بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا ، تحصیل رایگان

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا و تحصیل رایگان مدارس کانادا یکی از درخواست های دانش آموزان متقاضی آموزش در دبیرستان های کانادا می باشد . استاندارد بالای آموزش دبیرستانهای کانادا ، استفاده از متدهای نوین آموزشی ، تحصیل در مدارس انگلیسی و یا فرانسوی زبان موجب تشویق دانش آموزان جهت ادامه تحصیل در این مدارس شده است .

تحصیل در دبیرستان های کانادا برای دانش آموزان بین المللی با پرداخت شهریه میسر می باشد . دانش آموزان بین المللی در صورتی که دوره تحصیلی خود را با نمرات بالایی به پایان برسانند ممکن است موفق به دریافت بورسیه تحصیلی دبیرستان های کانادا ( تحصیل رایگان در مدارس کانادا ) برخوردار شوند .دانش آموزان می بایست به این نکته توجه نمایند که دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا بسیار دشوار خواهد بود .

شرایط تحصیل در دبیرستان های کانادا

آموزش در دبیرستان های کانادا در مقطع کلاس های ۱۰ ، ۱۱ و ۱۲ میسر می باشد . دانش آموزان دبیرستان های استان کبک تا مقطع کلاس ۱۱ تحصیل نموده و سپس برای کالج و دانشگاه اقدام می نمایند . آموزش در دبیرستان های کانادا با توجه به استان محل تحصیل به دو زبان انگلیسی و فرانسه میسر می باشد .

دروس دبیرستان های کانادا

دانش آموزان دوره دبیرستان می بایست تعدادی دروس اجباری و اختیاری را با موفقیت پست سر گذارند . هر دانش آموز ملزم به گذراند ن در مجموع ۸۰ واحد درسی در طول سه سال آموزش در دبیرستان می باشد . واحدهای درسی ارائه شده با تنوع بسیاری همراه بوده و دانش آموزان می توانند با توجه به اهداف خود آنها را انتخاب نمایند . تحصیل در دبیرستان های کانادا نه تنها دانش آموزان را از نظر علمی در سطح بالایی قرار می دهد بلکه مهارت های اجتماعی ،هنری ،موسیقی و ورزشی آنها را نیز شناسایی و تقویت می نماید .

این مطلب را هم بخوانید:
اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت ، هزینه مهاجرت با ثبت شرکت در کانادا

دروس مقطع تحصیلی کلاس ۱۰ دبیرستانهای کانادا

انگلیسی
ریاضیات
اجتماعی
علوم
برنامه ریزی
دروس انتخابی ( ۲ درس )

دروس مقطع تحصیلی کلاس ۱۲ دبیرستانهای کانادا

انگلیسی
ریاضیات
اجتماعی
علوم
برنامه ریزی
دروس انتخابی (۳ درس )

دروس مقطع تحصیلی کلاس ۱۲ دبیرستانهای کانادا

انگلیسی
دروس انتخابی ( ۶ درس )

دانش آموزان در مقطع دبیرستان با طیف وسیعی از دروس انتخابی روبرو می باشند که می توانند متناسب با اهداف و علایق خود مناسب ترین آن ها را در این مسیر انتخاب نمایند . دروس تئاتر، روزنامه نگاری، بازیگری، هنر، رقص، بازاریابی، حقوق، روان شناسی، زمین شناسی، خودرو و غیره از جمله دروس انتخابی در دبیرستان های کانادا هستند.

در سال آخر دبیرستان ( مقطع کلاس دوازدم ) ، دانش آموزان برای مواردی نظیر کاریابی ،مصاحبه شغلی ،رزومه نویسی و غیره که منجر به تقویت مهارت های مورد نیاز جهت یافتن شغل می باشد آماده می شوند .

دانش آموزانی که شرایط تحصیل در کانادا را داشته و موفق به اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا شوند، پس از اتمام دوره متوسطه ، می توانند به راحتی تحصیلات خود را در معتبرترین دانشگاه های کانادا ادامه دهند . این دانش آموزان نیازی به ارائه مدرک مدرک زبان آیلتس جهت ورود به دانشگاه های کانادا ندارند .

4 دیدگاه برای “بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا”

 1. D

  سلام ببخشید مادر اگه به عنوان همراه بیاد کانادا ایا میتونه در کانادا کارکنه یانه بعد اگه کار نکنه هزینه زندگی فرزند و همراه در کاندا به طور میانگین چقدر میشه بعد میشه در مدارس دولتی کانادا ثبت نام کرد اگه زبان انگلیسی بلد نباشیم باید چیکار کنیم

  1. گام به گام تا ویزا

   خیر مادر با ویزای همراه نمی تونه کار کنه . هزینه زندگی از قبیل هزینه مسکن ، ایاب و ذهاب و خوراک برای دونفر حداقل ۲۰۰۰ دلار در ماه میشه

 2. A.k

  سلام شرمنده برای بورسیه باید کجا اقدام شه؟
  و این که تغریبا شهریه مدارس چقدر میشه؟

  1. گام به گام تا ویزا

   سلام مدارس کانادا در حال حاضر بورسیه نمی کنن. شهریه مدارس از ۱۴۰۰۰ دلار به بالاست

پیام بگذارید