محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

راهنمای محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

کانادا دومین کشور پهناور جهان است. شرایط زندگی بسیار مناسب در کانادا باعث شده هرساله تعدادی زیادی از متقاضیان قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند. کشور کانادا برای مدیریت این تعداد از مهاجران، سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا را پیشنهاد داده است. در این مقاله امتیاز بندی مهاجرت به کانادا، محاسبه امتیاز ساسکاچوان، محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کبک، امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا و مراحل اخذ اقامت دائم کانادا مورد بررسی قرار گرفته است. در ادامه با ما همراه باشید.

 

امتیازبندی مهاجرت به کانادا

در این سیستم متقاضیان به صورت آنلاین ثبت نام می‌کنند. طبق این سیستم امتیاز بندی کانادا متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از روش‌های مختلف را دارند با یکدیگر وارد رقابت می‌شوند. در نهایت افرادی که بالاترین امتیاز را در این صحنه رقابتی کسب کنند، دعوتنامه کار در کانادا را دریافت می‌کنند. این افراد بلافاصله بعد از دریافت دعوتنامه می‌توانند اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

در واقع این سیستم امتیاز بندی کانادا برای غربال کردن متقاضیان و انتخاب بهترین‌ سرمایه گذاران و افراد متخصص کار به وجود آمده است. دولت کانادا با وضع این قانون از ورود افرادی که دارای مهارت کمی در همه زمینه‌ها مانند کار، مدیریت و تجارت هستند، جلوگیری می‌کند؛ بنابراین، این برنامه تنها به افرادی که بتوانند به کانادا در زمینه افزایش قدرت اقتصاد و صنعت کمک کنند، اجاره ورود به کانادا را می‌دهد. فاکتورهای تعیین کننده امتیاز در این سیستم بر اساس مشخصات شخصی و مهارتی افراد متقاضی است. فاکتورهای مانند سن، تحصیلات، سابقه کار، سابقه مدیریتی، داشتن پیشنهاد کاری از کانادا و… در این سیستم امتیاز دهی بررسی می‌شوند.

در پروسه صدور ویزا با سیستم امتیاز بندی، نظر آفسیر اداره مهاجرت دخیل نیست. در نتیجه کلید اخذ ویزا در دست خود متقاضی است؛ بنابراین، آفسیر اداره مهاجرت نمی‌تواند با نظر شخصی و بی دلیل متقاضی را ریجکت کند. آفسیر در این نوع مهاجرت فقط پرونده و امتیازات را بررسی می‌کند و در صورت قبولی در امتیاز شماری، ویزا را به فرد متقاضی تحویل می‌دهد.

 

محاسبه امتیاز ساسکاچوان

ساسکاچوان یکی از شهرهای سرسبز کانادا است. امروزه اقتصاد رو به رشد ساسکاچوان دلیل جذب نیروی کار خارجی به این شهر شده است. یکی از روش‌های مهاجرت به این شهر، شرکت کردن در برنامه استانی ساسکاچوان است. در این برنامه استانی با محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا، متقاضیان با بالاترین امتیاز انتخاب می‌شود. دولت کانادا برنامه‌های مهاجرتی خود را در پاسخ به نیازهای اقتصادی کشور خودش و با هدف پیشرفت اقتصاد و صنعت تعریف می‌کند؛ بنابراین نیروی کار ماهر بعد از کسب امتیاز لازم در برنامه امتیاز بندی کانادا می‌توانند گواهی کار ساسکاچوان را بدست آورند. محاسبه امتیاز ساسکاچوان از طریق چهار فاکتور سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان، سابقه کار و فاکتورهای انطباق پذیری انجام می‌گیرد. سقف امتیازات در این برنامه استانی ۱۰۰ امتیاز است. فرد متقاضی با دریافت ۶۰ امتیاز می‌تواند وارد مرحله دوم و رقابتی برنامه ساسکاچوان شود. جدول امتیاز مهاجرت به کانادا به شرح زیر است.

تحصیلات

امتیاز مدرک تحصیلی
۲۳ مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری
۲۰ مدرک کارشناسی (حداقل ۳ سال)
۲۰ مدرک مهارتی (مورد تایید ساسکاچوان)
۱۵ مدرک یا دیپلم دیگر (حداقل ۲ سال)
۱۲ مدرک یا دیپلم دیگر (حداقل ۱ سال)

تجربه کار

تجربه کار در طول ۵ سال گذشته

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ
۱۰ ۵ سال
۸ ۴ سال
۶ ۳ سال
۴ ۲ سال
۲ ۱ سال

تجربه کاری طی ۶ تا ۱۰ سال گذشته

۵ ۵ سال
۴ ۴ سال
۳ ۳ سال
۲ ۲ سال
۰ ۱ سال یا کمتر

نمره زبان

نمره زبان انگلیسی و یا نمره زبان فرانسوی در این امتیاز شماری مورد قبول است.

امتیاز نمره ی CLB
۲۰ ۸ و بالاتر
۱۸ ۷
۱۶ ۶
۱۴ ۵
۱۲ ۴
۰ بدون مدرک (حتی برای انگلیسی و فرانسوی زبانان)

سن

فرد متقاضی برای شرکت در این برنامه استانی باید سن بین ۱۸ تا ۵۰ را داشته باشند.

امتیاز سن
۰ ۱۸ سال
۸ ۲۱-۱۸ سال
۱۲ ۳۴-۲۲ سال
۱۰ ۴۵-۳۵ سال
۸ ۵۰-۴۶ سال
۰ ۵۰ سال

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کبک

برنامه استانی کبک متفاوت تر و پیچیده‌تر از سایر برنامه‌های مهاجرتی به کانادا است. برنامه امتیازبندی مهاجرت به کانادا، یک برنامه ورود سریع به کانادا است. محاسبه امتیازات مهاجرت به کانادا در این سیستم برای افراد مجرد با افراد متاهل متفاوت است. برای مهاجرت به کبک باید حداقل امتیازات توسط فرد متقاضی کسب شود. علاوه بر این، متقاضیان برای دریافت اقامت دائم کبک باید درک خود را از ارزش‌های کبک نشان ‌دهند. برنامه استانی کبک یک سیستم امتیاز دهی بر طبق فاکتورهای تحصیلات، سن، نمره زبان، منطقه آموزش، ارتباط خانوادگی در کبک و داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما است. فرد متقاضی مجرد با کسب حداقل ۴۳ امتیاز و فرد متاهل با کسب ۵۲ امتیاز می‌تواند دعوتنامه کار در کبک را بدست آورد. امتیازات محاسبه شده در برنامه استانی کبک عبارتند از:

مدرک تحصیلی: مدرک تحصیلی یکی از فاکتورهای مهم در تعیین امتیاز کلی مهاجرت به کبک است. حداکثر امتیاز مدرک تحصیلی ۲۶ امتیاز است. از این ۲۶ امتیاز، آموزش ۱۴ و محل آموزش ۱۲ امتیاز دارد.

سابقه کار: حداکثر ۸ امتیاز

سن: حداکثر ۱۶ امتیاز

سطح زبان انگلیسی/فرانسه: حداکثر ۲۲ امتیاز

اقامت قبلی و داشتن خویشاوند در کبک: حداکثر ۸ امتیاز

ویژگی‌های همسر (برای متأهلین): حداکثر ۱۷ امتیاز

توانایی مالی: حداکثر ۱ امتیاز

پیشنهاد کار معتبر: حداکثر ۱۰ امتیاز

فرزندان وابسته: حداکثر ۸ امتیاز

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا
محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

امتیاز اکسپرس اینتری کانادا

یکی از روش‌های جدید مهاجرت به کانادا برای کار، از طریق برنامه اکسپرس اینتری است. این برنامه امتیازبندی ویزای کار کانادا، برای غربالگری تعداد زیاد متقاضیان کار در کانادا به وجود آمده است. طبق این برنامه برای نیروی کار ماهر با محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا، دعوتنامه صادر می‌شود. در این سیستم امتیاز بندی کانادا، به افراد متقاضی بر اساس فاکتورهای مختلفی چون سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کاری …امتیاز داده می‌شود. به طور کلی برنامه اکسپرس اینتری به منظور جذب نیروی ماهر و متخصص کاری مورد نیاز کانادا ایجاد شده است. افرادی که از این طریق قصد مهاجرت دارند به ۳ زیر مجموعه زیر تقسیم بندی می‌شوند.

تجربه کار کانادایی: این برنامه برای افرادی که در کانادا شاغل یا فارغ التحصیل شده اند مناسب است. یکی از شرایط اصلی شرکت در این برنامه داشتن سابقه کار در کانادا است.

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به مانیتوبا : شرایط اقامت مانیتوبا از طریق برنامه استانی

نیروی ماهر فدرال: یکی از محبوب ترین برنامه‌های امتیازبندی مهاجرت به کانادا است. این برنامه برای افرادی که در کانادا ساکن نبوده اند بسیار مناسب است؛ زیرا نیاز به سابقه کار در کانادا ندارد.

برنامه اسکیل تجاری: هدف از این برنامه، جذب بازرگانان با تجربه و مجرب از سراسر جهان است.

 

امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا

یکی از مهمترین زیر مجموعه‌های برنامه اکسپرس اینتری، برنامه اسکیل ورکر است. این برنامه برای مدیریت سیل متقاضیانی که قصد کار در کانادا را دارند تعبیه شده است. متقاضیان کار در کانادا و کسب اقامت دائم این کشور، می‌توانند از طریق برنامه اسکیل ورکر وارد سیستم امتیاز بندی شوند. متقاضیان در این برنامه با محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا در دو مرحله انتخاب می‌شوند. مرحله اول بعد از فرستادن مدارک به صورت آنلاین، امتیاز شماری می‌شود. سقف امتیاز در مرحله اول ۱۰۰ امتیاز است. افراد متقاضی در صورت دریافت بیشتر از ۶۷ امتیاز مجاز به ورود به مرحله دوم و استخر رقابتی با سایر متقاضیان می‌شود. در مرحله دوم، جمع امتیاز ۱۲۰۰ است. هر ساله کف امتیاز از طرف دولت کانادا تعیین می‌شود. در سال ۲۰۲۰ حداقل امتیاز لازم برای دریافت دعوتنامه ۴۶۴ امتیاز تعیین شده است.

افراد پذیرفته شده از طریق روش اسکیل ورکر، می‌توانند از همان روز اول برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنند و نیازی به اقامت موقت چند ساله در کانادا نیست. با دریافت اقامت کانادا، تمامی امتیازات یک شهروند کانادا به‌جز حق رای در اختیار فرد مقیم و خانواده وی قرار می‌گیرد. جدول اسکیل ورکر کانادا در مرحله اول و مرحله دوم به شرح زیر است.

زبان: امتیاز در این قسمت در هر ۴ مهارت زبان به متقاضی داده می‌شود. داشتن دو مدرک زبان دارای ۴ امتیاز اضافه است.

سطح زبان Speaking listening reading writing جمع امتیاز
CLB9 و بالاتر ۶ ۶ ۶ ۶ ۲۴
CLB 8 ۵ ۵ ۵ ۵ ۲۰
CLB 7 ۴ ۴ ۴ ۴ ۱۶
CLB 7 و پایین تر بدون امتیاز بدون امتیاز بدون امتیاز بدون امتیاز بدون امتیاز

سن: یکی از معیارهای مورد بررسی در برنامه اسکیل ورکر سن فرد متقاضی است. در واقع این برنامه دارای محدوده سنی است و افرادی که پایین ۱۸ سال و بالای ۴۶ سال هستند، شانس کسب امتیاز در این برنامه را نخواهند داشت.

سن امتیاز
۱۸ تا ۳۵ ۱۲
۳۶ ۱۱
۳۷ ۱۰
۳۸ ۹
۳۹ ۸
۴۰ ۷
۴۱ ۶
۴۲ ۵
۴۳ ۴
۴۴ ۳
۴۵ ۲
۴۶ ۱

مدرک تحصیلی: داشتن مدرک تحصیلی باعث کسب امتیاز برای فرد متقاضی می‌شود.

مدرک تحصیلی امتیاز
مدرک تحصیلی دکتری ۲۵
مدرک تحصیلی فوق لیسانس ۲۳
مدرک تحصیلی بالاتر از دبیرستان از کانادا ۲۲
مدرک تحصیلی لیسانس ۲۱
مدرک تحصیلی فوق دیپلم ۱۹
مدرک تحصیلی بعد از دبیرستان مربوط به دوره های ۱ ساله از کانادا ۱۵
مدرک دیپلم ۵

پیشنهاد شغلی: داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی، باعث کسب امتیاز ۱۰ امتیاز برای فرد متقاضی می‌شود.

 

سابقه کار: یکی از مهم‌ترین موارد در سیستم امتیازدهی اسکیل ورکر داشتن سابقه است.

سابقه کار امتیاز
۱ سال ۹
۲ تا ۳ سال ۱۱
۴ تا ۵ سال ۱۳
بالاتر از ۶ سال ۱

سازگاری: این مورد باعث کسب امتیاز اضافی توسط فرد متقاضی می‌شود. با کسب این امتیاز، شانس ورود به مرحله دوم افزایش پیدا می‌کند.

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به کانادا : روش های تضمینی اخذ اقامت دائم کانادا
انطباق پذیری امتیاز
سطح زبان همسر متقاضی ۵
سابقه تحصیل متقاضی در کانادا ۵
سابقه تحصیل همسر در کانادا ۵
سابقه کار متقاضی در کانادا ۱۰
سابقه کار همسر در کانادا ۱۰
پیشنهاد شغلی برای همسر ۵
داشتن اقوام درجه ۱ در کشور کانادا ۵

فرد متقاضی با کسب امتیاز لازم از مرحله اول، وارد یک استخر رقابتی با دیگر متقاضیان می‌شود. سپس با کسب امتیاز لازم در این مرحله، دعوتنامه کار در کانادا برای فرد متقاضی صادر می‌شود. جدول امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا در مرحله دوم عبارتند از:
در این مرحله امتیازات بدون همسر بیشتر از امتیازات با همسر است.

عوامل قابل امتیاز امتیاز با همسر امتیاز بدون همسر
سن ۱۰۰ ۱۱۰
تحصیلات ۱۴۰ ۱۵۰
مهارت زبان ۱۵۰ ۱۶۰
سابقه کار در کانادا ۷۰ ۸۰

امتیازات مربوط به سن

سن امتیازات با همسر (حداکثر ۱۰۰ امتیاز) امتیاز بدون همسر (حداکثر ۱۱۰ امتیاز)
۱۷ و کمتر ۰ ۰
۱۸ ۹۰ ۹۹
۱۹ ۹۵ ۱۰۵
۲۰-۲۹ ۱۰۰ ۱۱۰
۳۰ ۹۵ ۱۰۵
۳۱ ۹۰ ۹۹
۳۲ ۸۵ ۹۴
۳۳ ۸۰ ۸۸
۳۴ ۷۵ ۸۳
۳۵ ۷۰ ۷۷
۳۶ ۶۵ ۷۲
۳۷ ۶۰ ۶۶
۳۸ ۵۵ ۶۱
۳۹ ۵۰ ۵۵
۴۰ ۴۵ ۵۰
۴۱ ۳۵ ۳۹
۴۲ ۲۵ ۲۸
۴۳ ۱۵ ۱۷
۴۴ ۵ ۶
۴۵ سال بعد از آن ۰ ۰

امتیازات تحصیلات

سطح تحصیلات امتیاز با همسر (حداکثر ۱۴۰ امتیاز) امتیاز بدون همسر (حداکثر ۱۵۰ امتیاز)
زیر دبیرستان ۰ ۰
دیپلم دبیرستان ۲۸ ۳۰
مدرک ۱ ساله از دانشگاه، کالج یا فنی حرفه ای یا موسسات دیگر ۸۴ ۹۰
مدرک ۲ ساله از دانشگاه کالج یا فنی حرفه ای یا موسسات دیگر ۹۱ ۹۸
لیسانس و یا دوره ای ۳ ساله و یا بیشتر در دانشگاه و کالج یا فنی حرفه ای و موسسات دیگر ۱۱۲ ۱۲۰
۲ عدد مدرک یا بیشتر. یکی از آنان باید حداقل ۳ سال و یا بیشتر باشد. ۱۱۹ ۱۲۸
مدرک فوق لیسانس و یا مدرک تخصصی که برای انجام یک شغل با مدرک نیاز است (مانند پزشکی، دامپزشکی، دندانپزشکی، اوپتومتری، حقوق، داروسازی، کایروپراکتیک) ۱۲۶ ۱۳۵
دکتری (Ph.D) ۱۴۰ ۱۵۰

امتیازات زبان

امتیازات مهارت های زبان اول
نمره CLB برای هر مهارت امتیاز با همسر (حداکثر ۱۲۸ امتیاز) امتیاز بدون همسر (حداکثر ۱۳۶ امتیاز)
CLB کمتر از نمره ۴ ۰ ۰
CLB 4 یا ۵ ۶ ۶
CLB 6 ۸ ۹
CLB 7 ۱۶ ۱۷
CLB 8 ۲۲ ۲۳
CLB 9 ۲۹ ۳۱
CLB 10 یا پایین‌تر ۳۲ ۳۴
امتیازات مهارت های زبان دوم
نمره برای هر مهارت امتیاز با همسر (حداکثر ۲۲ امتیاز) امتیاز بدون همسر (حداکثر ۲۴ امتیاز)
نمره ۴ و یا کمتر ۰ ۰
CLB 4 یا ۵ ۶ ۶
نمره ۵ و ۶ ۱ ۱
نمره ۷ و ۸ ۳ ۳
نمره ۹ و یا بیشتر ۶ ۶

امتیازات سابقه کار

تجربه کار کانادایی امتیاز با همسر (حداکثر ۷۰ امتیاز) امتیاز بدون همسر (حداکثر ۸۰ امتیاز)
هیچ و یا کمتر از یک سال ۰ ۰
۱ سال ۳۵ ۴۰
۲ سال ۴۶ ۵۳
۳ سال ۵۶ ۶۴
۴ سال ۶۳ ۷۲
۵ سال و بیشتر ۷۰ ۸۰

امتیازات اضافی

عناوین امتیاز
داشتن خواهر و برادر که دارای اقامت دائم کانادا باشند. ۱۵
مهارت زبان فرانسه ۳۰
ارائه مدرک فوق لیسانس از کانادا ۳۰
پیشنهاد شغلی ۵۰
داشتن سابقه کار مدیریتی ۲۰۰
داشتن دعوت نامه از استان های کانادا ۶۰۰

پیام بگذارید