تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان ، هزینه و رشته های تحصیلی

تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان ، هزینه و رشته های تحصیلی

پذیرش تحصیل در کالج های کانادا یکی از درخواست های متقاضیان تحصیلی این کشور می باشد . تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان ، هزینه کالج های کانادا و رشته های تحصیلی در کالج های کانادا که عموما” متقاضیان را برای ورود به بازار کار در کانادا آماده می نماید از دلایل عمده افزایش متقاضیان تحصیل در کالج های دولتی و خصوصی کانادا می باشد . از آنجایی که اکثر این دوره های تحصیلی بیشتر به جنبه های کاربردی و عملیاتی می پردازد ، لذا پذیرش در کالج های معتبر کانادا مناسب ترین گزینه برای افرادی ست که تمایل به ورود سریع به بازار کار کانادا را دارند . متقاضیان پذیرش برای کالج که با هدف اخذ اقامت کانادا در این دوره های شرکت می نمایند بهتر است در این خصوص با مشاور مهاجرت کانادا مشورت نمایند تا کالج و رشته انتخابی آنها را در نهایت به مقصودشان برساند .

تحصیل در کالج های کانادا

متقاضیان پذیرش تحصیلی کالج های کانادا ، می بایست در انتخاب کالج مربوطه دقت نمایند. چرا که تنها با ثبت نام در کالج های معتبر کانادا ( دارای کد DLI ) امکان اخذ ویزا وجود خواهد داشت .لیست رشته های تحصیلی کالج های دولتی و خصوصی کانادا بسیار متنوع می باشد . برخی از دوره های و رشته های کالج های کانادا دارای دوره کارورزی نیز می باشند که در این صورت متقاضی می تواند ارتباط کاری موثری با بازار تخصص خود برقرار گرده و شانس خود را برای ورود به بازار کار افزایش دهد . تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان نیز در برخی از آموزشگاه ها میسر می باشد . در صورت پذیرش در کالج بدون نیاز به مدرک زبان ، دانشجو می بایست ابتدا در دوره ای که کالج مربوطه بعنوان دوره زبان در نظر گرفته شرکت نمایند و پس از آن در دوره تخصصی خود ادامه تحصیل دهند .

لیست انواع دوره های کالج های کانادا

کالج ها به دو دسته ،کالج های دولتی کانادا و خصوصی تقسیم می گردند . شرایط تحصیل در کالج شاید نسبت به دانشگاه کمی آسان تر باشد . دوره های این به شرح زیر می باشد .

دوره DEC : این دوره تحصیلی در کالج های کبک ارائه میشود و پیش نیاز ورود به آن دیپلم دبیرستان می باشد .
دوره های Diploma : شرایط و پیش نیاز تحصیل در دوره دیپلما کالج های کانادادیپلم و پیش دانشگاهی می باشد .
دوره Certificate : پیش نیاز و شرایط دوره سرتیفیکیت کالج های کانادا ، مدرک دیپلم می باشد .
دوره Post Bachelor : پیش نیاز و شرایط دوره های پست بچلر کالج های کانادا ، لیسانس می باشد .
دوره Bachelor : پیش نیاز و شرایط تحصیل در دورهای بچلر کالج کانادا ، دوره دیپلم وپیش دانشگاهی می باشد .

شرایط تحصیل درکالج های کانادا

شرایط تحصیل در کالج های کانادا داشتن پیش نیاز های دوره تحصیلی و رشته انتخابی می باشد . پذیرش تحصیلی در برخی از کالج ها ی معتبر کانادا نیاز به داشتن نمره زبان حداقل آیلتس ۶ می باشد . و در برخی نیز پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان و بصورت مشروط ( کاندشنال ) میسر می باشد .

طبق قوانین موجود جهت پذیرش تحصیلی کالج کانادا هیچ شرط سنی وجود ندارد . ولی می بایست متقاضیان رشته های تحصیلی کالج های کانادا به این نکته توجه نمایند که آفیسرهای اداره مهاجرت در زمان بررسی پرونده جهت ویزا ، به فاکتور سن و تحصیلات متقاضی توجه ویژه ای خواهند داشت . به عنوان مثال فردی که ۳۵ سال سن داشته و مدرک تحصیلی لیسانس نیز دارد به سختی می تواند افسر اداره مهاجرت را در این خصوص قانع نماید که هدف تحصیل در کالج را دارد . البته این بدان معنی نیست که افرادی با این شرایط به هیچ عنوان موفق به دریافت ویزا برای کالج نمی گردند . صرفا” این افراد شانس کمتری از فردی که زیر ۲۵ سال سن دارد خواهند داشت .

پذیرش کالج زبان در کانادا نیز برای متقاضیان دوره زبان در کالج های کانادا میسر می باشد ولی در این خصوص نیز افسر مهاجرتی به سختی برای پذیرش تحصیلی این دوره ها ویزا صادر می نماید .

متقاضیان پذیرش کالج های کانادا نیز می توانند همانند دانشجویان دانشگاه های کانادا برای همسر خود درخواست ویزای کار نمایند . همچنین در صورتی که متقاضی دارای فرزند نیز باشد ، امکان تحصیل رایگان در مدارس کانادا نیز برای ایشان میسر می باشد .

پذیرش کالج زبان در کانادا نیز برای متقاضیان میسر می باشد ولی در این خصوص نیز افسر مهاجرتی به سختی به پذیرش تحصیلی دوره زبان در کالج های کانادا ویزا صادر می نماید .

هزینه کالج های کانادا

هزینه کالج های معتبر کانادا بستگی به کالج ، رشته و طول دوره تحصیلی متفاوت می باشد . هزینه تحصیل در کالج های کانادا از سالی ۱۲٫۰۰۰ دلار کانادا شروع می گردد . دانشچویان می بایست هزینه زندگی در کانادا را نیز مد نظر قرار دهند .

لیست کالج های معتبر کانادا

ایالت های کانادا دارای کالج های معتبر مختلفی می باشد . رشته های متنوعی در این کالج های کانادا آموزش داده می گردد . در ادامه لیست برخی از کالج های تورنتو ، کالج ها ونکوور و کالج های مونترال آورده شده است .

کالج HUMBER COLLEGE تورنتو
کالج SENECA COLLEGE تورنتو
کالج CENTENNIAL COLLEGE تورنتو
کالج GEORGE BROWN COLLEGE تورنتو
کالج LaSalle College مونترال
کالج Montreal College of Information Technology مونترال
کالج College Technique De Montréal Inc مونترال
کالج Vancouver Community College ونکوور

در صورتی که تمایل به تحصیل در کالج های معتبر کانادا را دارید ، مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا و مقدار تمکن مالی ویزای دانشجویی را مطالعه نمایید .

پیام بگذارید