مهاجرت به ساسکاچوان : شرایط اقامت ساسکاچوان از طریق برنامه های استانی

مهاجرت به ساسکاچوان : شرایط اقامت ساسکاچوان از طریق برنامه های استانی

مهاجرت به ساسکاچوان کانادا یکی از راه های اخذ اقامت کانادا می باشد . برنامه های استانی ساسکاچوان همانند دیگر برنامه های ایالتی با توجه به نیاز منطقه خود، نیروهای مورد نیاز خود را انتخاب و دعوتنامه صادر می نماید . این استان برای تامین نیازهای خود برنامه های متنوع مهاجرتی از قبیل برنامه سرمایه گذاری ، برنامه نیروی ماهر ( اسکیل ورکر ) ، برنامه مهاجرتی کشاورزی را تدونی نموده است . شرایط اقامت ساسکاچوان از طریق برنامه های استانی در طول سال با توجه به اهداف این ایالت تغییر می نماید .

ایالت ساسکاچوان بین دو ایالت مانیتوبا و آلبرتا قرار گرفته است و از جنوب با آمریکا هم مرز می باشد . اقتصاد ساسکاچوان بر پایه کشاورزی و منابع طبیعی همچون جنگلداری و ماهی گیری شکل گرفته است . این ایالت دو شهر مهم ساسکاتون و رجینا را در خود جای داده است . جمعیت این استان تقریبا ۱٫۱۷۰٫۰۰۰ نفر می باشد مردم معمولا در بخش مراتع و چمن زار های جنوبی استان سکونت داشته و بخش شمالی آن معمولا پوشیده از جنگل ها و خالی از سکنه است. تقریبا نیمی از جمعیت کل این استان در بزرگترین شهر این ایالت یعنی شهر ساسکاتون و یا در پایتخت آن ، شهر رجینا زندگی می کنند.

این مطلب را هم بخوانید:
ویزای پرستاری کانادا ، استخدام پرستار خانگی کودک و سالمند

مهاجرت به ساسکاچوان

متقاضیان مهاجرت به ساسکاچوان کانادا می توانند با توجه به شرایط خود یکی از برنامه های اقامتی ایالت ساسکاچوان را برای خود انتخاب نمایند .

مهاجرت به ساسکاچوان از طریق اسکیل ورکر

متقاضیان مهاجرت به ساسکاچوان از طریق اسکیل ورکر ، در صورت داشتن سابقه کار مفید مرتبط با مشاغل مورد نیاز این استان می توانند با در نظر گرفتن دیگر شرایط این برنامه های مهاجرتی برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند . این برنامه مهاجرتی به دو زیر شاخه OID , Express Entry تقسیم می گردد .

مهاجرت به ساسکاچوان از طریق نیروی ماهر روش OID

متقاضیانی که رشته و شغل آنها در لیست مشاغل مورد نیاز برنامه نیروی ماهر ساسکاچوان باشد می توانند از طریق این برنامه استانی جهت اقامت کانادا اقدام نمایند . کسب ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز جدول امتیازبندی این برنامه مهاجرتی یکی از شرایط این برنامه استانی ساسکاچوان می باشد .
شرایط محاسبه امتیاز برنامه OID ساسکاچوان

اقامت ساسکاچوان از طریق برنامه های استانی Express entry

متقاضیان مهاجرت به ساسکاچوان از طریق این برنامه استانی می بایست حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز جدول اکسپرس اینتری کسب نمایند . همچنین شغل و رشته متقاضی نیز می بایست در لیست مشاغل مورد نیاز این ایالت موجود باشد . در طول سال لیست شغل های مورد درخواست ، با توجه به نیاز این منطقه تغییر می نماید .
شرایط برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان

اقامت ساسکاچوان کانادا از طریق برنامه استانی تجربه کاری ساسکاچوان

این روش برنامه استانی ساسکاچوان دارای زیر مجموعه متنوعی می باشد که اغلب نیاز به داشتن پیشنهاد کار ( جاب آفر ) دارند .

این مطلب را هم بخوانید:
جاب آفر کانادا

برنامه اقامتی ساسکاچوان نیروی متخصص در زیر شاخه تجربه کاری ساسکاچوان

این برنامه اقامت ساسکاچوان دارای دو روش می باشد .

برنامه اقامت ساسکاچوان نیروی کار ماهر
برنامه اقامت ساسکاچوان روش نیروی کار نیمه ماهر

برنامه مهاجرت به ساسکاچوان از طریق مشاغل حوزه سلامت و بهداشت در زیر شاخه تجربه ساسکاچوان

این برنامه مهاجرتی ساسکاچوان مختص افرادیست که برای مدتی از طریق ویزای کار در سه زیر مجموعه زیر تجربه کاری داشته اند.

۱-پزشک
۲-پرستار
۳- سایر حرفه های بخش سلامت و بهداشت

برنامه استانی ساسکاچوان روش مهمانداری و غذا در ساسکاچوان در زیر شاخه تجربه ساسکاچوان

متقاضیان مهاجرت به ساسکاچوان ، که دارای ۶ ماه تجربه کاری برای یک کارفرمای تایید شده در زمینه مهمانداری و غذا در ساسکاچوان باشند می توانند جهت اقامت ساسکاچوان کانادا از این طریق اقدام نمایند

برنامه استانی راننده کامیون در ساسکاچوان در زیر شاخه تجربه ساسکاچوان

متقاضیان اقامت ساسکاچوان از طریق این روش می بایست تجربه کاری در شرکت حمل و نقل تایید شده در ساسکاچوان به عنوان راننده کامیون با ویزای کار موقت داشته باشند .

برنامه اقامتی فارغ التحصیلان ساسکاچوان در زیر شاخه تجربه ساسکاچوان

این برنامه مهاجرتی ساسکاچوان به دو زیر شاخه زیر تقسیم می گردد . این روش مناسب افرادیست که شرایط ویزای دانشجویی کانادا را داشته و در کانادا تحصیل نموده اند .

فارغ التحصیلان موسسات آموزشی ساسکاچوان
فارغ التحصیلان موسسات آموزشی کانادا

برنامه مهاجرت به ساسکاچوان از طریق کشاورزی و مزرعه داری

این برنامه مهاجرتی ایالت ساسکاچوان مختص افرادیست که در حوزه کشاورزی و مزرعه داری تجربه و فعالیت دارند . این برنامه استانی یکی از برنامه های سرمایه گذاری این استان می باشد . متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی و مزرعه داری در ساسکاچوان می باشند می توانند از این طریق جهت اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند .

این مطلب را هم بخوانید:
لیست جدید مشاغل ساسکاچوان 2020

برنامه استانی سرمایه گذاری ساسکاچوان

متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری در این ایالت داشته باشند با ارائه بیزینس پلن و مدارکی مبنی بر سابقه کارآفرینی و ایجاد کسب و کار می توانند برای این برنامه مهاجرتی تشکیل پرونده دهند .

کانادا دارای برنامه های مهاجرتی متنوع می باشد . جهت انتخاب بهترین گزینه روش های مهاجرت به کانادا و یا انواع ویزای کانادا را بررسی نمایید .

همچنین برای آگاهی برنامه های مهاجرتی ایالت های دیگر کانادا ، انواع برنامه های استانی کانادا را بررسی نمایید .

پیام بگذارید