اقامت ازطریق تولد فرزند در کانادا ، هزینه تولد فرزند در کانادا

اقامت ازطریق تولد فرزند در کانادا ، هزینه تولد فرزند در کانادا

اقامت ازطریق تولد فرزند در کانادا یکی از راه های مهاجرت به کانادا می باشد . متقاضیان اقامت کانادا از طریق تولد کودک هر کدام بنا به دلایلی در پی بررسی این روش هستند . عدم کسب امتیاز از طریق برنامه مهاجرتی توسط فاکتورهای سن ، تحصیلات و مدرک زبان یکی از دلایل بررسی را های جایگزین برنامه های مهاجرتی می باشد . برخی از افراد نیز تمایلی به مهاجرت نداشته و صرفا” بدنبال اخذ پاسپورت کانادایی برای فرزند خود هستند تا در صورت نیاز فرزندشان بتواند در آینده به این کشور مهاجرت ، تحصیل و کار نماید .با توجه به هزینه های پزشکی در کانادا ، قبل از هر اقدامی متقاضیان می بایست هزینه های تولد فرزند در کانادا را نیز مورد بررسی قرار دهند .

اقامت ازطریق تولد فرزند در کانادا

مطابق قانون مصوب که سال ۱۹۹۷ پایه گذاری شده ، هر فردی که از تاریخ ۱۵ فوریه درون خاک کشور کانادا متولد شود میتواند از پاسپورت کانادایی برخوردار باشد . با توجه به قانون شهروندی دولت کانادا هر نوزادی که در خاک این کشور متولد شود ، شهروند کانادا محسوب می گردد و از همان ابتدا می تواند از تمام مزایا شهروندی کانادا بهره مند گردد . این قانون بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین و ماهیت اقامتی آنها اعمال می گردد . بعنوان مثال افرادی که با ویزای توریستی به کانادا سفر می نمایند در صورتی که بچه آنها در کانادا به دنیا بیاید از همان بدو توبد سیتیزن کانادا خواهد بود .

قانون تولد فرزند در کانادا نه تنها شامل خاک کانادا بلکه شامل اراضی دریایی و هوایی کانادا نیز می باشد. با توجه به این موضوع ، کودکان مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا که در حریم دریایی و یا هوایی کانادا متولد شده اند طبق قوانین این کشور به عنوان شهروندان کانادا محسوب می شوند.

والدینی که جهت اقامت ازطریق تولد فرزند در کانادا اقدام می نمایند ، روند اخذ ویزاهای دیگر نظیر تحصیلی و غیره را نیز برای خود تسهیل می نمایند .همچنین در اکثر موارد امکان تمدید ویزای مولتیپل برای آنها آسان خواهد شد .کودکان و بچه های متولد کانادا زمانی که به سن ۱۸ سالگی برسند ، می تواند از طریق اسپانسر شیپ فامیلی برای والدین خود در خواست اقامت نمایند .

هزینه زایمان و تولد فرزند در کانادا برای افراد خارجی بستگی به شهر و ایالت حداقل ۲۵٫۰۰۰ دلار کانادا می باشد . افرادی که با ویزای توریستی جهت تولد فرزند در کانادا اقدام می نمایند امکان استفاده از بیمه را در این خصوص نخواهند داشت .

امتیازات تولد فرزند در کانادا

  • دریافت پاسپورت کانادا در بدو تولد کودک ( فرزندان در بدو تولد سیتیزن کانادا می شوند )
  • امکان کار و تحصیل و رفت و آمد فرزند به اکثر کشور های دیگر بدون نیاز به ویزا ( حتی ایالت متحده آمریکا )
  • کودک متولد شده در کانادا برای حفظ پاسپورت کانادا ، نیازی به اقامت و زندگی در کانادا ندارد
  • تحصیل رایگان فرزند در مدارس کانادا
  • استفادهاز خدمات پزشکی کانادا بصورت رایگان
  • مهیا شدن همراهی والدین همزمان تحصیل فرزند در مدارس کانادا
  • مهیا شدن امکان درخواست اقامت دائم کانادا برای والدین از طرف فرزند بعد از سن ۱۸ سالگی

پیام بگذارید