تغییرات جدید در برنامه PEQ کبک :November 2019

تغییرات جدید در برنامه PEQ کبک :November 2019

اداره مهاجرت کبک در تاریخ اول نوامبر ۲۰۱۹ تغییرات جدید در برنامه PEQ کبک را اعلام نمود .برنامه مهاجرتی تجربه کبکی PEQ که در دوشاخه فارغ التحصیلان و نیروهای کار خارجی در دسترس می باشد از تاریخ فوق با توجه به شرایط جدید متقاضیان واجد شرایط را بر پایه نیاز بازار کار این ایالت انتخاب می نماید .

تغییرات جدید در برنامه PEQ کبک ۲۰۱۹

تغییرات جدید در برنامه PEQ که قرار بود برای همه افراد ( متقاضیانی که در کبک با ویزای تحصیلی و یا ویزای کار حضور دارند و متقاضیانی که در حال اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی و یا کار در کبک هستند ) اجرا شود با اعتراض گسترده دانشجویان در حال تحصیل در این ایالت روبرو شد . از این رو قانون و شرایط جدید برای افرادی که به تازگی برای تحصیل و یا کار در کبک تشکیل پرونده داده اند اجرا می گردد . و افرادی که قبل از تاریخ فوق در کبک حضور دارند همچنان می توانند از طریق شرایط قبلی برنامه مهاجرت PEQ فارغ التحصیلان کانادا و یا برنامه تجربه کبکی PEQ در شاخه نیروی کار اقدام نمایند .

شرایط جدید برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان کبک PEQ

افرادی که برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان کبک از طریق PEQ را برای اخذ اقامت کانادا انتخاب می نمایند باید در یکی از دوره های تحصیلی زیر در ایالت کبک تحصیل کرده باشند .

این مطلب را هم بخوانید:
افتتاح حساب بانکی در کانادا

دوره تحصیلی مقطع لیسانس در ایالت کبک
دوره تحصیلی مقطع فوق لیسانس در ایالت کبک
دوره تحصیلی مقطع دکترا در ایالت کبک
دوره تحصیلی دیپلم کالج فنی در ایالت کبک
دوره تحصیلی مدیپلم کالج حداقل ۹۰۰ ساعت تحصیل در ایالت کبک
دوره تحصیلی دیپلم دوره های فنی با حداقل ۹۰۰ ساعت تحصیل در ایالت کبک

متقاضیانی که متاهل می باشند می بایست مدرک زبان فرانسه در سطح ۷ یا ۸ Echelle quebecoise des niveaux نیز توسط همسر آنها ارائه گردد .

افرادی که تمایل به اقدان از طریق این برنامه فارغ التحصیلان کبک را دارند می بایست حتما در یکی مراکز آموزشی مورد تایید برنامه اقامتی PEQ تحصیل کرده باشند .

شرایط جدید برنامه PEQ کبک در شاخه نیروی کار خارجی

افرادی که با ویزای کار ( بعنوان همسر دانشجو و یا با هر شرایط دیگری با ویزای کار در کبک می باشند ) به این ایالت مهاجرت نموده اند می توانند از طریق شرایط جدید برنامه PEQ جهت اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند .

متقاضیان برنامه جدید PEQ می بایست در مشاغل مورد نیاز و مجاز در برنامه PEQ در ایالت کبک کار نمایند . ( افرادی که از تاریخ اول نوامبر ۲۰۱۹ به ایالت کبک مهاجرت نموده اند شامل این شرط نمی شوند )
نیروهای کار خارجی باید در ناک های A ,B و ۰ در ۲ سال گذشته حداقل یکسال سابقه کار در ایالت کبک داشته باشند .
و یا در ناک های شغلی D , C در ۲ سال گذشته حداقل ۱۸ ماه سابقه کار در ایالت کبک داشته باشند .

متقاضیانی که متاهل می باشند می بایست مدرک زبان فرانسه در سطح ۷ یا ۸ Echelle quebecoise des niveaux نیز توسط همسر آنها ارائه گردد .

این مطلب را هم بخوانید:
اقامت نوا اسکوشیا از طریق تحصیل و کارآفرینی

متقاضیان برنامه های مهاجرتی کبک برای اخذ اقامت از طریق این ایالت می بایست در آزمون ارزش های کبک نیز شرکت نمایند .

در صورتی که شرایط این برنامه های مهاجرتی را ندارید شرایط دیگر برنامه های مهاجرتی کبک را بررسی نمایید .

پیام بگذارید