شرایط خوابگاه دانش آموزان مدارس کانادا و Home stay

شرایط خوابگاه دانش آموزان مدارس کانادا و Home stay

شرایط خوابگاه دانش آموزان مدارس کانادا یکی از موضوعاتی ست که متقاضیان تحصیل در مدارس کانادا در پی آن هستند . دانش آموزانی بین المللی پس از دریافت ویزای دانش آموزی می بایست برای انتخاب محلی بعنوان خوابگاه و اقامتگاه در حین تحصیل اقدام نمایند .در کانادا شرایط مختلفی برای اسکان و اقامت دانش آموزان بین المللی وجود دارد . اسکان دانش آموزان مدارس کانادا می بایست توسط کاستودین ( قیم دانش آموز) صورت گیرد .

شرایط اسکان و خوابگاه دانش آموزان مدارس کانادا

سالانه تعداد زیادی دانش آموز بین المللی جهت تحصیل در مدارس کانادا اقدام می نمایند . یکی از نگرانی های والدین این دانش آموزان شرایط خوابگاه و اقامتگاه دانش آموزان می باشد . از این رو دولت کانادا شرایطی را در این خصوص برای والدین مهیا ساخته است تا بتوانند در حین تحصیل در کنار فرزندان شان باشند . دانش آموزان زیر ۱۸ سال که اقدام به ادامه تحصیل در کانادا می نمایند می توانند یکی از والدین را همراه خود در کانادا داشته باشند . از طرف دیگر دانش آموزانی که امکان همراهی والدین را با خود ندارند می توانند از کاستودین های کانادا در این خصوص بهره مند شوند .

انواع اسکان دانش آموزان دبستان و دبیرستان در کانادا

والدین دانش آموزان که برای تحصیل فرزندشان در کانادا اقدام می نمایند می توانند یکی از روش های زیر را برای اقامتگاه فرزندشان انتخاب نمایند .

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به بریتیش کلمبیا : شرایط اقامت بریتیش کلمبیا از طریق برنامه استانی

اقامت دانش آموزان مدارس کانادا همراه یکی از والدین

والدین دانش آموز متقاضی ادامه تحصیل در دبستان و دبیرستان کانادا می توانند بعنوان قیم و همراه این دانش آموزان را در کانادا و خانه ای مستقل برای خود مهیا نمایند .

اقامت دانش آموزان کانادا توسط یکی از بستگان مقیم کانادا

خویشاوندان متقاضی تحصیل در مدارس کانادا که مقیم کانادا می باشند می توانند در صورت داشتن شرایط لازم بعنوان گاردین دانش آموزان معرفی شده و دانش آموز می تواند با آنها خود در حین تحصیل زندگی نماید.

اسکان در مدارس شبانه روزی

دانش آموزان مدارس کانادا می توانند با انتخاب مدارس شبانه روزی در خوابگاه و اقامتگاه این مدارس کانادا درحین تحصیل اسکان داشته باشند .

اسکان نزد یکی از خانواده های کانادا home stay

دانش آموزان دبستان و دبیرستانهای کانادا ، می توانند در صورت تمایل با خانواده های واجد شرایط کانادایی که صلاحیت پذیرش دانش آموزان را دارند ، زندگی نمایند. والدینی که امکان همراهی دانش آموزان به کانادا را بعنوان قیم ندارند می توانند از طریق home stay اقدام به اخذ قیم برای این دانش آموزان نمانید. home stay خانواده های کانادایی می باشند که صلاحیت و سابقه کیفری آنها توسط پلیس کانادا بررسی شده و برای بعهده گرفتن سرپرستی دانش آموزان مدارس اعلام آمادگی کرده اند. home stay ها با توجه به خدماتی که به دانش آموزان ارائه می دهند هزینه متفاوتی دارند. Homestay ها سه وعده غذا برای دانش آموزان مهیا می نمایند. زندگی در کنار خانواده های کانادایی ، آشنایی با فرهنگ جدید و تقویت زبان را برای دانش آموزان بهمراه خواهد داشت .

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به کانادا از طریق فرزند

در صورتی که تصمیم به ثبت نام فرزند خود در مدارس کانادا را دارید جهت اطلاع از نحوه اقدام ،شرایط پذیرش تحصیلی کانادا ، هزینه و شرایط ویزای دانش آموزی را مطالعه نمایید .

متقاضیان همچنین می توانند جهت مشاوره تحصیلی مدارس کانادا ، با انتخاب یکی از روش های مشاوره، بصورت مستقیم و آنلاین با وکیل رسمی مهاجرت کانادا در تماس باشند .

پیام بگذارید