سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای سرمایه گذاری مهاجرت و اقامت

سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای سرمایه گذاری مهاجرت و اقامت

سرمایه گذاری در کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری از روش های مختلفی امکانپذیر می باشد . اداره مهاجرت کانادا جهت رشد و توسعه اقتصادی این کشور ، افرادی را که تحصیلات ، تجربه و پتانسیل راه اندازی کسب و کار را داشته باشند از طریق برنامه های مختلف کارآفرینی گذاری کانادا جذب می نماید .شرایط اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا با توجه به نوع برنامه کارآفرینی کانادا متفاوت می باشد .

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا با توجه به اهداف مختلفی که برای برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری کانادا در نظر گرفته شده متفاوت می باشد .مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های کارآفرینی به دسته های مختلفی از قبیل برنامه سرمایه گذاری فدرال ، برنامه کارآفرینی استانی ، استارتاپ تقسیم بندی شده اند . برنامه های اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری بر اساس فاکتورهای زیر تنظیم شده است .

متقاضی ویزای سرمایه گذاری کانادا می بایست دارای دارایی های اولیه متناسب با برنامه کارآفرینی انتخابی و قابل اثبات با مدارک مورد نیاز باشد.
متقاضی می بایست دارای سرمایه نقدی به میزان اعلام شده در برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری باشد .
افراد علاقمند به سرمایه گذاری در کانادا می بایست اقدام به راه اندازی کسب و کار در این کشور نمایند .
جهت تشکیل پرونده مهاجرتی کارآفرینی کانادا می بایست متناسب با کسب و کار پیشنهادی ، بیزینس پلن ( طرح توجیهی ) ارائه نمود .
برخی از برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیاز به یک سفر اکتشافی به کانادا جهت بررسی بازار کانادا در خصوص کسب و کار پیشنهادی خواهند داشت .
برخی از برنامه های اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری ، پس از تایید و انتخاب متقاضی ، از همان ابتدا به او و خانواده همراه کارت اقامت دائم PR ارائه می نماید و برخی دیگر ابتدا ویزای کار و پس از راه اندازی بیزینس اقامت ارائه می دهد .
در شرایط برخی از برنامه های کارآفرینی ، امکان خرید یک بیزینس در کانادا و یا مشارکت در یک کسب و کار نیز وجود دارد .
در بعضی از برنامه های کارآفرینی کانادا امکان راه اندازی کسب و کار توسط چند نفر بصورت مشارکتی و تشکیل یک پرونده مشترک وجود دارد .
امکان قرار گرفتن کارمندان کلیدی و مدیران ارشد صاحبان کسب و کار در برخی از پرونده های مهاجرتی کارآفرینی در کانادا وجود دارد .
داشتن بیزینس و کسب و کار فعال و تجربه مدیریت بک مجموعه تجاری در برخی از برنامه های سرمایه گذاری کانادا اجباری می باشد .

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت کاری به کانادا ، مهاجرت از طریق تخصص

فاکتورهای فوق تنها بخشی از شرایط برنامه های کارآفرینی کانادا می باشد و این شرایط در هر برنامه متنوع می باشد .

شرایط برنامه های اقامت سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا با توجه به نیاز های منطقه ای و مقدار سرمایه موردنیاز جهت راه اندازی بیزینس در آن ناحیه طراحی و تنظیم شده است و در طول سال نیاز ها بررسی و شرایط این برنامه ها بازنگری می گردد.

در حال حاضر تنها برنامه سرمایه گذاری که نیاز به راه اندازی بیزینس ندارد و تنها متقاضیان سرمایه مورد نیاز را تامین می نمایند ، برنامه سرمایه گذاری کبک می باشد . جهت آشنایی با این برنامه ، شرایط برنامه سرمایه گذاری کبک را مطالعه نمایید .

یکی دیگر از برنامه های کارآفرینی کانادا استارتاپ می باشد . برنامه مهاجرتی استارتاپ خود به ۳ زیر شاخه تقسیم می گردد .

بطور کلی برنامه های کارآفرینی کانادا را به صورت زیر می توان دسته بندی نمود.

برنامه سرمایه گذاری فدرال
برنامه کارآفرینی استانی
برنامه استارتاپ کانادا
برنامه خود اشتغالی کانادا

پیام بگذارید