مهاجرت به کانادا : روش های تضمینی اخذ اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا : روش های تضمینی اخذ اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مهاجرتی مختلفی که اداره مهاجرت کانادا تنظیم نموده است امکانپذیر می باشد . انتخاب مناسب ترین روش اقامت کانادا تضمین موفقیت پرونده را در پی خواهد داشت . برنامه های مهاجرت به کانادا جهت تامین نیاز های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی این کشور تنظیم شده است . شرایط برنامه های مهاجرت به کانادا با توجه به اهداف آن متفاوت می باشد . همچنین مراحل مهاجرت به کانادا نیز با توجه به انتخاب مسیر مهاجرتی متفاوت می باشد .

برنامه مهاجرت به کانادا به طور کلی در دو گروه فدرال و استانی گردآوری شده است . برنامه های اقامت کانادا در هر یک از این دو گروه به سه دسته اصلی زیر تقسیم می شوند:

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی

علاوه بر برنامه هایی فوق ، برنامه اسپانسرشیپ فامیلی نیز یکی دیگر از راههای اخذ اقامت کانادا می باشد . این برنامه به افراد مقیم کانادا این امکان را می دهد تا برای بستگان خود در خواست اقامت نمایند . اقامت از طریق ازدواج و فرزند از این دسته می باشند .

این مطلب را هم بخوانید:
کانادا برای مهاجرت ایرانیان مناسب است یا استرالیا؟

مهاجرت به کانادا : اسکیل ورکر

برنامه های اسکیل ورکر جهت تامین نیروی متخصص مورد نیاز این کشور تنظیم شده است . معمولا” این برنامه ها با توجه به فاکتور های سن ، تحصیلات ، سابقه کاری و دانش زبان تنظیم شده است . این برنامه های اقامت کانادا روش های کم هزینه مهاجرت به کانادا می باشند . انواع ، شرایط و مراحل برنامه های مهاجرت به کانادا در شاخه فدرال و استانی با هم متفاوت می باشد .

برنامه و مراحل مهاجرت به کانادا از طریق فدرال : اقدام از راه تخصص

مهاجرت کانادا از روش تخصص فدرال

اخذ اقامت کانادا از طریق تخصص در این روش نیازمند کسب امتیاز لازم در جدول امتیاز بندی اکسپری اینتری و CRS POINT می باشد . پروسه بررسی این پرونده های مهاجرتی بسیار سریع و کمتر از یکسال می باشد .

مهاجرت کانادا : تجربه کانادایی

این برنامه اقامتی کانادا یکی دیگر از روش های مهاجرت کانادا از طریق تخصص فدرال می باشد . واجد الشرایطین این روش دارای سابقه کار در کانادا می باشند

مهاجرت به کانادا : فنی حرفه ای

اقامت کانادا از طریق فنی حرفه ای به متخصصین مشاغل فنی حرفه ای این امکان را می دهد تا از طریق این برنامه فدرال جهت مهاجرت اقدام نمایند .

مهاجرت کانادا : خود اشتغالی

متقاضیانی که در حوزه فرهنگی هنری فعالیت می نمایند می توانند از طریق این برنامه مهاجرتی کانادا جهت اخذ اقامت اقدام نمایند . ورزشکاران ، هنرمندان ، نویسندگان و … که در کشور خود و یا در سطح بین المللی در این حوزه تخصصی فعال و بعنوان فردی شاخص مطرح می باشند از طریق این برنامه می توانند اقدام نمایند .

برنامه مهاجرت کانادا : پرستار خانگی

این برنامه اقامتی نیازمند داشتن سابقه کار و دانش زبان می باشد . متقاضیان این روش باید تجربه نگهداری از کودک و یا سالمند را داشته باشند .

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به آلبرتا : شرایط اقامت آلبرتا از طریق برنامه های استانی

برنامه های مهاجرت استانی : اقدام از راه تخصص

روش های مهاجرت به کانادا دارای تنوع زیادی از برنامه های اقامتی از راه تخصص می باشد . شرایط هر برنامه اقامتی با توجه به نیاز های منطقه ای هر استان تنظیم شده است .

اقامت کانادا : سرمایه گذاری

برنامه های سرمایه گذاری کانادا جهت کارآفرینی و رشد اقتصادی و پشتیبانی از ایده های نو در این کشور تنظیم شده است . این برنامه اقامتی کانادا با توجه به مقدار دارایی ، سرمایه و یا طرح های جدید استارتاپی تنظیم شده است . این برنامه مهاجرتی نیز در مدل های مختلف با توجه به اهداف در نظر گرفته شده تنظیم شده است . برنامه های کارآفرینی ، استارتاپ و سرمایه گذاری فدارل و استانی از این نوع می باشند .

مهاجرت کانادا : از راه تحصیل

مهاجرت کانادا از راه تحصیل نیز یکی دیگر از راههای مهاجرتی می باشد . متقاضیان اخذ اقامت کانادا که شرایط سنی و یا سابقه کاری لازم برای برنامه های مهاجرتی را ندارند می توانند با انتخاب این مسیر، امتیاز لازم را برای این برنامه های اقامتی کسب نمایند . یکی از فاکتورهای اکثر برنامه های اسکیل ورکر کانادا ، تحصیل در کانادا می باشد . فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی کانادا انتخاب های متنوعی برای اخذ اقامت کانادا خواهند داشت .

متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت کانادا می توانند از طریق رده سنی مناسب ترین برنامه را برای خود انتخاب و جهت انجام مراحل مهاجرت به کانادا با توجه به مسیر انتخابی اقدام نمایند :

انتخاب مناسب ترین برنامه مهاجرتی رده سنی زیر ۱۸ سال :

متقاضیان این رده سنی فقط می توانند جهت تحصیل در مدارس کانادا اقدام نمایند . تحصیل در مدارس کانادا امکان ورود آسان دانشجویان به دانشگاه های کانادا را میسر می سازد . فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا از طریق برنامه های اسکیل ورکر که پیش نیاز آنها تحصیل در کانادا می باشد می توانند جهت اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند .

این مطلب را هم بخوانید:
بهترین وکیل مهاجرت به کانادا

مناسب ترین برنامه مهاجرتی رده سنی ۱۸ تا ۲۵ سال :

متقاضیان این رده سنی فوق فقط می توانند جهت تحصیل در کالج و یا دانشگاه های کانادا اقدام نمایند . این افراد پس از فارغ التحصیلی از موسسات آموزش عالی کانادا می توانند جهت اخذ ویزای کار اقدام نمایند و در نهایت از طریق برنام های اسکیل ورکر کانادا که پیش نیاز آنها تحصیل و یا کار در کانادا می باشد جهت اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند .

مناسب ترین برنامه مهاجرتی رده سنی ۲۵ تا ۲۹ سال :

متقاضیان این رده سنی می توانند از روش های زیر جهت اخذ اقامت و مهاجرت کانادا اقدام نمایند .

تحصیل در کانادا
اسکیل ورکر فدرال
اسکیل ورکر استانی
برنامه خوداشتغالی

مناسب ترین برنامه مهاجرتی رده سنی ۲۹ تا ۳۷ سال :

متقاضیان این رده سنی می بایست شرایط مهاجرت کانادا از روش های زیر را بررسی نمایند .

تحصیل در کانادا
اسکیل ورکر فدرال
اسکیل ورکر استانی
برنامه خود اشتغالی
برنامه سرمایه گذاری ،کارآفرینی

مناسب ترین برنامه مهاجرتی رده سنی ۳۸ تا ۴۵ سال :

این رده سنی می توانند شرایط برنامه های مهاجرتی زیر را بررسی نمایند .

اسکیل ورکر استانی
برنامه خود اشتغالی
برنامه سرمایه گذاری ،کارآفرینی

مناسب ترین برنامه مهاجرتی رده سنی ۴۵ تا ۵۰ سال :

متقاضیان این رده سنی فقط از دو روش زیر می توانند اقدام نمایند .

برنامه خود اشتغالی
برنامه سرمایه گذاری ،کارآفرینی

فرصت های مهاجرتی همیشه در حال تغییر می باشند . برخی از متقاضیان مهاجرتی بدون آنکه آگاه باشند ، شرایط این برنامه های مهاجرتی را دارند ولی با توجه به عدم آگاهی این فرصت را از دست می دهند . با توجه به وجود برنامه های متنوع مهاجرتی ( بیش از ۱۰۰ برنامه اقامتی ) ، بهترین گزینه جهت ارزیابی شرایط متقاضیان و انتخاب بهترین مسیر ، مشاوره با وکلای رسمی مهاجرت کانادا می باشد .

پیام بگذارید