شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا

همه چیز در مورد شرایط تحصیل در کانادا

داشتن نظام آموزشی و کیفیت تحصیلی بسیار بالا در کانادا باعث شده تا هر سال افراد زیادی متقاضی مهاجرت به کانادا برای تحصیل شوند. متقاضیان تحصیل در کانادا برای موفقیت اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش در دانشگاه‌های کانادا باید با شرایط آن آشنایی داشته باشند. با توجه به همین موضوع تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به سوالات زیر در ارتباط با شرایط تحصیل در کانادا پاسخ بدهیم.

  • شرایط تحصیل در کالج‎‌های کانادا چیست؟
  • شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم چیست؟
  • شرایط تحصیل در دبیرستان‌های کانادا چیست؟
  • شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا چیست؟
  • شرایط تحصیل پزشکی در کانادا چیست؟
  • شرایط تحصیل در رشته تربیت بدنی در کانادا چیست؟
  • شرایط تحصیل در دندانپزشکی در کانادا چیست؟
  • شرایط تحصیل داروسازی در کانادا چیست؟
  • شرایط تحصیل در دانشگاه تورنتو چیست؟

اگر شما هم به دنبال پیدا کردن پاسخ برای سوال‌های زیر هستید در ادامه با ما همراه باشید.

 

شرایط تحصیل در کالج‌های کانادا

متقاضی ادامه تحصیل در کانادا می‌تواند در کالج‌های کانادا ثبت نام کند. در کالج در پایان دوره لیسانس گواهینامه پایان دوره در زمینه خاصی داده می‌شود. در واقع کالج‌ها دانشجویان را مستقیما برای ورود به بازار کار بعد از تحصیلات تربیت می‌کنند. دریافت یک گواهینامه از کالج حدود یک سال طول می‌کشد. به طور کلی کالج‌ها در کانادا در نوع خصوصی و دولتی وجود دارند. تفاوت این نوع کالج این است که کالج های خصوصی، شهریه بیشتری نسبت به کالج‌های دولتی دریافت می‌کنند. دانشجویان دوره روزانه می تواند اقامت دائم کانادا را بدست آورند. این دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل می توانند اجازه کار در کانادا را دریافت کنند. این امتیاز فقط برای دانشجویان کالج‌های دوره روزانه است.

مدارک لازم برای گرفتن پذیرش کالج کانادا عبارتند از:

• پاسپورت

• آخرین مدرک تحصیلی دانشجو همراه با ریز نمرات

• مدرک زبان

• رزومه دانشجو

از شرایط تحصیلی در کانادا نداشتن محدوده سنی است. با این وجود دانشجویان بین‌المللی برای دریافت ویزای تحصیلی دارای محدوده سنی هستند. این محدوده سنی در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است.

زبان یکی دیگر از شرایط تحصیل در کالج است. بعضی از کالج‌های کانادا بدون مدرک زبان، به شرط گذراندن دوره‌های آموزشی زبان در کانادا پذیرش انجام می‌دهند.

دوره‌های کالج با توجه به رشته مورد نظر می‌تواند بین ۱ تا ۳ سال طول بکشد. به طور مثال، رشته خلبانی در کالج کانادا یک سال به طول می‌انجامد. پس از اتمام دوره کالج، فرد متقاضی می‌تواند هم وارد بازار کار شود و هم در دانشگاه ادامه تحصیل دهد. افرادی که در کالج کانادا یک سال تحصیل کنند، اجازه کار به مدت ۱ سال در کانادا را خواهند داشت. همچنین افرادی که بیش از ۲ سال در کالج کانادا دوره دیده باشند، اجازه کار به مدت ۳ سال برای آنها صادر می‌شود.

شرایط تحصیل در کانادا
شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

متقاضیان با داشتن مدرک دیپلم می‌توانند در دانشگاه‌های کانادا ادامه تحصیل بدهند. از جمله شرایط تحصیل در کانادا، گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا و سپس دریافت ویزای تحصیلی است. برای دریافت پذیرش، ابتدا باید رشته تحصیلی توسط متقاضی تعیین شود و سپس فرم درخواست را به دانشگاه مد نظر ارسال کند. اکثر دانشگاه‌ها افرادی که بار علمی بالایی دارند را اولویت انتخاب خود قرار می‌دهند. برای دریافت ویزای تحصیلی، متقاضی باید آفسیر اداره مهاجرت را قانع کند. داشتن تمکن مالی بالا و ثابت کردن برگشت به کشور مبداء بعد از اتمام تحصیلات از جمله روش‌های مناسب برای قانع کردن آفسیر است. از اصلی‌ترین شرایط گرفتن ویزا با مدرک دیپلم داشتن سن مناسب و نداشتن کپ تحصیلی است. کپ تحصیلی مورد قبول بعد از دریافت مدرک دیپلم و اقدام به تحصیل در دانشگاه حداکثر ۲ تا ۳ است. در غیر این صورت شانس دریافت ویزای تحصیلی به شدت کاهش پیدا می‌کند.

متقاضی می‌تواند برای ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا اقدام کند. متقاضی با گذراندن دوره در کالج‌های کانادا موفق به دریافت یک گواهینامه در زمینه خاص می‌شود. در حالی که در دانشگاه‌ها آموزش‌ها به صورت آکادمیک و حرفه‌ای تری است.

تحصیل در دوره‌های کوآپپ از دیگر گزینه‌های تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم است. این دوره‌ها از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول متقاضی مشغول به تحصیل می‌شود و در دوره دوم کار می‌کند و حقوق می‌گیرد. این دوره‌ها بین ۳ سال تا ۱۲ ماه متغییر می‌باشند.

این مطلب را هم بخوانید:
تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان ، ویزای تحصیلی بدون آیلتس

 

شرایط تحصیل در دبیرستان های کانادا

تحصیل در کانادا از سن ۶ تا ۱۸ سالگی اجباری است. دانش آموزان بین المللی در این رده سنی می‌توانند در مدارس کانادا مشغول به تحصیل شوند. از جمله ابتدایی ترین شرایط تحصیل در مدارس کانادا برای دانش آموزان بین المللی، داشتن پذیرش از مدارس کانادا است. دوره‌های تحصیلی در مدارس کانادا به دو دوره ابتدایی و دبیرستان تقسیم می‌شوند. تحصیل در دبیرستان‌های کانادا برای افرادی که در رده سنی ۱۴ تا ۱۹ ساله هستند امکان پذیر است. دبیرستان‌های کانادا از دانش آموزانی که دارای بار علمی بالا و با استعداد هستند استقبال می‌کند. اولین شرط برای تحصیل در دبیرستان‌های کانادا برای متقاضیان بین المللی، داشتن ویزای تحصیلی است.

برای دریافت ویزای تحصیلی باید متقاضی تمامی مدارک و فرم‌های مربوط را کاملا آماده کند و در سایت سفارت کانادا قرار دهد. قبل از اقدام برای دریافت ویزا، باید متقاضی از دبیرستان‌های کانادا پذیرش دریافت کند. متقاضی باید به این نکته دقت کند که مراحل درخواست وقت سفارت در حدود ۲ ماه طول می‌کشد؛ بنابراین باید در زمان مناسب برای پذیرش دبیرستان در کانادا اقدام کند تا در زمان مقرر در دبیرستان حضور پیدا کند. از دیگر شرایط تحصیل در کانادا برای دوره دبیرستان داشتن انگیزه نامه است. متقاضی باید در این نامه دلیل تحصیل در این کشور را ذکر کند. برای دریافت ویزای تحصیلی، فرد متقاضی باید با دقت مدارک زیر را فراهم کند.

• تاییدیه پذیرش از دبیرستان کانادا

• داشتن پاسپورت

• تمکن مال به ارزش ۳۰ هزار دلار

• انگیزه نامه برای تحصیل

• عکس طبق چهارچوب سفارت

• نداشتن سوء پیشینه

برای تحصیل دانش آموزان زیر ۱۸ سال در کانادا باید یک قیم برای آن ها در نظر گرفته شود. در بسیاری از موارد والدین با دریافت ویزای همراه وارد خاک کانادا می‌شوند و از فرزندان خود مراقبت می‌کنند؛ اما ممکن است این شرایط برای همه والدین وجود نداشته باشد. در این مواقع در صورت وجود اقوام نزدیک در کانادا، آن ها قیم دانش آموزان می‌شوند. در غیر این صورت خانواده‌های مورد تایید مدارس کانادا با دریافت هزینه، سرپرستی دانش آموزان را بر عهده می‌گیرند.

دبیرستان‌های کانادا در دو نوع روزانه و شبانه روزی ثبت نام می‌کنند. مدارس روزانه هزینه پایین‌تری دارد. مدارس شبانه روزی به علت داشتن امکاناتی مانند خوابگاه و … هزینه بیشتری نسبت به مدارس روزانه دریافت می‌کند.

شرایط تحصیل در کانادا
شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

کشور کانادا برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، یک گزینه جذاب و پرطرفدار است. هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان از سرتاسر دنیا وارد کانادا می شوند تا تحصیلات خود را در معتبرترین دانشگاه‌های دنیا ادامه دهند. کانادا سطح بالایی از آموزش و تحقیقات را دارد. به همین دلیل برای متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد مقصد بسیار مناسبی است. مدت زمان دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های کانادا، بسته به رشته تحصیلی بین ۱ تا ۲ سال است. یک نکته مهم در رابطه با تحصیل در کارشناسی ارشد این است که نباید کپ تحصیلی بعد از اتمام دوره کارشناسی بیش از ۵ سال باشد. مدارک مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا عبارتند از: مدرک کارشناسی همراه با ریز نمرات، نمره زبان و مدرک زبان، پاسپورت، توصیه نامه از دو اساتید دانشگاه، انگیزه نامه و…

علاوه بر این، داشتن یک استادی پلن حرفه‌ای برای متقاعد کردن آفسیر اداره مهاجرت لازم است. برای نوشتن این نامه بهتر است از یک مشاوره تحصیلی کمک گرفته شود. مقدار شهریه در کارشناسی ارشد به رشته و دانشگاه مورد نظر بستگی دارد. در سال ۲۰۲۰ متوسط شهریه سالانه در مقطع فوق لیسانس به طور متوسط در حدود ۱۷۰۰۰ دلار کانادا بود. در بین همه رشته‌ها در مقطع ارشد، مدیریت ارشد اجرایی بیشترین شهریه در حدود ۶۶٫۷۰۰ دلار کانادا را دارد.

برای طرفداران بورسیه کانادا این را باید بگوییم که بورسیه در دوره کارشناسی ارشد به صورت محدود به دانشجویان ارائه می‌شود. داشتن نمره تحصیلی بالا، مقالات علمی با رتبه بالا و نمره زبان بسیار خوب در راستای دریافت بورسیه کمک کننده است. معمولا بورسیه در دوره کارشناسی ارشد این گونه است که دانشجو در ازای انجام پروژه‌های علمی و تحقیقاتی، بورسیه در حین تحصیل دریافت می‌کند.

دانشجویان کارشناسی ارشد متقاضی کار در کانادا می توانند بعد از اتمام تحصیل برای گرفتن مجوز کار اقدام کنند. در صورتی که دانشجو ۲ سال در کانادا مشغول به تحصیل باشد، می تواند به مدت ۳ سال بعد از اتمام تحصیل در کانادا مشغول به کار شود. دانشجویان به این نکته دقت کنند که پروسه دریافت مجوز کار ۹۰ روز طول می کشد بنابراین بهتر است به محض اتمام تحصیل برای دریافت مجوز کار اقدام کنند.

این مطلب را هم بخوانید:
تحصیل در کانادا

 

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

رشته پزشکی، جزء رشته‌های پر طرفدار در بین متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا است. دانشگاه‌های پزشکی کانادا دارای سطح علمی و آموزشی بسیار بالایی هستند به طوری که ۱۱ دانشگاه پزشکی کانادا، جزء ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا است. خوشبختانه امکان تحصیل در رشته پزشکی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. ولی پذیرش در این رشته به دلیل کمبود ظرفیت دانشکده‌ها بسیار رقابتی است. به طور کلی از ۱۷ دانشگاه پزشکی کانادا، تنها ۷ دانشگاه از بین متقاضیان بین المللی، دانشجوی رشته پزشکی پذیرش می کند. از جمله شرایط تحصیل در کانادا برای رشته پزشکی این است که متقاضیان ابتدا باید یک دوره سه تا چهار ساله در رشته‌های علوم پایه پزشکی را بگذرانند و مدرک لیسانس را دریافت کنند. سپس برای قبولی در رشته پزشکی، در آزمون سراسری پزشکی در کانادا به نام MCAT نمره قبولی بدست آورند. برای شرکت در این آزمون دانشجویان باید حداقل معدل که ۳٫۵ از ۴ است را کسب کنند. داشتن رزومه قوی و مدرک زبان با نمره عالی شانس قبولی در رشته پزشکی کانادا را افزایش می‌دهد. مدت زمان تحصیل در رشته دکترای پزشکی ۳ تا ۴ سال است. به طور کلی، تحصیل در رشته پزشکی در کانادا ۷ تا ۹ سال به طول می‌انجامد.

بعد از اتمام تحصیلات در زمینه پزشکی، دانشجویان باید یک دوره عملی ۴۸ هفته‌ای در بیمارستان یا کلینیک بگذرانند. هزینه تحصیل یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی است. به طور کلی، هزینه تحصیل در رشته پزشکی شامل شهریه دانشگاه، خوابگاه و مخارج زندگی است. شهریه دانشگاه با توجه به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت است و در حدود ۱۲۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار کانادا است. مخارج زندگی در کانادا برای دانشجویان به سبک زندگی آن‌ها بستگی دارد. در کانادا این امکان برای دانشجویان پزشکی فراهم شده است که برای تامین بعضی از هزینه‌های زندگی به صورت پاره وقت در کانادا مشغول به کار شوند.

شرایط تحصیل در کانادا
شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در رشته تربیت بدنی در کانادا

افرادی که به رشته تربیت بندی علاقه دارند، می‌توانند برای ادامه تحصیل در رشته تربیت بدنی به کانادا مهاجرت کنند. در اکثر دانشگاه‌های کانادا رشته تربیت بدنی وجود دارد. دوره تحصیلی در رشته تربیت بدنی تقریبا ۱۶ ماه طول می‌کشد. در این دوره تحصیلی متقاضیان به آمادگی جسمانی با سطح بالا دست پیدا می‌کنند. متقاضیان پس از این دوره می‌تواند در شغل‌های مدیر و دستیار ورزشی، متخصص ارتباطات ورزشی، مشاور اطلاعات ورزشی، فعالیت ورزشی در مهارت‌های مورد نیاز مشغول شوند.

 

شرایط تحصیل در دندانپزشکی در کانادا

رشته دندانپزشکی از رشته‌های پر طرفدار در کل دنیا است. این رشته زیر مجموعه رشته پزشکی است. شرایط تحصیل در کانادا در رشته دندانپزشکی کمی متفاوت از دیگر رشته‌ها است. متقاضیان برای تحصیل در این رشته پرطرفدار، ابتدا باید یک دوره Premedical به مدت دو تا چهار را در کانادا بگذرانند. این دوره برای آمادگی فرد متقاضی برای ورود به دانشکده دندانپزشکی است. در واقع یک شرط اصلی برای ورود به رشته دندانپزشکی دریافت مدرک لیسانس در یکی از رشته‌های علوم پایه است. متقاضی بعد از گذراندن این دوره، باید در آزمون DAT نمره قبولی را دریافت کند.

دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی تخصصی و یا جراحی دندان به مدت ۴ سال طول می‌کشد. سپس متقاضی برای دریافت PHD دندانپزشکی و جراحی دندان یک دوره ۳ ساله را باید با نمره قابل قبولی بگذراند. متقاضی با گذراندن دوره‌های تخصصی تکمیلی و بالینی دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی خود را به پایان می‌رساند.

داشتن رزومه تحصیلی قوی از شرایط تحصیلی در کانادا برای رشته دندانپزشکی است. برای ورد به رشته دندانپزشکی متقاضی پس از دریافت پذیرش اولیه، باید در مصاحبه اختصاصی، نمره قبولی را دریافت کند. از شرایط دیگر ورود به رشته دندانپزشکی داشتن مدرک زبان انگلیسی است.

مدارک زبان باید به صورت زیر باشد:

COPE آیلتس MELAB تافل اینترنتی تافل کاغذی آزمون
حداقل نمره ۸۶ حداقل نمره ۶٫۵ حداقل نمره ۸۵ حداقل نمره ۱۰۰ حداقل نمره ۶۰۰
نمره ۳۲ در نوشتار و سایر مهارت‌ها حداقل نمره ۲۲ حداقل نمره ۶٫۰ به‌شرط هر مهارت حداقل نمره ۸۰ به‌شرط هر مهارت حداقل نمره ۲۲ در مهارت نوشتاری
شرایط کلی

از شرایط تحصیل در کانادا ارائه انگیزه نامه است. در تنظیم انگیزه نامه باید هدف تحصیل در کانادا و انتخاب رشته مورد نظر ذکر شود. علاوه بر این، در متنی جداگانه باید رزومه علمی متقاضی و موفقیت‌های علمی تنظیم شود.

این مطلب را هم بخوانید:
بورسیه تحصیلی کانادا

 

شرایط تحصیل داروسازی در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا در رشته داروسازی کاملا متفاوت از ایران است. در کانادا برای ادامه تحصیل در دوره داروسازی فرد متقاضی باید دارای پیش نیازهای باشد. یکی از این پیش نیازها، گرفتن لیسانس در رشته‌های علوم پایه از دانشگاه کانادا است. این دوره پیش نیاز بین ۱ تا ۳ سال طول می‌کشد. پس از اتمام این دوره، متقاضی می‌تواند در تخصص داروسازی ادامه تحصیل دهد. این دوره داروسازی در حدود ۴ سال طول می‌کشد. متقاضی پس از این دوره می‌تواند با گذراندن دوره‌های کار آموزی مجوز داروسازی را دریافت کند. این دوره کارآموزی در کانادا در حدود ۱ سال طول می‌کشد.

برای تحصیل در رشته داروسازی، اولین قدم دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر است. برای این منظور باید همه مدارک درخواست شده از طرف دانشگاه برای آنها ارسال شود. از جمله مدارک درخواست شده رزومه و مدرک تحصیلی، ریز نمرات تحصیلی، پاسپورت و مدرک زبان آیلتس است.

مرحله بعدی برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی برای متقاضی بین المللی دریافت ویزای تحصیلی است. در این مرحله متقاضی با ارائه مدارک باید آفسیر اداره مهاجرت را قانع به دادن ویزای تحصیلی کند.

 

شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه‌های کانادا

تحصیل در کانادا برای متقاضیان بین المللی با پرداخت هزینه همراه است. تحصیل در کانادا برای شهروندان و افرادی که دارای اقامت دائم کانادا هستند رایگان است. دانشجویان بین المللی برای داشتن تحصیل رایگان در کانادا باید بورسیه دریافت کنند. به طور کلی رفتن به کانادا برای تحصیل، هزینه‌های دانشگاه و زندگی زیادی دارد.

دریافت بورسیه به کاهش فشارهای ناشی از این هزینه‌ها کمک می‌کند. متقاضیان برای دریافت بورسیه در کانادا راه سختی در پیش دارند؛ زیرا کانادا نسبت به بقیه کشورهایی دنیا به صورت محدود به دانشجویان بین المللی بورسیه می‌دهد. بورسیه تحصیلی در کشور کانادا یا از طرف دانشگاه، دولت کانادا یا شرکت‌های خصوصی به متقاضیان تحصیل در کانادا اعطا می‌شود. بورسیه تحصیلی یا به صورت پول به دانشجو داده می‌شود یا بخشی از شهریه و هزینه دانشگاه پرداخت می‌شود.

به طور کلی، شرایط تحصیل رایگان در کانادا به مورد خاصی وابستگی ندارد. در واقع برای دریافت بورسیه نمی‌توان شرایط خاصی را عنوان کرد که متقاضی با داشتن آن شرایط و مدارک حتما بتواند موفق به اخذ بورسیه شود. به طور کلی بعضی از شرایط مانند داشتن رزومه علمی قوی، معدل بالا، نمره زبان بالا، داشتن مقالات علمی ISI شانس دریافت بورسیه را افزایش می‌دهد. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کالج برای دانش آموزان، به افزایش احتمال دریافت بورسیه کمک می‌کند. البته به شرطی که دانش آموزان با معدل بالا مقاطع تحصیلی خود را به پایان رسانده باشند. به طور کلی دو نوع بورسیه تحصیلی فاند و عادی در کانادا وجود دارد. نوع عادی بورسیه فقط بخش از هزینه‌ها و بورسیه فاند همه هزینه‌های تحصیلی و زندگی دانشجو را پوشش می‌دهد.

شرایط تحصیل در کانادا
شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در دانشگاه تورنتو

انتخاب دانشگاه معتبر با سطح علمی بالا، یکی از موضوعات بسیار مهم در زمان مهاجرت تحصیلی به کانادا است. دانشگاه تورنتو، عنوان رتبه اول در بین دانشگاه‌های کانادا را دارد. از لحاظ رتبه بندی در سطح جهانی، دانشگاه تورنتو توانسته رتبه ۲۹ را در سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص دهد و به همین دلیل یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها در سطح دنیا است. همچنین این دانشگاه عضو انجمن دانشگاه های آمریکایی می‌باشد. دانشگاه تورنتو، واقع در شهر تورنتو لقب هاروارد کانادا را دارد. این دانشگاه بستر مناسبی برای تحقیقات دانشجویان فراهم می‌کند. اختراعات و پیشرفت‌های بسیاری مانند اختراع دوربین الکترونیکی کاربردی در این دانشگاه صورت گرفته است. شرایط ورود به این دانشگاه داشتن معدل بالا، مهارت زبان بسیار خوب، هوش بالا و سطح علمی قابل قبول است. رقابت برای بدست آوردن صندلی در این دانشگاه مخصوصا در دوره‌های ارشد و دکترا بسیار زیاد است. فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه تورنتو بیشتر از دانشجویان دانشگاه‌های دیگر کانادا است.

یکی دیگر از مزایای دانشگاه تورنتو اختصاص بورسیه به دانشجویان دکترا است. مبلغ در نظر گرفته برای بورسیه دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا در حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار در سال است. در این دانشگاه بیش از ۷۰۰ رشته کارشناسی و ۲۲۵ رشته در مقطع ارشد و دکترا وجود دارد. دانشکده‌های پزشکی و حقوق دانشگاه تورنتو، جزء بهترین‌ها در سطح کانادا و دنیا هستند. دانشگاه تورنتو، علاوه بر شرایط تحصیل بسیار خوب، شرایط زندگی مناسبی را نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. این دانشگاه دارای چندین خوابگاه مجزا و مختلط است. دانشجویان در زمان ورود می‌توانند اتاق‌های تک یا چند نفره را انتخاب کنند.

پیام بگذارید