ویزای کار پس از تحصیل در کانادا PGWP

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا Post Graduate Work Permit یکی از روش های زندگی و اقامت موقت در کانادا می باشد . مطابق قوانین اداره مهاجرت کانادا افرادیکه در کانادا یک دوره تحصیلی را به پایان رسانده اند می توانند در خواست ویزای کار پس از تحصیل در کانادا نمایند .

ویزای کار پس از تحصیل یکی از روش های آسان اخذ ویزای کار می باشد . مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار از خارج از خاک کانادا ( بصورت مستقیم ) دشوار می باشد و تحصیل در کانادا امکان گرفتن ویزای کار را میسر می سازد . دانشجویان بین المللی کانادا ضمن تحصیل در کانادا می تواند بصورت پاره وقت در کانادا کار نمایند و بازار کار حرفه و تخصص خود در زمان تحصیل آشنا شوند . دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از دانشگا هها و موسسات واجد شرایط ، می توانند از طریق PGWP درخواست ویزای کار پس از تحصیل نمایند . متقاضیان واجد شرایط ویزای تحصیل کانادا ،می بایست به این نکته توجه نمایند که تنها در صورتی می توانند در خواست ویزای کار نمایند که دانشگاه انتخابی آنها دارای کد DLI باشد . حداکثر تاریخ اعتبار ویزای کار ۳ سال می باشد .

شرایط ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

درخواست جهت ویزای کارحداکثر ۱۸۰ روز پس از اتمام دوره تحصیلی میسر می باشد.
تحصیل در دانشگاهها و یا کالج هایی که دارای کد DLI می باشند .
دوره تحصیلی می بایست حداقل ۸ ماه و یا بیشتر باشد .
دانشجو می بایست بعنوان دانشجویی تمام وقت در دوره تحصیلی مربوطه ثبت نام نموده باشد .
مدت زمان و تاریخ اعتبار ویزای کار پس از تحصیل ، به اندازه طول دوره تحصیلی و حداکثر ۳ سال می باشد .
دانشجویانی که دوره تحصیلی خود را زودتر از موعد به پایان برسانند ممکن است بتوانند به اندازه طول دوره کامل تحصیلی(مدت زمان نرمال تحصیلی) ویزای کار دریافت کنند.
دانشجویانی که قسمتی از دوره تحصیلی به صورت حضوری و قسمتی بصورت آموزش از راه دور می باشد ، در صورتی که دوره آموزشی از راه دور کمتر از ۵۰ درصد طول دوره تحصیلی باشد می توانند برای اخذ ویزای کار اقدام نمایند. ویزای در یافتی در این خصوص می تواند به اندازه طول کل دوره تحصیلی اعم از حضوری و غیرحضوری باشد.
دانشجویانی که دوره آموزش از راه دور آنها خارج از خاک کانادا به اتمام برسد شامل دریافت ویزای کار نمی گردد.

این مطلب را هم بخوانید:
اکسپرس اینتری ساسکاچوان : شرایط برنامه نیرو متخصص 2019

موارد عدم دریافت ویزای کار پس از اتمام دوره تحصیلی

دانشجویانی که قبلا” ویزای کار دریافت نموده اند نمی توانند مجددا” ویزای PGWP دریافت نمایند .
دانشجویانی که کل دوره تحصیلی آنها بصورت آموزش از راه دوره بوده است .
دوره های آموزش زبان شامل دریافت ویزای کار نمی گردد .
دانشجویانی که Global Affairs Canada بورسیه دریافت کرده اند .
دانشجویانی که در موسسات غیر کانادایی موجود در کانادا تحصیل کرده اند نیز می توانند درخواست ویزای کار پس از تحصیل نمایند .
دانشجویانی که بصورت غیر مجاز اقدام به ترک تحصیل نموده و مجوز تحصیلی آنها فاقد اعتبار می باشد .

جهت آگاهی از نحوه اقدام برای تحصیل در کانادا ، شرایط تحصیل در کانادا ، شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و همچنین موارد مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا را مطالعه نمایید .

پیام بگذارید