زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

همه چیز در مورد زندگی در کانادا

سالانه افراد زیادی تصمیم به زندگی در کانادا می گیرند. اغلب این افراد سوالات زیادی درباره جزئیات زندگی در کانادا دارند. برخی از این سوالات رایج عبارتند از:

وضعیت کار در کانادا چگونه است؟

آیا هزینه اجاره مسکن در کانادا زیاد است؟

شرایط خرید ماشین در کانادا چیست؟

هزینه حمل و نقل در کانادا چقدر است؟

بهترین فروشگاه در کانادا را چگونه پیدا کنیم؟

شرایط بیمه عمر در کانادا چیست؟

با توجه این که تعداد ایرانیان علاقه مند به زندگی در کانادا زیاد است، بر آن شدیم تا در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ دهیم. اگر شما نیز علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط زندگی در کانادا هستید در ادامه با ما همراه باشید.

بانک در کانادا

بانک در کانادا

یکی از سوالات بسیار مهم افرادی که تصمیم به زندگی در کانادا دارند این است که کدام بانک ایرانی در کانادا شعبه دارد؟ اما به دلیل اینکه ایران از سوی بسیاری از کشورهای دنیا، مانند کانادا تحریم شده است، هیچ کدام از بانک های ایرانی درحال حاضر در کانادا شعبه ندارند. کانادا به دلیل همسایگی با آمریکا و همچنین منافع خود، بانک های ایران را تحریم کرده است.

 

بهترین بانک کانادا

همه افراد با توجه به نیازها وانتظاراتی که دارند، بانک مورد نظر خود را انتخاب می کنند. بنابراین افراد بهتر است پس از بررسی بانک های کانادا، بانک مورد نظر را انتخاب کنند. لازم به ذکر است که تقریبا تمامی خدماتی که در بانک های کانادا انجام می شود با دریافت هزینه همراه هستند. البته در این بین، برخی از بانک های کانادا، در ارائه برخی خدمات، هزینه ای دریافت نمی کنند. در کانادا بانک های زیاد داخلی و خارجی وجود دارد. ولی از بین آنها ۵ بانک بزرگ ومعتبر است که سطح بالایی از تبادلات کانادا در آنها صورت می گیرد. این ۵ بانک کانادا ،جزء ۵۰ بانک امن دنیا هستند. به این ۵ بانک Big Five گفته می شود. اسامی این ۵ بانک عبارتند از:

RBC Royal Bank

TD Canada Trust

Scotiabank

Scotiabank

CIBC

 

بیمه در کانادا

بیمه در کانادا

افرادی که تحت پوشش بیمه هستند، در برابر مشکلات مالی ناشی از حوادث در امان می مانند. بیمه در زمان مهاجرت، اهمیت بیشتری پیدا می کند. به همین دلیل در ادامه توضیحات لازم درباره بیمه، برای افرادی که قصد زندگی در کانادا را دارند گردآوری شده است.

 

بیمه

یکی از هزینه های مهم زندگی در کانادا، پرداخت حق بیمه است. شرکت های بیمه متفاوتی در کانادا مشغول به فعالیت هستند. این شرکت ها خدمات گسترده ای از انواع بیمه را در اختیار افراد قرار می دهند. نمایندگی بیمه های معتبر ، تقریبا درهمه شهرهای بزرگ کانادا وجود دارد. برای خرید بیمه، در ابتدا با چند بیمه معتبر مشورت انجام بگیرد. بعد از انتخاب بیمه موردنظر، بهتر است همه خدمات بیمه را از یک شرکت دریافت کنند. بهترین زمان خرید بیمه، قبل از ورود به کانادا است. البته افرادی که تحت پوشش بیمه درمانی نیستند می توانید به محض ورود به کانادا از طریق چند شرکت بیمه گذار، به طور موقت تحت پوشش قرار بگیرند. بیمه در کانادا برای شهروندان کانادا و افرادی که دارای اقامت دائم این کشورهستند رایگان است. همه این افراد می توانند از طرح بیمه وابسته به دولت استفاده کنند. این بیمه همه مراقب های بهداشتی اولیه را تحت پوشش قرار می دهد.

هزینه بیمه وابسته به دولت در برخی از ایالت های کانادا رایگان است در حالی که در برخی دیگر، قسمتی از هزینه توسط خود مردم پرداخت می شود. در بسیاری از ایالت های کانادا مهاجران تا ۳ ماه بعد از اقامت نمی توانند از بیمه رایگان استفاده کنند. علاوه بر این بیمه، اهالی کانادا برای بهرمند شدن از خدمات تخصصی و سریع پزشکی، نیاز به یک بیمه خصوصی دارند که همه هزینه آن توسط خودشان پرداخت می شود. البته ممکن است بخشی از هزینه این بیمه بر عهده کارفرما باشد. در صورتی که برای ورود به کانادا ملزم به داشتن بیمه هستید می توانید بیمه خصوصی را خریداری کنید.

 

بیمه مسافرتی کانادا

بیمه مسافرتی کانادا

بیمه در مسافرت های خارج از کشور، ریسک سفر را کاهش می دهد. همچنین باعث می شود افراد با اطمینان خاطر بیشتری سفر کنند. داشتن بیمه مسافرتی کانادا، یکی از الزامات مهم زندگی در کانادا است. زیرا هزینه درمان در کانادا زیاد است و افرادی که وارد کانادا می شوند تا ۳ ماه اول اقامت خود نمی توانند از بیمه رایگان کانادا استفاده کنند. تعدادی از خدمات بیمه مسافرتی کانادا شامل موارد زیر است:

• هزینه های پزشکی و یا بستری در بیمارستان کانادا توسط بیمه پرداخت می شود.

• اگر در فرودگاه چمدان دیر تحویل داده شود، بیمه هزینه های ناشی از آن را پرداخت می کند.

• اگر در طول سفر، فرد بیمه شونده به علت وقوع حادثه، مصدوم شود تمام هزینه های جابه جایی و بازگردان او توسط بیمه پرداخت می شود.
• در صورت بستری شدن فرد بیمه شونده، بیمه موظف است که یکی از اعضای خانواده وی را به کشور مقصد منتقل کند.

• در صورت فوت فرد بیمه شده، هزینه بازگرداندن جسد بر عهده شرکت بیمه خواهد بود.

• در صورت مشکل قانونی برای فرد بیمه شونده، امکان مشاوره حقوقی از طرف شرکت بیمه وجود دارد.

• اگر در طول سفر مدارک شناسایی مفقود شود، بیمه تمامی هزینه های لازم برای بازیابی مدارک را پرداخت خواهد کرد.

• در صورتی که بیمه شونده داروی خاصی را مصرف کند، باید شرکت بیمه این داروها را از داخل کشور تهیه و به کانادا ارسال کند.

• اگر یکی از اعضای خانواده فرد بیمه شده فوت شود، بیمه تعهد دارد که تمامی هزینه های بازگشت وی را پرداخت کند.

به طور کلی بهترین بیمه مسافرتی برای کانادا، بیمه ای است که بیشترین آسیب ها و تهدیدات ممکنه برای بیمه شونده را تحت پوشش قرار دهد.

 

هزینه بیمه ماشین در کانادا

بیمه ماشین در کانادا

افرادی که قصد زندگی در کانادا را دارند یکی از مواردی که باید در هنگام خریدن ماشین در کانادا به آن توجه کنند، پرداخت بیمه آن است. در برخی از شهرهای کانادا هزینه بیمه ماشین زیاد است. به طوری که ممکن است، برای یک ماشین معمولی باید حق بیمه در حدود۴۰۰ دلا در ماه پرداخت شود. این هزینه بیمه، برای افراد تازه وارد به کانادا مقدار زیادی است. هزینه بیمه ماشین در کانادا، به عوامل مختلفی از جمله نوع ماشین، قدمت ماشین، سابقه تصادفات، سابقه بیمه، سن راننده و… بستگی دارد.

بعضی از این عوامل تاثیر زیادی در هزینه بیمه دارند و برخی دیگر تاثیر کمتری می گذارند. سابقه رانندگی در هزینه بیمه تاثیر زیادی دارد. اگر فرد متقاضی به تازگی وارد کانادا شود، به عنوان راننده تازه کار معرفی می شود. حتی اگر در کشور مبدا، سابقه رانندگی داشته باشد. برای کاهش هزینه بیمه ماشین در کانادا، روش های وجود دارد که اطلاع داشتن از آنها کمک می کند حق بیمه ماشین کمتری پرداخت شود.

 

بیمه عمر در کانادا

بیمه عمر در کانادا

بیمه عمر در کانادا جایگاه ویژه ای دارد از این رو افرادی که تصمیم به زندگی در کانادا دارند بهتر است درباره آن اطلاعات لازم را به دست بیاورند. بیمه عمردر کانادا، موظف است در هنگام فوت بیمه شونده هزینه های تشیع فرد را تامین کند. علاوه بر این، با توجه به نوع و میزان بیمه، مبالغی به عنوان کمک هزینه به خانواده فرد متوفی پرداخت می شود. هزینه بیمه عمر در کانادا، به سن و وضعیت جسمی فرد متقاضی مربوط است. چک غرامت بیمه عمر، به افرادی که در بیمه مشخص شده است تعلق می گیرد. این افراد توسط خود بیمه شونده مشخص می شود. بهترین زمان برای داشتن بیمه عمر زیر ۴۰ سال است.

بیمه عمر در کانادا دو نوع موقت و دائمی دارد. بیمه عمر موقت برای مدت مشخصی است. معمولا افرادی که وام خانه دارند و یا افرادی که فرزند زیر ۱۸ سال دارند و نگرانی در مورد هزینه های زندگی او را دارند این نوع بیمه عمر را ترجیح می دهند. البته این نوع بیمه با انجام تست پزشکی قابل تمدید است. بیمه موقت، فقط در صورت فوت در زمان قرارداد موظف به پرداخت چک غرامت به بازماندگان است ولی اگر زمان قرارداد به پایان رسیده باشد بیمه غرامت پرداخت نخواهد کرد.

بیمه عمر دائمی برای افرادی مناسب است که می خواهند بعد از مرگشان مبلغی برای جایگزین درآمد به خانواشان تعلق بگیرد. افرادی که نان آور خانه هستند از این نوع بیمه بیشتر استقبال می کنند. همچنین بیمه عمر دائمی، هزینه درمان ۲۵ نوع بیماری و از کار افتادگی را هم پرداخت می کند.

 

کار

کانادا دارای پایین ترین آمار بیکاری در دنیا است. به همین دلیل افراد زیادی به قصد پیدا کردن کار تصمیم به زندگی در کانادا می گیرند. این افراد بهتر است قبل از مهاجرت به کانادا با برخی از شرایط و استخدامی ها در کانادا آشنا شوند.

کار در کانادا

وضعیت کار در کانادا

کانادا یک کشور پیشرفته با فرصت های شغلی متفاوت است. نرخ بیکاری در این کشور زیر ۶ درصد است.

همچنین با کار کردن در کانادا می توان اقامت دائم این کشور را بدست آورد. به همین دلیل، رقابت زیادی بین افراد متقاضی کار در کانادا وجود دارد. همچنین کانادا جزء کشورهایی است که رشد اقتصادی بسیار خوبی دارد. دولت کانادا به دلیل کم بودن نیروی کار در این کشور، از مهاجران کاری ماهر و دارای تجربه استقبال می کند. وضعیت کار در کانادا، از یک سیستم امتیاز بندی تبعیت می کند. نیروی کار مهاجر با کسب امتیاز لازم وارد فضای رقابتی می شوند و افرادی که بیشترین امتیاز را دریافت کرده باشند ویزای کار و اجازه کار در کانادا برای آنها صادر می شود. البته روش های دیگری نیز برای دریافت ویزای کار وجود دارد.

 

اجازه کار در کانادا

افرادی می توانند در کانادا مشغول به کار شوند که یا شهروند کانادایی باشند یا اقامت دائم این کشور را دریافت کرده باشند. درغیر این صورت مهاجران بین المللی باید دارای مجوز کار در کانادا باشند. افراد متقاضی به کار در کانادا می توانند از طریق روش های زیر ویزای کار کانادا را دریافت کنند.

پیشنهاد کار از طرف کار فرما: برای دریافت ویزای کار، داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کانادایی لازم است. برای این کار ابتدا متقاضیان باید لیست شغل های کاری مورد نیاز کانادا را بررسی کنند و سپس از طریق شرکت های کاریابی از کار فرما پیشنهاد کاری دریافت کنند.

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری: یکی از راه های اصلی ورود به بازارکار کانادا و دریافت ویزای کاری، شرکت کردن در برنامه کاری و کسب امتیاز مورد نظر هستند.

برنامه کاری باز: برای متقاضیانی که همسر و یا افراد درجه یک خانواده آنها در کانادا مشغول به تحصیل یا کار هستند، ویزای کاری داده می شوند و این افراد اجازه کار در کانادا را خواهند داشت.

متقاضیان بعد از دریافت ویزای کاری اقامت موقت این کشور را دریافت می کنند و با داشتن شرایط مورد نیاز می توانند موفق به اخذ اقامت دائم شوند و زندگی در کانادا را با خیال آسوده تری ادامه دهند.

کار در کانادا

استخدام کار در تورنتو

تورنتو مرکز مالی کانادا است. داشتن شرایط کاری و امکانات مناسب، باعث شده تا متقاضیان کار در تورنتو روز به روزافزایش یابند. متقاضیان استخدام کار در تورنتو باید شرایط لازم برای کار در تورنتو را داشته باشند. این افراد می توانند از طریق سایت های کاریابی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. برخی از سایت های محبوب برای جستجوی شغل در تورنتو عبارتند از:

• تورنتو جابز به طور اختصاصی به شهر اختصاص داده شده است.

• کاروپولیس دارای طیف گسترده ای از مشاغل در سراسر کانادا است.

• ۱۰۰ کشور برتر کانادا که می توانید لیست ۱۰۰ کارفرمای برتر کانادا را مشاهده کنید.

• Career Builder انواع مختلفی از افتتاحیه را ارائه می دهد.

• الوتا که همچنین در بین ۱۰۰ کارفرمای برتر کانادا جستجو می کند.

• مشاغل داغ در کانادا گسترش خوبی از فرصت ها در منطقه شما است.

علاوه بر جستجوی آنلاین استخدام کار در تورنتو، متقاضیان می توانند از آژانس های کاری برای پیدا کردن کار و نوشتن رزومه کمک بگیرند. برای هر رشته ای، آژانس های استخدام کننده مخصوص وجود دارد. با توجه به این که مشاغل زیادی در تورنتو وجود دارد و رقابت برای بدست آوردن آن ها زیاد است بنابراین رزومه اهمیت فراوانی دارد.

برای این منظور شرکت هایی در تورنتو وجود دارد که به متقاضی کمک می کند تا یک رزمه حرفه ای بنویسند.

افراد علاقه مند به زندگی در کانادا باید به این نکته توجه کافی داشته باشند که پیدا کردن کار در کانادا مسئله بسیار مهمی است، از این رو بهتر است تا جایی که می توانند از افراد حرفه ای در این حوزه کمک بگیرند.

 

کار در ساسکاچوان

کار در ساسکاچوان

ساسکاچوان در سرسبزترین قسمت کانادا قرار گرفته است. داشتن فرصت های شغلی متفاوت، رشد اقتصادی قابل توجه باعث شده است تا ساسکاچوان یکی از مقاصد مهاجران کاری به کانادا باشد. علاوه بر این، ثبت نام در برنامه مهاجرتی استانی ساسکاچوان شانس دریافت اقامت دائم را برای مهاجران افزایش می دهد. در این برنامه، نیروی کار بین المللی با تجربه و دارای مهارت کاری مورد نیاز ساسکاچوان جذب می شوند. متقاضیان با ارسال مدارک و کسب امتیاز مورد نظر، مجوز استخدام در ساسکاچوان را بدست می آورند. افرادی موفق به دریافت مجوز کار در ساسکاچوان می شوند که امتیاز ۶۰ از ۱۰۰ را کسب کنند. عنوان شغلی ثبت شده در مدارک، باید مطابق با لیست مشاغل مورد نیاز این استان باشد. همچنین سابقه کار و مدارک باید با عنوان شغلی تطابق داشته باشد.

 

ماشین

ماشین یکی از ضروریات زندگی در کانادا است. داشتن ماشین می تواند در کاهش هزینه های حمل و نقل بسیار موثر باشد. به همین دلیل در این قسمت مقاله به بررسی شرایط خرید و قیمت ماشین می پردازیم.

ماشین در کانادا

خرید ماشین در کانادا

در کانادا به دلیل اینکه در بیشتر مواقع سال آب و هوا سرد است، خرید ماشین بسیار حائز اهمیت می باشد. یکی دیگر از دلایل خرید ماشین در تورنتو، هزینه مناسب آن است. برای خرید یک ماشین مناسب در کانادا، هزینه کمتری نسبت به خرید یک پراید دست دوم در ایران داده می شود. با این حال مهاجران تازه وارد شده در کانادا ابتدا باید مشخص کنند که قصد خرید چه نوع ماشینی را دارند. به دلیل اینکه خرید ماشین های نو برای مهاجران تازه وارد هزینه زیادی دارد، بهتر است در سال های اول با توجه به بودجه یک ماشین کارکرده خریداری شود.

 

قیمت ماشین دست دوم در کانادا

فاکتورهای زیادی وجود دارند که روی قیمت ماشین های دست دوم در کانادا تاثیر می گذارند. از جمله این عوامل عبارتند از:

• مدل خودرو دست دوم یک پارامتر تاثیر گذار در قیمت ماشین است. ماشین های آمریکایی نسبت به سایر ماشین ها افت قیمت بیشتری دارند.

• عمر ماشین به صورت قابل توجهی بر روی قیمت ماشین دست دوم در کانادا تاثیر می گذارد. بیشترین افت قیمت در ۲ سال اول عمر خودرو رخ می دهد.

• میزان کارکرد اتومبیل از دیگر شاخص های تاثیر گذار بر روی قیمت ماشین است. کارکرد اتومبیل با توجه به میزان کیلومتر طی شده توسط آن تعیین می شود.

• ظاهر و باطن ماشین مانند پوسیدگی زیر بندی تاثیر زیادی بر روی قیمت ماشین های دست دوم در کاناداخواهد داشت.

ماشین در کانادا

خرید ماشین دست دوم در کانادا

روش های زیادی برای خرید ماشین دست دوم در کانادا وجود دارد. یکی از روش های نسبتا رایج از طریق روزنامه ها است. افراد متقاضی خرید ماشین می توانند اطلاعات مندرج در آگهی های مربوط به خرید و فروش ماشین را مطالعه کنند.

از آن جایی که قیمت ماشین های دست دوم مقرون به صرفه است دانشجویان ساکن در کانادا از طرفداران اصلی خرید ماشین های دست دوم هستند. البته نباید از توجه به این نکته غافل شد که امکان خرید اقساطی ماشین دست دوم وجود ندارد و باید هنگام خرید کل مبلغ توسط خریدار پرداخت شود.

یکی از معایب خرید ماشین های دست دوم نداشتن اطلاعات کافی در مورد تاریخچه و مشکلات احتمالی آن است. بنابراین ماشین قبل از خرید بهتر است توسط کارشناس ارزیابی شود. از طرف دیگر ماشین های دست دوم آپشن های قدیمی تری نسبت به ماشین های نو دارند. همچنین هزینه معاینه فنی ماشین های دست دوم زیاد است.

یکی از نگرانی های رایج افرادی که قصد زندگی در کانادا و خرید ماشین دوم را دارند این است که آیا این ماشین ها شامل مالیات می شوند یا خیر؟ در جواب باید بگوییم که بله برای ماشین های دست دوم هم مالیات پرداخت می شود که حداقل مبلغ آن ۵۰دلار به صورت ماهانه است.

ماشین در کانادا

قیمت انواع ماشین در کانادا

قیمت انواع ماشین در کانادا با توجه به نوع ماشین و امکانات موجود در آن متفاوت است. ماشین های نو قیمت بالاتری نسبت به خودروهای دست دوم دارند. در هنگام خرید ماشین در تورنتو، باید علاوه بر ارزش خود ماشین، هزینه های اضافی هم پرداخت شود. درهنگام بررسی قیمت خرید ماشین در تورنتو به هزینه بیمه، مالیات و بنزین نیز باید توجه شود. به همین دلیل قیمت ماشین در تورنتو افزایش پیدا می کند و برخی از افراد بیخیال خریدن ماشین در کانادا می شوند. در این قسمت چند نمونه از قیمت انواع ماشین در کانادا آورده می شود.

تویوتا یاریس سدان با دنده دستی قیمت نهایی خودرو: ۱۶۵۰۰ دلار + ۱۶۲۰ دلار

شورولت کروز L با دنده دستی قیمت نهایی خودرو : ۱۶۳۰۰ دلار + ۱۷۰۰ دلار

هیوندا اکسنت ۵ درب قیمت نهایی خودرو : ۱۴۶۰۰ دلار + ۱۶۰۰ دلار

 

شرایط خرید ماشین در کانادا

افرادی که قصد خرید ماشین در کانادا را دارند، باید از شرایط و قوانین آن اطلاع داشته باشند. در ادامه به برخی از شرایط خرید ماشین در کانادا اشاره می شود.

• داشتن گواهینامه

• پلاک خودرو به نام شخص خریدار

• خریدن خودرو نو از طریق نمایندگی

• اعطای وام به افراد واجد شرایط برای خرید ماشین

• خریداری ماشین نو به صورت اقساطی

• قیمت گذاری ماشین های دست دوم توسط فروشنده

• امکان کرایه ماشین برای مدت کوتاه

• داشتن بیمه ماشین

• پرداخت مالیات ماشین به صورت ماهانه

برای خرید ماشین در کانادا، وجود گواهینامه، بیمه و سند ماشین الزامی است.

 

مسکن

یکی از دغدغه های اساسی افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند، پیدا کردن محل اسکان مناسب است. در ماه های اول مهاجرت به کانادا، مهاجرین بهتر است در آپارتمان های مبله به سر ببرند و سپس برای خرید یا اجاره خانه اقدام کنند. در این قسمت مقاله به برخی از شرایط و ویژگی های خرید یا اجاره مسکن اشاره می شود.

مسکن در کانادا

اجاره مسکن در کانادا

بسیاری از مهاجران به کانادا ترجیح می دهند به جای اقامت در هتل، آپارتمان یا خانه ویلایی اجاره کنند. اجاره خانه در کانادا بیشتر مناسب افرادی است که اقامت دائم کانادا را ندارند. افرادی که به قصد تحصیل و کار به کانادا مهاجرت کرده اند بهتر است تا مشخص شدن وضعیت اقامت خود در کانادا برای یک سال اول، به فکر اجاره خانه باشند. اجاره کردن خانه در کانادا دارای مزایای زیر است:

خانه ها همراه با تمامی امکانات به طور مجزا اجاره داده می شود.

هزینه اجاره کردن خانه در کانادا کمتر از هزینه هتل است.

با اجاره خانه، افراد از سردرگمی خارج شده و زودتر وارد زندگی اجتماعی کانادا می شوند.

خانواده های پر جمعیت می توانند از آپارتمان برای اسکان در کانادا استفاده کنند.

اجاره مسکن در کانادا

در کشور کانادا روش های مختلفی برای اجاره خانه وجود دارد که در ادامه برخی از روش های رایج اشاره می کنیم:

اجاره خانه به روش Lease: در این روش اجاره نشین ملک را به طور مستقیم از مالک یا نماینده قانونی وی اجاره می گیرد. همه هزینه های مربوط به تمیز کاری و تعمیرات خانه برعهده صاحب ملک می باشد. تمدید اجاره در این روش با افزایش ۳ درصدی اجاره خواهد بود. مستاجر تا پایان قرارداد باید در ملک زندگی کند.

اجاره خانه به روش Sublet: افراد متقاضی، خانه را از مستاجر قبلی برای مدت کوتاه اجاره می کنند. در بیشتر مواقع این خانه ها تماما مبله هستند. این نوع اجاره کردن بیشتر برای افرادی که دارای اقامت کوتاه مدت در کانادا هستند مفید می باشد.

اجاره از روش Lease transfer: افرادی که قصد تخلیه خانه قبل از پایان مهلت قرارداد را دارند می توانند از این طریق، قرارداد اجاره را به مستاجر بعدی تا پایان مهلت قرارداد انتقال دهند.

اجاره آپارتمان در کانادا به انواع مختلفی انجام می گیرد. در اجاره رسمی آپارتمان، متقاضیان خانه را به واسطه دلال ملکی به مدت یک سال اجاره می گیرند. در اجاره خصوصی، هزینه بیشتری پرداخت می شود. در اجاره کوتاه مدت، فرد متقاضی، خانه را برای مدت کوتاهی اجاره می کند. این نوع اجاره برای افرادی که برای تحصیل وارد خاک کانادا شده اند گزینه مناسبی و به صرفه ای است.

در زمینه اجاره خانه، مقدار هزینه بسیار مهم است. هزینه اجاره خانه در کانادا، با توجه به شهر سکونت، محل سکونت، متراژ خانه و نوع اجاره متفاوت است. افرادی که قصد اجاره خانه در کانادا را دارند در ابتدا باید مبلغی به عنوان وعده را پرداخت کنند. مقدار این وعده با توجه به شرایط مختلف متفاوت است.

 

خرید مسکن در کانادا

خرید مسکن در کانادا

یکی از اشتباهات رایج در بین افرادی که با هدف زندگی در کانادا و اخذ اقامت دائم به خرید مسکن اقدام می کنند این است که خرید خانه شرط لازم و کافی برای اقامت دائم در کانادا است. در حالی که خرید خانه به هیچ وجه منجر به دریافت اقامت دائم کانادا نمی شود.

البته از آن جایی که کانادا از رشد اقتصادی و اجتماعی خوبی برخوردار است، خرید مسکن در کانادا می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری سودمند به شمار برود. شرایط و قوانین خرید و فروش در کانادا به صورت ایالتی است و هر ایالتی با توجه به شرایط خود قوانین وضع می کند. برای خرید خانه در کانادا، افراد متقاضی می تونند وام دریافت کنند. البته وام فقط مشمول کسانی است که دارای اقامت دائم این کشورهستند. بهتر است خرید ملک در کانادا، توسط وکیل مجرب انجام بگیرد. در برخی مناطق کانادا، افراد غیر مقیم کانادا باید ۱۵ درصد بیشتر مالیات پرداخت کنند. خرید ملک در کانادا مراحلی دارد که باید توسط وکلای مجرب و آگاه به قوانین حقوق و مسائل مالی و مالیاتی این کشور پیش رود. بعضی از نکات مهم خرید ملک در کانادا به شرح زیر است:

سند پیشنهاد خرید ملک توسط نماینده املاک و وکیل برای فروشنده تهیه می شود.

خریدار و فروشنده باید سر قیمت به تفاهم برسند.

وکیل خریدار، توافق نامه را بررسی می کند و تاریخ عقد قرارداد را مشخص می کند.

امکان بازدید از ملک تا زمان تاریخ عقد قرارداد برای خریدار وجود دارد.

وکیل خریدار تمامی بررسی های لازم، از قبیل عدم سوء پیشینه و هر گونه بدهی ملک را انجام می دهد.

قرارداد تنظیم شده توسط وکیل شامل قیمت ملک است. بعد از پرداخت مبلغ قرارداد به فروشنده، سند و کلیدها توسط وکیل به خریدار داده می شود.

در هنگام خرید خانه، خریدار علاوه بر پرداخت مبلغ ارزش واقعی خانه، هزینه های دیگری نیز باید پرداخت کند. هزینه های مربوط به خرید و فروش ملک با توجه به شهر، ایالت و… می تواند متفاوت باشد. این هزینه ها شامل هزینه مالیات خانه، هزینه های وکیل و مالیات خانه های نو و… است.

 

فروشگاه

فروشگاه

در کانادا فروشگاه های زیادی برای خرید و تهیه لوازم ضروری وجود دارد. اگر شما نیز تصمیم به زندگی در کانادا دارید در این قسمت با ما همراه باشید. زیرا به معرفی انواع فروشگاه در کانادا خواهیم پرداخت.

Shopping Malls: شاپینگ مال معمولا یک ساختمان بزرگ متشکل از چندین مغازه است. هر مغازه اجناس و محصولات متفاوتی را به فروش می رساند.

Department Stores: دپارتمنت استور یا فروشگاه های زنجیره ای، فروشگاه هایی هستند که انواع مختلفی از وسایل مورد نیاز زندگی از جمله لباس، مبلمان، وسایل های خانه و… در آن ها عرضه می شود. در این فروشگاه وسایل با توجه به نوع های مختلف بسته بندی شده و در بخش مربوط آماده فروش می شوند. بعد از انتخاب محصولات توسط مشتری، بخش های متمرکزی برای کنترل وسایل و حساب کردن هزینه آن وجود دارد.

Farmers’ Markets: این بازارچه ها فرصتی را برای کشاورزان فراهم می کند که محصولات خود را در آن به فروش برسانند. به طور کلی درFarmers’ Markets، کشاورزان انواع مختلفی از سبزیجات، میوه ها، گل، گوشت، ماهی و.. را عرضه می کنند. همچنین هنرمندان محلی، ساخته های دسته خود را در این بازارچه ها به فروش می رسانند. این بازارچه ها معمولا فقط شنبه ها دایر می شود.

Convenience Stores: سوپر مارکت های کوچک هستند که برخی از اقلام ضروری را به خریداران عرضه می کنند. اما قسمت عمده محصولات این فروشگاه، مربوط به مواد غذایی است.

Flea markets: یکشنبه بازارها در مکان های مشخصی در روزهای یکشنبه دایر می شود و اجناس با قیمت پایین عرضه می شود.

 

ساعات و روزهای کار فروشگاه در کانادا

ساعات کار فروشگاه ها در کانادا با توجه به نوع محصولی که در آن عرضه می شود متفاوت است. ولی معمولا از ۸ یا ۹ صبح باز می شوند و تا ۵ تا ۶ عصر مغازه ها تعطیل می شوند. در این بین مغازه های بزرگ و خواربار فروش ها استثناء هستند و ممکن است تا ۱۰ شب نیز باز باشند. برخی مغازه ها مانند نانوایی و سوپرمارکت ها طول هفته باز هستند. ولی بقیه فروشگاه ها از دوشنبه تا شنبه مشغول به کار می شوند.

فروشگاه در کانادا

روزهای تعطیل فروشگاه در کانادا

بسیاری از فروشگاه ها در روزهای خاصی از سال در کانادا تعطیل می شوند. مانند:

• سومین دوشنبه ماه فوریه، به دلیل اینکه روز جزیره است.

• ۱ ژولای، برای کانادایی ها اهمیت دارد چون روز کانادا است.

• تاریخ های مختلف در هر سال به مناسبت یکشنبه عید پاک تعطیل هستند.

• اول ژانویه، روز سال نو است.

• تاریخ های مختلف در هر سال به مناسبت جمعه خوب تعطیل است.

• دوشنبه ۲۴ ماه می، روز ویکتوریا است.

• اولین دوشنبه ماه سپتامبر که روز کارگر است.

• دومین دوشنبه ماه اکتبر که روز شکرگزاری است.

• ۲۶ دسامبر، روز باکسینگ دی است.

 

حمل و نقل

حمل ونقل در کشور پهناوری مانند کانادا بسیار دارای اهمیت است. داشتن فاصله زیاد بین معادن، جنگل ها وشهرها اهمیت حمل و نقل را بیشتر می کند. افرادی که قصد زندگی در کانادا را دارند برای کاهش هزینه های خود بهتر است برای حمل و نقل خود یک برنامه ریزی صحیح داشته باشند.

حمل و نقل عمومی در کانادا

انواع حمل و نقل عمومی در کانادا

برای داشتن یک زندگی راحت در کانادا باید هزینه ها کنترل شود. یکی از مواردی که درهزینه ماهانه زندگی در کانادا می تواند تاثیر بگذارد هزینه حمل و نقل است. کانادا دارای قوی ترین و بهترین سیستم حمل و نقل عمومی در جهان است. زیرا دارای انواع مختلفی از وسایل حمل و نقل عمومی با بهترین ویژگی است. یکی دیگر از ویژگی های حمل و نقل در کانادا داشتن هزینه معقول و پایین است.

اتوبوس: هزینه استفاده از اتوبوس نسبت به بقیه وسایل عمومی دیگرکمتر است. اکثر اتوبوس های کانادا دارای سرویس بهداشتی و سیستم تهویه هستند. برای دستیابی به مکان های کوچک در شهر، اتوبوس وسیله بسیاری مناسبی است. ولی برای مسافت های طولانی سفر با اتوبوس زمانبر است. اتوبوس برقی هم نوعی وسیله حمل و نقل است. این وسیله نقلیه بر روی ریل حرکت می کند. در برخی از شهر های کانادا این سیستم حمل و نقل در مکان های پر جمعیت شهر قرار دارند. مقرارات استفاده از اتوبوس برقی مانند اتوبوس است.

تاکسی: تاکسی یکی از فراوانترین وسیله حمل و نقل عمومی در کانادا است. از معایب اصلی استفاده از این وسیله نقلیه، هزینه زیاد آن است. به هر حال تاکسی همیشه در دسترس است و سفر را سهل و آسان می کند. تاکسی ها در برخی از شهرهای کانادا مانند مونترال دارای رنگ و مارک خاصی نیستند و فقط نوشته تاکسی بالای سر ماشین وجود دارد. برای سوار شدن به تاکسی در برخی از مکان های عمومی، تلفنی وجود داد که با برداشتن آن مستقیما به تاکسیرانی وصل می شود وافراد می توانید درخواست تاکسی خود را ثبت کنند. هزینه تاکسی توسط تاکسی متر مشخص می شود.

دوچرخه: یکی از وسایل حمل و نقل که در بین کانادایی ها بسیار محبوب است دوچرخه است. فراهم کردن امکاناتی از جمله مسیر ویژه برای دوچرخه سواری، پارکینگ مخصوص، اجاره دوچرخه عمومی و اجازه ورود به برخی فروشگاه ها باعث ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه شده است. این وسیله علاوه بر داشتن هزینه بسیار کم، باعث افزایش تناسب اندام هم می شود. بنابراین توصیه می شود برای طی یک مسافت کوتاه حتما از دوچرخه استفاده شود.

اوبر: با پیشرفت تکنوژی، تاکسی های اینترنتی جای خوبی در بین مردم کانادا باز کرده اند. برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ ، اوبردر شهر سانفرانسیسکو راه اندازی شد. در این اپلیکیشن، با درخواست تاکسی نوع ماشین و چهره راننده مشخص می شود. بعد از مشخص کردن مکان و مقصد سفر، می توان با حراج گذاشتن سفر درون شهری بین راننده ها، هزینه سفر را کاهش داد. همچنین شریک شدن با مسافرهای بیشتر در مسیر از دیگر راه های کاهش هزینه سفر با اوبر است.

 

حمل و نقل بین شهری در کانادا

حمل و نقل بین شهری در کانادا

کانادا دومین کشور پهناور جهان است. بنابراین فاصله بین شهرها در این کشور بسیار زیاد است. به همین دلیل استفاده از وسایل حمل و نقل برای مسافرت اهمیت پیدا می کند. حمل و نقل در کانادا با روش های زیر امکان پذیر است.

حمل و نقل هوایی: مسافت بین شهری توسط هواپیما بسیار سریع انجام می گیرد. تقریبا همه شهرهای کانادا دارای یک یا چند فرودگاه است که پروازهای داخلی و خارجی زیادی در این فرودگاه ها انجام می گیرد. ایرلاین های متفاوتی در کانادا وجود دارد که پروازهای داخل کشوری را انجام می دهد. از قدیمی ترین ایرلاین های کانادا Air Canada است که بیشترهای سفرها را انجام می دهد.

حمل و نقل ریلی: کانادا دارای طولانی ترین شبکه راه آهنی در حدود ۴۸۰۰ کیلومتر است. همچنین دارای یک سیستم ریلی بسیار قوی است که تقریبا تمامی نقاط کانادا را به همدیگر متصل می کند. از لحاظ هزینه، سفر با قطار، مشابه سفر با هواپیما است. یکی از فواید استفاده از حمل و نقل ریلی استفاده از مناظر اطراف است. اکثر سیستم ریلی در کانادا از مناظر بسیار زیبایی عبور می کند.

حمل و نقل دریایی: داشتن بیشترین خطوط ساحلی در دنیا وهمچنین داشتن بزرگترین دریاچه ها باعث اهمیت حمل و نقل دریایی در کانادا شده است. کشتی یکی از وسایل حمل و نقل اساسی در بیشتر نقاط کانادا است. به طور مثال در ساحل کلمبیا جزیره های متفاوتی وجود دارد که برای سفر بین آنها ناگذیر باید از کشتی استفاده کرد.

 

خدمات حمل و نقل برای معلولین در کانادا

دولت کانادا در راستای احترام به معلومین، شرکت های را موظف به تولید وسایل حمل و نقل ویژه معلومین کرده است. این شرکت ها به افرادی که مشکل حرکتی یا شنوایی و بینایی دارند خدمات ویژه ای ارائه می دهد. اتوبوس های مخصوص معلولین، دارای ارتفاع کم و مکانی برای نشستن و قرار دادن ویلچر دارند. این مکان ها در وسایل حمل و نقل عمومی با نماد ویژه ای مشخص می شود و افراد عادی از این صندلی ها استفاده نمی کنند.

خدمات حمل و نقل برای معلولین در کانادا

پیام بگذارید