ توانند مخارج زندگی خود و خانواده اشان را تامین کنند.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

یکی از معمول‌ترین روش های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق اسپانسر شیپ است. در این روش مهاجرتی، دعوتنامه از طرف یک شهروند کانادا به یکی از اعضای اصلی خانواده فرستاده می‌شود. اسپانسر شدن به سه طریق والدین، همسر و فرزندان صورت می‌گیرد که هر کدام شرایط خاص خود را دارد.

اگر فرزندان اسپانسر والدین خود شوند باید شرایط زیر را داشته باشند.

• بالای ۱۸ سال داشته باشد.

• مقیم یا شهروند کانادا باشد.

• حتما فرزند یا نوه اسپانسر شونده باشد.

• تعهد دهد که مدت ۲۰ سال والدین خود را ساپورت مالی می‌کند.

• به دولت کانادا بدهی نداشته باشند.

• جرم کیفری نداشته باشند (افرادی که دارای جرم جدی بر علیه یکی از نزدیکان خود باشند نمی‌تواند به عنوان اسپانسر ورد تایید قرار بگیرند)

• تحت حمایت مالی دولت کانادا نباشند

• از لحاظ مالی تامین باشد

از طرف دیگر والدین نیز می‌توانند در صورت داشتن شرایط زیر اسپانسر فرزند خود یا فرزند خوانده خود شوند.

• توانایی پرداخت تعهدات نسبت به خانواده را داشته باشد.

• تعهدات مالی لازم برای حمایت مالی به مدت ۱۰ سال از فرزندان را تحویل دولت کانادا دهد. (در صورتی که فرزندان از زمان کودکی وارد خاک کانادا شود باید تا سن ۲۵ سال از فرزند خود حمایت مالی داشته باشد)

 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا می‌تواند از طریق اسپانسر شدن همسر مقیم کانادا یا شهروند کانادا صورت ‌بگیرد.

افراد متقاضی که از طریق ازدواج مهاجرت می‌کنند، می‌توانند اقامت دائم را نیز داشته باشند. توجه به این نکته لازم است که فرد متقاضی حتما باید حداقل به مدت ۲ سال با شخص اسپانسر شونده در یک مکان زندگی کند وگرنه اقامت دائم به آن تعلق نمی‌گیرد.

شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج برای فرد اسپانسر عبارتند از:

• حداقل سن ۱۸ سال را داشته باشد.

• مقیم یا شهروند کانادا باشد.

• در صورت نداشتن توانایی مالی فرد اسپانسر شونده، باید اسپانسر تونایی مالی برای تامین زندگی به مدت ۳ سال را داشته باشد. همچنین برای تامین هزینه‌های زندگی اسپانسر شونده باید تعهد و امضاء دهد. (نکته مهم در ارتباط با مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج این است که اگر ازدواج این دو زوج به طلاق هم ختم شود باید فرد اسپانسر باید تا پایان ۳ سال تمام هزینه های زندگی اسپانسر شونده را تامین کند).

• سابقه کیفری نداشته باشد و در صورت محکوم شدن ۵ سال از دوره مجازات آن گذشته باشد.

• همزمان با شخص اسپانسر شونده در خاک کانادا اقامت کند.

• شخص دیگری به عنوان همسر در زندگی وی وجود نداشته باشد.

• بدهی مالی به دولت کانادا نداشته باشد.

• شخص اسپانسر نمی تواند تا مدت ۵ سال، اسپانسر برای همسر دیگری شود.

شرایطی که شخص اسپانسر شونده باید داشته باشد.

• حداقل سن ۱۶ سال را داشته باشد.

• تعهد دهد که هر چه زودتر استقلال مالی پیدا می کند و به همه قوانین کشور کانادا آگاه است.

مهاجرت از طریق ازدواج فقط زمانی صورت می‌گیرد که دو شخص به طور واقعی باهم ازدواج کرده باشند.

در این راستا نامه ها، مدارک عقد در صورت رسمی بودن ازدواج، هدایا و عکس‌های خانوادگی از جمله مدارکی است که باید به اداره مهاجرت تحویل داده شود. متفاوت بودن دین و اختلاف سنی زیاد می‌تواند باعث شک به واقعی بودن ازدواج شود و ویزا به این افراد تعلق نگیرد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق استانی

مهاجرت به کانادا از طریق استانی
مهاجرت به کانادا از طریق استانی

یکی از راه های بسیار سریع برای مهاجرت به کانادا از طریق استانی است.

برنامه های استانی برای افرادی که تصمیم به مهاجرت به استان خاصی در کانادا را دارند این امکان را فراهم می کنند تا استان مورد نظر خود را برای مهاجرت و اقامت انتخاب کنند. اغلب استان ها در این برنامه شرکت می کنند و با امضا کردن قراردادی با CIC می توانند مهاجرانی را که واجد شرایط هستند به صورت مستقیم انتخاب کنند. برای مهاجرت به کانادا از طریق استانی فرد متقاضی پس از دریافت یک گواهی انتخاب استانی از استان مورد نظر باید درخواست دیگری نیز به اداره مهاجرت کانادا بفرستد تا جهت اخذ اقامت دائم بررسی های لازم انجام شود.

 

مهاجرت به کانادا از طریق فرزند

مهاجرت به کانادا از طریق فرزند
مهاجرت به کانادا از طریق فرزند

یکی از راه‌های ورود به کشور کانادا، مهاجرت از طریق فرزند است.

والدین فرزاندن زیر ۱۸ سال، در صورت داشتن شرایط زیر می‌تواند به عنوان همراه، ویزای کانادا را دریافت کنند.

یکی از نکات مهم این است که والدین برای گرفتن ویزا نیازی به داشتن نمره زبان نداند.

• حداقل ۵۰ هزار دلار کانادا برای تامین هزینه‌های زندگی را داشته باشد.

• متاهل باشد.

• فقط یکی از والدین می‌تواند ویزای همراه دانش آموزی را دریافت کند.

• سن فرزند باید بین ۶ تا ۱۸ سال باشد.

یکی از شرایط مناسب مهاجرت به کانادا از طریق فرزند این است که والدین پس از ورود به کانادا در صورت داشتن نمره زبان، می‌توانند به عنوان دانشجو در دانشگاه‌های کانادا ادامه تحصیل بدهند.

یک نکته مهم در رابطه با مهاجرت از طریق فرزند به کانادا این است که، صرفا به دنیا آوردن فرزند در خاک کانادا باعث کسب اقامت دائم برای والدین نمی‌شود. کشور کانادا جز کشورهایی است که در بحث تابعیت از قوانین سیستم خاک پیروی می‌کند. یعنی اگر نوزادی در خاک کانادا متولد شود می تواند بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین، تابعیت کانادا را داشته باشد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری
مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

یکی از سیستم‌های پر طرفدار و سریع مهاجرت به کانادا در کل دنیا، اکسپرس اینتری است.

در این روش مهاجرتی نیروی کار ماهر، در مرحله اول امتیازات محاسبه می‌شود و در صورت گرفتن امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ فرد متقاضی وارد مرحله دوم می‌شود. در مرحله دوم در صورت کسب امتیاز لازم، از شخص متقاضی برای گرفتن ویزای کانادا دعوت می‌کنند.

برای ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری باید افراد متقاضی برای خود در سیستم پروفایل ایجاد کنند.

برای ایجاد پروفایل به مدارک زیر نیاز است :

مدرک زبان: افراد متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشند. مدرک مورد نیاز برای زبان انگلسی آیلتس۶ و برای زبان فرانسوی مدرکTEF است.

اعتبار سنجی مدرک تحصیلی: مدارک تحصیلی با استانداردهای آموزشی کانادا مورد بررسی قرار می‌گیرد. ارزیابی آموزشی یکی از شرایط مهم نیروی کار فدرال است.

پاسپورت: برای ثبت نام و ایجاد پروفایل در این سیستم باید مشخصات اصلی گذرنامه ارسال شود.

برای گرفتن امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری، داشتن سابقه کار در شغل مورد نظر بسیار دارای اهمیت است.

بعد از ایجاد پروفایل در این سیستم، باید افراد متقاضی مدارک مورد نیاز برای گرفتن مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری را تهیه کنند. مدارک مورد نیاز به شرح زیر می‌باشد.

• داشتن پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما کانادایی یا شهروند کانادا

• داشتن پاسپورت

• تجربه کار

• نامزدی استانی

• مدرک زبان و توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی یا فرانسوی

• تحصیلات (تایید اعتبار مدارک تحصیلی با استفاده از اعتبار سنجی کانادا)

 

این مطلب را هم بخوانید:
پذیرش جدید برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری در کبک 2020

محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا

یکی از روش های نسبتا کم هزینه برای مهاجرت به کانادا روش اسکیل ورکر فدرال است.

این روش از یک سیستم امتیاز دهی برای ارزیابی درخواست متقاضیان مهاجرت به کانادا استفاده می کند.

یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به کشور کانادا از این طریق، اخذ اقامت دائم کانادا در صورت اخذ امتیاز مورد نیاز در کمترین زمان (حداکثر یک سال) است. این سیستم امیتاز بندی دو مرحله ای است و فرد متقاضی باید در هر دو مرحله امتیاز لازم را به دست بیاورد. حداکر امتیاز مرحله اول ۱۰۰ است که کسب امتیاز ۶۷ برای ورود به مرحله بعد کافی است. حداکثر امتیاز در مرحله دوم ۱۲۰۰ است و افرادی که موفق به اخذ امتیاز مورد نظر شوند از دولت کانادا دعوت نامه دریافت می کنند. کف امتیاز مورد نیاز در مرحله دوم با توجه به امتیاز متقاضیان متغیر می باشد. افرادی که بالای ۴۷۰ امتیاز را در این سیستم کسب نمایند از شانس زیادی برای اخذ دعوتنامه برخوردارند. بعضی از فاکتورهای موثر در امتیاز دهی عبارتند از: مهارت زبان، سن، مردک تحصیلی، پیشنهاد شغلی کانادایی، سابقه کار و انطباق پذیری …
افرادی که قصد مهاجرت از این روش را دارند باید مدارک لازم را آماده کرده و سپس آن ها را در سایت آپلود کنند تا پرونده برای آن ها تشکیل شود.

سریع ترین روش مهاجرت به کانادا در حال حاضر این روش می باشد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ
مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

یکی از روش های کمتر شناخته شده برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ است.

کانادا همواره به دنبال جذب کارآفرینانی است که دارای ایده های نو هستند و پتانسیل راه اندازی شرکت را دارند و از این طریق می توانند برای افراد بیکار ایجاد شغل کنند.

برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ فرد متقاضی باید یک ایده خوب داشته باشد که بتواند موافقت یکی از سازمان های معرفی شده توسط اداره مهاجرت را کسب کند. یکی از مزیت های مهم سفر به کانادا از این طریق این است که فرد متقاضی می تواند برای سایر اعضای خانواده خود نیز ویزا بگیرد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل

مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل
مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل

یکی از روش های نسبتا رایج برای مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل است. برای اقدام به مهاجرت از این روش باید فرد متقاضی نشان دهد که یکی از شرایط زیر را دارا می باشد:

• پناهنده کنوانسیونی

• شخص نیازمند حفاظت

تعریف واژه پناهنده مطابق ماده (۱) کنوانسیون ۱۹۵۱ به شرح زیر است:

«به علت ترس موجه از اینکه به علل مربوطه به نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در گروه‌های اجتماعی خاص و یا داشتن عقاید سیاسی تحت تعقیب، شکنجه، آزار و اذیت قرار گیرد، در خارج از کشور محل سکونت عادی خود به سر می‌برد و نمی‌تواند یا به علت ترس مذکور نمی‌خواهد خود را تحت حمایت آن کشور قرار دهد یا در صورتی که فاقد تابعیت است و پس از چنین حوادثی در خارج از کشور محل سکونت دائمی خود به سر می‌برد، نمی‌تواند یا به علت ترس مذکور نمی‌خواهد به آن کشور بازگردد»
متقاضی واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل ابتدا باید درخواست خود را به یکی از روش های زیر ارائه دهد:

• درخواست وضعیت پناهندگی در کانادا به محض رسیدن به کشور کانادا در مرزهای ورودی این کشور

• درخواست وضعیت پناهندگی کانادا در اداره مهاجرت، پناهندگان در درون مرزهای کشور کانادا

گام دوم برای فرد متقاضی تکمیل بسته فرم های مهاجرتی پناهندگان است.

در این فرم ها باید فرد متقاضی در مورد گذشته، خانواده و علت پناهندگی توضیحاتی را وارد کند.

در صورتی که پس از بررسی ها فرم ها مشخص شود که فرد متقاضی واجد شرایط است باید به جلسه استماع در IRB برود.

افراد حاضر در این جلسه عبارتند از: رئیس جلسه، وکیل متقاضی، وکیل وزیر، مترجم و شخص متقاضی.

البته فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی می تواند از یکی از دوستان و یا اعضای خانواده خود بخواهد که در این جلسه حضور داشته باشند.

 

بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا

از منظر کنوانسیون ژنو، پناهنده به فردی گفته می شود که به دلیل ترس از آزار و اذیت، کشور خود را ترک کرده و قصد بازگشت ندارد.

دلایل مختلفی برای پناهندگی عنوان شده است که جنگ، نژاد یا عقاید مذهبی و سیاسی خاص از جمله آنها به شمار می روند. اغلب پناهندگان را افراد جنگ زده تشکیل می دهند.

کانادا یکی از کشورهایی است که برای پذیرش افراد پناهجو برنامه ای تحت عنوان «برنامه اسکان مجدد» تدوین کرده است.

مهاجرت به این کشور با روش های مختلفی انجام می شود. اما مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی خطرناک ترین راه برای کسب اقامت این کشور است. دلیل این موضوع اتفاقات ناگواری است که در میانه راه برای پناهجویان رخ می دهد. تاکنون موارد زیادی از سرقت، قتل، تجاوز، غرق شدن و … در بین جمعیت پناهجو گزارش شده است. همچنین اقامت طولانی مدت در کمپ ها به لحاظ روحی و روانی مشکلات متعددی به همراه دارد.

پناهجویان نیز در صورت ورود غیرقانونی به خاک کشور کانادا توسط پلیس بازداشت شده و در اسرع وقت دیپورت می شوند.

با توجه به خطرات و مشکلات مذکور، بسیاری از مراکز مهاجرتی در زمینه استخدام وکیل پناهندگی در کانادا خدماتی به متقاضیان ارائه نمی کنند.

وجود تهدید واقعی برای فرد متقاضی در کشور مبدا یکی از مهم ترین شرایط پناهندگی در کانادا است. ادعای پناهجو چندین مرتبه توسط افسر مهاجرت کانادا و شورای مهاجرت و پناهندگی کانادا راستی آزمایی می شود. وجود فعالیت های مجرمانه یا فعالیت های نقض کننده حقوق بشر موجب رد درخواست پناهندگی این کشور می شود. همچنین عبور از کشوری مناسب برای پناهندگی قبل از رسیدن به کانادا موجب رد درخواست را به دنبال دارد.

مهم ترین شرط برای موفقیت در اخذ پناهندگی این کشور داشتن کیس معتبر و قابل قبول است.

برای پناهندگی در کانادا کیس های مختلفی وجود دارد. پناهندگی نژادی، مذهبی، سیاسی، اجتماعی و عضویت در گروه های خاص اجتماعی از جمله این موارد هستند.

انتخاب بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا بر اساس شرایط فرد انجام می شود.

بسیاری از افراد راه های غیرقانونی را برای پناهندگی به این کشور انتخاب می کنند؛ به عنوان مثال می توان به افرادی اشاره کرد که به امید پناهندگی کانادا با ویزای توریستی اقدام به سفر می کنند.

با توجه به قوانین سختگیرانه کشور کانادا در زمینه پناهجویان، این افراد به محض شناسایی به جرم فریب دادن افسر مهاجرت از این کشور اخراج می شوند. هزینه پناهندگی در کانادا بسیار گزاف عنوان است. زیرا به دلایل خطرات بسیار زیاد ممکن است فرد تمامی دارایی خود را از دست بدهد. حتی خطرات زیادی در میانه راه جان متقاضیان را تهدید می کند.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

جمع بندی

در این مقاله سعی شده به معرفی اجمالی راه های مهاجرت به کانادا پرداخته شود.

روش های فوق راهنمای چگونگی مهاجرت به کانادا می باشد.

آیا بهترین راه مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط خود را در روش های فوق پیدا نموده اید؟

در صورتی که همچنان نمی دانید برای مهاجرت به کانادا از کجا باید شروع کنید بهترین گزینه، مشاوره با وکیل رسمی مهاجرت کانادا است.

وکیل مجموعه steps to visa آماده مشاوره و ارزیابی شرایط متقاضیان و معرفی بهترین راه اقامت کانادا با توجه به شرایط متقاضیان می باشد.

در صورت تمایل با تلفن های این مجموعه جهت رزرو وقت مشاوره تماس بگیرید.

پیام بگذارید