بهترین وکیل مهاجرت به کانادا

بهترین وکیل مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا به روش ‌های مختلف امکان ‌پذیر است؛ به ‌عنوان مثال می ‌توان به مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه ‌گذاری و … اشاره کرد. صرف ‌نظر از روش مورد استفاده برای اخذ ویزای کانادا، مراجعه به یک وکیل مهاجرتی خبره و باتجربه برای پیگیری پرونده ضرورت دارد. هدف از این کار انجام تمامی اقدامات طبق قانون و تسریع در روند اعطای ویزا است. با توجه به اهمیت موضوع این مقاله به بررسی تمامی نکات پیرامون نحوه شناسایی بهترین وکیل مهاجرت به کانادا اختصاص داده شد است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با گام به گام تا ویزا همراه باشید.

مهاجرت به کانادا

امروزه بحث مهاجرت به یکی از موضوعات داغ خصوصا در بین جوانان تبدیل شده است. کانادا یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجران از سراسر جهان به شمار می‌رود. دلایل مختلفی برای این موضوع عنوان می‌شود. اقتصاد قدرتمند، پایدار و روبه ‌رشد یکی از این موارد است. از این ‌رو مهاجران در صورت داشتن تخصص و مهارت در زمینه‌های مختلف بابت یافتن شغل و درآمد مناسب نگرانی نخواهند داشت.

سیستم خدمات بهداشتی درمانی رایگان در بعضی مراکز یکی دیگر از مزایای زندگی در کانادا است. سیستم آموزشی باکیفیت و رایگان را نیز می‌توان به موارد مذکور اضافه کرد. در واقع تعدادی از دانشگاه‌های کانادا جزء صد دانشگاه برتر جهان قرار دارند. به همین دلیل دانشجویان به خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی نگاه خاصی به دانشگاه‌های این کشور دارند. البته معایبی نیز برای زندگی در کانادا وجود دارد که در بعضی شرایط قابل ‌چشم‌پوشی است. آب‌ و هوای سرد، بالا بودن نرخ مالیات و کاریابی دشوار از جمله این موارد هستند.

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به یوکان : شرایط اقامت یوکان از طریق برنامه استانی
بهترین وکیل مهاجرت به کانادا
بهترین وکیل مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. در واقع تنوع در ویزای کانادا یکی از مزایای مهاجرت به این کشور است. تحصیل، کار و سرمایه گذاری از متداول ‌ترین این روش‌ها بشمار می‌روند. بسیاری از متقاضیان برای استفاده از این روش‌ها اقدام به پرس‌وجو از افراد دارای سابقه مهاجرت می‌کنند. گاهاً بعضی افراد نیز برای جمع ‌آوری اطلاعات، مطالب مندرج در سایت‌های اینترنتی را ملاک قرار می ‌دهند. این کار به ‌خودی خود مشکلی نداشته و برای کسب اطلاعات مقدماتی کمک ‌کننده است؛ اما کارشناسان در این زمینه استفاده از خدمات مشاوران و وکلای مهاجرتی را توصیه می‌کنند. برحسب روش مورد استفاده برای مهاجرت، وکلای مهاجرتی به صورت تخصصی به متقاضیان خدمت رسانی می‌کنند؛ به ‌عنوان مثال می‌توان به وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا یا شغلی و سرمایه گذاری اشاره کرد.

ضرورت مراجعه به بهترین وکیل مهاجرت به کانادا

موفقیت پرونده متقاضیان مهاجرت به کانادا تا حد زیادی در گرو انتخاب بهترین روش و تکمیل مدارک ارائه شده است. به همین منظور بهتر است این کار به بهترین وکیل مهاجرت به کانادا سپرده شود. دلایل مختلفی برای این موضوع عنوان شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تغییرات سالانه برنامه های مهاجرتی

برنامه‌های مهاجرت به این کشور به ‌صورت مداوم در حال تغییر است. طبیعتاً وکلای مهاجرتی متناسب با شغل خود با در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت ‌به این تغییرات آگاهی پیدا می‌کنند؛ اما این موضوع برای افراد معمولی به ندرت رخ می‌دهد.

رد پرونده در صورت کامل نبودن پرونده

مدارک مورد نیاز در هر روش باید به صورت دقیق و مطابق دستورالعمل برای اداره مهاجرت کانادا ارسال شود. وکیل مهاجرت به کانادا به طور کامل از مدارک مورد نیاز در هر روش آگاهی دارد. از این رو مشکلاتی چون برگشت خوردن پرونده به دلیل نقص در مدارک به حداقل می‌رسد.

تنوع در برنامه های مهاجرتی به کانادا

برنامه‌های مهاجرت به کانادا تنوع بسیاری دارند. در حال ‌حاضر تعداد این برنامه به بیش ‌از ۹۰ مورد رسیده است. برای یک انتخاب مناسب شناخت تمامی این روش‌ها ضرورت دارد. طبیعتاً این سطح از شناخت برای متقاضی امکان پذیر نیست؛ اما وکیل مهاجرت با داشتن شناخت کامل این روش‌ها و آگاهی از شرایط متقاضی بهترین گزینه را برای فرد مورد نظر در نظر می‌گیرد. بسیار مشاهده شده که پرونده فرد واجد شرایط مهاجرت به دلیل عدم انتخاب روش مناسب برگشت خورده و فرصت وی از دست رفته است؛ بنابراین بی ‌توجهی به این موضوع، دستاوردی جز هدر رفتن وقت و هزینه ندارد.

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به مانیتوبا : شرایط اقامت مانیتوبا از طریق برنامه استانی

پرونده های خاص

گاهی پرونده متقاضی جزء موارد خاص قرار می‌گیرد. در این شرایط مراجعه به بهترین وکیل مهاجرت به کانادا برای تأیید پرونده ضرورت دارد؛ زیرا وجود فردی آگاه و متخصص برای دفاع از متقاضی مورد نیاز است؛ به عنوان مثال می‌توان به افراد دارای سوء پیشینه یا مبتلایان به بیماری‌های واگیردار اشاره کرد. طبق قانون این گروه از افراد نمی‌توانند به روال طبیعی وارد خاک کانادا شوند. همچنین افراد دارای سابقه محکومیت، رد درخواست قبلی، افراد اخراج شده از کانادا و افراد دارای ممنوعیت ورود نیز در این گروه جای می‌گیرند. افرادی که پرونده آن‌ها سالیان طولانی در جریان است نیز برای پیگیری کار خود به یک وکیل مهاجرتی خبره و باتجربه نیاز دارند.

بهترین وکیل مهاجرت به کانادا
بهترین وکیل مهاجرت به کانادا

بهترین مشاور یا بهترین وکیل مهاجرت به کانادا؟

متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانند برای پیگیری بهتر کار خود از خدمات مشاوران یا وکلای مهاجرت به کانادا استفاده کنند. بسیاری از افراد تمایزی بین این دو قائل نیستند. این در حالی است که مشاورین و وکلای مهاجرتی به لحاظ نحوه اخذ مدرک کار و عملکرد باهم تفاوت دارند. وکیل مهاجرت به کانادا در صورت شکست پرونده و رد آن حق اعتراض و فرجام خواهی دارد.

اما این حق برای مشاوران لحاظ نخواهد شد. دلیل این ‌موضوع عدم صدور پروانه وکالت برای وکیل مهاجرتی است. مشاوران مهاجرتی تنها در حیطه اداره مهاجرت می‌تواند اظهارنظر کنند؛ اما در مقاطع بالاتر حق هیچ گونه اعتراضی ندارند. پرونده‌های زیر نظر مشاور مهاجرتی در صورت شکست جز خسارت مالی برای متقاضی و از بین رفتن فرصت دستاورد دیگری نخواهد داشت؛ بنابراین این نکته باید در زمان بستن قرارداد با افراد ارائه دهنده خدمات مهاجرتی مدنظر قرار گیرد.

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت کاری به کانادا ، مهاجرت از طریق تخصص
بهترین وکیل مهاجرت به کانادا
بهترین وکیل مهاجرت به کانادا

ICCRC چیست؟

دولت کانادا بخشی را برای معرفی و نظارت بر مشاوران رسمی مهاجرت به این کشور اختصاص داده است. هدف از این کار ثبت صحیح پرونده و تسهیل فرآیند دریافت ویزا عنوان می‌شود. این سامانه تحت عنوان ICCRC (Immigration Consultants of Regulatory Council) شناخته می‌شود. متقاضیان می‌توانند برای بهره ‌گیری از خدمات بهتر در این زمینه به سامانه ICCRC مراجعه کنند. هر یک از مشاوران مهاجرتی دارای یک کد عضویت در این سامانه هستند.

متقاضیان باید در انتخاب مشاور مهاجرت به کانادا دقت کافی داشته باشند؛ زیرا مراجعه به مشاوران فاقد اعتبار مشکلات متعددی برای فرد متقاضی ایجاد می‌کند که ابطال پرونده ساده ترین آن‌ها است. در ادامه فرد به مدت دو سال از ورود به خاک کانادا منع می‌شود. مشاوران برای تأیید در سامانه ICCRC و دریافت کد عضویت ملزم به گذراندن آزمون full skill exam (حقوق مهاجرت) هستند. برای پذیرفته ‌شدگان در آزمون کتبی کد عضویت صادر می‌شود.

البته این پایان کار نیست. بلکه مشاوران عضو باید به ‌صورت منظم در دوره‌های آموزشی نیز شرکت کنند. این کار با هدف ارتقا دانش و آگاهی مشاوران از تغییرات و قوانین و مقررات جدید صورت می‌گیرد. وکلای مهاجرت به کانادا نیازی به طی مراحل فوق ندارند. بلکه متقاضیان دریافت گواهی وکالت در زمینه مهاجرت به کانادا باید دوره‌های تخصصی مرتبط را در کالج یا دانشگاه بگذرانند. معمولاً در رابطه با این ‌موضوع مدرک کارشناسی و دکترای حرفه‌ای حقوق مورد نیاز است. همچنین شرکت در آزمون BAR برای آغاز به کار ضرورت دارد.

بهترین وکیل مهاجرت به کانادا
بهترین وکیل مهاجرت به کانادا

هزینه بهترین وکیل مهاجرت به کانادا

هزینه وکیل مهاجرت به کانادا ثابت نیست. بلکه ‌به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم‌ترین اصل در این زمینه تجربه و تخصص وکیل است. متقاضیان برای شناخت بهترین وکیل یا مشاور می‌توانند از تجربه‌های مراجعه‌کننده‌های قبل را مورد بررسی قرار دهند.

پیام بگذارید