تحصیل در کانادا و شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در کانادا و شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا ۲۰۱۹

تحصیل در کانادا و شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا با توجه به مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت می باشد . بطور کلی تحصیل در همه مقاطع تحصیلی ، از مدارس تا کالج و یا دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی امکانپذیر می باشد. مهاجرت تحصیلی به کانادا ، امکان آموزش در مدارس و یا دانشگاههای معتبر بی المللی و زندگی در کنار شهروندانی از کشورهای مختلف در یک شبکه جامع از ارتباطات بین المللی را فراهم می نماید .

در سال های اخیر با توجه به تغییرات برنامه های مهاجرتی و دشوار شدن اخذ اقامت کانادا ، بسیاری از متقاضیان واجد شرایط ویزای تحصیلی کانادا مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا را انتخاب نموده اند . تحصیل در این کشور نقش به سزایی در آسان نمودن مهاجرت و اخذ اقامت خواهد داشت . دانش آموزان مدارس کانادا پس از اتمام دوره تحصیلات متوسطه به راحتی می توانند وارد دانشگاه های معتبر کانادا شوند . فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا می توانند درخواست ویزای کار پس از تحصیل نمایند . و در نهایت با سابقه تحصیل و کار در کانادا شرایط اخذ اقامت از طریق برنامه های مهاجرتی آسان تر می گردد .

شرایط تحصیل در کانادا : مدارس

تحصیل در مدارس از سن ۶ سالگی امکانپذیر می باشد . مدارس کانادا امکان ارائه پذیرش تحصیلی به دانش آموزان بین المللی را دارند . زبان تدریس در مدارس کانادا انگلیسی و یا فرانسه می باشد . دوره تحصیلی در مدارس این کشور ۱۱ ساله و یا ۱۲ ساله می باشد . برخی از ایالت های کانادا مانند کبک دوره تحصیلی مدارس ۱۱ ساله می باشد . جهت ادامه تحصیل در مدارس این کشور نیاز به ارائه مدرک زبان نمی باشد . دانش آموزان بین المللی می بایست یک نفر را بعنوان قیم و یا کاستودین معرفی نمایند یا یکی از والدین دانش آموزان بعنوان سرپرست و قیم ایشان را همراهی نماید. جهت آشنایی بیشتر ، شرایط تحصیل در مدارس کانادا و ویزای دانش آموزی را مطالعه نمایید .

این مطلب را هم بخوانید:
اقامت نوا اسکوشیا از طریق تحصیل و کارآفرینی

مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق کالج و یا دانشگاه

تحصیل در کالج و یا دانشگاه با اخذ ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی امکانپذیر می باشد . تحصیل در کالج ها و دانشگاه ها ی این کشور از سن ۱۸ سالگی صورت می پذیرد. جهت ادامه تحصیل در کالج و یا دانشگاهها محدودیت سنی وجود ندارد ولی دانشجویان بین المللی که گپ تحصیلی ( فاصله زمانی از آخرین مدرک تحصیلی ) زیادی دارند می بایست در مرحله ویزا این فاصله را به درستی توجیه نمایند . به این نکته توجه نمایند که دوره تحصیلی در کالج ها با توجه به رشته و دوره تحصیلی از یک سال تا ۴ سال می باشد . تحصیل در دانشگاه های این کشور در مقطع لیسانس ۳ تا ۴ سال ، در مقطع فوق لیسانس یک تا ۳سال و در مقطع دکترا ۳ سال می باشد .

تحصیل در کانادا در کالج و دانشگاه نیاز به داشتن مدرک زبان آیلتس می باشد . نمره مدرک زبان با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی می تواند متفاوت باشد . برخی از کالج و یا دانشگاه های کانادا برای مقطع لیسانس پذیرش مشروط ( تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان ) ارائه می نمایند . پذیرش در مقاطع ارشد و یا دکترا نیازمند ارائه مدرک زبان می باشد .

مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در مدارس و دانشگاه با استاندارهای بالای آموزشی
اخذ مدرک معتبر بین المللی
هزینه تحصیلی پایین تر نسبت به کشورهای هم تراز از نظر کیفیت آموزشی
اجازه کار همزمان با تحصیل
اخذ ویزای کار پس از تحصیل
امکان اخذ ویزای کار برای همسر دانشجو ( مخصوص افراد متاهل )
تسهیل روند اخذ اقامت ( از طریق برنامه های فارغ التحصیلان کانادا)
امکان بهره مندی از فرصت های اقتصادی و موقعیت های شغلی کانادا
امنیت ( کانادا هشتمین کشور صلح آمیز جهان می باشد .)

این مطلب را هم بخوانید:
بورسیه تحصیلی کانادا ، کمک هزینه تحصیلی کبک

خلاصه نحوه اقدام برای مهاجرت تحصیلی کانادا

متقاضیان مهاجرت تحصیلی کانادا می بایست به ترتیب زیر اقدام نمایند .

اخذ پذیرش از یکی از موسسات آموزشی مورد تایید شرایط پذیرش تحصیلی کانادا
ارائه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا
درخواست ویزای دانشجویی شرایط ویزای تحصیلی کانادا
اقدام برای انگشت نگاری نحوه انگشت نگاری ویزای کانادا ( بیومتریک کانادا )
بررسی پرونده و اعلام نتیجه ویزا در مدت زمان حداکثر ۴ ماه از تاریخ انگشت نگاری

پیام بگذارید