مهاجرت به کانادا از طریق استانی

مهاجرت به کانادا از طریق استانی

راهنمای مهاجرت به کانادا از طریق استانی

مهاجرت به کانادا از طریق استانی یکی از روش‌های دریافت اقامت دائم کانادا است. مهاجرت استانی به کانادا ۲۰۲۰، این فرصت را برای متقاضیان فراهم می‌کند تا اقامت سریع کانادا را بدست آورند. برنامه‌های استانی مهاجرت به کانادا برای همه استان‌ها به‌جز کبک معیارها و دستور عمل‌های مختص خودش را دارد. افراد علاقه‌مند به اقامت، کار و سرمایه‌گذاری در یک ایالت کانادا می‌توانند از برنامه مهاجرت استانی کانادا استفاده کنند. به طور کلی هر استان با توجه به نیاز خاص خود به مهارت، سرمایه و دانش برای افزایش قدرت اقتصاد منطقه نیاز دارد. به همین دلیل با توجه به اولویت‌ها و شغل‌های مورد نظر از دسته‌های مهاجرتی خاصی حمایت می‌کند. با توجه به این که افراد زیادی اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق استانی می‌کنند بر آن شدیم تا در این مطلب به بررسی جزئیات مهاجرت به کانادا از طریق استانی بپردازیم. زیر عنوان‌هایی که در ادامه مطالعه خواهید کرد به شرح زیر است:

  • مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی
  • دریافت اقامت دائم کانادا از طریق مهاجرت استانی به کانادا
  • برنامه‌های مهاجرتی به کانادا از طریق کارآفرینی
  • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی

اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کانادا از طریق استانی هستید در ادامه با ما همراه باشید.

 

سیستم اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا از طریق استانی از یک سیستم امتیازدهی پیروی می‌کند. این سیستم، اکسپرس اینتری یا ورود سریع نام دارد. این سیستم امتیاز دهی، باعث افزایش سرعت بررسی پرونده‌های مهاجرتی می‌شود. برای شرکت در برنامه‌های استانی مهاجرت به کانادا تشکیل یک پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری لازم است.

وارد کردن نام استان مورد نظر در پروفایل اکسپرس اینتری، به افزایش شانس دعوتنامه می‌شود. همچنین داشتن گواهی کاندیدی استانی دارای ۶۰۰ امتیاز است.

استان هایی که از برنامه‌های استانی کانادا پیروی می‌کنند عبارتند از: بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان، منیتوبا، نیوبرانزویک، نووا اسکوشیا، جزیره ی پرنس ادوارد و نیوفاندلند

مهاجرت به کانادا از طریق استانی
مهاجرت به کانادا از طریق استانی

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق استانی، شرکت در برنامه‌های کارآفرینی استانی است. این روش، مناسب افراد با تجربه است که قصد ایجاد شغل در یکی از استان‌های کانادا را دارند. متقاضی باید یک کسب و کار در استان مورد نظر راه اندازی کند و مدیریت آنرا برعهده بگیرد. همچنین تامین بخشی از سهام شرکت و استخدام تعدادی از افراد کانادایی از الزامات کارآفرینی استانی در کانادا است. از مزیت‌های این نوع مهاجرت، دریافت اقامت دائم برای خود و خانواده، نیاز نداشتن به مدرک تحصیلی و مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی است.

این مطلب را هم بخوانید:
بیومتریک کانادا ، هزینه انگشت نگاری ویزای کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی از یک سیستم امتیاز دهی پیروی می‌کند. دریافت ۳۵ امتیاز برای مهاجرت کارآفرینی نیاز است. سایر شرایط مهاجرت کارآفرینی استانی عبارتند از:

• داشتن تجربه کار به مدت ۲ سال

• ارائه عدم سوء پیشینه

• ارائه ۳۵۰ هزار دلار به عنوان تمکن مالی

 

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق مهاجرت استانی به کانادا

دریافت اقامت دائم کانادا از ویژگی‌های مهاجرت کارآفرینی است. برای دریافت اقامت دائم، فرد متقاضی باید اقامت موقت و حضور فعال در شرکت را به مدت ۲ سال در کانادا داشته باشد. برنامه‌های مهاجرتی همه استان‌ها از یک سیستم امتیاز بندی پیروی می‌کنند. افراد متقاضی با توجه به عواملی مانند سن، تحصیلات، زبان، میزان سرمایه و سابقه کار و… امتیاز دهی می‌شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق استانی
مهاجرت به کانادا از طریق استانی

برنامه‌های مهاجرتی به کانادا از طریق کارآفرینی

جزئیات برخی از برنامه‌های مهاجرتی به کانادا از طریق کارآفرینی در ادامه شرح داده شده است.

استان بریتیش کلمبیا: یکی از استان‌های پر طرفدار برای ایجاد کارآفرینی، استان بریتیش کلمبیا است. این استان شرایط بسیار مناسبی را برای مهاجران فراهم می‌کند؛ بنابراین افراد با تجربه و متخصص می‌توانند به قصد ایجاد کسب و کار از این برنامه استانی استفاده کنند. مقدار سرمایه اولیه لازم برای راه اندازی کسب و کار در این استان ۶۰۰ هزار دلار است.

استان پرنس ادوارد: این استان شرایط مناسبی برای متقاضیان کار آفرین ایجاد کرده است. کارآفرینی در این استان به سرمایه کمتری احتیاج دارد. همچنین متقاضیان در صورت اسکان در این استان، می‌توانند یک چهارم ودیعه خود را پس بگیرند. داشتن سابقه کار به مدت ۵ سال و ارائه مدرک ربان از شرایط شرکت در این برنامه استانی است.

استان مانیتوبا: در این برنامه استانی مهاجرت به کانادا، فرد متقاضی باید با سرمایه گذاری، یک کسب و کار موفق را مدیریت کند. از شرایط این برنامه احتیاج به ۱۰۰ هزار دلار وثیقه است. در واقع این وثیقه برای تضمین کسب و کار توسط دولت کانادا گرفته می‌شود. با موفقیت در کسب و کار و با رعایت برخی از شرایط، این مبلغ به فرد بازگرداننده می‌شود. مهیا شدن شرایط مسافرت به این استان برای آشنایی بیشتر کارآفرین با محیط کار، از ویژگی‌های مثبت این برنامه‌های استانی کانادا است.

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به نوااسکوشیا از طریق تخصص پزشکی

برنامه استانی نوااسکوشیا: برنامه‌های استانی مهاجرت به کانادا، از روش های پرطرفدار دریافت اقامت دائم کانادا است. از برنامه‌های استانی مهاجرت به کانادا می‌توان به برنامه استانی نواسکوشیا اشاره کرد. نوا اسکوشیا یکی از استان‌های سرسبز و زیبای کانادا است. این استان از ۳۸۰۰ جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. استان نوااسکوشیا تحت برنامه مهاجرت استانی کانادا اقدام به استخدام نیروی کار خارجی برای مشاغل مورد نیاز خود می‌کند. مهاجرت به کانادا از طریق استانی با شرکت در برنامه‌های استانی نوااسکوشیا نیاز به صرف هزینه ندارد. افراد متقاضی بعد از ورود به این استان می‌توانند در طی یک سال اقامت دائم این استان را دریافت کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق استانی
مهاجرت به کانادا از طریق استانی

برنامه استانی نوااسکوشیا (NSNP) از ۹ دسته تشکیل شده است. افراد متقاضی با شرکت در هر یک از این برنامه‌ها می‌توانند دعوتنامه استانی کانادا و سپس اقامت دائمی کانادا را بدست آورند.

۱- تقاضای نوااسکوشیا
برنامه تقاضای نوااسکوشیا، از سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری برای گزینش نیروی کار استفاده می‌کند. داشتن تجربه کار و تحصیلات بالای دبیرستان، شانس دریافت دعوتنامه استان نوااسکوشیا را افزایش می‌دهد.

۲- سابقه کار نوااسکوشیا
متقاضیانی که سابقه کار کردن به مدت یک سال در استان نوااسکوشیا را دارند، می‌توانند با شرکت در برنامه اکسپرس اینتری، اقامت دائم این استان را بدست آورند.

۳-برنامه اولویت بازار کار نوااسکوشیا
این برنامه توسط سیستم امتیاز دهی اکسپرس اینتری تعیین می‌شود. متقاضیان با پذیرش در این برنامه اقامت دائم کانادا را بدست می‌آورند.

۴-برنامه اولویت بازار کار نوااسکوشیا برای پزشکان
برنامه اولویت بازار کار نوااسکوشیا برای پزشکان از سیستم اکسپرس اینتری برای استخدام پزشک عمومی، پزشک خانواده و پزشک متخصص استفاده می‌کند. داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی برای شرکت در این برنامه استانی لازم است.

۵-جریان نیروی ماهر
جریان نیروی ماهر مناسب افرادی با مشاغل تخصصی و یا نیمه تخصصی است. این افراد با داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای استان نوااسکوشیا می‌توانند اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

۶-جریان مشاغل مورد نیاز نوااسکوشیا
افرادی که در سطح C مشاغل NOS (طبقه بندی مشاغل بر اساس سطح تحصیلات مورد نیاز برای آن شغل) بتوانند واجد شرایط شوند، مشمول این برنامه استانی نوااسکوشیا هستند.

۷-جریان کارآفرینان
این برنامه مهاجرتی استانی کانادا، مناسب افراد متقاضی خواستار تاسیس کسب و کار در استان نوااسکوشیا است. برای شرکت در این برنامه، داشتن سرمایه تعیین شده، نمره زبان ۵، سن ۲۱ وحداقل مدرک دیپلم لازم است.

این مطلب را هم بخوانید:
مهاجرت به کانادا : روش های تضمینی اخذ اقامت دائم کانادا

۸-برنامه کارآفرینان فارغ التحصیل بین المللی
برنامه کارآفرینان فارغ التحصیل بین المللی مناسب متقاضیانی است که حداقل یک دوره دو ساله تحصیلی را در این استان گذرانده باشند و یا دارای سابقه مدیریت کسب و کار به مدت یک سال باشند.

۹-جریان پزشکان
این برنامه از سیستم امتیاز دهی EOI برای گزینش نیروی کار استفاده می کند. پزشکان عمومی، پزشک خانواده و پزشک متخصص با داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرمای این استان و کسب امتیاز لازم، می‌توانند دعوتنامه استانی کانادا را دریافت کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق استانی
مهاجرت به کانادا از طریق استانی

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی

یکی از راه‌های محبوب مهاجرت به کانادا و کسب اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری فدرال کانادا است. این برنامه مهاجرتی از سال ۲۰۱۴ به دلیل طولانی بودن مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها کنسل شده است. پس از آن کانادا، برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی را ایجاد کرد. این برنامه به هر استان اجازه جذب سرمایه گذار در راستای پیشبرد برنامه‌های بلند مدت برای پیشرفت استان را می‌دهد. این برنامه مهاجرتی، جایگزین بسیار مناسبی برای افرادی است که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری فدرال را داشته اند. در این برنامه سرمایه گذاری استانی (PNP)، هر استان با توجه به فعالیت تجاری و نیاز اقتصادی اقدام به پذیرش سرمایه گذار می‌کند. افراد متقاضی با توجه به درخواست هر استان معرفی می‌شوند و افراد واجدالشرایط می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. این برنامه از سیستم امتیازدهی برای ارزیابی متقاضیان استفاده می‌کند. این برنامه سرمایه گذاری در استان‌های بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد، انتریو ساسکاچوان، یوکان در حال اجرا است.

داشتن تجربه کار وسیع در زمینه کسب و کار مورد نظر استانی و یا مدیریت در این زمینه از شرایط اصلی برنامه سرمایه گذاری استانی است. یکی از سوالات رایج در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق استانی، میزان سرمایه گذاری لازم است. در برنامه سرمایه گذاری استانی، هر ایالت با توجه به فعالیت تجاری لازم میزان سرمایه گذاری متفاوتی دارد. در واقع همه استان‌های کانادا یک معیار انتخابی مشخصی برای رفع نیازهای فردی و تخصصی منطقه خود دارند. برنامه‌های استانی کانادا بسیار پیچیده است. به همین دلیل متقاضیان بهتر است برای موفق شدن در این برنامه استانی از وکیل مجرب مهاجرتی کمک بگیرند. متقاضیان این را در نظر داشته باشند که استفاده از برنامه سرمایه گذاری استانی منجر به دریافت اقامت دائم برای خود متقاضی، همسر و فرزند وی می‌شود.

پیام بگذارید