شرایط ویزای تحصیلی کانادا ،هزینه ویزای دانشجویی کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا ،هزینه ویزای دانشجویی کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا با توجه به سطح مقطع تحصیلی متفاوت می باشد . هزینه ویزای دانشجویی کانادا و مدارک مورد نیاز بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد . دانشجویانی که شرایط تحصیل در کانادا را دارند می بایست پس از اخذ پذیرش تحصیلی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایند .

شرایط ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان بین المللی می بایست جهت اخذ ویزای تحصیلی از یکی از موسسات آموزش عالی ( مدارس ، کالج و دانشگاه ) مورد تایید نامه designated learning institution پذیرش تحصیلی دریافت نمایند در غیر اینصورت درخواست ویزای آنها مردود می گردد .دریافت نامه پذیرش فقط از دانشگاه ها و آموزشگاه های (Designated Learning Institution(DLI  مورد تایید می باشند و در صورتیکه دانشگاه انتخابی در لیست DLI نباشد ،متقاضی واجد شرایط دریافت ویزای دانشجویی نمی باشد .دوره های آموزش ابتدایی و متوسطه در کانادا ( مدارس کانادا )  designed بوده و همه مدارس در لیست DLI می باشند.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی کانادا

دانشجویان بین المللی می بایست جهت درخواست ویزا می بایست مدارک زیر تکمیل و را ارائه نمایند .

مدارک و اسناد پذیرش تحصیلی

اخذ نامه پذیرش از یکی از موسسات آموزشی مقاطع مدارس ، کالج و یا دانشگاه های کانادا که DLI باشند . نامه پذیرش می بایست در سربرگ رسمی آن موسسه صادر گردد .

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

مدارک هویت متقاضی

ارائه پاسپورت معتبر توسط متقاضی و خانواده همراه ( با اعتبار بیشتر از یک سال )
متقاضی می بایست مانعی جهت برگشت به کشور مبدا توسط گذرنامه خود را نداشته باشد .
ارائه دو عدد عکس ( عکس پاسپورتی ) بابت هر گذرنامه و درج اسم و تاریخ تولد هر شخص پشت عکس

مدارک پشتیبانی مالی

متقاضی ویزای تحصیلی کانادا می بایست اثبات نماید تمکن مالی مورد نیاز جهت پشتیبانی از خود و خانواده همراه را در طول مدتی که در کانادا می باشد خواهد داشت . میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان بین المللی می بایست تمکن مالی خود را از روش های زیر اثبات نمایند :
ارائه مدارک و مستندات حساب بانکی متقاضی
ارائه مدارک وام دانشجویی  و یا بورسیه تحصیلی ( دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه شده اند )
ارائه مدارک اثبات توانمندی متقاضی در خصوص پرداخت از هزینه های زندگی و تحصیل

نامه هدف از تحصیل

دانشجویان متقاضی ویزای تحصیلی کانادا می بایست نامه ای را به منظور توضیح هدف از تحصیل تهیه و ارائه نماید . این نامه یکی از مدارک مهم و حساس در بررسی پرونده متقاضی می باشد .

متقاضیان واجد شرایط تحصیل در کانادا پس از تکمیل مدارک ، سابمیت و پرداخت هزینه ویزای دانشجویی کانادا می بایست جهت انجام انگشت نگاری به یکی از کشورهای اطراف ایران مراجعه نمایند .

هزینه درخواست ویزای دانشجویی کانادا

هزینه ویزای دانشجویی کانادا که می بایست در هنگام در خواست ویزا از طریق کارت های اعتباری ویزا و یا مستر پرداخت گردد ۱۵۰ دلار کانادا می باشد .
در صورتیکه دانشجوی بین المللی متاهل و فرزند نیز داشته باشد می بایست بابت هر عضو خانواده همراه ۱۰۰ دلار کانادا پرداخت نماید .

این مطلب را هم بخوانید:
اکسپرس اینتری انتاریو ، برنامه اولویت نیروی انسانی

مدت زمان ویزای دانشجویی کانادا

معمولا” تاریخ اعتبار ویزای دانشجویی کانادا به اندازه طول دوره تحصیلی + ۹۰ روز بیشتر ارائه می گردد . اعتبار ۹۰ روز اضافه در ویزا، این فرصت را به دانشجو می دهد تا نسبت به تغییر وضعیت ویزای خود در کانادا ( تبدیل به ویزای کار و یا اقامت متناسب با شرایط خود ) و یا ترک این کشور اقدام نماید .

مطابق قوانین کانادا دانشجویان بین المللی کانادا می توانند پس از فارغ التحصیلی درخواست ویزای کار نمایند. همچنین کانادا دارای برنامه های مهاجرتی متنوعی برای فارغ التحصیلان بین المللی می باشد .

مدت زمان بررسی ویزای تحصیلی کانادا

مطابق اطلاعات مندرج در وب سایت اداره مهاجرت کانادا مدت زمان بررسی پرونده درخواست ویزای دانشجویی کانادا حداکثر ۴ ماه از زمان انجام انگشت نگاری می باشد .

پیام بگذارید