بیومتریک کانادا ، هزینه انگشت نگاری ویزای کانادا

بیومتریک کانادا ، هزینه انگشت نگاری ویزای کانادا

بیومتریک کانادا یا انگشت نگاری ویزای کانادا یکی از پروسه های اخذ انواع ویزاهای کانادا می باشد . مطابق قانون جدید کانادا ، از سال ۲۰۱۸ متقاضیان همه ویزاهای کانادا از قبیل تحصیلی ، اقامتی و توریستی می بایست ضمن رزرو وقت سفارت کانادا جهت انجام تست بیومتریک و انگشت نگاری کانادا اقدام نمایند . مدت اعتبار بیومتریک کانادا ۱۰ سال می باشد و در صورتیکه متقاضیان در طول این ده سال مجددا” برای هر نوع ویزایی اقدام نمایند نیزای به انجام دوباره آن نخواهند داشت .

تست بیومتریک برای ویزای کانادا جهت اطمینان از اینکه فردی که ویزا برایش در پاسپورت درج گردیده است در واقع همان فردی ست که قصد ورود به کانادا را دارد ، انجام می گردد . اداره مهاجرت کانادا جهت جلوگیری از ورود غیر قانونی افراد و بالا بردن امنیت این کشور اقدام به انگشت نگاری و ثبت اطلاعات هویتی افراد متقاضی ویزای کانادا می نماید . همه متقاضیان ویزای کانادا که سن آنها از ۱۴ تا ۷۹ سال می باشد ، می بایست جهت انگشت نگاری و عکس بیومتریک و پرداخت هزینه انگشت نگاری اقدام نمایند .

شرایط انگشت نگاری کانادا

متقاضیان می بایست ضمن رزور وقت سفارت کانادا جهت انگشت نگاری به یکی از مراکز بیومتریک سفارت کانادا در کشورهای اطراف ایران از جمله امارات ،باکو ،ترکیه و ارمنستان و یا دیگر کشورهایی که دارای Vac Center می باشند اقدام نمایند .
متقاضیان بیومتریک جهت اخذ ویزای کانادا حداکثر ۳۰ روز پس از درخواست فرصت دارند تا به یکی از مراکز مربوطه با در دست داشتن مدارک مورد نیاز انگشت نگاری مراجعه نمایند .
حضور افراد پرونده (همسر و یا پدر و مادر) همزمان برای در مراکز انگشت نگاری اجباری می باشد .

این مطلب را هم بخوانید:
تحصیل در کانادا و شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا 2019

با توجه به اینکه یکی از سوالات متعدد متقاضیان در این خصوص این است که کدام سفارت کانادا بهتر جهت انگشت نگاری بهتر است و مدت زمان جواب سفارت کانادا چقدر است ، می بایست این نکته یادآوری گردد همه پرونده های ایرانیان برای بررسی نهایی به سفارت کانادا در ترکیه ( آنکارا ) ارجاع داده می شود و مدت زمان بررسی پرونده ویزا و جواب سفارت در خصوص ویزا حداکثر ۴ ماه می باشد .

هزینه انگشت نگاری بیومتریک در سفارت کانادا

هزینه انگشت نگاری در سفارت کانادا در حال حاضر ۸۵ دلار کانادا برای هر نفر می باشد . متقاضیانی خانواده بیش از ۳ نفر می باشند حداکثر ۲۵۵ دلار کانادا می بایست پرداخت نمایند. بیومتریک کانادا در همه مرکز درخواست ویزای مجاز دولت کانادا VAC امکان پذیر است و فقط چند دقیقه از وقت متقاضیان را خواهد گرفت.هزینه فوق فقط مربوط به انگشت نگاری می باشد و هزینه تشکیل پرونده برای ویزا با توجه به تعداد اعضای خانواده مجزا می باشد. اقدام برای انگشت نگاری کانادا تنها زمانی مقدور می باشد که متقاضی پرونده خود را به مرکز درخواست ویزای مجاز دولت کانادا VAC ارائه کرده و هزینه ها را پرداخت نموده باشد.

مراکز بیومتریک کانادا Vac Center

مرکز انگشت نگاری برای سفارت کانادا در امارت : دبی
مرکزانگشت نگاری سفارت کانادا در ترکیه : استانبول و آنکارا
مرکز انگشت نگاری سفارت کانادا در آذربایجان: باکو
مرکزانگشت نگاری برای سفارت کانادا در گرجستان : تفلیس
مرکز انگشت نگاری سفارت کانادا در ارمنستان : ایروان

همچنین متقاضیان بیومتریک کانادا می توانند به دیگر کشورها که دارای Vac Center می باشند نیز مراجعه نمایند .

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کار کانادایی CEC

جهت آگاهی از انواع ویزا و یا روش های مهاجرت به کانادا ، شرایط ویزای کانادا و یا راه های مهاجرت به کانادا را بررسی نمایید .

پیام بگذارید