مهاجرت به کانادا از طریق فرزند

مهاجرت به کانادا از طریق فرزند

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزندان

مهاجرت به کانادا از طریق فرزند، یکی از روش های پرطرفدار و آسان مهاجرت به کانادا است. داشتن نظام آموزشی بالا و سطح زندگی بسیار خوب در کانادا باعث شده تا والدین به تحصیل فرزندان خود در کانادا فکر کنند. علاوه بر این، والدین می توانند از طریق تحصیل فرزندان خود که دارای حداکثر سن هستند، اقامت کانادا را دریافت کنند. در این مقاله تصمیم داریم تا به تمام سوالات رایج در ارتباط با مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزندان پاسخ دهیم. اگر شما هم به دنبال پاسخی برای سوالاتی از قبیل:

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزندان چیست؟

آیا اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند امکان پذیر است؟

شرایط تحصیل رایگان در مدارس کانادا چیست؟

هستید، با ما در این مطلب همراه باشید.

 

تحصیل فرزند در کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق فرزند، اولین گزینه انتخاب مدرسه مناسب است. سپس دانش آموز برای تحصیل در کانادا باید اجازه تحصیل در کانادا را دریافت کند. در بیشتر مواقع برای کسب این اجازه، دانش آموزان باید نامه پذیرش از مدارس کانادا را دریافت کنند. برای دریافت نامه پذیرش، مدارک باید به مدرسه مورد نظر دانش آموز در کانادا تحویل داده شود. مدرک زبان در بسیاری از مدارس کانادا نیاز نیست و فقط اینکه دانش آموز، دارای دانش زبان باشد کافی است. البته در شرایطی که یکی از والدین دانش آموزان در کانادا دارای اقامت تحصیلی یا کاری باشد شرایط آسان تر می شود؛ زیرا در این مواقع، دانش آموزان بدون نیاز به مجوز تحصیلی و نامه پذیرش از مدارس، می توانند در کانادا ادامه تحصیل بدهند.

این مطلب را هم بخوانید:
سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای سرمایه گذاری مهاجرت و اقامت

به طور کل دو نوع مدرسه دولتی و خصوصی در کانادا وجود دارد. مدارس دولتی برای شهروندان کانادایی و افرادی که دارای اقامت دائم هستند، رایگان است. ولی مدارس خصوصی دارای شهریه می باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق فرزند
مهاجرت به کانادا از طریق فرزند

اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند

یکی از سوالات مهم در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق فرزند، دریافت اقامت کانادا برای والدین دانش آموزان است. در واقع در این مهاجرت، والدین دغدغه همراه بودن با فرزندان خود را دارند. طبق قوانین کانادا، در روش مهاجرت به کانادا از طریق فرزند، امکان اقامت والدین با در نظر گرفتن برخی شرایط فراهم شده است. والدین می توانند تا به پایان رسیدن تحصیلات و تا پایان ۱۸ سالگی فرزندان در کانادا اقامت داشته باشند. در بسیاری از مواقع به ویزای همراه والدین دانش آموزان، ویزای گاردین هم گفته می شود. والدین با گرفتن ویزای گاردین به کانادا مهاجرت می کنند و سپس با شرایطی می توانند اقامت کانادا را به دست آورند. والدین با داشتن شرایط مناسب برای ورود به دانشگاه مانند نمره زبان می توانند در دانشگاه های کانادا ادامه تحصیل بدهند و یا در کانادا مشغول به کار شوند و درنتیجه اقامت کانادا را دریافت کنند.

برای کسب این نوع اقامت بهتر است همزمان با فرزندان اقدام نشود؛ زیرا تجربه ثابت کرده در این شرایط، احتمال ریجکت شدن بسیار بالا است. همانگونه که گفته شد، فقط یکی از والدین با ویزای گاردین می توانند وارد خاک کانادا شوند. یکی دیگر از والدین می توانند با گرفتن ویزای مولتی به کانادا سفر کنند. این ویزا، پنج سال اعتبار دارد و در هر بار مسافرت فرد متقاضی می تواند فقط شش ماه در کانادا اسکان داشته باشد.

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای کار پس از تحصیل در کانادا PGWP

 

هزینه تحصیل فرزندان در کانادا

یکی از مسائل مهم در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق فرزند، هزینه تحصیل در کانادا است. همه دانش آموزان بین المللی در مدارس کانادا باید هزینه شهریه بپردازند، مگر اینکه اقامت دائم کانادا را داشته باشند. هزینه مدارس در کانادا، با توجه به شرایط، مکان و ایالت مدرسه متفاوت است و به طور معمول هزینه آن از ۱۴۰۰۰ دلار آغاز می شود. علاوه بر هزینه مدرسه، هزینه محل اسکان و خوراک هم وجود دارد که با توجه به سطح زندگی برای هر کس متفاوت است.

برای ثبت نام در مدارس روزانه کانادا، دانش آموز باید یک قیم کانادایی داشته باشد که وظیفه مراقبت از دانش آموز را برعهده بگیرد البته این در صورتی است که والدین همراه دانش آموزان مهاجرت نکرده باشند؛ اما در صورت نداشتن قیم، دانش آموزان باید در مدارس شبانه روزی ثبت نام کنند. این نوع مدارس به دلیل داشتن خوابگاه و تامین خوراک، هزینه بالاتری نسبت به مدارس روزانه را دارند. حداقل هزینه ثبت نام در مدارس شبانه روزی در حدود ۳۵۰۰۰ دلار می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق فرزند
مهاجرت به کانادا از طریق فرزند

شرایط تحصیل رایگان در مدارس کانادا

دانش آموزانی که دارای شرایط زیر باشند، نیازی به پرداخت هزینه در مدارس دولتی و دریافت اجازه تحصیل در کانادا ندارند.

  • دانش آموزانی که تابعیت و یا اقامت دائم کانادا را دارند.
  • دانش آموزانی که یکی از والدین آن ها دارای اقامت دائم کانادا باشد.
  • دانش آموزانی که یکی از والدین آن ها دارای مجوز تحصیل یا مجوز کار در کانادا باشد.

 

شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق فرزند

تحصیل فرزندان در کانادا فرصت مناسبی را برای والدین فراهم می کند تا از این طریق اقامت کانادا را دریافت کنند. والدین برای مهاجرت به کانادا از طریق فرزند باید دارای شرایط زیر باشند.

  • متاهل باشند.
  • دارای فرزند زیر ۱۸ ساله باشند.
  • فقط یکی از والدین اجازه همراهی فرزند را خواهد داشت.
  • ارائه مدارک مالی، جهت اثبات توانایی مالی برای تامین هزینه تحصیلی و زندگی در کانادا الزامی است؛ زیرا آفسیر اداره مهاجرت باید در زمینه توانایی مالی والدین قانع شوند.
  • تمکن مالی با ارائه تقریبا ۵۰ هزار دلار کانادا برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در سال اول تحصیل، باید در حساب والدین وجود داشته باشد
  • در روش مهاجرت به کانادا از طریق فرزند، نیازی به نمره زبان نیست و والدین به عنوان گاردین به کانادا مهاجرت می کنند. البته باید والدین به آفسیر اداره مهاجرت ثابت کنند که دارای وابستگی مالی و عاطفی به کشور مبداء هستند و قصد بازگشت به کشور را دارند.
  • برای رایگان شدن هزینه تحصیل فرزندان در کانادا، والدین می توانند با داشتن شرایط در دانشگاه کانادا ادامه تحصیل بدهند.
این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به کانادا از طریق استانی
مهاجرت به کانادا از طریق فرزند
مهاجرت به کانادا از طریق فرزند

پیام بگذارید