اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

هر چیزی که باید در مورد اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا بدانید

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا، یکی از روش های رفتن به کانادا است. متقاضیانی که دارای موقعیت مالی مناسب و توانایی لازم برای ایجاد کسب و کار را دارند، می توانند از طریق سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کنند.

افراد متقاضی در هنگام سرمایه گذاری در کشور خارجی بررسی های لازم را انجام دهند. شاخص نرخ مصادره اموال یکی از مواردی است که باید قبل از سرمایه گذاری درباره آن اطمینان حاصل شود. کشور کانادا دارای کمترین ریسک از دست دادن سرمایه و مصادره توسط کشور مقصد را دارد.

وجود فساد دستگاهی و اقتصادی یکی دیگر از موارد مورد بررسی قبل از سرمایه گذاری می باشد. میزان فساد مالی در کشور کانادا بسیار پایین است. همچنین داشتن اقتصاد پویا و نرخ بیکاری از دیگر ویژگی های مثبت برای سرمایه گذاران در کانادا محسوب می شود. کانادا در سال های اخیر به دلیل داشتن مشارکت اقتصادی با آمریکا دارای رشد اقتصادی قابل توجهی شده است. همچنین کشور کانادا به دلیل دسترسی به بازار ناموازی و داشتن سود بالا در سرمایه گذاری با حداقل سرمایه، توانسته اطمینان سرمایه گذاران بین المللی را جلب کند. به همین دلیل، کانادا یکی از کشورهای مقصد برای سرمایه گذاران است. سرمایه گذاری کانادا به عنوان یک مسیر مناسب برای دریافت اقامت دائم کانادا می باشد.

برای اقامت سرمایه گذاری کانادا روش های متفاوتی وجود دارد. البته باید متقاضیان به این نکته توجه کنند که تنها برخی از روش های سرمایه گذاری منجر به دریافت اقامت دائم کانادا می شود. کشور کانادا یکی از کشورهای فعال در زمینه اقتصادی است که ایده های متفاوتی برای راه اندازی کسب و کار دارد. افراد متقاضی برای دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری باید به مدت دو سال در ایالت مورد نظر سکونت داشته باشند. این افراد می توانند، بعد از راه اندازی کسب و کار و اثبات سود دهی آن برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. در هنگام سرمایه گذاری، گزارش ماهیانه باید به اداره مهاجرت تحویل داده شود و حتما نیازی به سوددهی بسیار در سرمایه گذاری نیست. یکی از سوالات پرتکرار در این زمینه میزان مبلغ سرمایه گذاری در کانادا است. باید گفت که میزان سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار در کانادا با توجه به نوع برنامه سرمایه گذاری متفاوت است.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

شرایط اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری ۲۰۲۰، توسط دولت فدرال کانادا و استان مورد نظر برای سرمایه گذاران مشخص می شود. کانادا دارای ۱۱ ایالت می باشد که هر کدام دارای قوانین مخصوص به خود هستند. به طور مثال، در هنگام مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی، افراد متقاضی باید امتیاز لازم برای هر استان را کسب کنند. امتیاز مورد نظر هر استان با توجه به عواملی مانند میزان سرمایه، سن، تحصیل، مدرک زبان و سابقه کاری مشخص می شود. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ۲۰۲۰ نیازی به مدرک زبان و مدرک تحصیلی سطح بالایی ندارد. همچنین محدودیت سنی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا وجود ندارد.

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به کبک از طریق خود اشتغالی

داشتن شرایط عمومی آسان، باعث شده تا صاحبان سرمایه بین المللی، علاقمند به سرمایه گذاری در کانادا باشند. متقاضیان علاقمند برای اقامت سرمایه گذاری کانادا، با داشتن شرایط زیر می توانند در کانادا سرمایه گذاری کنند.

 • نمره زبان آیلتس جنرال در حد ۵ برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در کانادا کافی است. این نمره زبان، با چند ماه مطالعه به راحتی قابل دسترسی می باشد.
 • داشتن سابقه مدیریتی از دیگر شرایط سرمایه گذاری در کانادا است. سابقه مدیریتی ۲ تا ۵ سال با توجه به نوع سرمایه گذاری لازم می باشد. داشتن سابقه کاری در زمینه سرمایه گذاری پیشنهاد شده یک امتیاز مثبت محسوب می شود. افراد متقاضی با داشتن پروانه حرفه خاص خود بهتر می توانند دولت کانادا را در زمینه سرمایه گذاری قانع کنند.
 • اثبات تمکن مالی در بیشتر روش های سرمایه گذاری لازم است. میزان مبلغ تمکن مالی نسبت به نوع سرمایه گذاری متفاوت می باشد.
 • متقاضی باید دارای سرمایه اولیه باشد. میزان این سرمایه با توجه به نوع سرمایه گذاری و شهر مورد نظر متقاوت است. برای مثال برای سرمایه گذاری در استان کبک باید فرد متقاضی مبلغی در حدود ۱۶۰۰ هزار دلار در حساب خود داشته باشد.
 • یکی دیگر از شرایطی که دولت کانادا برای سرمایه گذاری بررسی می کند، قانونی بودن منبع سرمایه است. فرد متقاضی باید ثابت کند که از روش های قانونی، ثروت خود را بدست آورده است.
 • نوع کسب و کاری که فرد متقاضی قصد انجام آن را در کانادا دارد، باید کاملا مطابق با قوانین کانادا باشد. این بیزینس باید به طور رسمی ثبت شده باشد و مالیات آن به موقع پرداخت شود.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کبک

مهاجرت سرمایه گذاری کانادا دارای انواع مختلفی است. امروزه سرمایه گذاری در کبک بهترین نوع سرمایه گذاری محسوب می شود. برنامه سرمایه گذاری در کبک به اختصار QIIP نامیده می شود. متقاضیان سرمایه گذاری در کبک باید مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰ دلار کانادا را به مدت ۵ سال بدون دریافت سود در اختیار دولت کانادا قرار دهند. بر طبق برنامه QIIP دولت کانادا تضمین می کند که بعد از ۵ سال، سرمایه را به متقاضی برگرداند. با این نوع سرمایه گذاری، الزامی برای داشتن فعالیت و کار کردن برای فرد متقاضی وجود ندارد. دست پیدا کردن به اقامت دائم کانادا یکی از ویژگی های این سرمایه گذاری محسوب می شود. با بدست آوردن اقامت دائم کانادا از این طریق، فرد متقاضی و خانواده وی از امکانات آموزشی رایگان بهره مند می شوند. مدت زمان رسیدگی به شرایط متقاضیان با توجه به کشور مبدا بین ۱ تا ۲ سال طول خواهد کشید. سرمایه گذاران بعد از دریافت ویزا و ورود به کشور کانادا می توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. از جمله شرایط لازم برای سرمایه گذاری در کبک عبارتند از:

 • داشتن حداقل سن ۱۸ سال
 • داشتن سابقه مدیریتی حداقل به مدت دو سال در ۵ سال اخیر
 • داشتن تمکن مالی حداقل به ارزش ۲۰۰۰۰۰۰ دلار کانادا
 • تامین سرمایه ۱۲۰۰۰۰۰ دلارکانادا
این مطلب را هم بخوانید:
برنامه نیروی متخصص کبک ، امتیاز رشته های مورد نیاز اسکیل ورکر

همچنین متقاضیان باید اثبات کنند که توانایی مالی لازم برای اداره خود و خانواده همراه را در کانادا دارند.

متقاضیان سرمایه گذاری در کبک می توانند از طریق دو برنامه استانی کبک اقدام کنند.

در روش اول متقاضیان باید مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰ دلار کانادا را در اختیار دولت کانادا قرار دهند. این سرمایه بعد از ۵ سال و بدون سود به فرد متقاضی بر گردانده می شود.

در روش دوم فرد متقاضی می تواند ۳۵۰۰۰۰ دلار کانادا را به یکی از موسسات مالی معتبر کانادا پرداخت کنند. در این روش مبلغ سرمایه به فرد متقاضی باز پرداخت نمی شود. موسسات مالی تضمین می کنند که مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰ دلار کانادا را از طرف فرد متقاضی به دولت کانادا پرداخت خواهند کرد.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

از دیگر روش های سرمایه گذاری در کانادا، ثبت شرکت است. یکی از اساسی ترین شرایط ثبت شرکت، داشتن طرح تجاری موفق است. بیزینس پلن باید دولت کانادا را قانع کند که این طرح به نفع اقتصاد کشور است. از دیگر شرایط ثبت شرکت، داشتن حداقل سرمایه به میزان ۱۰۰ هزار دلار است. هزینه های لازم برای ثبت شرکت مربوط به هزینه های ثبت برند، نام تجاری و… است که با توجه به محل و نوع شرکت متفاوت می باشد. به طور کلی، هزینه ثبت شرکت در کانادا زیاد نیست. یک نکته قابل توجه این است که با روش سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت نمی توان به اقامت دائم کانادا دست پیدا کرد. در این راستا برای کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، متقاضیان باید بعد از ثبت شرکت ۵۰ درصد سهام آن را به نام خود داشته باشند. سپس با کار کردن در این شرکت می توانند اقامت دائم را بدست آورند.

متقاضیان قبل از ثبت شرکت باید با انواع آن آشنا شوند تا با توجه به طرح تجاری و میزان سرمایه خود بتوانند انتخاب مناسبی داشته باشند. انواع شرکت در کانادا عبارتند از:

 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت تعاونی
 • شرکت مالکیت شخصی
 • شرکت مشارکتی

ثبت شرکت در کانادا دارای مزایایی است که در زیر به شرح آن می پردازیم:

مالیات در نظر گرفته برای شرکت نسبت به فرد عادی کمتر است.

 • جذب سرمایه گذار در شرکت به راحتی قابل انجام است. به همین واسطه، ثبت شرکت بیشتر متکی بر توان مالی متقاضی نیست. فقط کافی است فرد متقاضی بعد از ثبت شرکت، با فروش اوراق سرمایه گذار جذب کند.
 • در صورت فوت مالک، شرکت به کار خود ادامه می دهد و وارثین می توانند ازسود آن استفاده کنند. البته این قانون در شرکت های که مسئولیت با خود مالک است صدق نمی کند.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق خرید خانه

بسیاری از افراد به دلیل داشتن امنیت اقتصادی در کانادا، قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند. خرید خانه یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا است. یک نکته قابل ذکر این است که خرید خانه نمی تواند به طور مستقیم منجر به دریافت اقامت دائم کانادا شود. افراد متقاضی می توانند با خرید ملک، ویزای کانادا را دریافت کرده و با تبدیل آن به ویزای تحصیلی یا ویزای کار به دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند. خرید خانه در کانادا برای متقاضیان خارجی دارای قوانین خاصی است. هر استانی در کانادا قوانین خرید خانه متفاوتی دارد. حتی در بعضی از ایالت ها، متقاضیان بین المللی اجازه خرید خانه ندارند. قیمت خانه در کانادا نسبت به بقیه کشورهای اروپایی پایین تر است. همچنین در کشور کانادا برای افرادی که متقاضی خرید ملک هستند، شرایط ایده آلی فراهم می شود. از جمله این شرایط، اعطای وام برای خرید ملک است. به همین دلیل خرید ملک در کانادا طرفداران زیادی دارد. پروسه خرید ملک، تقریبا پیچیده است و همچنین کمی طولانی است و در حدود ۵۰ تا ۹۰ روز طول می کشد. به همین دلیل بهتر است متقاضیان برای خرید ملک از یک مشاور با تجربه کمک بگیرند. قیمت ملک در کانادا با توجه به استان محل و متراژ ملک متفاوت است. متقاضیان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، ابتدا باید از قیمت مسکن در کانادا اطلاعات کامل را بدست آورند. سرمایه گذاران بین المللی باید به این نکته دقت کنند که در زمان فروش ملک باید ۲۵ درصد از سود فروش را به عنوان مالیات به دولت کانادا پرداخت کنند.

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا در بسیاری از جهات برای متقاضیان خارجی دارای مزایای زیادی است که به برخی از آنها به طور مختصر اشاره می شود.

 • سرمایه گذاری در کشور کانادا بسیار سود مند است. زیرا این کشور دارای روابط گسترده ای با کل دنیا است و این باعث دسترسی بسیار خوب به بازار جهانی شده است.
 • دست مزد گارگران و کارمندان در کانادا بسیار کمتر از سایر کشورها می باشد و این یک نکته مثبت در زمینه سرمایه گذاری در کانادا محسوب می شود.
 • نیروی کار در کانادا بسیار باهوش و زبده هستند و این موضوع در زمینه کسب و کار باعث افزایش سود دهی می شود.
 • کسب اقامت دائم در بعضی از روش های سرمایه گذاری برای خود فرد و اعضای خانواده وجود دارد.
 • فرزندان شخص متقاضی می توانند بعد از ورود به این کشور از مزایای تحصیلی رایگان در کانادا استفاده کنند.
 • یکی از بزرگترین مزیت کشور کانادا این است که این کشور دارای جامعه ی چند فرهنگی است و ظرفیت بالایی برای پذیرش ملیت ها، فرهنگ ها و قومیت های مختلف دارد. به همین دلیل در این کشور افراطی گرایی و نژاد پرستی دیده نمی شود.
 • احتیاج نداشتن به تحصیلات عالیه و مدارک زبان با سطوح بالا شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند. زیرا بسیاری از متقاضیان نگرانی نداشتن مهارت های بالای زبانی را دارند.
 • مالیات در نظر گرفته برای کسب و کار بسیار کمتر از مالیات های دیگر است.

پیام بگذارید