مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

راهنمای صفر تا صد مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی از روش های پرطرفدار مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج است. قوانین مهاجرت و پناهندگی کانادا، تاکید بر حفظ همه اعضای خانواده در کنار هم دارد. به همین دلیل این روش مهاجرتی، مورد استقبال و حمایت دولت کانادا قرار گرفته است. پرونده های مهاجرت از طریق ازدواج در اولویت اداره مهاجرت قرار دارند، به طوری که در مدت زمان کوتاهی رسیدگی به این پرونده ها انجام می گیرد. در مقاله پیش رو به تمام سوالات رایج در ارتباط با مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج پاسخ داده می‌شود. برخی از این سوالات عبارتند از:

مهاجرت از طریق ازدواج به چند صورت امکان پذیر است؟

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چیست؟

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر طول می کشد؟

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر طول می کشد؟

شرایط شهروند کانادا شدن با مهاجرت از طریق ازدواج چیست؟

اگر شما نیز به دنبال پاسخ برای این سوالات هستید در ادامه با ما همراه باشید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا، یکی آسان ترین روش های مهاجرتی است و فرد متقاضی نیازی به مدرک زبان، تحصیلی و تمکن مالی خاصی ندارد؛ بنابراین فرد متقاضی به راحتی می تواند اقامت کانادا از طریق ازدواج را دریافت کند. در این روش مهاجرتی، باید همسری که دارای اقامت دائم یا شهروند کانادا است اسپانسر شود. به طور کلی دریافت اقامت کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج، با اسپانسرشیپ شدن فرد مقیم کانادایی امکان پذیر می شود. مهاجرت از طریق ازدواج در نهایت منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت کانادا برای فرد متقاضی می شود.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

اثبات واقعی بودن ازدواج در مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

نکته بسیار مهم در مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، این است که ازدواج باید کاملا واقعی باشد. آفسیر اداره مهاجرت باید در مورد اینکه افراد متقاضی به طور عاشقانه باهم ازدواج کردند، قانع شود. فرستادن مدارکی مانند سند ازدواج در صورت وجود، عکس های خانوادگی، نامه و هدایا می توانند این موضوع را به آفسیر اداره مهاجرت ثابت کند. همچنین بچه دار شدن و داشتن حساب پس انداز مشترک یکی دیگر از روش های اثبات واقعی بودن ازدواج است. به طور کلی تنها داشتن سند ازدواج نمی تواند آفسیر را قانع کند و باید همه مدارک با همدیگر ارسال شود. ازدواج باید با قوانین کانادا مغایرت نداشته باشد. طبق قوانین ازدواج در کانادا، افرادی که در یک خانواده هستند نمی توانند باهم دیگر ازدواج کنند. همچنین در یک زمان، فرد نمی تواند با بیش از یک نفر ازدواج کند. داشتن اختلاف سنی زیاد، دین متفاوت و زبان متفاوت بین زوجین باعث شک آفسیر اداره مهاجرت به واقعی بودن ازدواج می شود و در نتیجه ممکن است درخواست آنها رد شود.

این مطلب را هم بخوانید:
اقامت از طریق ایده و طرح ، اقامت از طریق استارت آپ کانادا

 

مهاجرت از طریق ازدواج به چند صورت امکان پذیر است؟

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج به دو صورت امکان پذیر است که به شرح زیر است:

۱ فرد متقاضی با داشتن اقامت کاری و تحصیلی در کانادا زندگی کند و سپس قصد ازدواج با یک فرد کانادایی را داشته باشد. در این صورت فرد متقاضی برای ازدواج در کانادا، باید از همین کشور درخواست اقامت دائم را انجام دهد.

۲ فرد متقاضی مهاجرت، خارج از خاک کانادا اقامت داشته باشد و قصد ازدواج با یک فرد کانادایی را داشته باشد. در این صورت کیس ازدواج در کانادا، به عنوان اسپانسر معرفی می شود و پروسه مربوط به دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج، باید از بیرون کانادا انجام بگیرد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهمترین شرط اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج، این است که طرفین، طبق تعریف همسر در قوانین کانادا با هم رابطه داشته باشند. طبق این قوانین، همسر بودن یعنی:
طرفین به طور قانونی باهم عقد کرده باشند، باهم دیگر در یک مکان زندگی کنند و یا در صورت زندگی نکردن در یک مکان، با همدیگر رابطه زناشویی داشته باشند.
یک نکته قابل ذکر این است که قوانین کانادا، زوجین هم جنسی که این شرایط را داشته باشد، به عنوان همسر قبول دارد. زوجینی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج را دارند باید هر کدام دارای شرایط خاصی باشند.

شرایط مربوط به شخص اسپانسر

• شهروند کانادا باشد. البته داشتن اقامت دائم کانادا هم مورد قبول اداره مهاجرت است.

• دارای حداقل سن ۱۸ سال باشد.

این مطلب را هم بخوانید:
اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت ، هزینه مهاجرت با ثبت شرکت در کانادا

• توانایی مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی فرد اسپانسر شونده را به مدت ۳ سال داشته باشد. البته این در شرایطی است که فرد متقاضی مهاجرت، خودش توانایی مالی برای تامین هزینه های زندگی خود را نداشته باشد. در این صورت، اگر قبل از ۳ سال زوجین از هم جدا شوند، باید فرد اسپانسر تمامی مخارج وی را پرداخت کند. در طول این ۳ سال اگر فرد متقاضی، از دولت کانادا کمک مالی دریافت کند، همسر وی باید این هزینه ها را برگرداند.

• فرد اسپانسر در کانادا و یا اطراف آن، دارای جرائم جنسی و خشونت علیه خانواده نباشد و در صورت داشتن این جرائم، مجازات آن را گذرانده و ۵ سال از آن گذشته باشد.

• ساکن کانادا باشد و یا تعهد دهد که در صورت دریافت ویزای اسپانسر شونده، حتما در خاک کانادا زندگی می کند.

• در طی ۵ ساله گذشته، اسپانسر متقاضی دیگر برای مهاجرت از طریق ازدواج نشده باشد.

• همسر و یا شریک زندگی دیگر همزمان با این درخواست نداشته باشد.

• بدهکار دولت کانادا به خاطر اسپانسر شدن نباشد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

شرایط مربوط به شخص متقاضی مهاجرت

• دارای حداقل سن ۱۶ سال باشد.

• تعهد دهد که هر چه زودتر استقلال مالی خود را پیدا کند.

• حداقل به مدت ۲ سال با شخص اسپانسر در یک مکان زندگی کند؛ زیرا در غیر این صورت، اقامت دائم را از دست خواهد داد.

 

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

برای دریافت ویزای ازدواج کانادا، باید مدارک زیر توسط متقاضیان آماده شده و به اداره مهاجرت تحویل داده شود.

• کپی از صفحات پاسپورت

• شناسنامه

• سند ازدواج

• کارت پایان خدمت

• نامه عدم سوء پیشینه

• مدارک اثبات کننده رابطه

 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج صوری

برخی از افراد روش ازدواج صوری را برای مهاجرت به کانادا انتخاب می کنند. در این روش، فرد متقاضی با پرداخت پول به فردی که شهروند کانادا است، درخواست ازدواج مصلحتی می کند. بدست آوردن اقامت کانادا از طریق ازدواج صوری، غیر قانونی است؛ بنابراین به هیچ وجه، ازدواج صوری برای مهاجرت به کانادا برای متقاضیان توصیه نمی شود؛ زیرا در صورتی که ازدواج صوری برای دولت کانادا محضر شود، آن شخص مجرم شناخته شده و ممکن است با مجازاتی مانند حبس، جریمه و بازگشت به کشور مبداء مواجه شود. علاوه بر این، شخص مجرم به مدت ۵ سال نمی تواند به کانادا سفر کند و ممکن است این جرم برای همیشه در سابقه مهاجرتی وی ثبت شود.

این مطلب را هم بخوانید:
هزینه و شرایط تحصیل در مدارس کانادا ، تاریخ شروع مدارس

 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر طول می کشد؟

فرد متقاضی زمانی می تواند اقامت از طریق ازدواج در کانادا را بدست آورد که با یک فرد کانادایی ازدواج کرده باشد. مدت زمان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، به میزان شلوغی و خلوتی سفارت بستگی دارد. ولی به دلیل اهمیت دادن کانادا به پرونده های مهاجرت از طریق ازدواج، رسیدگی به این پرونده ها در اولویت قرار دارد. معمولا از زمان درخواست ویزا تا زمان دریافت ویزا و مصاحبه سفارت بین ۳ تا ۶ ماه زمان لازم است؛ اما اگر به هر دلیلی آفسیر اداره مهاجرت به این ازدواج شک کند، ممکن است درخواست ویزا رد شود. در صورتی که دلیل منطقی برای رد ویزا وجود نداشته باشد، فرد متقاضی می تواند اعتراض کند تا دوباره پرونده رسیدگی شود. برای برگرداندن نتیجه ویزا، باید مدارک معتبر جمع آوری شود تا آفسیر اداره مهاجرت قانع شود. بهتر است در این صورت بقیه مراحل با مشورت یک وکیل مجرب صورت بگیرد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مزیت های مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، اقامت دائم و در نهایت شهروندی کانادا را بدست می آورد. یکی از بزرگترین مزیت های مهاجرت از طریق ازدواج این است که فرد متقاضی می تواند بدون داشتن منبع مالی برای مهاجرت به کانادا اقدام کند؛ زیرا تمامی هزینه های زندگی فرد متقاضی بر عهده همسر است. اهمیت دادن دولت کانادا به کانون خانوده باعث شده تا پرونده های مهاجرتی از طریق ازدواج سریعتر از بقیه پرونده ها رسیدگی شود.

 

شرایط شهروند کانادا شدن با مهاجرت از طریق ازدواج

مزایای شهروند کانادا شدن شامل دریافت پاسپورت کانادا، حق رای داشتن و کمک به مهاجرت اعضای خانواده است. متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، می تواند اقامت دائم کانادا را بدست آورد. ولی برای تبدیل شدن به شهروند کانادایی، باید مراحلی را پست سر بگذارد که ممکن است این مراحل چندین سال طول بکشد. برای شهروند کانادایی شدن باید فرد متقاضی تسلط کامل به زبان انگلیسی و فرانسوی‌ داشته باشد. آشنایی با فرهنگ و تاریخ کانادا، برای فرد متقاضی الزامی است. برای ارزیابی میزان تسلط به زبان رسمی کانادا و اطلاعات از فرهنگ و تاریخ کانادا، فرد متقاضی باید در آزمونی که توسط دولت کانادا برگزار می شود شرکت کند. از دیگر شرایط شهروند کانادا شدن این است که فرد متقاضی باید از ۴ سال گذشته ۳ سال آن را در کانادا زندگی کرده باشد و در این مدت کانادا را ترک نکرده باشد.

پیام بگذارید