لیست دانشگاه های برتر کانادا : رنکینگ دانشگاههای کانادا

لیست دانشگاه های برتر کانادا : رنکینگ دانشگاههای کانادا

بر اساس تحلیل و ارزیابی سازمان Time Higher Education در سال ۲۰۱۹ ، ۳ دانشگاه دیگر از دانشگاه های برتر کانادا به لیست دانشگاه های برتر جهان اضافه گردید . این سازمان حدود پانزده سال است که دانشگاه های برتر جهان را ارزیابی و شناسایی می نماید . سازمان فوق تا به حال حدود ۱۲۵۰ موسسه آموزش عالی را در ۸۶ کشور دنیا رتبه بندی نموده است . در زیر به معرفی لیست دانشگاه های برتر کانادا ، رنکینگ دانشگاه های کانادا و شهریه دانشگاه های کانادا پرداخته شده است .

دانشگاه برتر کانادا : دانشگاه تورنتو Toronto

این دانشگاه که جایگاه اول را در بین دانشگاه های کانادا دارد با سه رتبه ارتقا ، در رنکینگ ۲۱ جهان قرار گرفته است . فارغ التحصیلان این دانگاه از فرصت های خوبی برای ورود به بازار کار برخوردار می باشند . دانشگاه تورنتو یمی از دانشگاه های ممتاز ممتاز بوده و همواره بستری مناسب برای نوآوری و اختراع می باشد . این دانشگاه دارای دپارتمان های تحصیلی و پژوهشی نظیر مهندسی، پزشکی، طراحی  و معماری، علوم و هنر، دندانپزشکی، حقوق، مدیریت، دارو، موسیقی، پرستاری، خدمات اجتماعی، سلامت عمومی، فیزیولوژی و علوم ارتباطات می باشد .

شهریه دانشگاه برتر کانادا با توجه به رشته و قطع تحصیلی تقریبا” از سالی ۷ هزار دلار شروع می گردد . البته شهریه تحصیلی برخی از رشته نظیر دندانپزشکی ۲۲ هزار دلار می باشد .

دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیا UBC دومین دانشگاه در لیست دانشگاه های برتر کانادا می باشد . رنکینگ این دانشگاه کانادا در جایگاه ۲۳ دنیا می باشد .این دانشگاه که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور می باشد در شهرهای ونکوور و کلونا واقه شده است .شهریه اسن دانشگاه کانادا برای مقطع تحصیلی لیسانس از ۳۴ هزار دلار در سال شروع می گردد .

دانشگاه های برتر کانادا : دانشگاه مک گیل McGill

در لیست برترین دانشگاههای کانادا در سال ۲۰۱۹ ، دانشگاه مک گیل ، سومین رتبه را دارد . رنکینگ این دانشگاه کانادا در جایگاه ۴۴ دنیا می باشد . این دانشگاه رتبه نخست دانشگاه های علوم پزشکی را در میان دانشگاه های کانادا از آن خود کرده است . دپارتمان های پزشکی، مهندسی، حقوق و مدیریت این دنیا در سراسر دنیا شناخته شده است . شهریه دانشگاه مک کیل کانادا از ۱۶ هزار دلار تا ۴۶ هزار دلار لصورت سالیانه می باشد .

دانشگاه مک مستر McMaster

دانشگاه دولتی مک مستر کانادا ، یکی از معروف ترین دانشگاه‌های کانادا در زمینه علوم و تحقیقات و پزشکی می‌باشد .رنکینگ این دانشگاه در جهان ۷۷ می باشد . همچنین دانشگاه مک مستر رتبه چهارم دانشگاه های کانادا را دارد .این دانشگاه که در شهر همیلتون استان انتاریو قرار گرفته دارای ۶ دانشکده مجزای علوم، مهندسی، بهداشت، علوم انسانی، علوم اجتماعی و تجارت و ۴ پردیس در مناطق مختلفی نظیر مرکز همیلتون، برلینگتون، کیچنر-واترلو و نیاگارا است. شهریه دانشگاه مک مستر کانادا از سالی ۷ هزار دلار تا ۲۵ هزار دلار می باشد .

دانشگاه مونترال Montréal

دانشگاه دولتی مونترال (UdeM) یکی دیگر از آموزشگاه هایی ست که در لیست دانشگاه های برتر کانادا می باشد . رنکینگ این دانشگاه در جهان ۹۰ می باشد .این دانشگاه فرانسوی زبان که در شهر مونترال استان کبک کانادا واقع شده دارای ۱۶ دپارتمان تحصیلی نظیر علوم و هنر، دندان‌پزشکی، طراحی محیطی، آموزش و پرورش، حرکت‌شناسی، حقوق، پزشکی، موسیقی، بینایی‌سنجی، پرستاری، داروسازی، دامپزشکی، سلامت عمومی و دو دانشکده وابسته ( پلی تکنیک مونترال و HEC بیزینس مونترال) می‌باشد . برخی از رشته‌ها در مقاطع ارشد و دکترا نظیر بیو شیمی، علوم کامپیوتر، میکروبیولوژی و مواردی دیگر در این دانشگاه به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌گردند. شهریه دانشگاه مونترال در مقاطع کارشناسی و ارشد تقریبا” ۸ هزار دلار ودر مقطع دکترا ۷۰۰۰ دلار می باشد .

دانشگاه های برتر کانادا :دانشگاه آلبرتا Alberta

دانشگاه دولتی آلبرتا در ادمونتون واقه شده است . رنکینگ دانشگاه آلبرتا ۱۳۲ در جهان می باشد . این دانشگاه که یکی دیگر از دانشگاه های برتر جهان می باشد دارای ۱۸دپارتمان تحصیلی و ده‌ها مرکز تحقیقاتی در ۵ پردیس مجزا و بیش از ۵۰۰ رشته تحصیلی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد . دپارتمان‌های علوم انسانی ، علوم ، هنرهای خلاقانه ، طراحی ، کسب و کار، مهندسی و بهداشت و سلامت دانشگاه آلبرتا از شهرت زیادی برخوردار است . شهریه دانشگاه آلبرتا تقریبا” از ۲۲ هزار دلار شروع می‌گردد .

دانشگاه اتاوا Ottawa

یکی دیکر از دانشگاههای برتر کانادا ،دانشگاه اتاوا می باشد . رنکینگ این دانشگاه ۱۷۶ در جهان می باشد . متقاضیان دانشگاه اتاوا می‌توانند به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه در بیش از ۳۰۰ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و ارشد ادامه تحصیل دهند .این دانشگاه با برخورداری از ۱۰ دپارتمان تحصیلی مختلف در ارائه تخصصی رشته‌های پزشکی ،حقوق و مدیریت در سراسر دنیا معروف می باشد . شهریه دانشپاه اتاوا در مقاطع مختلف از ۱۴ هزار دلار تا ۵۰ هزار دلار می باشد .

دانشگاه وسترن Western

دانشگاه وسترن کانادا در شهر لندن، استان انتاریو واقع شده است . این دانشگاه دولتی دارای رنکینگ ۱۹۰ جهانی می باشد .دانشگاه وسترن دارای ۱۲ دپارتمان تحصیلی و ۳ دانشگده مرتبط می باشد . متقاضیان تحصیا در این دانشگاه کانادا می توانند از طیف وسیعی از رشته های ارائه شده توسط این دانشگاه ( حدود ۴۰۰ رشته تحصیلی ) ، متناسب با علاقه خود مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایند . شهریه دانشگاه وسترن از ۳۰ هزار دلار شروع می گردد .

دانشگاه های برتر کانادا :دانشگاه کلگری (Calgary)

یکی دیگر از دانشگاه های برتر کانادا ، دانشگاه کلگری با رتبه ۱۹۹ رنکینگ جهانی می باشد . این دانشگاه در شهر کلگری آلبرتا واقع شده است . این دانشگاه در رشته هایی نظیر : مهندسی ، علوم هوا فضا ،سیاست عمومی دارای شهرتی جهانی می باشد . این دانشگاه دارای ۴ پردیس در کلگری و ۱ پردیس در دوحه قطر می باشد .دانشگاه کلگری از ۱۴ دپارتمان تحصیلی و بیش از ۸۵ موسسه و مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است.
کلگری یکی از دانشگاه‌های مشهور در بین دانشگاه‌های کانادا در زمینه رشته‌های پرستاری و زمین‌شناسی نیز می باشد . شهریه دانشگاه کلگری به طور تقریبی از ۱۳ هزار دلار تا ۳۰ هزار دلار متغیر می باشد .

دانشگاه واترلو Waterloo

دانشگاه دولتی واترلو در میان دانشگاه‌های کانادا به عنوان سومین دانشگاه محبوب دانشجویان نام گرفته است و رتبه و رنکینگ جهانی این دانشگاه کانادا ۲۰۱ می باشد .این دانشگاه به دلیل ارائه رشته‌ها و برنامه‌های به اصطلاح Co-Op ( دوره‌های تحصیلی به همراه کارگاه‌های عملی و تجارب کاری قابل اجرا ) در میان دانشجویان سراسر دنیا شهرت فراوانی دارد. این فاکتور به دانشجویان فرصت تجربه کاری ارزشمندی در حین تحصیل در شرکت‌هایی نظیر آمازون، گوگل و فیسبوک را فاراهم می نماید .این دانشگاه دارای ۶ دپارتمان تحصیلی و ۴ دانشکده وابسته است و اکنون به کانون دانشجویان کارآفرین و موفق از سراسر دنیا تبدیل شده است .دانشگاه واترلو در رشته‌هایی نظیر علوم کامپیوتری و مهندسی دارای رتبه‌های اول و دوم در کانادا می باشد . شهریه دانشگاه واترلو از ۳۰ هزار دلار بصورت سالیانه شروع می گردد .

در صورتی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارید شرایط اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه و مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی کانادا را مطالعه نمایید .

بررسی هزینه زندگی در کانادا می تواند در انتخاب شهر ، برنامه ریزی ، مدیریت مالی کمک شایانی نماید .

همچنین جهت اطلاع از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ، لیست دانشگاه های کانادا را بررسی نمایید .

پیام بگذارید