دوره های کوتاه مدت فنی حرفه ای در کانادا

دوره های کوتاه مدت فنی حرفه ای در کانادا

تحصیل در دوره های فنی حرفه ای کانادا و مهاجرت به کانادا یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد . با توجه به اعتبار مدارک فنی حرفه ای و گواهی های اخذ شده از کالج های این کشور ، مهاجرت از طریق دوره های کوتاه مدت فنی حرفه ای کانادا با استقبال چشمگیری روبرو شده است . هزینه پایین این دوره ها ، کوتاه بودن دوره آموزشی و آمادگی دانشجویان برای ورود به بازار کار کانادا از دلایل محبوبیت دوره های کاری کانادا می باشد .متقاضیانی که شرایط پذیرش تحصیل کانادا را داشته باشند می توانند جهت ثبت نام در یکی از رشته های دوره های فنی حرفه ای در کانادا اقدام نمایند . هزینه ثبت نام در دوره های کاری با توجه به رشته و کالج متغیر و از ۲۰٫۰۰۰ دلار ، برای یک دوره تحصیلی شروع می گردد .

دوره های کوتاه مدت فنی حرفه ای در کانادا

متقاضیان تحصیل در دوره های کاری کانادا پس از اخذ مدرک فنی حرفه ای کالج های کانادا ضمن ورود به بازار کار این کشور ، می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی فارغ التحصیلان کانادا اقدام به درخواست اقامت کانادا نمایند . با توجه به محل تحصیل دانشجویان کانادا برنامه های مهاجرتی متعددی برای اقامت دائم دانشجویان وجود دارد که شرایط آنها متفاوت می باشد . یکی از برنامه های محبوب فارغ التحصیلان کالج های کانادا در دوره های آموزشی فنی حرفه ای ،برنامه PEQ می باشد . متقاضیان پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی استان کبک می توانند پس از تحصیل در این دوره ها از طریق یکی از برنامه های PEQ (فارغ التحصیلان کبک ، نیروی کار موقت کبک ) درخواست اقامت نمایند. همچنین متقاضیان تحصیل در دوره های کوتاه مدت فنی در دیگر ایالت نیز می توانند از برنامه های اقامتی از قبیل برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی CEC جهت اخذ اقامت اقدام نمایند .

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت نیروی متخصص انتاریو از طریق مشاغل مورد نیاز

لیست رشته های فنی حرفه ای کانادا ( دوره های کوتاه مدت آموزشی فنی حرفه ای کبک )

تکنسین کامپیوتر
کامپیوتر گرافیک
دستیار پرستار
متخصص زیبایی و پوست
تراشکاری و تکنیک های ماشین آلات
مکانیک خودرو
جوشکاری و فیتینگ
مکانیک صنعتی
دوره آشپزی حرفه ای
نقشه کشی مسکونی و صنعتی
الکترو مکانیک
متخصص نصب و تعمیر تجهیزات مخابراتی
دستیار کلینیک های پزشکی
دستیار دفاتر حقوقی
طراح دکوراسیون داخلی

لیست فوق تنها بخشی از رشته های فنی حرفه ای کانادا در ایالت کبک در دوره های کوتاه مدت می باشد . هزینه تحصیل در دوره های کاری کوتاه مدت فوق از ۲۰٫۰۰۰ دلار تا ۳۰٫۰۰۰ دلار می باشد .

لیست رشته های فنی حرفه ای کانادا ( دوره های بلند مدت آموزشی فنی حرفه ای کبک )

علوم کامپیوتر
مدیریت شبکه های کامپیوتری
گردشگری و توریست
مدیریت فناوری اطلاعات
مدیریت کسب و کار
طراحی لباس
ساخت و ساز
ارتباطات مخابراتی
حسابداری
طراحی و هنر
طراحی انیمیشن
الکترونیک
طراح مد
بازاریابی مد

لیست رشته های فنی حرفه ای و کاری فوق تنها بخشیاز تخصص ها می باشد . هزینه تحصیل در دور ه های فوق در کانادا از ۲۵٫۰۰۰ دلار تا ۴۵٫۰۰۰ دلار می باشد .

در صورتی که تمایل به اقدام برای این دوره های کاری در کانادا دارید ، شرایط پذیرش تحصیلی کانادا و مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا را نیز مطالعه نمایید .

پیام بگذارید