مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

کانادا یک کشور مهاجرپذیر است و سالانه تعداد زیادی از افراد از روش‌های مختلف به کانادا مهاجرت می‌کنند. کانادا همیشه از نیروی مبتکر و نوآور خارجی حمایت می‌کند. مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ، به دلیل داشتن هزینه پایین بیشتر مورد استقبال متقاضیان قرارگرفته است.

استارت آپ یکی از بهترین و جدیدترین روش‌های مهاجرت به کانادا است. از مزایای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ، کسب اقامت دائم کانادا برای فرد متقاضی و خانواده وابسته می باشد. این اقامت دائم مشروط به موفقیت در کسب و کار نیست و در هر حال فرد متقاضی اقامت دائم را کسب می‌کند.

در ادامه به سؤالاتی درباره شرایط ویزای استارت آپ و مراحل دریافت استارت آپ در کانادا پاسخ داده می شود. با ما در این مقاله همراه باشید.

 

ویزای استارت آپ کانادا

به افرادی که توانایی راه اندازی یک شرکت نوآورانه در کانادا را دارند تعلق می گیرد. کارآفرینان متقاضی، با ارائه یک ایده نو و متقاعد کردن یک شرکت برای سرمایه گذاری می تواند اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ کنند. فرد متقاضی استارت آپ در کانادا، مجاز به سرمایه گذاری در شرکت نیست، مگر اینکه از طرف شرکت های معرفی شده، دعوت به سرمایه گذاری شود. از جمله هزینه های لازم برای مهاجرت استارت آپ کانادا داشتن سرمایه اولیه برای به اندازه یک سال زندگی در کانادا است.

 

شرایط ویزای استارت آپ کانادا

برخی از شرایط لازم برای مهاجرت استارت آپ کانادا عبارتند از:

 1. فرد متقاضی نباید قصد مستقر شدن در کبک کانادا را داشته باشد.
 2. از شروط اصلی دریافت ویزای استارت آپ داشتن ایده مبتکرانه است. پروژه باید خلاقانه و در مقیاس جهانی قابل رقابت باشد. همچنین ایده کسب و کار پیشنهادی، باید در کشور کانادا قابل اجرا باشد.
 3. افراد متقاضی باید حداقل سطح ۵ در مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی را داشته باشند. برای اثبات دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی باید فرد متقاضی در یکی از دو آزمون زبان انگلیسی CELPIP G-Test و IELTS و یا دو آزمون زبان فرانسویTEF Canada و TCF Canadaشرکت کرده و حداقل نمره ۵ را دریافت کند. نتیجه این آزمون ها باید همراه با فرم درخواست به اداره مهاجرت کانادا تحویل داده شود. این نکته قابل ذکر است که در صورت عدم موفقیت در این آزمون ها، درخواست دریافت ویزای استارت آپ لغو می شود.
 4. برخورداری از یک سرمایه اولیه از دیگر شروط دریافت ویزای استارت آپ است. سرمایه اولیه به معنای سرمایه گذاری در بیزینس نیست. زیرا فرد متقاضی بعد از ارائه ایده جدید خود و تأییدیه گرفتن از سازمان های سرمایه گذار، نیازی به سرمایه گذاری شخصی روی پروژه ندارد. تنها هزینه لازم برای گرفتن این نوع ویزا، ارائه تمکن مالی است. در واقع باید فرد متقاضی به اندازه شش ماه تا یک سال برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده تمکن مالی داشته باشد. میزان تمکن مالی بسته به تعداد اعضای خانواده متفاوت است. ارائه صورت حساب بانکی به اندازه تمکن مالی مورد نیاز در هنگام درخواست ویزای استارت آپ برای اثبات تامین هزینه های زندگی تا زمان سوددهی پروژه لازم است. زیرا دولت کانادا هیچ حمایت مالی از افرادی که قصد اقامت با دریافت ویزای استارت آپ را دارد، در نظر نگرفته است.
 5. اثبات کسب و کار و جذب سرمایه گذار از دیگر شروط لازم برای موفقیت در مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ است. داشتن نامه از طرف یک شرکت در کانادا که سرمایه گذاری طرح را پذیرفته باشد باید همراه درخواست ویزای استارت آپ به اداره مهاجرت تحویل داده شود. افراد متقاضی باید به دنبال اسپانسر برای اجرای ایده خود در کانادا باشند. اسپانسرها باید از بین شرکت های مورد تایید اداره مهاجرت باشند.
 6. برای یک برنامه پیشنهادی حداکثر ۵ نفر می تواند برای دریافت ویزای استارت آپ اقدام کنند. حداقل سهام در نظر گرفته برای هر متقاضی حداقل ۱۰ درصد است.
 7. طرح و ایده مورد نظر باید با توجه به نوع کسب و کار برای چند نفر در کانادا ایجاد شغل کند.
 8. حداقل میزان سرمایه با توجه به نوع شرکت باید تامین شده باشد.
 9. انجام تست پزشکی و بررسی سوابق توسط پلیس از اقدامات قبل از مهاجرت به کانادا است.
این مطلب را هم بخوانید:
ویزای همراه دانش آموزی

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

اقامت کانادا از طریق استارت آپ

بعد از ارسال درخواست برای دریافت ویزای استارت آپ با توجه به ایده و طرح مورد نظر، مدت زمانی لازم است تا مدارک فرد متقاضی توسط اداره مهاجرت بررسی شود. مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ، منجر به اقامت دائم کانادا خواهد شد و به هیچ وجه منوط بر تایید عملکرد کسب و کار نخواهد بود. یعنی اگر ایده در اقامت استارت آپ کانادا، با شکست هم مواجه شود اقامت دائم باطل نمی شود. در این صورت فرد می تواند با انجام کار در شرکت، در کانادا اقامت داشته باشد. اقامت دائم برای فرد متقاضی و خانواده وابسته وی تعلق می گیرد. به طور کلی، پذیرش درخواست و دریافت ویزای استارت آپ از همان ابتدا منجر به دریافت اقامت دائم می شود. فرد متقاضی در صورت دریافت ویزای استارت آپ، ابتدا برای انجام فرایند کارهای استارت آپ و نظارت بر روند پروژه، ویزای کار دریافت کرده و بعد از حدود ۱۲ ماه به اقامت دائم دست پیدا می‌کند.

 

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا

کشور کانادا با فراهم کردن شرایط مناسب، از افراد متخصص با ایده های نو و مبتکرانه حمایت می‌کند. در واقع مهاجرت استارت آپ، یک معامله دو سر برد است که برای هر دو طرف دارای منفعت است. برنامه استارت آپ کانادا، با شکوفا کردن استعدادها و ایجاد مشاغل جدید با پرورش ایده ها بستر مناسبی برای پیشرفت اقتصادی کانادا فراهم می‌کند. همچنین فرد متقاضی با دریافت اقامت دائم کانادا و فراهم شدن امکانات لازم به انجام و پردازش ایده های خود می پردازد. مهاجرت از طریق استارت آپ پروسه سختی زمان بری دارد که ممکن است بین یک تا یک و نیم سال طول بکشد. مراحل طی کردن پروسه دریافت ویزای استارت آپ عبارتند از:

این مطلب را هم بخوانید:
اقامت ازطریق تولد فرزند در کانادا ، هزینه تولد فرزند در کانادا

• مرحله اول برای دریافت ویزای استارت آپ نوشتن ایده و یا طرح نو و خلاقانه است. به طور کلی، از شرایط اصلی این نوع مهاجرت، داشتن ایده خلاقانه است. ایده ارائه شده باید باعث ایجاد شغل جدید و تاثیر گذار در اقتصاد باشد. همچنین باید ایده ارائه شده قبل از آن در هیچ کجای دنیا ایجاد نشده باشد.

• مرحله بعدی ارائه طرح مورد نظر به شرکت های مورد تایید اداره مهاجرت است. شرکت های مختلفی در کانادا وجود دارد که بر روی ایده های نو سرمایه گذاری می‌کنند. به طور کلی این شرکت ها در زیر مجموعه ۳ سازمان تقسیم می شوند.

۱: Venture capital funds این سازمان ها به میزان ۲۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری انجام می دهند. شرکت های زیر مجموعه این سازمان عبارتند از:

BCF Ventures
BDC Venture Capital
Celtic House Venture Partners
Extreme Venture Partners LLP
Golden Venture Partners Fund, LP
Impression Ventures
Information Venture Partners Management Inc.
Innovation Platform Capital International LP
iNovia Capital Inc.
Lumira Capital
Nova Scotia Innovation Corporation (o/a Innovacorp)
OMERS Ventures Management Inc.
Pangaea Ventures Ltd.
PRIVEQ Capital Funds
Real Ventures
Relay Ventures
ScaleUp Venture Partners, Inc.
Top Renergy Inc.
Vanedge Capital Limited Partnership
Version One Ventures
Westcap Management Ltd.
Yaletown Venture Partners Inc.
York Entrepreneurship Development Institute (YEDI) VC Fund

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

۲: Angel investor groups این سازمان ها سرمایه گذاری ۷۵ هزار دلاری انجام می دهند. شرکت های زیر مجموعه این سازمان عبارتند از:

Canadian International Angel Investors
Ekagrata Inc.
Golden Triangle Angle Network
Keiretsu Forum Canada
Oak Mason Investments Inc.
Southeastern Ontario Angel Network
TenX Angel Investors Inc.
VENTEC Angel Network Inc.
York Angel Investors Inc.

این مطلب را هم بخوانید:
پذیرش جدید برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری در کبک 2020

۳: Business incubators شرکت های که در این دسته قرار دارند طرح مورد نظر را بررسی می‌کنند و در صورت تایید شدن، به فرد متقاضی در زمینه اجرا و توسعه طرح کمک می‌کنند.این شرکت ها، برخلاف شرکت های دسته اول و دوم، سرمایه گذاری مالی انجام نمی دهند و حتی در بعضی مواقع برای پذیرش طرح، هزینه دریافت می‌کنند.این مبالغ دریافتی برای تبلیغات و شرکت در دوره های آموزشی خاص مصرف می شود.

 Alacrity Foundation
Alberta Agriculture And Forestry
Biomedical Commercialization Canada Inc. (operating as Manitoba Technology Accelerator)
Creative Destruction Lab
Empowered Startups Ltd.
Extreme Innovations
Genesis Centre
Highline BETA Inc.
Innovator
Interactive Niagara Media Cluster o/a Innovate Niagara
Invest Ottawa
Knowledge Park o/a Planet Hatch
LatAm Startups
Launch Academy – Vancouver
LaunchPad PEI Inc.
Millworks Centre for Entrepreneurship
NEXT Canada
North Forge Technology Exchange
Platform Calgary
Real Investment Fund III L.P. o/a FounderFuel
Ryerson Future Inc.
Spark Commercialization and Innovation Centre
Spring Activator
The DMZ at Ryerson University
Toronto Business Development Centre (TBDC)
TSRV Canada Inc. (operationg as Techstars Canada)
VIATEC
Waterloo Accelerator Centre
York Entrepreneurship Development Institute

• مرحله سوم در این پروسه، تایید طرح توسط یک یا چند شرکت سرمایه گذاری در کانادا است. بعد از طی شدن این مرحله پروسه دریافت ویزای استارت آپ به وجود می آید.

• مرحله آخر درخواست اقامت دائم است. دریافت اقامت دائم بین ۶ تا ۱۲ ماه به طول می انجامد.

برای موفقیت در مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ، بهتر است از وکیل مجرب و مطلع از برنامه استارت آپ کانادا کمک گرفته شود. وکیل ویزای استارت آپ کانادا، همه اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم کانادا را فراهم می‌کند و در ضمینه نوشتن طرح تجاری می تواند مشاوره تخصصی ارائه دهد.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

یک دیدگاه برای “مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ”

 1. aref

  سلام بنده دارای استارت آپ هستم و محصول و بیزنس پلن آماده دارم…میخوام ۳ جای خالی رو پر کنم و بفروشم حق اقامتشو شما در این راستا میتونید کمکی به بنده کنید؟
  ۰۹۳۶۱۸۲۸۰۳۷

پیام بگذارید