ارزشیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا WES

ارزشیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا WES

ارزشیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا WES یکی از اسناد مورد نیاز جهت تشکیل پرونده و ثبت نام مهاجرت به کانادا می باشد . موسسه World Education Service که به اختصار WES نامیده می شود یک سازمان غیرانتقاعی ست که وظیفه تایید مدارک تحصیلی برای کانادا را جهت متقاضیان مهاجرت به کانادا برعهده دارد .

متقاضیان برنامه های اقامتی کانادا که قصد ثبت نام و تشکیل پرونده مهاجرتی را دارند می بایست مدارک تحصیلی خود را برای ارزیابی به سازمان WES ارسال نمایند .افرادی که در یکی از موسسات ،کالج و دانشگاه های کانادا تحصیل نموده اند نیازی به تایید مدرک تحصیلی توسط این سازمان ندارند. موسسه WES تایید مدارک تحصیلی برای کانادا را به سه روش انجام می دهد.

ارزشیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا WES

موسسه WES تایید مدارک تحصیلی برای کانادا را به سه روش زیر انجام می دهد :


تایید مدارک تحصیلی برای مهاجرت Evaluation for immigration

متقاضیانی که قصد ثبت نام برای برنامه های مهاجرتی را دارند از این طریق اقدام می نمایند .این روش ECA نیز نامیده می شود .

این مطلب را هم بخوانید:
برنامه اسکیل ورکر نوااسکوشیا ، اقامت از طریق تخصص نواسکوشیا

ارزیابی مدرک به مدرک Document-by-Document

متقاضیانی که جهت کار رو مهاجرت به کانادا اقدام می نمایند از این روش را انتخاب می کنند . مدارک تحصیلی تایید و ارزشیابی شده ، جهت ارگانهای مهاجرتی و دولتی کانادا ارسال می گردد.

ارزشیابی درس به درس Course-by-Course

در اکثر موارد این ارزشیابی برای ارائه به موسسات آموزشی و دانشگاه های کانادا تهیه می گردد.

متقاضیانی که قصد ثبت نام برنامه های مهاجرتی اسکیل ورکر نظیر برنامه های مهاجرتی اکسپرس اینتری را دارند می بایست Evaluation for Immigration را جهت تایید مدارک تحصیلی برای کانادا انتخاب نمایند.

متقاضیانی که قصد ثبت نام برنامه OID ساسکاچوان را دارند جهت اخذ لایسنس و رگولیشن های سازمان نظام مهندسی این استان می بایست از روش ارزشیابی مدرک تحصیلی درس به درس (Course-by-Course) اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام و پرداخت در سازمان WES

ایجاد پروفایل در موسسه wes
تکمیل اطلاعات شخصی و تحصیلی
پرداخت هزینه آنلاین از طریق کارت های ویزا و مستر
دریافت شماره ۷ رقمی ارجاع Reference Number

نحوه ارسال مدارک تحصیلی دانشگاه به WES

دریافت اصل مدرک دانشگاهی و ریز نمرات

ابتدا متقاضیان ارزشیابی مدارک تحصیلی برای کانادا می بایست جهت دریافت اصل مدارک دانشگاهی و ریز نمرات به واحد دانشگاهی خود مراجعه نماید.

ترجمه مدارک تحصیلی جهت WES

متقاضیان می بایست پس از دریافت مدارک ، اصل مدرک تحصیلی و ریز نمرات را به دارالترجمه ارائه نمایند.
نکته ای که در این مرحله باید به آن دقت نمود ، اینست که از آنجایی که بسیاری از دانشگاه های کشور ترجمه مدارک را فقط با مهر دادگستری و وزارت خارجه می پذیرند و ریز نمرات ترجمه شده می بایست توسط دانشگاه در پاکت مخصوص قرار گیرد ، پیشنهاد می گردد روی ترجمه مدارک دانشگاهی مهر دادگستری و وزارت خارجه زده شود.
همچنین تمامی کپی های فارسی ریز نمره و دانشنامه ضمیمه شده به اصل ترجمه انگلیسی حتما می بایست بوسیله مترجم برابر اصل شود .

این مطلب را هم بخوانید:
هزینه و شرایط تحصیل در مدارس کانادا ، تاریخ شروع مدارس

آماده سازی و قراردادن مدارک تحصیلی در پاکت جهت تایید WES

پس از انجام ترجمه ، فرم درخواست ارسال مدارک را دانلود و به همراه ترجمه مدارک تحصیلی دانشگاه مراجعه نمایید. متقاضیان در صورتیکه در دانشگاه دولتی تحصیل نموده اند به محل آن دانشگاه و در صورتی که در دانشگاه آزاد تحصیل نموده اند به واحد بین الملل یا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه نموده و از مسئول مربوطه درخواست ارسال مدارک را می نماید.

ارسال مدارک تحصیلی به WES

جهت ارزشیابی و ارسال مدارک تحصیلی به WES می بایست شماره ۷ رقمی ارجاع و آدرس WES بر روی پاکت مهر و موم شده توسط دانشگاه درج گردد. برخی از دانشگاهها مانند سازمان مرکزی دانشگاه آزاد پاکت را خود ارسال می نمایند و برخی از دانشگاهها مدارک را در پاکت مهر و موم شده را جهت ارسال به WES تحویل دانشجو می دهند که در این صورت دانشجو می بایست جهت پست مدارک شخصا” اقدام نماید.

نتیجه تایید و ارزیابی WES

مدت زمان ارریابی نتیجه مدارک تحصیلی توسط سازمان WES جهت ثبت نام مهاجرت به کانادا بسته به نوع روش انتخابی متفاوت بوده و از ۲۰ روز به بالا می باشد . نتیجه نهایی پس از اتمام پروسه بررسی در پروفایل WES اعلام می گردد.

جهت آگاهی و ارزیابی شرایط خود در برنامه های اقامتی کانادا ، روش های مهاجرت به کانادا و یا شرایط ویزای کانادا را بررسی نمایید .

پیام بگذارید