اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی

اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی

اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی، یکی از مناسب‌ترین روش‌های مهاجرت برای افراد متقاضی صاحب سرمایه باسابقه مدیریتی بالا است.

برخی از سؤالات رایج در ارتباط با سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در کانادا عبارت‌اند از:

  • مزایای کارآفرینی در کانادا چیست؟
  • روش‌های کارآفرینی در کانادا کدام است؟
  • آیا اخذ اقامت در کانادا از طریق کارآفرینی امکان‌پذیر است؟

با توجه به این‌که کانادا یکی از مقاصد محبوب ایرانیان علاقه‌مند به مهاجرت است بر آن شدیم تا در این مقاله به تمام سؤالات بالا پاسخ دهیم. اگر شما نیز علاقه‌مند به این موضوع هستید در ادامه با ما همراه باشید.

 

اخذ اقامت کانادا از طریق کارآفرینی

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم وجود دارد. یکی از روش‌های محبوب برای اخذ اقامت کانادا از طریق کارآفرینی است. افرادی که تصمیم به کارآفرینی در کانادا دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که طرح پیشنهادی آن‌ها باید سودمند باشد. تنها در صورت تائید این طرح است که افراد اجازه ورود به کانادا را پیدا می‌کنند. پس از اجرای طرح موردنظر این افراد می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

 

مزایای کارآفرینی در کانادا

دریافت اقامت کانادا از طریق کارآفرینی یکی از مهم‌ترین مزایای این برنامه مهاجرتی است که در صورت موفقیت در کسب‌وکار به متقاضی تعلق می‌گیرد. سرمایه‌گذاری در کانادا به دلیل داشتن امنیت اقتصادی بالا، فساد مالی پایین و سود اقتصادی بالا طرفداران زیادی دارد. دولت کانادا از افراد متقاضی باتجربه که در زمینه کسب‌وکار خود داری مهارت هستند و دارای سابقه مدیریتی بالا می باشند برای کارآفرینی در کانادا حمایت می‌کند.

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای سرمایه گذاری پرنس ادوارد کانادا ، مهاجرت و حداقل مبلغ سرمایه گذاری

وجود برنامه‌های متنوع برای کارآفرین، مالیات پایین، تسهیلات بانکی مناسب و نزدیکی به آمریکا و داشتن منابع غنی گاز و نفت از دیگر نکات مثبت کارآفرینی در کانادا است. کارآفرینی در کانادا یک منفعت دوطرفه است که هم باعث بهبود و پیشرفت کانادا خواهد شد و هم امکانات ویژه‌ای در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. به همین دلیل پرونده‌های مهاجرت کارآفرینی کانادا سریع‌تر از سایر روش‌های مهاجرتی مورد بررسی قرار می‌گیرد. از طرف دیگر در این روش سرمایه از بین نمی‌برد و در اغلب افرادی که از این طریق به کانادا مهاجرت کرده‌اند موفق به کسب سود قابل‌توجهی شده‌اند.

اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی

روش‌های کارآفرینی در کانادا

افراد متقاضی برای دریافت ویزای کارآفرینی کانادا، ابتدا باید یک طرح تجاری متناسب با شرایط کارآفرینی در کانادا و ایالت موردنظر با توجیه اقتصادی قوی ارائه دهند. فرد متقاضی باید ثابت کند که طرح تجاری ارائه‌شده، قابلیت اشتغال‌زایی برای حداقل ۱ یا ۲ نفر کانادایی را دارد. داشتن مدرک زبان، تمکن مالی حداقل برای یک سال زندگی در کانادا و داشتن سرمایه مورد نیاز از دیگر شرایط ویزای کارآفرینی کانادا است.

کارآفرینی در کانادا از طریق راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید یا ادامه دادن و خرید بیزینس امکان‌پذیر است.

سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی دارای شرایط متفاوت در هر یک استان‌های کانادا می‌باشد. مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی، با توجه به شرایط اقتصادی و زیر بناهای شغلی هر استان صورت می‌گیرید؛ بنابراین هر استان با توجه به این عوامل اقدام به جذب کارآفرین می‌کند. به‌طور کلی، رقابت بین متقاضیان برای دریافت ویزای کارآفرینی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو بیشتر است. در حالی که در شهرهای کوچکتر شانس موفقیت در کار موردنظر و دریافت اقامت دائم بالا هست. پس از کسب امتیاز لازم در برنامه استانی موردنظر برای فرد متقاضی ویزای کار صادر می‌شود و باید در شهر موردنظر سرمایه‌گذاری صورت بگیرد. مدت زمان سرمایه‌گذاری و اقدام به گرفتن اقامت دائم توسط برنامه استانی موردنظر مشخص می‌شود؛ مثلا در سرمایه‌گذاری کارآفرینی شهر آنتاریو ۲۰ ماه به فرد سرمایه‌گذار فرصت داده می‌شود تا طبق طرح تجاری خود انتظارات دولت کانادا را برآورده کند.

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به کانادا از طریق استانی

یکی دیگر از روش‌های کارآفرینی کانادا، سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار دلاری در کلمبیا است. در این روش، فرد متقاضی وارد سیستم امتیازبندی می‌شود. امتیاز در این روش کارآفرینی کانادا، با توجه به عوامل مانند سابقه کاری، مالکیت شخصی، پتانسیل مالی، شغل‌های ایجاد کننده، محل کسب‌وکار و… مشخص می‌شود. متقاضی بعد از کسب امتیاز لازم، باید ۲۰۰ هزار دلار در شرکت خود سرمایه‌گذاری انجام دهد. از دیگر شرایط این روش داشت تمکن مالی به ارزش ۶۰۰ هزار دلار و ثابت کردن آن به دولت کانادا است. همچنین داشتن طرح تجاری، ثابت کردن موفقیت این طرح به دولت کانادا و داشتن سابقه مدیریتی از دیگر عوامل تاثیر گذاری بر موفقیت سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی در کانادا است.

روش ۱۰۰ هزار دلاری از دیگر روش‌های کارآفرینی در کانادا است. از شرایط اصلی این روش داشتن ۳۰۰ هزار دلار به عنوان پشتوانه است. متقاضی باید ۱۰۰ هزار دلار آن را در مسیر ثبت شرکت مصرف کند. طرح تجاری موفق و داشتن سابقه مدیریتی ۴ ساله در ۵ ساله گذشته از دیگر شرایط سرمایه‌گذاری در این روش است.

 

کارآفرینی نیوبرانزویک

یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های استانی کارآفرینی در کانادا، برنامه نیوبرانزویک است که مختص کارآفرینان بین‌المللی واجدالشرایط است. افراد متقاضی کارآفرینی در کانادا، می‌توانند با شرکت در این برنامه اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. نیوبرانزویک یکی از استان‌های کانادا است و زندگی در این شهر از سطح بالایی برخوردار هست. حداقل مبلغ موردنیاز برای کارآفرینی در نیوبرانزویک ۲۵۰ هزار دلار کانادا است. سرمایه‌گذاران کارآفرین، باید این مبلغ را در زمینه کسب‌وکار موردنظر مانند خرید زمین، خرید دستگاه و تجهیزات مربوط به نوع کسب‌وکار و… مصرف کنند. در این برنامه، فرد متقاضی باید قبل از سرمایه‌گذاری یک سفره ۵ روزه به نیوبرانزویک داشته باشد. در این سفر فرد سرمایه‌گذار باید درباره کسب‌وکار موردنظر تحقیقات گسترده ای را انجام دهد. سپس کارآفرین باید در مصاحبه NBPNP حضور بیابد و درباره تحقیقات انجام داده توضیحات لازم را ارائه دهد. هدف از این مصاحبه که توسط مقامات رسمی صورت می‌گیرد بررسی تسلط فرد متقاضی به زبان انگلیسی و فرانسوی، سابقه مدیریت و درک کامل کسب‌وکار است. شرایط لازم برای دریافت ویزای کارآفرینی نیوبرانزویک عبارت‌اند از:

این مطلب را هم بخوانید:
سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای سرمایه گذاری مهاجرت و اقامت

• داشتن سن بین ۲۲ تا ۵۵ سال

• حداقل تحصیلات فوق دیپلم

• داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی

• داشتن طرح اقتصادی توجیه پذیر

• داشتن سابقه مدیریتی

• تمکن مالی ۶۰۰ هزار دلاری

در این روش مهاجرتی، فرد متقاضی یک طرح تجاری مطابق با سوابق مدیریتی و کسب‌وکار خود را تهیه می‌کند. سپس با ارائه توضیحات کامل در این طرح، ثابت می‌کند که درباره بیزینس موردنظر تحقیقات کامل را انجام داده و همه جوانب کار را به‌طور کامل موردبررسی قرار داده است. فرد متقاضی دارای شرایط، برای سرمایه‌گذاری کارآفرینی نیوبرانزویک، باید در یک سیستم امتیازبندی سرمایه‌گذاری نیوبرانزویک شرکت کرده و امتیاز لازم را کسب کند. امتیازات بر اساس سن، مهارت زبان، مدرک تحصیلی، میزان سرمایه و سوابق کار مدیریتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. فرد متقاضی با دارا بودن حداقل ۶۵ امتیاز وارد صحنه رقابت با دیگر متقاضیان می‌شود. برنامه نیوبرانزویک نسبت به بقیه استان ها دارای سیستم امتیازبندی ساده تری است. از دیگر مزایای این برنامه می توان به کم بودن مقدار ودیعه و امکان باز پس گرفتن آن اشاره کرد.

اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی

پیام بگذارید